Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Iskoristio sam Kalenicevu sliku sa SSC a za prikaz gabarita iz ovog ugla, posto odavde nismo imali rendere.


Otprilike ce ovako izgledati pogled na Skajlajn.

Inace, udaljenost izmedju Skajlajna i Usca je dva kilometra. Kada se spoje linijom ona prolazi tacno kroz centar buduce kule Beograd. Znaci na toj dijagonali cemo imati 4 kule vise od 100 metara i 6 kula visih od 70 metara.
 
Lepo napreduje samo nije mi jasno zasto nisu gradili sve tri kule odjednom nego jednu po jednu ?
 
Graditi sve tri kule od jednom bi bile logisticki veoma tesko. Uostalom, pitanje je da li bi mogli da obezbede toliki materijal (beton, armatura, masine, radnike, itd) da grade 3 ozbiljne kule od jednom.
 
BalkanRoyale":8a5rvrgq je napisao(la):
Graditi sve tri kule od jednom bi bile logisticki veoma tesko. Uostalom, pitanje je da li bi mogli da obezbede toliki materijal (beton, armatura, masine, radnike, itd) da grade 3 ozbiljne kule od jednom.
Hajde da se ne lažemo. Ne grade sve tri kule iz istog razloga što se većina projekata u gradu vrši fazu po fazu ili čak lamelu po lamelu.

Da ne bi prezasitili tržište i sami sebi bili konkurencija i obarali cenu.

A za najvišu, poslovnu, kulu iskreno mislim da su šanse da se gradi najviše 25%. Ekonomija je slaba i potražnja za poslovnim prostorom je jako slaba. Koliko poslovnih objekata sedi prazno ili nedovršeno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Naravno pored zakona trzista (koji si spomenuo) stoji i to sto sam rekao. Mislim da je bizarno misliti da su Izraelci predstavili projekat sa centralnom poslovnom kulom a da pritom nisu sa sigurnoscu analizirali trenutno i buduce trziste. Naravno, nista u zivotu nije 100% ali verujem da su nase dugogodisnje domace egzibicije i za*ebancije nabile ludacki nivou skepticizma u absolutno sve....Da ne spomenem kako su Jevrejski investitori verovatno pauzirali gradnju 2 poslovne kule u Airport-city'u da bi ovde digli Skyline; kome su mnogo vise medijske i marketingske paznje posvetili...
 
Kakva arhitektonska harmonija i divota za ponos, bliskoistocno-srpski patent i idila za migrante koja ce ih podsecati na dom i ciniti kao da su kod kuce.
 
Nije daleko od istine...Savska i Sarajevska su užas...Skyline će valjda uticati da se to sredi koliko toliko...
 
Da li neko zna kad je zidana ova zgrada Srboleka, plac ispod skyline-a? Deluje mi kao da je predratna zgrada i da bi jako lepo izgledala kad bi se obnovila. Inace jako volim predratne industrijske zgrade (secerana mi je jedna od omiljenih), po meni neke od njih mogu da se pretvore i u stambene blokove, recimo loft-ovi, kojih nisam vidjao u Beogradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608894#p608894:3b5w6bpe je napisao(la):
unedfined » Pet Mar 15, 2019 6:46 pm[/url]":3b5w6bpe]
BalkanRoyale":3b5w6bpe je napisao(la):
Graditi sve tri kule od jednom bi bile logisticki veoma tesko. Uostalom, pitanje je da li bi mogli da obezbede toliki materijal (beton, armatura, masine, radnike, itd) da grade 3 ozbiljne kule od jednom.
Hajde da se ne lažemo. Ne grade sve tri kule iz istog razloga što se većina projekata u gradu vrši fazu po fazu ili čak lamelu po lamelu.

Da ne bi prezasitili tržište i sami sebi bili konkurencija i obarali cenu.

