Šta je novo?

Trotoari

I gaziće po ružinim laticama.

Svim političarima treba oduzeti povlastice (službeni auto, vozač...) i naterati ih da koriste javni prevoz. Grad bi procvetao za godinu dana.
 
Umesto što se bave zamazavanjem platoa oko Hrama , bolje da se pozabave čišćenjem snega. Danas sam se okliznuo i pao na zadnjicu , jer sam naišao na parče trotoara gde je led počeo da se topi , iako sam išao po istom kao da sam u sred minskog polja. Sva sreća pa ništa nisam polomio. Samo sam ogulio dlan na jednoj ruci. A da sam mogao da idem nekom drugom putanjom , vrlo rado bih to učinio , jer nisam kamikaza.
 
Treba da nosis lopatu da ocistis a ne da ocekujes od AV da to uradi ....salim se ...
 
Ovih dana kada se topi sneg najklizavije je na stazama koje su u hladovini koje nisu čišćenje (a uglavnom se ne čiste takve staze). Naime, ostaje samo led i baš je katastrofa klizavo.

Ne vidim problem da Zelenilo i Čistoća malo prošetaju i srede to, plus što ostaje mnogo đubreta posle topljenja snega.
 
Krpe i peru kud sutra putin treba da prodje ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595567#p595567:1cd4etoz je napisao(la):
direktor » Sre Jan 16, 2019 4:13 pm[/url]":1cd4etoz]Treba da nosis lopatu da ocistis a ne da ocekujes od AV da to uradi ....salim se ...
Pa nisam očekivao ni da će da daje procenu da li je namera građana koji žele da priđu fontani na Slaviji da operu noge ili ne. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595569#p595569:2veypege je napisao(la):
astrodule » Sre Jan 16, 2019 4:15 pm[/url]":2veypege]Ovih dana kada se topi sneg najklizavije je na stazama koje su u hladovini koje nisu čišćenje (a uglavnom se ne čiste takve staze). Naime, ostaje samo led i baš je katastrofa klizavo.

Ne vidim problem da Zelenilo i Čistoća malo prošetaju i srede to, plus što ostaje mnogo đubreta posle topljenja snega.
Ova staza je bila na suncu
 
Bas me zanima kako ce da vrate ploce i pociste iza sebe .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599239#p599239:38rldsmg je napisao(la):
astrodule » Pet Feb 01, 2019 12:49 am[/url]":38rldsmg]zaista moraš da budeš debil da ne vratiš kako je bilo
Više puta su pokazali da mogu.
 
Jao opet Vuk ...

No bitno je da je grad bio okicen par meseci i da je pocela gradnja gondole, ovo su ionako sporedne gluposti.
 
Gdje su nestale orginalne kocke , bile su tu pored i nisu isfugovali ivicnjak
 
Juče sam se vozio sa 34 od Pere Velimirovića. Nisam ni znao da u ulici Pivljanina Baje nije završen trotoar. Jedan deo trotoara , smer ka Starom Košutnjaku , asfaltiran , dok je drugi deo samo izbetoniran i pripremljen , dok na strani koja vodi ka Mihaila Avramovića , delom je asfalt , a delom one kocke od ranije. Iako nisam neki preveliki fan popločavanja , moram priznati da Lisičji potok mnogo lepše izgleda sa popločanim trotoarima , a i rekao bih da je tu samo popločavanje mnogo kvalitetnije odrađeno nego u nekim centralnim delovima. I sam izbor vrste kocke i boja , deluje lepše nego postavljanje onih velikih kocki (behaton). Utisak kvari to što se ne ne vodi računa o održavanju , pa se raznorazno rastinje probija između kocki. Slike su sa interneta samo kao ilustracija onoga što sam pričao o popločavanju.

IMG_0179.jpg


IMG_0175.jpg


IMG_0181.jpg


IMG_0195.jpg
 
solecar":3ulmvrlf je napisao(la):
Juče sam se vozio sa 34 od Pere Velimirovića. Nisam ni znao da u ulici Pivljanina Baje nije završen trotoar. Jedan deo trotoara , smer ka Starom Košutnjaku , asfaltiran , dok je drugi deo samo izbetoniran i pripremljen , dok na strani koja vodi ka Mihaila Avramovića , delom je asfalt , a delom one kocke od ranije. Iako nisam neki preveliki fan popločavanja , moram priznati da Lisičji potok mnogo lepše izgleda sa popločanim trotoarima , a i rekao bih da je tu samo popločavanje mnogo kvalitetnije odrađeno nego u nekim centralnim delovima. I sam izbor vrste kocke i boja , deluje lepše nego postavljanje onih velikih kocki (behaton). Utisak kvari to što se ne ne vodi računa o održavanju , pa se raznorazno rastinje probija između kocki. Slike su sa interneta samo kao ilustracija onoga što sam pričao o popločavanju.







Fotografije koje si postavio nisu sa lokacije Baje Pivljanina.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Nisam ni rekao da su sa Baje Pivljanina , nego sam naveo primer kako izgleda popločan trotoar u Lisičjem potoku.
 
Siguran sam da neki maloumnici rade u gradskoj upravi čim nisu predvideli postavljanje stubića na trotoarima u tek obnovljenoj Gračaničkoj ulici, u najstrožem centru Beograda.

Ovo je jedno uobičajeno prepodne radnim danom, možemo primeti i vozila nekoliko kompanija: DHL i TIPO Klima
 


Umesto malog tavnjaka na ostrvu, koji je postao blato, i mesta gde je često izvaljivan ivičnjak, je sada popločano, Zeleni venac, 1.3.
 
U gracanickoj treba navaditi pauka da mlati pare ....
 
U Gračaničkoj su najrevnosniji ujutru oko 7, 8 da raščiste ona rezervisana mesta za državne službe. Posle ih izgleda ne interesuje.
 
Ekipa krenula da "popravlja tj komletno menja" svojevremeno behatonom poplocane trotoare. Posto cesto prolazim nisam primetio da im nesto fali pre popravke jer nisu bile ni polonljene ni utonule ali nema veze. Jedino su bile sarene od zalepljenih zvaka posto je tu trgovacka pa klinci besomucno pljuju. Ocigledno da grad ima visak para pa hajde da ih potrosi :D
Slike su danasnje sa pocetka Cetinjske preko puta radio Beograda.
 
Vrh