Šta je novo?

Pešačke zone

Ово је фино изведено, слично су требали да ураде и оне тзв. пијацете на приступима Косанчићевом венцу.
 
Evo i moje današnje šetnjice. Ispred Doma vojske i niže ulicom Emilijana Josimovića izgleda lepo, ali je sve u nivou pa će bahato parkiranje biti na izvolte:
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 11
Zatim na uglu Skadarske i Despota Stefana takođe izgleda jako lepo:
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 10
Zatim pogled desno u Zetsku:
Pogledajte prilog 8
pa pogled levo u Siminu i šareniš je već preveliki:
Pogledajte prilog 9
Pešačka zona my ass:
Pogledajte prilog 5
Sivi kamen siva fuga, sve je sivo ispod mene......
Pogledajte prilog 6
Prelazak sa sive na beličastu fugu i znak posred puta i vidika:
Pogledajte prilog 7
Pogled ka Bajloni pijaci:
Pogledajte prilog 2
i ulevo u Strahinjića Bana:
Pogledajte prilog 3
Ovaj deo je zaista lep:
Pogledajte prilog 4
I stubić je na mestu (gledajući sada unazad):
Pogledajte prilog 1
A ostatak ulice čeka možda slična, a možda i potpuno drugačija sudbina - živ nisam!
 
Ботови су ботови без обзира на боје. Што се тиче смећа, естетски мање смета контејнер па и онај велики без точкова него ове вреће на гомили. А да не причам о хигијени.
 
Nemam ja ništa protiv ovakvog odlaganja smeća, pa zato pitam da li se to redovno odlaže i čisti u tačno određeno vreme ili tako stoji satima.

Što se tiče nalepnica i reklama, mogu da razumem da pravno ne mogu da kazne nekoga ko lepi nešto gde ne piše jasno ko je to kačio (navijači, protesti), mada je teoretski moguće, mada to sada otvara mogućnosti zloupotrebe (Delije da odštampaju Grobarske parole i slično).

Ali ovi što kače svoj telefon i što otkupljuju / prodaju - pa pošaljite im finansisjku inspekciju ili nešto slično...
 
Мени ове вреће сметају баш. Лако се поцепају, то могу да ураде животиње - пси, мачке, вране. И онда ветар само да расеје папире и најлине по пешачкој зони.
 
Iskreno, i meni su dojadile nalepnice sa protesta koje se u zadnje vreme ne viđaju samo po ulicama duž trase šetnje nego po celom gradu. Po izlozima, trotoarima, klupama, panoima... Zaista je previše i neukusno.

Doduše tvrdim da bi ih bilo manje da opozicija ima više prilike da se čuje na ''javnim'' medijima i da vladajuća garnitura ne drži sve veće i jače medije i sredstva oglašavanja (namerno kažem i sredstva oglašavanja, jer tu ne spadaju samo mediji u klasičnom smislu). A ovako kad imaš toliko stranaka i toliko ljudi koji bi da iznese svoje stavove a ne mogu da dobiju ni jedan članak u novinama a kamoli emisiju na nekoj od glanvih televizija, pa naravno da će vremenom početi da se služe alternativnim metodama, i da se oglašavaju kako znaju i umeju. To nije tako samo kod nas nego svugde. Kad se sve ''oficijalno'' zamandali, ljudi se uvek okreću plakatima, grafitima, nalepnicama, amaterskim radio stanicama, društvenim mrežama i sličnom.

Ali da, sve u svemu, i meni je više muka od nalepnica. Svih vrsta.
 
Sto se tice ovog smeca, nije lepo gledati takav prizor...ali zelim reci da onaj elektricni kamioncic redovno patrolira i uklanja smece u tom delu centra grada, na tom potezu su dobri momci koji posteno rade svoj posao, ne zabusavaju. Ovo pricam jer sam u "redovnoj komunikaciji" sa njima, zale se samo na one cistace u vezi otklanjanja sitnijeg smeca, ove sa metlom. A sto se tice ovog lepljenja plakata na slicnim mestima, ne mogu da opravdam, sramota, podseca na ona manje sretnija vremena...To lepljenje plakata, reklamnog materijala i slicno treba da ode u neku manje slavnu istoriju. U vremenu gde imas dosta varijanti oglasavanja i reklamiranja (internet, tv, radio, pregrst bilborda po gradu...), ovo je previse i treba se stati na put tome.
 
