Šta je novo?

Sportski događaji

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594073#p594073:1jekjjn8 je napisao(la):
Duleja » 09 Jan 2019 05:00 pm[/url]":1jekjjn8]Da dosolim i ja, totalna brljotina od igre, to ni Doktoroglu ne može sam da iščupa. Nisam ugasio, da bih odgledao njegove radove. Jesmo li imali ikada ovakvog majstora!?

Nebojša Ilić. Mada, u odbrani nije bio tako dobar. Ducija ne pamtim, a kažu da je bio horor igrač.
 
Kažu da je Nebojša Ilić u mlađim kategorijama bio ubedljivo najbolji strelac, ali da nije bio baš veliki radnik, ali zato je bio šaljivdžija i zadužen za atmosferu.

Nije sve u talentu, već u velikom radu (što je očiglednije sa svakom novom godinom i generacijom)
 
Postoje i mišljenja da je bio talentovaniji od Dražena, ali, upravo, Dražen je bio veliki radnik. Ipak, u sezoni 1992/93. Bojša je bio jedan od ponajboljih igrača u Evropi. Zatim je imao još jednu sjajnu godinu u Španiji, a potom je nazadovao. Ipak ga je trebalo zvati na evropsko u Atini, jer, tada smo igrali sa ukupno sedam i po igrača u rotaciji. I Paspalj je dotad već bio izgubio šut i uveliko započeo svoju čudnu transformaiju iz vrhunskog u krš igrača, pa su ga vodili.
 
To je jedini igrač koga sam video da je, u prvom poluvremenu, u 10. sekundu napada, šutnuo trojku sa više od 10 metara (protiv Partizana). I pogodio. Takva je to ruka, sa sve onim čudnim izbačajem. Slobodna bacanja protiv Vojvodine 41/44...

Kad pomislim na te stare mašine za davanje koševa a nekako mi se na ekranu pojavi Branko Lazić... uh. Taj bi pre 30 godina jedva igrao u srpskoj ligi.

Prisustvo Perperoglua u Zvezdi mi, međutim, prija.
 
Lazić je primer osobe koja ne zna da igra košarku, ali se trudi. To je OK ako si čovek zadatka i ulaziš kao 7-8 igrač ili da daš neku energiju timu kada je potrebno stegnuti odbranu.

Ali igrač koji nema šut, pa jbm ga, šta je taj radio na treninzima tokom cele svoje karijere?
 
Pa, nije da on baš u potpunosti nema šut - ume da pogodi i trojku, pa čak i sa poludistance, što je sve ređe nažalost. Ali, on jednostavno, ne zna da igra basket. A nekad su svi znali da igraju basket. "Specijalista" poput Lazića nije ni bilo. U Zvezdi je, recimo, specijalista za odbranu na bekovima bio Zoran Radović - ali, on je bio specijalista i za sve ostalo.
 
Evo primera:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Lj8JJ340vkI[/youtube]

Pogledajte akciju Unikahe na 00:40, a i realizaciju. Čovek je prošao kroz Zvezdinu odbranu kao kroz čunjeve. I dalje sam mišljenja da Ristić može da bude mnogo bolji igrač, ako počne da mu se daje veća minutaža, kada je to moguće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594190#p594190:25pd8zub je napisao(la):
Пантограф » 10 Jan 2019, 08:25[/url]":25pd8zub]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594073#p594073:25pd8zub je napisao(la):
Duleja » 09 Jan 2019 05:00 pm[/url]":25pd8zub]Da dosolim i ja, totalna brljotina od igre, to ni Doktoroglu ne može sam da iščupa. Nisam ugasio, da bih odgledao njegove radove. Jesmo li imali ikada ovakvog majstora!?

Nebojša Ilić. Mada, u odbrani nije bio tako dobar. Ducija ne pamtim, a kažu da je bio horor igrač.

Eh, trebalo je da se ograničim na novije vreme, mislio sam zapravo na strance. :)

Inače mislim da se ne mogu porediti epohe, današnji basket ima neke druge dimenzije. Meni takođe prija (odličan izraz) prisustvo Perperoglua, jer on po meni ima taj starovremenski osećaj za basket, ali uz agilnost koju traži današnji stil. Doživljaj je da on savršeno čita igru (godine, iskustvo), tranzicija i odbrana su mu strašno racionalni, a kada je blizu reketa ili ulazi, imaš osećaj da se igra 3 na 3. Često se čini kao da je rezigniran, jer drugi mnogo komplikuju i guše. Ali zato odrađuje tezgu profesionalno i pedagoški. Veliki je plus za mlade igrače da igraju uz njega (Dobrić, Simanić).

