Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Drzavna firma, drzavna i arhitektura, ogledalo sistema.
 
Bio sam danas tamo,pricao sam sa jednim radnikom,posto me prilicno zbunilo ovo i rekao mi je da ovo nije ni blizu finalnom resenju.Dalje mi nista nije rekao.Znaci bio sam u pravu.Preko ove fasade ce sigurno ici jos nesto.
 
Konacno dobijamo objekte koji nas lansiraju u sam vrh svecke arhitekture.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600815#p600815:1osxhv2c je napisao(la):
Misterija74 » 08 Feb 2019 02:22 pm[/url]":1osxhv2c]Bio sam danas tamo,pricao sam sa jednim radnikom,posto me prilicno zbunilo ovo i rekao mi je da ovo nije ni blizu finalnom resenju.Dalje mi nista nije rekao.Znaci bio sam u pravu.Preko ove fasade ce sigurno ici jos nesto.

Gde su sklonjene skele ostaje stanje kakvo vidimo. Tako i kada budu skidali skele sa drugih strana, ono sto se otkrije je zavrsena prica.
 
Hoces da kazes da prvih sest spratova sto su kocke u prozorima ce da ostane tako a poslednja tri sprata kao da je dete napravilo ? Vidis to je i mene zbunilo,zato sam i pitao ljude tamo,medjutim nista mi nisu rekli osim da je ovo daleko od konacne verzije.Iskreno mislim da ce cela ta vertikala gde su one kocke biti takva a na fasadu sigurno ide jos nesto videcemo sta.
 
Jedan od prvih rendera:

Pogledajte prilog 2

Posle je bilo ovo:

Pogledajte prilog 1

A evo i trenutnog stanja:



Ako pogledas rendere, osim promene u boji fasade, itd, videces da su poslednji spratovi i fasada sa strane "maske" u staklu od poda do plafona. Jedino sto su uradili je da su umesto stakla uradili drugaciju materijalizaciju.
Mislim da je to to, da tako ostaje. Skela nema, nema nosaca za nove elemente...
 
Onaj drugi render je najbolji tj slika u sredini. Medjutim na aktuelnom stanju i dalje me koleba situacija oko ta tri poslednja sprata: jasno je primetna razlika u boji nijanse fasade izmedju ta tri sprata i ostatka zgrade, jasno je uocljiv fizicki prelaz ili razdel u vidu tog horizontalnog razdelnika-ivicnjaka, takodje kocke iznad i ispod prozora primetne su samo na ta tri sprata. Sta im sve ovo znaci za sad mogu samo da nagadjam ali ako ovako ostane treba se otvoreno zapitati sta je ovim "pisac hteo da kaze" i cemu ove diskretne ali primetne razlike na ta tri sprata u odnosu na ostali deo fasade?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600940#p600940:1yjn9nhk je napisao(la):
marone » 08 Feb 2019 11:42 pm[/url]":1yjn9nhk]Evo sta je: ne racunam kulu ali zivi pa videli da ce Residences biti najluksuzniji stambeni objekat u BNV. Zato imamo predgradje Izmira u centru grada.
Te tri zgrade bice sigurno najluksuzniji visoki objekti u ovom projektu. Gledajuci sta se trenunto radi i uzimajuci u obzir da sledi replika toga namece se jasan zakljucak. Samo da kazem meni su Residensi sasvim ok zgrade i mislim da su se dobro uklopile u okruzenje, pod tim prvenstveno mislim na fasadu koja neke podseca na Antaliju, meni je ok. Ono sto bi ovaj projekat moglo da ga spasi je raznovrstan sadrzaj, o tome smo vec pricali kao i promena dizajna-oblika ovih replika koje su u najavi medjutim od toga nazalost nema nista. Ova 4 prevazidjena dvokrilna paravana bice pored glavne kule najdominantniji objekti u Savskom amfiteatru.
 
I ja se slazem da je residence koliko toliko i ok, a ove 4 su rugobe i ne mogu da svatim da je neko salio toliko betona na 10m razmaka a toliki amfiteatar, nisam arhitekta bavim se serverima ali oci imam brate i deluje mi uzasno. Jedino sta po meni moze da izvuce stvar je da sazidaju jos 10 takvih nekih visokih zgrada jednu do druge pa da imitiraju "menhetn". Ne vidim poentu da idu dve zbijene pa livada pa opet dve zbijene zgrade. Kad kazem jednu do druge ne mislim kao ove dve nego bar 50m razmak...
 