A za najvišu, poslovnu, kulu iskreno mislim da su šanse da se gradi najviše 25%. Ekonomija je slaba i potražnja za poslovnim prostorom je jako slaba. Koliko poslovnih objekata sedi prazno ili nedovršeno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Kao i toliko puta ponovljeno, na ovoj i raznim temama. Potražnja za poslovnim prostorom A klase (u sta spada i ova) je trenutno jako velika i to je pod jedan. Pod dva, razvoj tehnologija i IT je uslovio porast broja firmi koje pruzaju usluge koje nemaju dodirnih tačaka sa našom ekonomijom osim kroz poreze i doprinose. Da uprostim, ljudi rade za strana trzista a sjede u Beogradu, sa naglaskom na sjede, tj. uglavnom moraju da imaju neki kanc.prostor. Kuriozitet je činjenica, ako ćemo već u procentima, da se gotovo niti jedna poslovna zgrada u Beogradu ne gradi (izuzev u slucaju nekih sumnjivih radnji) a da prethodno nije ugovoreno iznajmljivanje najmanje 75% prostora.
 
Nadovezao bih se da je cak i sam investitor u poslednjem intervjuu oko NG rekao da ce im sve veci akcenat biti poslovni prostor.

Beograda nema na ozbiljnim listama u Evropi po broju kvadrata A klase, ali se trenutno rade Usce, GTC, uskoro Skajlajn poslovna kula, zatim Biznis garden i jos nekoliko objekata, pa cemo se nadam se pomeriti na lestvici.
 
Gklavno pitanje je da li imamo TRAŽNJU za A klasom kancelarijskog prostora. Uslovi poslovanja moraju da se značajno poboljšaju kako bi velike kompanije ali i perspektivni startapi i firme u brzom rastu htele da posluju ovde. Ponuda će se lako stvoriti, pa zemljišta i lokacija imamo na pretek i u samom centru, na NBG, Staro Sajmište je u najavi, Brodogradilište itd...

Što se tiče rada za strane firme, većina nas koji radimo za strane firme sedi kod kuće ili zakupljuju stanove, manji deo ide u habove, a na zakup A klase se gleda kao na rasipanje.
 
Dok onoliki Verano stoji prazan i nezavršen niko me neće ubediti da postoji neka bitna tražena za poslovnim prostorom. Da ne spominjem poslovni deo Genex-a.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Niko te ne ubjeđuje. Ako se želiš informisati, lako možeš provjeriti. A to što si naveo B23 i Genex, prije ima veze sa isplativošću nego sa potražnjom. Možda je trenutno bilo isplativije izgraditi Usće Kulu II nego otkupiti B23, izmiriti dugove i završiti ga. Iako bi ja prvi ovo drugo najviše volio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609583#p609583:2p2mudtl je napisao(la):
Baston » Pon Mar 18, 2019 11:54 am[/url]":2p2mudtl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608894#p608894:2p2mudtl je napisao(la):
unedfined » Pet Mar 15, 2019 6:46 pm[/url]":2p2mudtl]
BalkanRoyale":2p2mudtl je napisao(la):
Graditi sve tri kule od jednom bi bile logisticki veoma tesko. Uostalom, pitanje je da li bi mogli da obezbede toliki materijal (beton, armatura, masine, radnike, itd) da grade 3 ozbiljne kule od jednom.
Hajde da se ne lažemo. Ne grade sve tri kule iz istog razloga što se većina projekata u gradu vrši fazu po fazu ili čak lamelu po lamelu.

Da ne bi prezasitili tržište i sami sebi bili konkurencija i obarali cenu.

