Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Нисам знала за тај податак. Али свеједно, због чега не асфалтирају део испод дрвета докле може, или макар баце ризлу, свако решење је боље него утабана земља.
 
Evo primera trave ispod četinara.
4dc7f937429698d77dcdccb4056c4f0d.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Očigledno ljudi moraju sami da se organizuju i rade posao za koji neki primaju platu. Na Bežanijskoj kosi žene i deca uzeli rukavice i metle i grabulje i sakupili gomilu kesa i đubreta iz parkića između zgrada
c4ba3515e611a6fa90d5e65bb8e11238.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
E to je verovatno onaj treš izazov. Ima stranica na fb Trash Hero Beograd, ljudi se organizuju i skupljaju smece po parkovima, rekama, izmedju zgrada. Ja meracim deo Kosutnjaka vec neko vreme, i vidim ove divne ljude kako su se lepo organizovali. Akcija je globalna, ljudi sirom planete skupoljau smece, ciste plaze... Preko vikenda su ocistili onaj deo ispod mosta na Adi gde ima zilion flasa i otpada. Svaka im cast! Pridruzite se ako mozete.
 
Mislim da nije, možda je jeste inicirano time, ali mislim da su ovo žene i dece iz kraja. Ja sam pre par nedelja prijavio đubre u tom kraju (tu često dolazim u goste) i posle par dana jeđubre nestalo. Da li je to uradilo Zelenilo ili je neki inspektor naložio skupštinama stanara da to počiste - ne znam.
 
Naduvaj ih preko inspekcije i novina tvitera sa sve ovim odgovorom nebi da si trazio hektar sume da zasade ....
 
Lepo je procvetalo ovo na ogradi.
e4530af56c46e9221ddc8e765ae5d6f4.jpg
f0fdf6edf251f85db86837826fd2f608.jpg
76a725e5492d63aa7f4ce06ce84e8c7b.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Menja se cveće uz auto-put kod Geneksa gde piše BEOGRAD. Ne vidi se dobro na slici, ali na zemlji se nalaze creva za "kap po kap"
dd20f195c79162350ff4b5c1c90e036c.jpg
 
Bulevar Mihajla Pupina...deo gde se odvaja traka za skretanje ka tržnom centru Ušće...
Ovde su velike gužve pa naši dragi sugrađani bez strpljenja preko travnjaka ubrzaju svoje skretanje za dragi im tržni centar...

14c80b43b38755a5c48a66c4df01240c.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Česta situacija kod svih levih skretanja u Beogradu.

Mnogo tih traka za levo skretanje treba produžiti širom grada. Uvek ima mesta, naročito tamo gde se prave zastoji upravo zbog kratke te trake.
 
Мислим да би пре стубићи решили проблем...
Али генерално је ово проблем опште културе и малограђанштине која влада у Београду тренутно.

Разумем гужве су и људи губе живце али да овако прегазиш свеже засађен травњак да би уштедео минут два... једноставно је јадно.
 
Sto je najgore st*** ne ustedi ni sekund jer taj semafor propusta po 4-5 automobila, a gazenjem travnjaka si bar 10. u redu.
 
Desi se nekad, ali baš retko, da nema nikog u traci za levo jer svi idu pravo, ali i po meni je ovo malograđanština i seljačenje.
Svi negde žure u automobilu, a onda se vuku ko creva kada izađu iz automobila (ili traže parking pola sata umesto da odu pravo u garažu)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Generalno sa levim skretanjima, koliko god je dugačka traka za levo skretanje uvak se nađe bu**** koja će pregaziti i ivičnjak i zeleno ostrvo ako ne može da dođe do iste. A efekta, kako već rekoše gore, je uglavnom nikakav.
 
Nego, jel primetio neko kako je od ove (možda i prošle) godine postao izrazit efekat dopunjavanja drvoreda totalno različitim drvećem od postojećeg? Na NBG na puno mesta vidim da u drvoredima se javljaju totalno različite sadnice ove godine, bili platani, sada nešto drugo?
 
Vrh