Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Какво црно спајање 407Л? Па та линија има минибусе због уских улица! Чак ни спајање 404 и 407 није препоручљиво зато што би дошло до овећег прилива путника, добили бисмо нову 405-ицу (а и где то на свету постоје линије које имају ,,ипсилон" трасу), па, самим тим, проблем не би био решен. Путници са 407, којих није баш мало + путници са 405-ице + путници са 408-ице и ето убитачног коктела. Боље да се 404 премести да, уместо у Белој реци, окреће на подножју Авале.
 
Експерт, кад си толико паметам, волео бих да оправдаш надимак и пошаљи соло на 407Л. Мој колега из бивше фирме је ишао на интервенцију тамо и када се да аутом мимоилази па је буквално уско.

Мала сугестија, скинути два Солариса и ставити на твоју мешавину 407/407л.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613976#p613976:mwar45yu je napisao(la):
Рипањац 405 » Čet Apr 04, 2019 5:22 pm[/url]":mwar45yu]Какво црно спајање 407Л? Па та линија има минибусе због уских улица!
:kk:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613976#p613976:mwar45yu je napisao(la):
Рипањац 405 » Čet Apr 04, 2019 5:22 pm[/url]":mwar45yu]
Чак ни спајање 404 и 407 није препоручљиво зато што би дошло до овећег прилива путника, добили бисмо нову 405-ицу (а и где то на свету постоје линије које имају ,,ипсилон" трасу), па, самим тим, проблем не би био решен.
Ostružnica , linija 91.
Kovilovo i Jabučki rit , linija 106.
Stara Lipovica i Trebež , linija 407L.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613976#p613976:mwar45yu je napisao(la):
Рипањац 405 » Čet Apr 04, 2019 5:22 pm[/url]":mwar45yu]
Чак ни спајање 404 и 407 није препоручљиво зато што би дошло до овећег прилива путника. Путници са 407, којих није баш мало + путници са 405-ице + путници са 408-ице и ето убитачног коктела. Боље да се 404 премести да, уместо у Белој реци, окреће на подножју Авале.
Ako bi se linija organizovala tako da opslužuje samo stanice koje su bitne za 407 i 404 , ne bi bilo tol'ke navale korisnika linija 405 i 408.
 
Једино идејно решење за Рипањ и остали подавалски регион је увођење Бг Воза, у шпицу на пола сата, а да аутобуси окрећу у близини аутобуских станица... Рипањ су уништили наметањем ових монструм линија попут 405 и 407, где доњи део има фиктивно једну линију, а горњи део са све Прњавором има и Ластине линије које ипак имају пристојне интервале...
 
Ласта за Иванчу и Младеновац иде боље од 408, нешто се и не бих сложио..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614052#p614052:2e8x3vuk je napisao(la):
scepanscekic » 04 Apr 2019 22:32[/url]":2e8x3vuk]Експерт, кад си толико паметам, волео бих да оправдаш надимак и пошаљи соло на 407Л. Мој колега из бивше фирме је ишао на интервенцију тамо и када се да аутом мимоилази па је буквално уско.

Мала сугестија, скинути два Солариса и ставити на твоју мешавину 407/407л.
Scepanscekic, затражи проширење улица. Уз то дај бољи предлог. На овај део с вређањем интелигенције се не осврћем, јер је то особина најнижих.
 
Проширити улицу и моћи ће да прође зглобни аутобус. Наравно, опет је скупо.
 
@ solecar
Основна замисао мог предлога је била растерећење линије 405 и, у неку руку, 408, што и јесте главни проблем овде код нас у Рипњу, а самим тим и главни узрок чешћег кварења возила. Иако много ценим неке Ваше предлоге, овај ми се уопште не свиђа, јер се њим не решава главни проблем - преоптерећеност 405-ице и, донекле, 408-ице. Имајте у виду да је 405 најоптерећенија линија на потезу 400 (прати је само 408) и да тај проблем хитно мора бити решен.
 
Предлажем да се за линију 405 укину стајалишта у Јајинцима и Белом потоку.
 
