Šta je novo?

Trg Slavija

U ovoj temi imamo prilike da vidimo i srceparajuće hvalospeve o tome za šta sve služi automobil. :lool:

Zaista, original originala na delu... :mrgreen:
 
Ne, ako nečiji mozak ne može da percipira onda mora da se objasni kao detetu od 3 godine.
Ko je željan da mu kolege smrde kao pokisli vučjak nek izvole.
 
A zapravo, iako nemam 120 godina, usled nerazvijenosti SFRJ, i ja se sećam kako izgleda predautomobilski, balegarski grad. Naime, sve do kraja osamdesetih, možda i koju godinu kasnije, na pijacu u Vranju (odakle mi je polovina rodbine) voće i povrće je u poprilično velikoj meri dovoženo - zapregama. Kombinacija kocke i konjskih izlučevina... pa, bilo je to dobro minsko polje, malo lošijeg mirisa.

Kako smo mi kao društvo, dakle, još relativno blizu epohe balege, onda je i logično da pomalo bežimo u automobil i kad ne treba.
 
Kondicija se brzo stekne pa znojenje nije problem. A i da jeste, tu je preobuka i malo higijene koja se može vršiti i nad lavaboom.
 
Žika":1cvnvime je napisao(la):
Ne, ako nečiji mozak ne može da percipira onda mora da se objasni kao detetu od 3 godine.
Ko je željan da mu kolege smrde kao pokisli vučjak nek izvole.

Al' si objasnio, svaka ti čast. :wink:

Pre nekih desetak godina jedan moj kolega je došao na posao mokar, smrznut i smrdeo je kao pokisli vučjak.
Šta mu se desilo (?). Okupao ga je od glave do pete autobus dok je šetao uskim trotoarom.
Čak mu je prljava voda ušla u oči, jer je u trenutku naleta vode pogledao baš ka toj bari.

Eto, da je čovek išao autom na posao, ne bi smrdeo kao pokisli vučjak, zar ne Žile (?). :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598585#p598585:3vj2rs0k je napisao(la):
Пантограф » Uto Jan 29, 2019 12:10 pm[/url]":3vj2rs0k]A zapravo, iako nemam 120 godina, usled nerazvijenosti SFRJ, i ja se sećam kako izgleda predautomobilski, balegarski grad.
Izgledao je ovako

beograd-istorija-trga-nikole-pasica-1.jpg

beograd-nekad-trg-republike.jpg

1074608_10151627457713962_1643139523_o.jpg

Uzgred večita je gužva bila i ostala u Takovskoj i Kneza Miloša. Reč "špic" je prvenstveno bila vezana za taj pravac a kasnije i za ostatak grada. Pošto je tema Slavija, ona svakako nije zaostajala ali svakako nije bila zagušena kao danas.
 
Ja sam par puta u proteklih godinu dana imao priliku da oborim rekord prelaženja deonice Jaše Prodanovića - Glavna pošta. Ne zato što sam tako hteo , nego zato što sam morao , jer sam poslom išao u taj kraj Zvezdare. 40 do 45 minuta u proseku , a 20 minuta sveukupno za deonice Čingrijina - Jaše Prodanovića i od Glavne pošte do Partizanovog stadiona. Jednom sam čak išao 40 minuta od stanice u Takovskoj do Glavne pošte. A ko za inat , baš tada sam bio natovaren sa brdo nekih stvari.
Kad god mogu , gledam da izbegnem Kneza Miloša , jer tu često znam da izgubim više vremena nego što to čini ostatak puta , koji zna da bude i pet put duži. Često koristim BG: voz , kada mi odgovara , a i dosta koristim 36 , zato što sa sve gužvom na Autokomandi i ponekad na Slaviji , brže stignem do zgrada Generalštaba nego trolom kroz Kneza Miloša.
 
Cevovod može samo donekle da se prepravi kako bi transporovao sve veću količinu tečnosti.
Tako je isto i sa saobraćajem.

Davno je prošao trenutak kada je trebalo da se počne sa radom na smanjenju broja automobila.
A za takoe nešto treba ponuditi alternativu - pouzdan javni prevoz, i ono što počinje sa "m", a što sve više izaziva podmeh kada se spomene.

Mogla je Slavija da se prekronstuiše na mnogo bolje načine, ali džaba kada se količina automobila samo uvećava.
 
@Vladivoje, nisi uhvatio foru, mislio sam da se sećaš kad je Šapić bio isto tako kompletno ispolivan od strane autobusa na Bežaniji. U međuvremenu je taj snimak misteriozno nestao, pa ne mogu da postavim.
 
Iskreno, ne sećam se tog slučaja sa Šapićem. :D

Sve više nisam u toku sa "dešavanjima", jer to i nisu nikakve novosti.
 
Ma to je bilo pre 10 godina. Davao intervju za studio B i ostao mokar k'o pokisli vučjak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598821#p598821:11anoupd je napisao(la):
GOJE » 30 Jan 2019 09:17 am[/url]":11anoupd]@Vladivoje, nisi uhvatio foru, mislio sam da se sećaš kad je Šapić bio isto tako kompletno ispolivan od strane autobusa na Bežaniji. U međuvremenu je taj snimak misteriozno nestao, pa ne mogu da postavim.


Cenzura! :o
viewtopic.php?f=16&t=595&p=251269&hilit=isprskan#p251266

https://www.youtube.com/watch?v=rBuT0XrMxRY

EDIT:

http://lokoportal.com/index.php/sadrzaj ... dra-sapica

131018-sapic.jpg


https://twitter.com/acasapic/status/390904557938544640
 
Došli su da sklone ovaj mamac za bugarske turiste da bi na Slaviju,posle svih "unapređenja i inovacija" vratili trolejbusku stanicu.
3ccbb402bbf08853322fdd836e6d72df.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Prošao sam sinoć, ne izgleda loše, ovako po mraku.

Ali, još uvek nije otvorena suvenirnica i javni toalet ispod platoa, ja ne znam da li je moguće da se to tek tako zaboravi.
 
Jedna mnogo lepa slika sa Slavije, u bukvalnom smislu reci lepa slika ;)
 
Vrh