Šta je novo?

GP "Napred" Blok 21 - Nadogradnja

AuJEXe.jpg
 
Toga sam se bojao, pola - pola. Sad se na kilometar prepoznaje da je nadogradnja jer ko bi projektovao ovakvu zgradu u celini.
 
Nema veze ni sa starim ni sa novim renderom. +divlji kvadrati
 


Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
 
Postavljen najnoviji model dizalice.

AfZRzo.jpg
 
Ko ovo dozvoli? Džaba onakav SIV kada je prekoputa Indija, mada ovo nije ni Indija.
 
Krenuli su da skidaju skele sa ove strane.

AFzcuF.jpg
 
Sa ove strane sem poslednjeg sprata ovo bi trebalo da je kao (novi) render.

AFDDMQ.jpg

napred-0008-1280x720_orig.jpg
 
Bice ovo ipak ok, ali neverovatno je kakav je kontrast izmedju ovih novih zgrada i zapustenih stambenih zgrada iza i okolo sve dole ukljucujuci i blok 30 koji je u za nijansu boljem stanju. I fasade u Novom Beogradu su odavno zrele za rekonstrukciju tako da sto se fasada tice tome nema kraja..
 
Rekonstrukcije trebaju da se obavljaju uz dobre planove jer će inače uništiti objekte.
 
Posebno na ovim soliterima treba raditi rekonstrukcije da se i stolarija sređuje zajedno, jer šta vredi npr. na ovoj pored da udariš svežu boju kad šarenilo stolarije i zastakljenih/nezastakljenih terasa sve kvari, a ima dosta dobrih primera iz npr. Istočne Nemačke kako su sređivani celi blokovi ovih zgrada iz socijalizma.
 
Uz sredjivanje fasada na stambenim zgradama trebali bi i da poskidaju stolariju na terasama i da se buduce zastakljivanje sankcionise. Takodje da stolarija mora biti uniformisana. Npr ako je predvidjena bela stolarija da se ne moze stavljati u drugim bojama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601723#p601723:2hzt46uy je napisao(la):
marone » Uto Feb 12, 2019 4:25 pm[/url]":2hzt46uy]Uz sredjivanje fasada na stambenim zgradama trebali bi i da poskidaju stolariju na terasama i da se buduce zastakljivanje sankcionise. Takodje da stolarija mora biti uniformisana. Npr ako je predvidjena bela stolarija da se ne moze stavljati u drugim bojama.

Ko ovo doživi u Bg-u, imao se rašta i roditi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607935#p607935:1wmkat5o je napisao(la):
kopte3 » Uto Mar 12, 2019 3:44 pm[/url]":1wmkat5o]
WZ51mc.jpg
Ovo krivo srastanje dva stila je totalni idiotizam. Bolje bi bilo da je nadogradnja izvedena tako da fasada bude homogena od prvog do poslednjeg sprata.
Nekad se taj kraj zvao kod Upina, sada moze kod Frankenstajna.
 
Стварно, шта их је коштало да целу зграду ураде у стаклу као надоградњу?
 
Neznam prosto sta na kraju da mislim o ovoj hibrid zgradi ali jedno je sigurno - ovo ni domaci kvazi arhitekti nebi isprojektovali kao celovitu novogradnju, ili mozda gresim..
 
Zaista grozno. Bukurešt je pun ovakvih odvratnih nadogradnji...

Render je bio pristojan

Napred01.jpg
 
To je prvi render od koga su odustali. Sem poslednjeg sprata sve ostalo je uradjeno prema novom renderu.

Inace i meni se cini da je prva varijanta izgledala bolje.

@direktore, cini mi se da zgrada jos uvek nije zavrsena unutra.
 
Vrh