Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603545#p603545:em6fk3x3 je napisao(la):
direktor » 20.Feb.2019/8:05 pm[/url]":em6fk3x3]Privstizujes pauka ima da dizu na sve strane
Samo mi fali još jedan kr**** sa kojim moram da se ganjam po našim sudovima zato što mu se "može" po zakonu.

Takvi sistemi funkcionišu samo u društvima u kojima je pravni sistem efikasan pa druga strana ima brz i efikasan način da se odbrani.

U USA funkcioniše relativno lepo ali i tamo ima gomila zloupotrebe, a kod nas bi se to samo višestruko više zloupotrebljivalo..
 
По ко зна који пут, а сваки дан је овако, бахатих инвалида у мозак паркирани на местима за особе са инвалидитетом. Паркинг испред тржног цента "Имо Центар Два" на Бежанијској коси.

 
Ova tema je uzas. Ponekad provirim cisto da zvirnem malo ali mi odmah skoci pritisak :bash: :bash: :evil:
Trebalo bi da stoji upozorenje ulazite na ovu temu na svoju odgovornost.

Ne razumem sto ne uvedu drakonske kazne zestoke i ne rese to vec jednom.
 
Zakonski nadležni nemaju ovlašćenja na parkinzima tržnih centara.
Malo je to pipavo jer je to privatna površina, pa ne znam kako to rešiti sa pravne strane.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Као прво требало би сва ова паркинг места добро означити оним жутим хоризонталним линијама, пошто је на већини таквих места избледела боја ! Значи у питању је не одржавање таквих паркиг места. Барем ова на Бежнијској коси су практично сад и невидљива !

Такође може да се реши тако што ће власник тржног центра (центара) оградити та паркинг места и по потреби корисника - инвалидне особе кад дође колима - склонити запреку (ланац или слично) и на тај начин омогућити таквој особи да се паркира на слободно место. То би особе из обезбеђења склањале и постављале ту ограду-ланце и стубиће.

Требало би такође, поред хоризонталне сигнализације, увести и вертикалну за свако паркинг место за инвалидне особе, која је много видљивија, тада ће бити мање бахатих инвалида у мозак. Знам да би онда власници т.ц. се бунили јер им то повећава трошак пословања, али .....
 
U Merkatoru (novom) se praktikuje to sa zagrađivanjem mesta za invalide. Međutim, to rade plastičnim oznakama koje svako može da pomeri, pa uvek ima i vozila bez nalepnica ispred ulaza gde su ta mesta.

Za mene su najveća st*** i primitivci ti što parkiraju na mestima za invalide i njih bi trebalo javno sramotiti prilozima pred glavne informativne emisije na svim kanalima sa nacionalnom frekvencijom.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NiK_LOaDHQk[/youtube]
 
Tesko da ce ovo ikad da se resi, nemamo mi tu kulturu...
Ruku na srce i grad kad se gradio nije se vodilo racuna o parking mestu i slicno. Mislim da je zakonski 1.2 po stanu, ali gde to ima.
Mene izludjuje i masa onih sto pristanu sa sva 4 upaljena na sred ulice. U fazonu su, necu ja dugo, ali parkirao sam tu na 10ak minuta samo nesto da zavrsim. Masa je i dostavnih vozila, gde ljudi moraju da obave svoj posao kako znaju i umeju...
 
Jutros ispred Tripkovica u Dimitrijali komunalci rade svoj posao...Da ne poverujes!
eaa3fb1aaef250c49661d3a2cdde0780.jpg
 
Haha, Trpkovic nece da plati kao Bucko u Beogradskoj, tri godine sam ziveo u Beogradskoj nikad nikom nije kazna napisana ispred Bucka a borjao sam i po 14 auta na ulici, a cesti gosti su im bili i komunalna policija i regularna policija pa cak i interventna policija sa njihovim dzipovima.
 
Kažnjavaju i rasteruju. Ovaj iza kog su stali je popio kaznu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608736#p608736:246njeea je napisao(la):
srdjanprpa » Pet Mar 15, 2019 10:04 am[/url]":246njeea]Haha, Trpkovic nece da plati kao Bucko u Beogradskoj, tri godine sam ziveo u Beogradskoj nikad nikom nije kazna napisana ispred Bucka a borjao sam i po 14 auta na ulici, a cesti gosti su im bili i komunalna policija i regularna policija pa cak i interventna policija sa njihovim dzipovima.

pisali su kazne kod bucka pre neki dan. mom kolegi takodje napisali tada.
 
Ех кад би некад написали коју казницу у Карађорђевој у Земун код оних локалчића са брзом храном, Пинокио, Гурман и још неки. Страшно ме нервирају, не могу да се прошетају ни 50 метара него морају да паркирају и малте не из кола наруче пљескавицу или палачинку. И кад наиђе 15-ица која скреће лево ето блокиране раскрснице и ако има две траке по смеру.
 
Испред Пица бара у Булевару Уметности такође написали казну...

Није да делује за сад ...али када би постало свакодневница можда би нешто и урадили..
 
Kao da su konačno shvatili da imaju više vajde od vozača nego od prodavaca lubenica.
 
IMG-20190316-140711.jpg


Danas djeram fotkali za kaznu lik dosao sjeo otiso ni pogledo nije komunalce
 
Vladivoje":11bb75fi je napisao(la):
Ako su ga fotkali, stići će mu kazna.

Apsolutno ništa ne znači ukoliko ne može da se utvrdi ko je u trenutku činjenja prekršaja upravljao vozilom.
 
kakve veze ima, kazna stiže vlasniku vozila. moze i njegova baba da ga je tad vozila stiže vlasniku.
 
Pa valjda je isto kao sa parking servisom. Supruga vozi, odnosno parkira, a meni stiže kazna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609351#p609351:23akdg89 je napisao(la):
Kokili » Ned Mar 17, 2019 2:07 pm[/url]":23akdg89]
Vladivoje":23akdg89 je napisao(la):
Ako su ga fotkali, stići će mu kazna.

Apsolutno ništa ne znači ukoliko ne može da se utvrdi ko je u trenutku činjenja prekršaja upravljao vozilom.

Potpuno nebitno, vlasnik odgovara za svoje vozilo. Ako hoće da da podatme može , ako ne sam snosi troškove nepropisnog parkiranja.
 
Vrh