Asocijacija na ovaj projekat na pocetku je bio Menhetn ili nesto slicno. Ko papagaji ponavljaju price o tih 50m a kad pogledamo Menhetn oblakoderi i uopste sve zgrade su jedne do drugih ..... i sve je savrseno u redu. Ovde sjedne strane imamo jedan grad sa velikom gustinom gradnje na sta kace nastavak sa manjim koeficijentom izgradjenosti i "razudjen" kao da je rec o Abu Dabiu ili sl, znaci totalni urbanisticki i planski promasaj. Na taj nacin ovaj projekat jednostavno se nece nadovezati na grad i nece postati njegov prirodni sastavni deo vec projekat ili deo za sebe. Sve te "rupe" treba popuniti sa zgradama odgovarajuce spratnosti kako bi se izbegla visinska uniformnost i dobila dinamika prostora, no mozda ce vremenom tako i biti.
 
Zbunjuje me ovo udubljenje i nezavšeni balkoni.Skoro sam pa siguran da ce nesto ići preko ovoga
Ponavljam do 6 sprata sa leve strane su prozori uramljeni i to me čudi
Pogledaj iznad zadnjeg sprata držače ne stoje bezveze tu
Ne verujem da će ovo biti ni jedan od ova dva rendera ali sigurno neće ovo biti konačno rešenje

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600924#p600924:39d3k8lh je napisao(la):
marone » Pet Feb 08, 2019 10:45 pm[/url]":39d3k8lh]Jedan od prvih rendera:

Pogledajte prilog 2

Posle je bilo ovo:

Pogledajte prilog 1

A evo i trenutnog stanja:



Ako pogledas rendere, osim promene u boji fasade, itd, videces da su poslednji spratovi i fasada sa strane "maske" u staklu od poda do plafona. Jedino sto su uradili je da su umesto stakla uradili drugaciju materijalizaciju.
Mislim da je to to, da tako ostaje. Skela nema, nema nosaca za nove elemente...
file.php

file.php

file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601138#p601138:3cqddohi je napisao(la):
Misterija74 » 09 Feb 2019 11:00 pm[/url]":3cqddohi]
Pogledaj iznad zadnjeg sprata držače ne stoje bezveze tu
Ne verujem da će ovo biti ni jedan od ova dva rendera ali sigurno neće ovo biti konačno rešenje

Ti nosaci sluze za odrzavanje fasade. Normalna su pojava na visokim objektima. Imas ih i na Residences:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601138#p601138:1ec3jvam je napisao(la):
Misterija74 » 09 Feb 2019 11:00 pm[/url]":1ec3jvam]Zbunjuje me ovo udubljenje i nezavšeni balkoni.Skoro sam pa siguran da ce nesto ići preko ovoga
Ponavljam do 6 sprata sa leve strane su prozori uramljeni i to me čudi

Ovo sto kazes da su balkoni nedovrseni, u tom delu dolazi klima. Vide se instalacije i okviri za klima uredjaje.
 
Da podelim par današnjih slika iz Viste, da se stekne utisak o tome dokle su stigli sa radovima i kako izgledaju stanovi.

Ulaz, sa duplim vratima. Idealna prilika da buduća skupština stanara odluči da izaje lobi nekoj banci (nemam drugu asocijaciju :D):
Pogledajte prilog 3

Lobi, mesto za buduću recepciju, deluje fino:
Pogledajte prilog 4

Ulaz iz dvorišta. 2 otvora za lift će biti sa leve strane, stavili su gips preko :D, dok se 3. lift nazire na slici. Ovde za sada nema duplih ulaznih vrata.
Pogledajte prilog 5

I par slika iz jednog skoro gotovog stana (otprilike na četvrtini visine zgrade). Gree spoljna jedinica čeka na ugradnju. Franke sudopera i baterija, termorad bojler u ovom stanu.
Pogledajte prilog 2

Dnevna soba za zidnom unutrašnjom jedinicom (ništa od kanalne jedinice kao u BWR):
Pogledajte prilog 1

Ista meta, isto odstojanje, stan pri vrhu (u toku je gletovanje):


U zgradi je kao u košnici, rade udarnički. Ima sitnica koje su mi zapale za oko, no da ne komentarišem ovde dok ne završe sve. Opšti utisak je svakako pozitivan.
 
