Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Iskreno sve više počinjem da se brinem da nećemo biti uknjiženi. Ima li neko iz ostalih lamela informaciju šta se dešava?
 
Pozdrav,

Gledala sam jedan stan u L2 koji ja na prodaju(od vlasnika) i vrlo mi se dopao. Medjutim, nakon čitanja svih postova stekla sam utisak da i nije sve u kompleksu tako idealno kako se meni učinilo. Zanima me da li je cele zime bilo lose grejanje, da li je struja i dalje industrijska i šta se dešava sa uknjizavanjem stanova i upotrebnom dozvolom?
Nadam se da se sve ovo popravilo u poslednjih par meseci jer sve sto sam čula od vlasnika je bilo pozitivno. :|
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622705#p622705:39zdmy3v je napisao(la):
Jelena1301 » Sre Maj 15, 2019 10:18 pm[/url]":39zdmy3v]Pozdrav,

Gledala sam jedan stan u L2 koji ja na prodaju(od vlasnika) i vrlo mi se dopao. Medjutim, nakon čitanja svih postova stekla sam utisak da i nije sve u kompleksu tako idealno kako se meni učinilo. Zanima me da li je cele zime bilo lose grejanje, da li je struja i dalje industrijska i šta se dešava sa uknjizavanjem stanova i upotrebnom dozvolom?
Nadam se da se sve ovo popravilo u poslednjih par meseci jer sve sto sam čula od vlasnika je bilo pozitivno. :|

Grejanje je bilo skroz zadovoljavajuce tokom zime. Posedujem dvosoban stan i u januaru mi je racun bio 4000, bez previse kalkulisanja i stednje. Izolacija je super, a stolarija je odlicna (po meni, najbolji deo stana). Koliko sam upucen, prvih 6 meseci se placa 1200 dinara taj fiksni deo grejanja, a nakon toga 600 dinara.
Struje nije industrijska. Morali smo da prebacimo brojilo na sebe i od tada imamo normalan obracun.

Stanovi jos nisu uknjizeni, ali ce (valjda) biti uskoro jer je procedura u toku. Bar se nadamo :kafa:

Sta god Vas jos zanima, pitajte :)
 
Stanovi nece biti uknjizeni dokle god ne urade prilaze i dok ne srede dvoriste i garaze. Tek nakon sredjivanja svega i dobijanja upotrebne ide uknjizba. Zakonski rok im je 5 godina od dobijanja gradjevinske dozvole. Sto bi znacilo vrv 2021.za lamelu 1 i 2023.za lamelu 5
 
Inace sam kupio stan u lameli 5 i vrlo sam razocaran kako je konstruktor odradio stan. Aljkavo ( moleraj, gipsari, keramika, prekidaci, roletne itd) do zla boga a i ocigledno krupni propusti kao to sto probijanja vode od komsija i iznad mene a i komsiji ispod. I onda ih jos cekas na reklamaciji danima. Mislim da cu ih tuziti. 2 meseca nakon primopredaje, stan nije useljiv zbog njihovih propusta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628925#p628925:30sgi4iy je napisao(la):
Ledinjo » Pon Jun 10, 2019 9:40 am[/url]":30sgi4iy]Inace sam kupio stan u lameli 5 i vrlo sam razocaran kako je konstruktor odradio stan. Aljkavo ( moleraj, gipsari, keramika, prekidaci, roletne itd) do zla boga a i ocigledno krupni propusti kao to sto probijanja vode od komsija i iznad mene a i komsiji ispod. I onda ih jos cekas na reklamaciji danima. Mislim da cu ih tuziti. 2 meseca nakon primopredaje, stan nije useljiv zbog njihovih propusta
Dragi komsija,
zao mi je sto niste pazljivije citali komentare stanara prve tri lamele.
Ono sto pojedinci pokusavaju da predstave kao savrseno spolja nije ni blizu iznutra.
Sto bi se u narodu reklo spolja gladac a unutra jadac.
Reklamacije se zavrsavaju tako sto se juri investitor koji vas prebacuje na izvodjaca koji vas zavlaci danima i na kraju molis Boga da se neko od njih smiluje i da se ne vraca po 3 ili 4 puta za istu reklamaciju koja se traljavo odradi.
Pitajte komsije iz drugih lamela koliko meseci su cekali da se sve reklamacije rese. U stvari ljudi nisu cekali nego su ih zvali svako malo ali oni ocigledno imaju preca posla svaki put. Treba li da vam kazem da je u prvoj lameli angazovan vestak koji je nalozio ponovnu popravku krova jer je stanarima prokisnjavalo. Ljudi su bili prinudjeni da ga angazuju jer su reklamacije lose radjene i ljudima je kislo. Ovo je cinjenica.
Bio sam prisutan kada su imali sednicu u parku i licno sam cuo.
Meni su sve reklamacije koje sam imao postepeno zavrsavane verovali ili ne skoro godinu dana od useljenja. Toliko prepiski sa njima imam da mogu da izdam knjigu.
Moj savet Vam je da zaista angazujete advokata da se bori za Vasa prava.