Inače, delim vaše impresije @Пантограф, @astrodule, glede Zvezdinih velikana. :)

Počeo sam da pratim i treniram basket baš negde kada su Duci i Ćosa bili na vrhu, ali percepcija klinaca od 10 - 15 godina je nešto drugo, to sada može da se prizove gledajući stare snimke na YT. Znači, oni su bili inspiracija, zbog njih smo svi zaigrali, ali ono kad nam je basket krenuo kroz želudac, bilo je vreme Moke, Kaponje, Kiće i Praje. Svi smo krenuli da treniramo! Drug Sale i ja smo uspeli da se umuvamo u OKK Beko, i sve je krenulo kao u filmu, ali nismo dovoljno porasli. Ja sam stao na 178, što nije bilo dovoljno za plejmejkera. Imao sam i drugi problem, lagan skelet. Ono kad kreneš u trk i odlepiš se od zemlje, znači odletiš. Teško iz toga možeš da proizvedeš dribling. Kakav peh. :lol:

Sale i ja međutim redovno obilazimo stare terene. Na primer, u osnovnoj školi, gde je sve počelo. Onda na Kališu, gde se zalaufalo. Uvek uljudno zamolimo klince za par šuteva, oni se po običaju pokidaju od smeha. Misleći, vidi matore bangeje, hoće da ubace bez koske! Sale po pravilu iščaši rame, ja uganem palac, i onda odemo na pivo, da to ispeglamo. Vrhunski sportski doživljaj, da ne pomisli neko da smo u off-u! :D
 
Da mi je znati zašto je BMW parkiran pored terena u sred Kališa?

Eh kada se setim basketa u "naše" vreme. Ideš sa drugarima na terene gde se igra 3-3 pa čekš da dođeš na red, pa u pauzi Step sok ili neki drugi otrov iz obližnje prodavnice.

Pa naletiš na neke matorce koji ne maše sa 5m...
 
Duleja, u vreme današnje mogao bi da se uspešno baviš košarkom i bez dobrih driblerskih sposobnosti. Eno, pre neko veče, Klej Tompson, 4 puta tapnuo loptu o parket - 43 poena (?!).
 
Ko sutira kao Klej, moze da igra u bilo kom vremenu.
 
Plus ova asistencija, skok i dva poena u jednom potezu :shock: Debeli istrolovao ceo NBA :lol: Ja sam i dalje ubedjen da ce igrati do 26.-27. godine i da ce ih onda odje*******ati sve i vratiti se u Sombor da peca ribe i jase konje :mrgreen:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=y5hG0VPbSIc[/youtube]
 
Meni je njegov stil toliko, kako da kažem, neNBA, nema zakucavanja, iživljavanja, uglavnom polaganja i šut sa (polu)distance. Prosto mi čudno da ga vole.
 
Pa i ne vole ga. U odnosu na partije koje pruza.
 
@Beki Džoni je shvatio da mnogo voli da peca konje i jaše ribe po parketu, a kad krenu zvanična priznanja, teško će moći da se opredeli. Daj mu malo više fore! :)

Odgledah tekmu noćas, šou šta se radi u tem Denveru. Nikola hara, hemija je jako dobra a Malone diriguje kraljevski. Biće strašan plej-of ove sezone.
 
Fudbalska reprezentacija Srbije ide na Barbados da odigra neke pripremne utakmice

http://mondo.rs/a1155964/Sport/Fudbal/S ... Nevis.html

Protivnici naše reprezentacije biće biće selekcije Barbadosa i Sent Kitsa i Nevisa. S obzirom na to da u kalendaru FIFA ne postoje januarski termini za prijateljske utakmice, Srbiju će na ovoj turneji predstavljati uglavnom igrači iz Superlige Srbije.

Ova odluka se verovatno neće svideti trenerima ekipa iz kojih će biti birani igrači, jer će usled pripremnog perioda morati da napuste klubove i odu na daleko putovanje.

"Orlovi" su na poslednjoj rang-listi FIFA bili na 29. mestu, dok je selekcija Sent Kitsa i Nevisa na 136, a Barbadosa na 162. mestu. Srbija će 20. marta odigrati zvaničnu prijateljsku utakmicu protiv Nemače, a pet dana kasnije gostovanjem u Portugalu započeće kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020.

Znači potpuno nebitne utakmice, sa igračima koji vrv nikada neće igrati za prvi tim, protiv potpuno nebitnih protivnika, na drugom kraju sveta.

Pošto FSS ima para na bacanje, neka sami grade Nacionalni stadion.
 
Lepo je kad se troskovi mogu knjiziti na tako lepim destinacijama. Neko ih divno savetuje.
 
Zvezda je pobedila Igokeu sa dva poena razlike, a počinje meč Partizan - Krka, gde se svakako očekuje pobeda domaćina protiv fenjeraša.

Zvezda je igrala bez Cirbesa, Berona i Lazića, koji su povređeni,...Veću minutažu je dobio Ristić, a posle dugo vremena na terenu je bio i Radanov. Zvezda je htela da pobedi uz veliku štednju i raspoloživih igrača, uspela je u tome, ali mnogo se kockala. Imala je Igokea na kraju i dva šuta za pobedu, srećom za Zvezdu, promašila je oba. Ovo je prva neizvesna završnica za Zvezdu u Aba ligi ove sezone. Pošto mnogo beže drugoplasiranom na tabeli, čak i da su izgubili, ne bi ih ovaj poraz mnogo poremetio. Sledeći meč je sa Valensijom, velikim favoritom za osvajanje Evrokupa i nadam se da će se videti rezultati ove štednje snage i da će se bar neko od ove trojice oporaviti. Lazićeva pozicija se nekako pokrivala, ali Beron je i tek kako falio. A osetio se i nedostatak na centarskoj poziciji, što govori veliki broj skokova Igokee.
 