U prizemlju zgrade geozavoda postavljena je maketa ove dve zgrade u finalnom izdanju. Koga zanima nek ide da pogleda, nisam ulazio ali sam danas bacio pogled sa ulice kroz zavesu. Nece biti nikakvog stakla preko ta tri zadnja sprata vec ce biti bele horizontalne linije poput onih u residensima itd. Bio sam sa ortacima zurili smo ali cu otici ovih dana da pogledam maketu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601167#p601167:26t4hl1r je napisao(la):
zexland » 09 Feb 2019 11:58 pm[/url]":26t4hl1r]Vrh ove nesretne zgrade izgleda kao jeftina radnicka baraka na 3 sprata.
:lol:

U svakom slucaju jedno je sigurno, ove zgrade su morale biti vise za bar 50% da bi licile na zgrade a ne pregradne paravane. Arhotekta nije kriv, covek je samo odradio zadatak koji mu je bio postavljen bar meni tako na kraju deluje.
 
Sve pohvale na reportazi :kk:
Da li si imao prilike da vidiš kakva su kupatila?
 
Боље изгледа унутра него споља.
 
Odlicno izgleda. Nadam se da zavrse i obdaniste u skorijem periodu.
 
U poslednjoj video prezentaciji napredka radova Beograda na vodi ne prikazuju “zavrsenu” stranu Viste. Što moze da znaci da to sto vidimo nije konacno resenje i da ce se jos raditi na toj strani.... :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602073#p602073:1j4tr2qn je napisao(la):
milos.tro » Sre Feb 13, 2019 11:36 pm[/url]":1j4tr2qn]Sve pohvale na reportazi :kk:
Da li si imao prilike da vidiš kakva su kupatila?

Da, video sam kupatila, no njih nisam detaljno slikao. Bio sam tamo u radno vreme, trudio sam se da se ne zadržavam i ne smetam previše. Imam ovu sliku gde se vidi lavabo i vrata od prostorije/ormana koja je predviđena za veš mašinu:

Pogledajte prilog 1

Inače, kupatilu bih pojedinačno na osnovu brzinskog pregleda dao i najveću ocenu od svih prostorija. Trebalo bi da su pločice Tilezza, sanitarije Villeroy i Bosch, kade Enmon, ali iskreno nisam zagledao detaljno na licu mesta. Vodokotlići su ugradni a WC šolje konzolne. Izgleda fino uz ogradu od samo lavaboa koji se meni lično ne sviđa. Mada i samo kupatilo na ovom nižem spratu nije bilo gotovo, nedostaje ogledalo, a i majstori su ostavili svašta nešto u lavabou...

Pročitao sam komentar na SSC da je ova dnevna soba mini načičkana sobica od 15m2, pa da odgovorim ovde, verovatno je interesantno. U pitanju je soba od 25m2 (bez kuhinje), jedna od većih (ako ne i najveća) od svih stanova ove strukture u novogradnji. Optička varka je da je soba mala zbog veličine prozora i vrata ka terasi i zbog visine ograde na terasi. I ja sam svaki put konstatovao na licu mesta da je soba mala ali me je metar razuverio. Evo i bonus slike gde se vidi ograda na terasi, i kvalitet (deluje sasvim korektno) i donekle njena visina (ja sam malo iznad srpskog proseka kad je u pitanju visina):



Inače, fasada je po trenutnom planu na žalost finalna. Demit je čak i na samom prizemlju, pored ulaza u zgradu. I ona crvenkasta boja sa istočne strane je finalna. Nije u planu ni dodatno osvetljenje kao na BWR (mada bi par linija na samom vrhu bilo interesantno)... One šipke na vrhu koje su ostavljene su za alpiniste perače prozora. Uz ogradu osoba sa kojima sam komunicirao da se ne može isključiti da će možda doći neko osvetljenje naknadno.

Šteta za fasadu, to svi konstatuju, na BWR-u je koštala verovatno ispod 10 evra više po m2, nije to nikakav novac na ovu cenu kvadrata... siguran sam da je tako urađeno samo zbog prodaje (skupljih zgrada).
 
Pogled na staro jezgro Beograda su zaklonili totalno bezličnim i arhitektonski zastarelim soliterima, kakve ne bi trebalo graditi ni na Vidikovcu...


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602505#p602505:1wnldk7u je napisao(la):
laki72 » 16 Feb 2019 12:12 pm[/url]":1wnldk7u]Pogled na staro jezgro Beograda su zaklonili totalno bezličnim i arhitektonski zastarelim soliterima, kakve ne bi trebalo graditi ni na Vidikovcu...


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Kao da u muzeju zaklonis radove Forma ideale ormarima
 
Vrh