Већ сам предлагао 405Е, којој би прво стајалиште после окретнице трола било - подножје Авале. Састојала би се од 4 постојећа возила на 405, док би преостала 4 била задржана на основној 405. Што се основне линије 405 тиче, у Белом потоку хајде и некако, нек задрже та стајалишта, али у Јајинцима и селу Раковица да се укину сва осим Спомен-парка. Људи моји, па ти људи, чак и када иза 405-ице иду полупразне нпр. 403-јка и 401-ец, улазе у већ препуну 405-ицу, и то већина само да би се шверцовали. И онда ми који плаћамо карту бивамо псовани, кињени, понижавани... од стране тих (не)људи како нећемо да се померамо, а виде да нема места, ма сиктер море!!! А онолике кућерине и вилчуге изградили, сигурно то није поштењем и знојем стицано чим се, онако богати, шверцују... Са друге стране, Белопоточани нас углавном штеде, чим виде да је бус пун одустају...
 
Живим у Јајинцима и редовно сам сведок овог проблема. Људи улазе у пуне аутобусе на линији 405, а аутобуси на линији 402 иду празни.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614212#p614212:2cskfnqq je napisao(la):
Рипањац 405 » Pet Apr 05, 2019 3:26 pm[/url]":2cskfnqq]@ solecar
Основна замисао мог предлога је била растерећење линије 405 и, у неку руку, 408, што и јесте главни проблем овде код нас у Рипњу, а самим тим и главни узрок чешћег кварења возила. Иако много ценим неке Ваше предлоге, овај ми се уопште не свиђа, јер се њим не решава главни проблем - преоптерећеност 405-ице и, донекле, 408-ице. Имајте у виду да је 405 најоптерећенија линија на потезу 400 (прати је само 408) и да тај проблем хитно мора бити решен.
Teško da se može sa linijom 404 produženom do Avale očekivati da se reši problem i linije 405 i linije 408 , a donekle i 407. Ja sam ponudio rešenje koje bi bilo najmanje zlo , poučen sličnim iskustvima. Više nego ubeđen sam da bi liniju samo produžili do Avale i ostavili je sa jednim vozilom , čime se samo produbljuje problem. Takođe sam predlagao ranije i da linije 405 i 408 budu pretvorene u ekspres režim , a da linije 401 , 402 , 403 , 406 i 407 preuzmu teret putnika Jajinaca , čime bi se dobio veći broj polazaka sa postojećim brojem vozila , za početak , ali ni sa ovim se nisi složio.
Koliko god se trudio , ne uspevam da dokučim šta bilo najefikasnije rešenje , a da su u njega uključeni svi elementi trenutne situacije , jer šta god da se predloži , nije dovoljno dobro i/ili nije prihvatljivo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614204#p614204:3qraxmxp je napisao(la):
Expert » Pet Apr 05, 2019 3:16 pm[/url]":3qraxmxp]Проширити улицу и моћи ће да прође зглобни аутобус. Наравно, опет је скупо.
Pronađi pare za prošrenje gomile ulica po Beogradu i ekproprijaciju , pa tek onda počni da govoriš kako je to jedino optimalno rešenje. Svaka rasprava na ovu temu je izlišna , jer mi iz nužde imamo minibuseve na mnogim linijama , kao i solo buseve na određenim linijama. Beograd polako počinje sam sebe da guši , jer postojeće probleme ne rešavamo , a nove stvaramo. Za početak , mnoštvo ljudi iz Srbije smatra da je život u Beogradu vrh , da su time uhvatili Boga za uši , i da tako postaju veće face u svom mestu i sl. , pa nam eto konstantnog priliva novih ljudi. Na to se nadovezuju postojeće uske saobraćajnice , koje su nam ostale u amanet iz prošlog veka , iz vremena kada nije bio ni blizu ovoliki obim saobraćaja. Na to se nadovezuju i gradnje kuća , zgrada i sl , tako da komotno mogu da gledam komšiji u dnevnu sobu šta radi , kao da sedim pored njega. Na sve to , dvosmerne ulice pretvaramo u jednosmerne , zarad parking mesta , plus što imamo i pretvaranje centra u jednu veliku pešačku zonu. Kao vrhunac svega toga je i situacija da nam pojedini koridori , koji su široki , sa po nekoliko traka u jednom smeru , budu zagušeni. O nepostojanju alternativa da i ne govorim.
 
Ne , nego obezbedi pare i kreni u akciju. Za tako nešto imaš moju punu podršku. Do tada će nam biti ovako kako jeste.
 