U ostalim utakmicama Aba lige koje su igrane istog dana, Partizan je kao domaćin pobedio Krku, a Cedevita je u zagrebačkom derbiju bila bolja od Cibone. I kako sada stoje stvari, za trece mesto će se boriti Partizan i Budućnost. Gledam sada ko sa kim igra do kraja po kolima, Buducnost je u drugom delu igrala sa Zvezdom, a Partizan i Cedevita još nisu. Oni će igrati i međusobno još jednom, a Partizan ima još po jednu utakmicu sa oboma.

Da kazemo sto je realno, da će Buducnost da pobedi FMP sutra i Partian će opet biti četvrti posle ovog kola. U sledećem Partizan igra sa Zadrom, a Budućnost protiv Cedevite. Ako Partizan pobedi i Buducnost izgubi, poravnaće se na tabeli, pa onda u međusobnom duelu da Partizan pobedi i to je šansa da se dokopa pozicije 3, koja mu je realan cilj. Ali Partizan ima i Zvezdu do kraja, to ga koči. Zvezda je prva 15-0, Cedevita druga 11-4, dakazemo da će Buducnost sutra da pobedi, biće treća 10-5, Partizan četvrti 9-6. Jedini tim koji realno može nekako da konkurise za play-off je Mega.

Ja bi ipak voleo da se Partizan kako tako dokopa pozicije 3, da ne bi igrao sa Zvezdom u polufinalu. Onda će postojati kakva takva šansa da Partizan i Zvezda igraju u finalu. A to je opet šansa da Zvezda smanji zaostatak u pobedama u međusobnim suretima, gde Partizan trenutno ima 25 pobeda više.

To je sve još daleko, a ono sto je sada je Valensija u Evrokupu, gde će Zvezdi biti kao po trnju, jer MORA da pobedi. U slučaju poraza, a Unikaha će gotovo sigurno da dobije Limož, biče u popriličnom ,,blatu". Ima dva puta Valensiju , sada kao gost, sledeće kolo kuci, pa Unikahu kući i Limož u gostima. Ako sada izgubi, a misli da prođe dalje, mora da dobije sve do kraja, a da se ne oslanja na druge rezultate, to će biti teško. Dodatno je otežavajuce sto su povređena 3 igrača. Faje se oporavio. Cenim Lazića kao igrača, veoma i on znači ekipi. Ali sada je važnije da se oporave Beron i Cirbes. Najbolji šuter ekipe i prvi centar. Zvezda kao takva realno može da bude i jača. Ima dva snažna centra, Odža i Cirbesa. Dobre šutere: Regnald, Beron, Dobrić i Perperoglu. Solidni šuteri: Simanić, Faje, Čović, Kešelj, Lazić i Davidovac. Na četvorci tandem Faje-Simanić takođe može u rotaciji dosta da doprinese. Valensija to zna i neće poceniti Zvezdu, a sto bi njoj odgovaralo, kao što je nije pocenila ni Unikaha. Nego će od starta da krene oštro. Ovo sada je najteža utakmica u ovoj fazi. U ,,Pioniru" će biti mnogo lakše kako sa Valensijom, tako i sa Unikahom.
 
Što se tiče ovog kola Aba lige, ostala je još utakmica FMP - Budućnost. Male su šanse, ali kada bi ,,Panteri" nekako savladali podgoričkog evroligaša, situacija bi postala zanimljivija, jer bi se Budućnost izjednačila sa Partizanom na tabeli, pa bi onda oboje čekali kiks ovog drugog. Cedevita bi oboma bežala 2 pobede, a o Zvezdi koja bi im bežala 6 i jednom nogom je već zakoračila na prvo mesto ligaškog dela, neću ni da govorim. Mega je zahvaljujući večerašnjem porazu od Olimpije zaostala za Partizanom jednu pobedu, ali je i dalje u realnoj borbi za play-off.

Kao neko ko voli košarku, a nisam navijač klubova koji se bore za poziciju, voleo bi da FMP pobedi sutra Budućnost, da mi bude zanimljivije da pratim. Kad ne igra Zvezda, obično navijam za slabijeg. Ili u ovom slučaju navijam da Partizan bude treći, pa da pobedi, recimo Cedevitu u polufinalu, a Zvezda Budućnost, pa da se u finalu Aba lige igra derbi. A i bolje je da u finalu, u centru pažnje budu dva srpska kluba.

Što se tiče začelja tabele, naravno zadnji ide u ABA2, a prvi iz pomenute lige ulazi u ABA. A drugi iz ABA2 igra baraž utakmicu sa pretposlednjim iz ABA, pa pobednik ulazi ili ostaje u ABA ligi, što je dobro, jer je i drugoplasiranom u nižem rangu pružena kakva-takva šansa da uđe u viši rang.
 
Vrh