LP
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629352#p629352:1pe4sk2g je napisao(la):
ombudsman » Uto Jun 11, 2019 10:22 pm[/url]":1pe4sk2g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628925#p628925:1pe4sk2g je napisao(la):
Ledinjo » Pon Jun 10, 2019 9:40 am[/url]":1pe4sk2g]Inace sam kupio stan u lameli 5 i vrlo sam razocaran kako je konstruktor odradio stan. Aljkavo ( moleraj, gipsari, keramika, prekidaci, roletne itd) do zla boga a i ocigledno krupni propusti kao to sto probijanja vode od komsija i iznad mene a i komsiji ispod. I onda ih jos cekas na reklamaciji danima. Mislim da cu ih tuziti. 2 meseca nakon primopredaje, stan nije useljiv zbog njihovih propusta
Dragi komsija,
zao mi je sto niste pazljivije citali komentare stanara prve tri lamele.
Ono sto pojedinci pokusavaju da predstave kao savrseno spolja nije ni blizu iznutra.
Sto bi se u narodu reklo spolja gladac a unutra jadac.
Reklamacije se zavrsavaju tako sto se juri investitor koji vas prebacuje na izvodjaca koji vas zavlaci danima i na kraju molis Boga da se neko od njih smiluje i da se ne vraca po 3 ili 4 puta za istu reklamaciju koja se traljavo odradi.
Pitajte komsije iz drugih lamela koliko meseci su cekali da se sve reklamacije rese. U stvari ljudi nisu cekali nego su ih zvali svako malo ali oni ocigledno imaju preca posla svaki put. Treba li da vam kazem da je u prvoj lameli angazovan vestak koji je nalozio ponovnu popravku krova jer je stanarima prokisnjavalo. Ljudi su bili prinudjeni da ga angazuju jer su reklamacije lose radjene i ljudima je kislo. Ovo je cinjenica.
Bio sam prisutan kada su imali sednicu u parku i licno sam cuo.
Meni su sve reklamacije koje sam imao postepeno zavrsavane verovali ili ne skoro godinu dana od useljenja. Toliko prepiski sa njima imam da mogu da izdam knjigu.
Moj savet Vam je da zaista angazujete advokata da se bori za Vasa prava.

LP

Komsija je u pravu, potvrdjujem i ja. Da ne pricam da u nekim zidovima fali malo slojeva :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629550#p629550:2uhvewdd je napisao(la):
zal2 » Sre Jun 12, 2019 2:31 pm[/url]":2uhvewdd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629352#p629352:2uhvewdd je napisao(la):
ombudsman » Uto Jun 11, 2019 10:22 pm[/url]":2uhvewdd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628925#p628925:2uhvewdd je napisao(la):
Ledinjo » Pon Jun 10, 2019 9:40 am[/url]":2uhvewdd]Inace sam kupio stan u lameli 5 i vrlo sam razocaran kako je konstruktor odradio stan. Aljkavo ( moleraj, gipsari, keramika, prekidaci, roletne itd) do zla boga a i ocigledno krupni propusti kao to sto probijanja vode od komsija i iznad mene a i komsiji ispod. I onda ih jos cekas na reklamaciji danima. Mislim da cu ih tuziti. 2 meseca nakon primopredaje, stan nije useljiv zbog njihovih propusta
Dragi komsija,
zao mi je sto niste pazljivije citali komentare stanara prve tri lamele.
Ono sto pojedinci pokusavaju da predstave kao savrseno spolja nije ni blizu iznutra.
Sto bi se u narodu reklo spolja gladac a unutra jadac.
Reklamacije se zavrsavaju tako sto se juri investitor koji vas prebacuje na izvodjaca koji vas zavlaci danima i na kraju molis Boga da se neko od njih smiluje i da se ne vraca po 3 ili 4 puta za istu reklamaciju koja se traljavo odradi.
Pitajte komsije iz drugih lamela koliko meseci su cekali da se sve reklamacije rese. U stvari ljudi nisu cekali nego su ih zvali svako malo ali oni ocigledno imaju preca posla svaki put. Treba li da vam kazem da je u prvoj lameli angazovan vestak koji je nalozio ponovnu popravku krova jer je stanarima prokisnjavalo. Ljudi su bili prinudjeni da ga angazuju jer su reklamacije lose radjene i ljudima je kislo. Ovo je cinjenica.
Bio sam prisutan kada su imali sednicu u parku i licno sam cuo.
Meni su sve reklamacije koje sam imao postepeno zavrsavane verovali ili ne skoro godinu dana od useljenja. Toliko prepiski sa njima imam da mogu da izdam knjigu.
Moj savet Vam je da zaista angazujete advokata da se bori za Vasa prava.

