Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Сви су криви помало, али за различите ствари, које су узрочно-последично повезане. Народ трпи власт јер је наиван и апатичан, а власт је плаћеничка. То је зачарани круг који води и ван граница државе
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594765#p594765:10pd6zo2 je napisao(la):
Nebojsa » 12 Јан 2019 10:30 pm[/url]":10pd6zo2]Nisam ja krivac ako izgradim nelegalni objekat, kriv je taj sistem koji mi to dopusta i ne sankcionise me!

После ове реченице не знам да ли ишта више морам да кажем. Сам си објаснио суштину проблема. Свест појединаца о општем добру не постоји, савест очигледно такође не постоји.

Размишљаш онако како размишља апсолутна већина у овој земљи. "Кршићу закон јер ме нико не кажњава". Само си доказао да би радио исто кад би се дочепао власти и да не би решио проблем.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594902#p594902:10pd6zo2 je napisao(la):
Igor » 13 Јан 2019 08:02 pm[/url]":10pd6zo2]Pa to je još jedan pokušaj relativizacije i stavljanja svih u isti koš, eto kao svi smo isti i deo problema. E pa nismo isti i ne prihvatam takvo svrstavanje a pogotovo ne stavljanje u rečenici uz vesica i djilasa :bash: :violina:

Баш сте ми симпатични кад се понашате као увређене младе ... :lool:

А тај став који си ти Игоре (и још пар лажних моралиста) изнели је још један од основних разлога зашто се у овој земљи ништа неће померити на боље. То мерење грехова и одговорности. Нико од вас није рекао да не поседује неку грађевински нелегалну интервенцију (зато што је сви поседујете. Ако ништа друго, онда климу на фасади без дозволе општине), већ мерите чији је већи ... Односно шта има везе што ви сами имате нешто нелегално када постоји и већи грађевински преступ?

Том аналогијом, и убица може да каже да не може да се сврстава у исти талог са серијским убицом. Зар не? Ипак је његов грех мањи. Далеко мањи.

Још нисам срео особу, чак ни на овом форуму која не упире оптужујућим прстом у друге а притом бежи од сопствене одговорности како зна и уме.

П.С. А приметићете како сте редом скочили у побуну алудирајући да сам вас ставио у исти кош и да не постоји исти талог .... бла, бла, бла, трућ, трла баба лан ... а ја НИГДЕ нисам написао да смо "сви подједнако криви", него само да "смо сви криви". Нисам ја никога изједначио и "ставио у исти кош". Сами сте себе ставили, ту вам ја ништа крив нисам. :wink:
 
Vala ti je to sa klimom prejak argument.

To ti je jedna dosta jeftina kvazilogička konstrukcija (tzv. "dosetka"), lišena minimuma filozofske osnove - svako iole smisleno društvo postavi granice šta se u određeno vreme prihvata, a šta ne može ni pod razno. Ako si državne ustanove i javne zgrade, pa i bolnice nakitio spoljnim jedinicama klima - a morao si, jer si, jednostavno, sirotinja, i ne možeš da kreneš u instaliranje centralnih sistema širom zemlje tek tako, niti da održavaš neki centralni sistem od pre 40 godina kad zafali 20.000 evra za dovođenje u red (znam slučaj) - malo je glupo da sprečavaš nekoga na Vidikovcu da postavi klimu na gajbi, je l` da? Pa tako, recimo, u Moskvi imaš budževine po fasadama, jer se to toleriše. Ali, razni kiosci i privremeni objekti, koji su postojali od devedesetih, više se ne tolerišu, i srušeni su. Promenilo se vreme. Doći će i klime na red - kao što su već došle na red u Pragu.

Obiđi Peking da vidiš na šta liče fasade stambenih zgrada. A da postoji red u gradu - o da, postoji. I suštinski nered se ne toleriše.

A u Beogradu se toleriše - sve. Pa imamo nadogradnju zgrada - kućama sa kosim krovom. I kriminalce koji peru milione evra kroz nelegalnu gradnju čitavih zgradurina. I to je, dabome, uporedivo sa postavljanjem klime u stambenoj zgradi?

Da dodam - ni u jednom od dva stana u kojima sam postavljao klimu, nisam je stavio na spoljnu fasadu. U trećem sam je zatekao već postavljenu na ogradi terase koja gleda ka unutrašnjosti bloka - možda hipermoralizam nalaže da to priritetno odatle uklonim i, evo, baš razmišljam da li zbog tog trna u svom oku imam pravo da komentarišem šumu nemorala i rasula u savremenoj Srbiji, ili treba da se skrivam iza klima uređaja i da ne primećujem ništa...
 
Ljudi su takvi kakvi jesu u celom svetu.
Jednostavno, to je tako, ljudi su takvi.

Sa druge strane, treba da postoji država koja će sve da uređuje i kanališe, u cilju uspostavljanja i održavanja reda u društvu.

Ali, država kod nas ne postoji, jer je to obična marionetska tvorevina, koja služi za dalje rastakanje i urušavanje onoga što je preostalo od nekadašnjih obrisa države i društva.
Zato se ovde sistematski "gaji" ambijent strogo kontrolisanog haosa, koji je idealan za najraznovrsnije kriminalne radnje u organizaciji marionetskih klika koje se neprekidno smenjuju na čelu ove marionetske sklepotine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595025#p595025:286h8lv3 je napisao(la):
stf » 14 Jan 2019 09:42 am[/url]":286h8lv3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594765#p594765:286h8lv3 je napisao(la):
Nebojsa » 12 Јан 2019 10:30 pm[/url]":286h8lv3]Nisam ja krivac ako izgradim nelegalni objekat, kriv je taj sistem koji mi to dopusta i ne sankcionise me!