Без увреде, али мислим да је ова дискусија о линијама потеза 400 више за тему о приградским линијама.
 
solecar":1r1qq53j je napisao(la):
Ne , nego obezbedi pare i kreni u akciju. Za tako nešto imaš moju punu podršku. Do tada će nam biti ovako kako jeste.
Vi što volite da budete duhoviti i da pravite nekog budalom ste dosadni i degutantni. Da imam sredstva za akciju odavno bih je započeo. Pozdrav.
 
To što sam sebe vidiš kao budalu , ja tu ne mogu ništa. Ni u jednom trenutku te nisam smatrao budalom. Jedini problem je što vidimo određene stvari različito i što se oko nekih stvari imamo različito mišljenje.
A kad smo već kod degutantnog , meni je degutantno pričati o nekim rešenjima sa solo autobusima , a onda reći kako to nije izvodljivo , jer se nema para. Kao da ljudi gde je uveden minibus , nisu sveni toga , jer nije u svakoj toj situaciji jedino i isključivo njihova krivica za takvo stanje (mislim na uske ulice) i ničija druga.
 
Problem 405-ice pod broj 1 mogao bi se resiti obnovom voznog parka ljudi ne vero atna stvar da je linija toliko zapuszena,pod dva uvodjenje ekspres rezima stvarno ne vidim potrbu da prepun bus staje na svakih 200m a Jainci i selo rakovica i onako imaju preveliki broj linija koje mogu koristiti bez 405.,pod 3 skracenje na delu puta izmedju stare okretnice 404 u Brdjanima i glumcevog brda napraviti novu okretnicu i omoguciti bilo kojem zglobnom busu da se okrenene vidin ni jedan razlog zasto bi mi Ripanjci trpeli zbog okolnih naselja i opstina (405 zalazi na teritoriju opstine Barajevo ,405 l takodje ,407l takodje ,408 na teritoriju opstine Sopot pa dokle bre vise )
 
I da uopste ceo potez 400 treba reorganizovati i iskoristiti blizinu obilaznice i auto puta trebalo bi napraviti direktnu vezu sa sadrzajima na opstini vozdovac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614241#p614241:1cz63sb2 je napisao(la):
solecar » 05 Apr 2019 16:13[/url]":1cz63sb2]To što sam sebe vidiš kao budalu , ja tu ne mogu ništa.
Eto.

Kad smo kod organizacije linija 400, imam predlog koji košta i možda se neće mnogima svideti. Radi se o izmeštanju linija 400, 403, 405, 406, 406L, 407, 408 i 409 na okretnicu u naselju Braće Jerković. Predlažem i ukidanje linije 503 i preusmeravanje autobusa s nje na 50. Mislim da bi ovako u prednosti bili Kumodraž, Jajinci, Beli potok, Resnik i druga voždovačka naselja.
 
Više nego ubeđen sam da bi liniju samo produžili do Avale i ostavili je sa jednim vozilom , čime se samo produbljuje problem.
Онда додати друго. Је ли 404 сада има једно возило? :?
Без увреде, али мислим да је ова дискусија о линијама потеза 400 више за тему о приградским линијама.
Нисте ме ништа увредили, и ја сам се двоумио да ли да подведем под градске или под приградске... Како ове линије одржава ГСП, воде се као даље градске линије, премда их зовемо приградским, и ту је настала конфузија.
Takođe sam predlagao ranije i da linije 405 i 408 budu pretvorene u ekspres režim , a da linije 401 , 402 , 403 , 406 i 407 preuzmu teret putnika Jajinaca , čime bi se dobio veći broj polazaka sa postojećim brojem vozila , za početak , ali ni sa ovim se nisi složio.
Није баш да се нисам у потпуности сложио, јесам, али донекле, настала је конфузија око тога која стајалишта укинути. Могу и те како да се укину нека стајалишта, и сам сам то предлагао на свој начин, и ово могу да подржим. Могуће да сам превидео неке предности, дешава се. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614237#p614237:33xfimpr je napisao(la):
Дошљак » Pet Apr 05, 2019 5:00 pm[/url]":33xfimpr]Без увреде, али мислим да је ова дискусија о линијама потеза 400 више за тему о приградским линијама.
Nema vredjanja naravno zivimo tamo gde zivimo znase koje je najudaljenije gracko naselje i to je to razlog zasto pisemo ovde moj zemljak Ripanjac je lepo objasnio.
 
Vrh