LP

Komsija je u pravu, potvrdjujem i ja. Da ne pricam da u nekim zidovima fali malo slojeva :)

Zaboravih da dodam da su prve 3 lamele odbijene sto se tice upotrebne dozvole a samim tim im je oneomogucena uknjizba u ovom trenutku.
To je javan podatak koji se moze proveriti na internetu.
Postoje tacni datumi kada je kojoj odbijeno izdavanje dozvole i taksativno su navedeni razlozi zasto je to ucinjeno. Mislim da je jedna od lamela cak i dva puta odbijena ali i to se moze proveriti.
Ne znam ni za jednu zgradu koja je dobila sve dozvole, koja je izgradjena po projektu, nad kojom je izvrsen tehnicki prijem i koja je po recima investitora uradjena u skladu sa gradjevinskom dozvolom a da posle dve ili tri godine od izdavanja dozvole nije uknjizena.
 
Reklamacije se samo nizu , iz meseca u mesec niko ne dolazi povodom istih.
 
Dobro jutro komšije!
Da li i vama prokišnjava?


U L4 su se pojavile fleke od vode, u liftu voda....
Ako čita neko iz L1 neka mi pošalje prouku ili br tel na koji mogu da pozovem da vidim kako su rešili problem sa prokišnajvanjem. Znam da je bio veštak, samo koji je postupak .... u našem ulazu pola stanara nije useljeno.
 
Koliko ste plaćali spoljni parking i da li se isti uzima u zakup na 99 godina? Parking mesta deluju skroz komforna na slikama i ima ih baš mnogo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632765#p632765:380l920z je napisao(la):
Johnny84 » Ned Jun 23, 2019 9:23 am[/url]":380l920z]Koliko ste plaćali spoljni parking i da li se isti uzima u zakup na 99 godina? Parking mesta deluju skroz komforna na slikama i ima ih baš mnogo...

Prodaja spoljasnjih parking mesta nije bas u skladu sa zakonom, tako da bih to izbegao. Pogotovo sto je cena 4k+.
Ako zaista zelite parking mesto, uzmite u suterenu u garazi. Skuplje jeste, ali je sve cisto i mirni ste.
 
Ljudima je najbitnija fasada,a investitori to znaju,kupci se oduseve kad vide ovakvu modernu kombinaciju boja pa na drugo ni ne obracaju previse paznju.
 
Po ovim slikama zaista bi mogli da promene naziv iz Zelena avenija u nešto drugo... Mada, ruku na srce, svi ovi marketinški nazivi novih projekata su čista glupost, retko neko nešto smisleno stavi.
 
Kuce mogu da se kupe, tu nema spora, ali da li mozete podici zgradu od 10-15 spratova na tom mestu, to je vec druga stvar.
[/quote]
Zgrada u kojoj sam ja živeo u Bloku 63 od 18 spratova je u osnovi 5 ari
 
@vucko35
Sve ja to razumem, ali mi smo bas zato i izabrali da ne zivimo u Blokovima, pogledaj sajt investitora pa ce biti jasno na osnovu cega smo se odlucili da zivimo u ovom kraju. A kad smo kod blokova, tamo imas i zelenila i sportskih terena u daleko vecoj meri nego kod nas u "humanom" kompleksu.

Dodji vidi gde se deca igraju i sve ce biti jasno…

A ko je gledao Monty Pyton zna da se moze ziveti i u kutiiji za cipele, naravno ako mora
 
Vucko35, pa upravo poenta u blokovima je što pored zgrade od 18 spratova na 5 ari, postoji par hektara slobodnog prostora gde su zelenilo i tereni.
 
Vrh