После ове реченице не знам да ли ишта више морам да кажем. Сам си објаснио суштину проблема. Свест појединаца о општем добру не постоји, савест очигледно такође не постоји.

Размишљаш онако како размишља апсолутна већина у овој земљи. "Кршићу закон јер ме нико не кажњава". Само си доказао да би радио исто кад би се дочепао власти и да не би решио проблем.
STF naopaki sistem u ovoj zemlji je utro u gene ovom narodu odredjene norme ponasanja, navika itd i operisao ga od svakog osecaja licne i kolektivne odgovornosti. To je temelj iz koga sve ovo ostalo proizilazi. U ovoj zemlji malo toga ima normalnog. Absolutno je tacno da nemamo svest o mnogim stvarima kao i da smo ubijeni u pojam i da trpimo isplanirani visedecenijski genocid od spoljnog i unutrasnjeg neprijatelja. U ovakvim sistemima i uslovima u ljudima se stvaraju odgovarajuce strukture licnosti i to je to.
 
Za ne upucene u prizemlju se nalazi perionica garderobe ...veseraj ije hemisko ciscenje ...
Nema nam dugo saobracajne kamere ...
 
IMG-20190118-144738.jpg


Idemo pobjednik nedelje
 
a ako se buni za nanosenje stete na imovinu dovedes advokata da mu nadje sve nelegalno sto je radio + mu pripise nanosenje dusevne boli okolnim stanarima koji ne znaju kad ce cigla da im padne na glavu sa divljeg gradilista
 
Zdravo svima,

Da li vam je poznato ko je i na koji nacin postavio vitrinu za prodavanje sladoleda u Knez mihailovoj kod Ruskog Cara, ispred sata na Trgu republike i ispred SANU? Nisam video nijedan javni poziv ni predvidjeno mesto u konkursnoj dokumentaciji za postavljanje privremenih objekata na ovim lokacijama. I da je postojao javni poziv, zakupljeno je mesto koje neodgovara dimenzijama nijednog prodajnog privremenog objekta, kao sto su ostali frizideri za prodavanje sladoleda, kokica itd.

Sta vi mislite?
 
Dobro pitanje, s obzirom da su vrlo... gabaritni. Ja sam mislio da je to bio deo nekog konkursa pa zato nisam zapitkivao.
 
Fotkano iz vojvode brane a NLO se nalazi preko dimitrijale moracu sa zemlje da obidjem to cudo ....
 
Između Bulevara i Svetog Nikole ako se čovek prošeta zapita se da li je u Kabulu, Daki ili tako negde...
 
Сад већ целокупан Београд, 100% треба прогласити да је као фавела, и зна се шта онда следује. За казну ништа не поштедети.
 
Препоручујем да ако желите најбољи угођај за овај НЛО прошетате до Новог гробља и одатле га погледате, стварно језиво колико је. Иначе, инвеститор је то подигао за рекордно време и последњи спрат озидао циглом, а доње не, ваљда да отежа ако започну рушење или шта већ. Градилиште је затворено траком.
 
@ Johnest_Hon inspirisao si me da se provozam sa Google Street View-om po kraju izmedju Bulevara i Svetog Nikole, i mislim da si uvredio Daku i Kabul, ono je neki novi nivo.

Moj licni favorit je zgrada Kreativnog Centra:

KC.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596242#p596242:x3kdtqbn je napisao(la):
markovicf » Yesterday, 16:16[/url]":x3kdtqbn]Zdravo svima,

Da li vam je poznato ko je i na koji nacin postavio vitrinu za prodavanje sladoleda u Knez mihailovoj kod Ruskog Cara, ispred sata na Trgu republike i ispred SANU? Nisam video nijedan javni poziv ni predvidjeno mesto u konkursnoj dokumentaciji za postavljanje privremenih objekata na ovim lokacijama. I da je postojao javni poziv, zakupljeno je mesto koje neodgovara dimenzijama nijednog prodajnog privremenog objekta, kao sto su ostali frizideri za prodavanje sladoleda, kokica itd.

Sta vi mislite?

Može slika pa ću da prijavim preko Tvitera?
 
direktor":2f4ydect je napisao(la):
Fotkano iz vojvode brane a NLO se nalazi preko dimitrijale moracu sa zemlje da obidjem to cudo ....
Dišo,evo da ne cepaš cipele do tamo.
3051206da77c3d2ae7a4c56b864ecf06.jpg
6d1f8b97667a275d4f893e75f484dde4.jpg
eebb62fe8645c2c0b2664f8326f484f5.jpg
c62e7b1e5f2b9f5016ddc9953619def0.jpg
2bbcfccae6ed224ff8a276c4275c260f.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ako je sudeci po okolnim objektima verovatno oko dva sprata viska.
 
I ti okolni objekti mogu da se dozidaju. Samo je pitanje vremena.
Za sada deluje nesrazmerno no brzo ce te prizemne supe u okolini da ustupe mesto daleko visim zgradama.
 
Bilo je ovo u novostima oko ovog cuda samo da vec krenu jednom da ruse ... to je znaci u sv nikole taj cardak ...
 
Vrh