A za najvišu, poslovnu, kulu iskreno mislim da su šanse da se gradi najviše 25%. Ekonomija je slaba i potražnja za poslovnim prostorom je jako slaba. Koliko poslovnih objekata sedi prazno ili nedovršeno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Kao i toliko puta ponovljeno, na ovoj i raznim temama. Potražnja za poslovnim prostorom A klase (u sta spada i ova) je trenutno jako velika i to je pod jedan. Pod dva, razvoj tehnologija i IT je uslovio porast broja firmi koje pruzaju usluge koje nemaju dodirnih tačaka sa našom ekonomijom osim kroz poreze i doprinose. Da uprostim, ljudi rade za strana trzista a sjede u Beogradu, sa naglaskom na sjede, tj. uglavnom moraju da imaju neki kanc.prostor. Kuriozitet je činjenica, ako ćemo već u procentima, da se gotovo niti jedna poslovna zgrada u Beogradu ne gradi (izuzev u slucaju nekih sumnjivih radnji) a da prethodno nije ugovoreno iznajmljivanje najmanje 75% prostora.

Poštujem svačije mišljenje, dosta toga sam pročitao korisnog na ovom forumu, ali ono što me je nateralo da se registrujem i komentiram je osobna ljudska glupost i arogancija. Kao neko ko je radio u dve od četiri najveće real estate kompanije i bio uključen u najveće i sada tekuće projekte u Beogradu, i za razliku od velike većine postova koja se svode na procene, nagadjanja, rekla, kazala, znam i imam info iz prve, reći da citiram "
da se gotovo niti jedna poslovna zgrada u Beogradu ne gradi (izuzev u slucaju nekih sumnjivih radnji) a da prethodno nije ugovoreno iznajmljivanje najmanje 75% prostora." može izreći samo kompletna neznalica. Uslov za prelease koje traže banke ide do 30%. Investitor je sretan ako po puštanju u funkciju objekta ima occupancy makar 50%. Da je uslov 75% prelease nijedan objekat se ne bi gradio.
 
Dobro onda molim Vas, objasinte zašto toliko ogromna količina poslovnog prostora stoji prazna ili nedovršena.

GP Rad u Bloku 20,
Genex poslovna kula,
Verano Blok 23,
Kompgrap na Terazijama...

Takođe baš ovde na Beobuild-u se ljudi deset i više godina raduju raznim kulama u najavi, pretežno poslovne namene. Ušće 2 je jedina od njih koja je počela da se gradi.

Sam Skyline prvo gradi stambenu zgradu.

U Beogradu na Vodi nemamo ni jednu poslovnu zgradu ni u najavi.

West 65 reklamira kulu, ali ima građevinsku dozvolu samo za garažu i tržni centar, i ne zna se niti kada će s njihova kula graditi niti koja će joj biti stvarna namena.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Za Radovu zgradu je konstatovano da je neuslovna. Genex da mora da se modernizuje, a slično važi i za Beograđanku (zato zvrji poluprazna). Za Verano je problem sa investitorom. Komgrap je propao kao firma, pa su problematični vlasnički odnosi.
Skyline ima svoj redosled. West65 ima dozvolu za kulu već 2 godine, pisao je Igor o tome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610101#p610101:s9bib09i je napisao(la):
unedfined » 20 Mar 2019 10:04 am[/url]":s9bib09i]

West 65 reklamira kulu, ali ima građevinsku dozvolu samo za garažu i tržni centar, i ne zna se niti kada će s njihova kula graditi niti koja će joj biti stvarna namena.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ta zgrada je stambena, tj. bice.
 
Setao sam danas Savskim amfiteatrom, i pored svih radova ima nesto u zgradi Skajlajna sto me non stop vuce da gledam bas u nju.

Moguce da je do polozaja na brdu, ili zbog oblika, ali svakako se vec sada ne moze ignorisati.

Postavljene su skele oko celog aneksa, krecu fasadni radovi. Do pune visine ostalo jos pet ili sest spratova.

A pre svega vizure iz Pop Lukine ulice.
 
Добра је зграда, али ова иза ње на последњој слици је мнооогоо... важнија и мени интересантнија за праћење... :)
 
Slazem se. Obici cu je neki dan, to je jedna od najvaznijih rekonstrukcija u gradu i navijam da bude u roku i kvalitetno obavljena.
 
Vrh