Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

Diso kako mislis bajate naslove? Pa vest je od 08.12. Smatram da je potrebna promena rukovodstva jer Tvrdjava kao i sam Kalemegdanski park izgledaju katastrofalno. Da nije bilo te turske investicije u obnovu cesme Mehmed pase Sokolovica, malih stepenica i obnovu spomenika zahvalnosti Francuskoj zbog posete Makrona, sto je bio nalog Vlade- republicki nivo. Kazi sta je uradilo konkretno sadasnje rukovodstvo JPBT. Dosta je tu nelogicnosti u preplitanju odgovornosti izmedju Gradskog Zelenila, Beogradske tvrdjave, Zavoda za zastitu spomenika, Beo Zoo vrta... Svi peru ruke kada se desi neki zajednicki problem. Ali je neoprostivo stanje Utvrda, Kapija , Ravelina, dekorativne osvetljenosti, bezbedonosnih ograda i prepreka, i jos puno tiga za sta je sigurno kriv direktor Beogradske Tvrdjave. Ako mu grad ne prenosi sredstva duzan je kao menadzer da ih stvori, donacijama, marketingom, naplatom odredjenih sadrzaja, zakupom , eventima, cime god. To je njegova duznost. Od tih para treba da uredi sve gore nabrojano. Voleo bih da Igor napravi deteljnu reportazu svega oko Tvrdjave i Kalemegdana sta bi trebalo srediti.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Nije naslov bajat vec klik bajt naslov trebao si napisati izbor novog direktora jp bg tvrdjava i link a ne njihov bezvezni naslov
Inace slazem se u potpunosti sa tobom u tvrdjavu bi trebalo da se ulaze minimum 1 000 000€ godisnje uz dobar plan
Uradjeno je
1. Male stepenice
2.SPomenik
3.turbe
4.cesma
5.plato kod pobjednika
6.novi led reflektori bedema
Treba daleko vise da se radi da bi kalis zablistao od boljeg odrzavanja do sitnih intervencija
Najavili su radove na mostovima .na satkuli .
 
Sada sam te shvatio :) U pravu si. Bio sam u zurbi. Slazemo se oko cifre ulaganja. I to je minimalno! Prioriteti: Zindan kapija, Kapija Karla V, Sahat kula.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
bas primetih pre neki dan da je taj deo na slici iznad uzasno izvrljan, i deluje kao da je jedna osoba zvrljala jer je sve istom bojom izvrljano.
 
To zvrljanje se opere za 10 min ako nije urezivano veci problem je kamenje koje fali a jos veci je ne postojanje svijesti tih koji saraju
 
Ma problem je sve, totalno je zanemareno, bez obzira na to sto je penjanje gore na kulu nepreporucljivo, a nije ni bezbedno.
 
Tuga je sto je u takvom stanju. Ako tvrdjava nije Beograd onda ja ne znam šta je. Sve je od nje počelo...

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Kališ zimi
59b8db99bef94ae56ec0a61cbd391409.jpg
27b486098df57d6e73a800bc013650b7.jpg
525b29a7bb42fd2ebb5fa1aa141acaa8.jpg
5e063c8cf6ef145abe90551e2b00e535.jpg
ecdfcc046487dd3bed47f84526568f73.jpg


Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Onu binu što su montirali prekjuče, već su sklonili. Očigledno su promenili plan Putinove posete, ili su samo hteli da zavaraju neprijatelja :)

Ali zato je tu već godinama ruglo u vidu zapuštenog gradilišta sa odvratnom visokom ogradom.

Pogledajte prilog 2
Vetar je na jednom mestu oborio, pa možemo malo da gvirnemo unutra:


Pogledajte prilog 1
 
Једно у низу запуштених градилишта по тврђави...
 
@Вожд Da li je ova kula napravljena kao deo kulise ili je autenticna?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595785#p595785:3tntfvqy je napisao(la):
astrodule » 17 Jan 2019 03:33 pm[/url]":3tntfvqy]Spomenik gradskoj alavosti, gluposti i nesposobnosti.

Ovo rusenje mi je 1 od top 5 zlocina u kategoriji rusenje i devastacija.
Ta kucica mi je kao klincu bila kao iz Ivice i Marice, ne mogu vam opisati koliko mi je zao.
 
Postoji fotka cijele ljetnje pozornice uklonjena mislim po izgradnji one u topcideru ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597550#p597550:tenn9wdd je napisao(la):
Drakche » Pet Jan 25, 2019 6:16 am[/url]":tenn9wdd]@Вожд
Ta kucica mi je kao klincu bila kao iz Ivice i Marice, ne mogu vam opisati koliko mi je zao.

Kucica je inace bila "kuca" u kojoj je svojevremeno ziveo sumar Kalemegdana ili kako se to vec zove. Nista od ovoga ne bih znao da nije bilo devojcice iz moje generacije koja je isla sa mnom tu preko puta u osnovnu skolu, a koja je zivela bas u toj kucici, pa sam zapamtio na osnovu toga.
 
Vrh