Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Moze se zakljuciti da onda buduce stanare u Wellport-u moze da zakaci ista ili slicna prica, s obzirom da je isti investitor u pitanju..
 
Nije se lose uvalio taj upravnik... 3 kompleksa, toliki broj stanova, svaki stan po (ne znam) 300 dinara... A sta radi covek? Nista... Daj hocu i ja da budem taj upravnik i da ne radim nista, da dodjem tu po partijskoj liniji ili...
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
vladimir15":jgrrvp17 je napisao(la):
Moze se zakljuciti da onda buduce stanare u Wellport-u moze da zakaci ista ili slicna prica, s obzirom da je isti investitor u pitanju..

Tipujem da da! Održaće neku konstitutivnu sednicu, kojoj će da prisustvuju ‘profesionalni upravnici’ i investitor, usvojiće se da on ili ona (da malo podele posao) budu upravnici, i da se održavanje poveri njihovoj firmi i eto. Nikada nećete dobiti zapisnik sa te konstitutivne sednice, samo će da vas obaveste mail-om kao što su nas obavestili da smo ovce koje ne bi same ništa izglasale, pa su nam oni ‘učinili uslugu’ time što su se samopostavili tu.
Sve divno, bajno, krasno, dok se ne dođe do realnih problema, gde ‘profesionalni’ upravik daje sebi za pravo da na mail odgovori sa drskim i bezobraznim tonom da on i predstavnik firme za održavanje ne mogu da čitaju više mail-ove koji im se šalju, jer se eto preteruje.
Čisto mali info šta vas verovatno očekuje, jer je eto, ista ekipa i na wellportu.

Pozdrav
 
ChungaLunga":2ivf5sls je napisao(la):
Nije se lose uvalio taj upravnik... 3 kompleksa, toliki broj stanova, svaki stan po (ne znam) 300 dinara... A sta radi covek? Nista... Daj hocu i ja da budem taj upravnik i da ne radim nista, da dodjem tu po partijskoj liniji ili...
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
400 dinara po stanu.... Trenutno!
I daje sebi za prvo da ignoriše mail-ove nezadovoljnih stanara, i da pride ne ispunjava ono što je zakonska obaveza!
 
Verovatno PU mora nekoga da angazuje da mu procita i protumaci....zato toliko traje...kad ne zna sta da kaze, on ignorise...
 
Društvo, posebno vi koji ste se uselili, na šta da obratimo posebnu pažnju prilikom tehničkog prijema? Hvala najlepše na odgovorima
 
Ako neko moze da mi pripomogne, da li postoji mozda mogucnost kupovine stana u VK koji je u zavrsenoj fazi a neprodat, dakle "gotov stan" za kes i po kojoj ceni kvadrata? Ili se sve rezervise i proda jos u izgradnji?
 
Sandora":1a4mfksx je napisao(la):
Ako neko moze da mi pripomogne, da li postoji mozda mogucnost kupovine stana u VK koji je u zavrsenoj fazi a neprodat, dakle "gotov stan" za kes i po kojoj ceni kvadrata? Ili se sve rezervise i proda jos u izgradnji?
Koliko Sam ja cula, ima poneki neprodat Stan u obe faze. Al ne znam ovu informaciju tacno. Najbolje valjda da se obratite u prodajnu kancelariju.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Pozdrav svima, vidim ovde na forumu da se stanovi u trecoj fazi vec rezervisu iako jos nije zvanicno pocela prodaja. Da li neko ima info kada ce poceti i zvanicna prodaja? Hvala unapred
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593448#p593448:3vorba78 je napisao(la):
Vila » Sub Jan 05, 2019 10:53 pm[/url]":3vorba78]Društvo, posebno vi koji ste se uselili, na šta da obratimo posebnu pažnju prilikom tehničkog prijema? Hvala najlepše na odgovorima
Posle iskustva (negativnog) koje manje-više svi imamo sa 'renomiranom' investitorom, moj ti je predlog da SVE pregledaš, i povedeš, ako si u mogućnosti, sudskog veštaka sa sobom.
Pošto ovde nisam u mogućnosti da okačim excel ili pdf file, ako želiš, možeš da mi ostaviš mail adresu u PP, pa da ti prosledim listu koju je neko od komšija sastavio, a na šta bi trebalo obratiti pažnju.
 
Ima facebook stranica koju su otvorili kupci ,moźete li tamo da okacite.Siguran sam da bi svima znacilo i bili bi zahvalni.
 
Najbolje da se okači na neki fileshare, pa da se podeli link sa svima, možda zatreba još nekom.

TapaT
 
Da ne mračim mnogo pošto nam predstoji isto što i vama (useljenje), da li ste išli po ovom spisku i koliko je toga ispoštovano? Da li ste dobili i kopiju upotrebne? Hvala :)
 
Код нас лично, је све било уреду, сем што је једном "кврца" при потпуном затварању ролетна и то смо унели у записник да поправе добављачи ролетни. Сами су нам све показали, све смо проверили. Стан буде идеално чист и сређен па се све нормално види. Нисмо проливали воду, имали смо кликере. Дозволу је неко окачио на нашој Фејсбук страници па је нисмо од њих ни тражили. Кад читам овде на форуму шта људи причају, као да живимо у различитим универзумима и ко да смо куповали код различитих продаваца и инвеститора. Очито, какве су вам мисли, такав вам је живот.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Pupsik, puno hvala na brzom odgovoru. Puno sreće u novom stanu!
Pogledaću na Face, sada sam ponovo proveravao APR i poslednje ima da je 14.12.2018. odbačen zahtev za izdavanje upotrebne dozvole za I fazu...??? O II fazi ni govora... Hvala još jednom!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594477#p594477:2urw96wl je napisao(la):
miodragmiki » Pet Jan 11, 2019 3:29 pm[/url]":2urw96wl]Da ne mračim mnogo pošto nam predstoji isto što i vama (useljenje), da li ste išli po ovom spisku i koliko je toga ispoštovano? Da li ste dobili i kopiju upotrebne? Hvala :)
Išao sam ja po spisku, i hteo sam da im sve po spisku... Ne znam u kojoj ste fazi kupili stan, ali kao što već svi znate, upotrebne dozvole za zgrade 7 i 8 nema još uvek...
Druga stvar, imalo je propusta, ali ni dva meseca po primopredaji, niko se nije udostojio da pozove da pita da li je su sve zamerke sa primopredaje sanirane! Dodatni radovi, koji su uredno plaćeni, nisu urađeni! Tako da ću na kraju morati da angažujem svoje majstore da saniraju sve, i da ispostavim račun VK, očigledno.
Obavezno pre primopredaje tražite da vam dostave projekat grejanja stana! Kažem to, jer sam sa veštakom na primopredaji utvrdio da mi fale 2 rebra u dnevnoj sobi, i po 1 rebro u spavaćim sobama. Sve je to uneto u zapisnik, i arhitekta iz VK je rekla da je drugi tip radijatora, i da oni imaju sertifikate da je ista energetska efikasnost sa manjim brojem rebara. Pogađate, taj sertifikat ni 2 meseca po primopredaji nisam dobio!
Ukoliko vam je potrebno još nešto, stojim na raspolaganju...
 
neko_tamo":29pcp19h je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594477#p594477 je napisao(la):
miodragmiki » Pet Jan 11, 2019 3:29 pm[/url]":29pcp19h]Da ne mračim mnogo pošto nam predstoji isto što i vama (useljenje), da li ste išli po ovom spisku i koliko je toga ispoštovano? Da li ste dobili i kopiju upotrebne? Hvala :)
Išao sam ja po spisku, i hteo sam da im sve po spisku... Ne znam u kojoj ste fazi kupili stan, ali kao što već svi znate, upotrebne dozvole za zgrade 7 i 8 nema još uvek...
Druga stvar, imalo je propusta, ali ni dva meseca po primopredaji, niko se nije udostojio da pozove da pita da li je su sve zamerke sa primopredaje sanirane! Dodatni radovi, koji su uredno plaćeni, nisu urađeni! Tako da ću na kraju morati da angažujem svoje majstore da saniraju sve, i da ispostavim račun VK, očigledno.
Obavezno pre primopredaje tražite da vam dostave projekat grejanja stana! Kažem to, jer sam sa veštakom na primopredaji utvrdio da mi fale 2 rebra u dnevnoj sobi, i po 1 rebro u spavaćim sobama. Sve je to uneto u zapisnik, i arhitekta iz VK je rekla da je drugi tip radijatora, i da oni imaju sertifikate da je ista energetska efikasnost sa manjim brojem rebara. Pogađate, taj sertifikat ni 2 meseca po primopredaji nisam dobio!
Ukoliko vam je potrebno još nešto, stojim na raspolaganju...
Bas, bas mi je zao za sve iz prve faze koji su imali to gorko iskustvo :( Evo u drugoj su ocigledno naucili lekcije iz prve

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Sto se tice profesionalnih upravnika, svuda investitor petlja i mulja, tako je i u Zemunskim kapijama sad bilo. Na ljude su vrsili pritisak da potpisu za prof upravnika i skoro svuda su izabrani predlozeni od strane investitora. Konstitutivna sedenica skupstine stanara odrzana i upravnik izabran jer im je zakon dozvolio da za neprodate stanove, investitor odlucuje i ima pravo glasa.

Takodje u ZK bez formirane stambene zajednice nisu hteli da puste liftove u funkciju.
Zbog toga su neki ljudi i potpisivali za prof upravnika.

No, ako iko ima pameti, treba za upravnika izabrati nekog iz redova stanara. Zakon daje tu mogucnost, i ne vidim zasto neko ceka da ga jasu pojedini prof upravnici koji su nametnuti. Zakazete skupstinu stanara, dogovorite se i dvotrecinskom vecinom smenite profesionalnog i izaberete svog. Izvrsite izmene u registru stambene zajednice i cao.
 
Baš me interesuje kako je rešena podna i zvučna izolacija... Jel se ne čuje kad komšija kija?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Verovatno malo manje nego po šupama u Kumodražu što je verovatno poznati standard...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594702#p594702:3qyllfdg je napisao(la):
dejjan » Sub Jan 12, 2019 6:20 pm[/url]":3qyllfdg]Baš me interesuje kako je rešena podna i zvučna izolacija... Jel se ne čuje kad komšija kija?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Nisam se još uselio, pa ne znam kako je između stanova, ali je zvučna izolacija na spoljnim zidovima odlična, stvarno se ne čuje ništa sa gradilišta :) (Da i ja malo pohvalim, da ne budu samo kritike)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594702#p594702:195orsp7 je napisao(la):
dejjan » Sub Jan 12, 2019 6:20 pm[/url]":195orsp7]Baš me interesuje kako je rešena podna i zvučna izolacija... Jel se ne čuje kad komšija kija?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Ja sam se uselio još početkom jula, doduše bio sam iseljen mesec dana zbog zamene parketa, ali evo za ovih 4-5 meseci koliko sam u stanu do sada sam samo jednom malo čuo muziku iz nekog stana.I to je bilo ono blago se čuje, ali ne smeta. Mimo toga stvarno nikoga i ništa ne čujem. Nekada mi je nerealno kako se apsolutno ništa ne čuje da se pitam da li još neko sem mene živi tamo, a ceo sprat mi je useljen manje više. Plus, stan mi gleda na park pa je stvarno mirno i uveče kada se prozor otvori. Ovo mogu da kažem da je jedan od najvećih pluseva ovog projekta. Apsolutno nikakve galame i buke nema, sem kad neko uzme hilti u ruke. :laugh:

Takođe, za spoljnu izolaciju i stolariju samo pohvale. Radijatori su mi vrlo često hladni, a u stanu toplo.
 
Lepo je cuti i neke pohvale na racun kompleksa :)

Da li ima neko iz 2. faze da je dobio kljuc, ili video stan i uzeo mere npr?
 
Vrh