Hvala za info o uklanjanju smeća. Pretpostavio sam do fino funkcioniše.
A što se tiče nalepnica - meni pada na pamet samo da svaka štamparija mora da ubaci neki žig u svaku nalepnicu pa tako utvrditi ko je lepio.
Ove što ostavljaju broj telefona - inspektor nek zove i predstavi se kao kupac jer sigurno ima tu nekih nezakonitih radnji (finansijskih)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Meни је опет глупо што се остављају вреће са смећем по улици па то купи електро кипер, као што по неким селима иду трактори са приколицама и купе смеће.
 
Normalno je to u Evropi, samo je neophodno da bude u strogo definisanom vremenu da to ne bude više od sat dva napolju. Ovako lepo zavezano đubre mi ne smeta. Više mi smeta pikavac na ulici.
 
Setih se da sam viđala kamiončiće koji skupljaju smeće u Rimu, u njihovoj pešačkoj ulici, pa potražih na Guglu... Ovaj je veliki, ja sam viđala manje. Ali, što kaže Astrodule, smeće se tamo izbacuje u određeno doba, tačno se zna i nema problema.
 
Ma, bruka! :) Nemaju pojma koliko su uskraćeni za svašta kad nemaju Vesića. Predlažem da kompletnu VeUpravu poklonimo Rimu. :) Tamo će završiti gde treba :wink: , a mi da se zdamo u ispravljanje svih strahota koje nam ostadoše.
Izvinjavam se na off-u.

Inače, na ulicama Rima su svuda pepeljare! Ima pikavaca na ulici, ali me je oduševilo da vidim velike pepeljare maltene na svakih 100m u centru! Pariz je ubedljivo grad sa najviše pikavaca bačenih svugde, neuporedivo gori od Beograda.
 
Naslov: "ŠIRI SE PEŠAČKA ZONA Vasina će se raditi u SEDAM FAZA, a na kraju će dobiti čak i "SVEMIRSKI" TRAMVAJ"

Procitas malo i vidis da Taj SVEMIRSKI TRAMVAJ je "tramvaj koji bi vozio od Slavije do Kalemegdana, a koji bi, kako piše u zvaničnim papirima, bio autonoman, odnosno ne bi imao kontaktnu mrežu"....Novinarstvo na nivou; opisati naj normalniji tramvaj bez kontaktne mreze kao svemirski je toliko jadno da te tera da ti bude zao da ovakvi ljudi postoje u nasoj Srbiji. Da ne spomenem sizofrena cepanja sa ovim ALL-CAPS naslovima koji svakih par reci NAGLASAVAJU kako bi mi, obicna st*ka, umela da PRATIMO vest. Zahvaljujem gospodo "novinari" :)
 
Lepo je imati velike pešačke zone, samo...

Kako će vatrogasna kola i kola hitne pomoći da prolaze, ne samo izmđu ovih bandera, nego generalno u širem cenru grada?
Sada moraju da "kruže" u još širem krugu oko najužeg gradskog jezgrda i da se uzdaju da u tim okolnim, od sada redukovanim i suženim ulicama nema zastoja. A gde su selidbe, dostava nameštaja i bele tehnike, odnošenje kabastog smeća... prevoz pokojnika... kao da se ne očekuju više ikakvi građevinski radovi koji će zahtevati prolaz kamiona...

Nema tu ni mozga ni dobre namere.
 
Mozda je Ideja da se postepeno proteraju stanari i napravi mega bordel u pesackoj zoni. Tu bi i zicara mogla da odigra svoju ulogu jer je prekoputa puno splavova pa bi klijentela mogla skoro direktno da sa splavova dolazi u smestaj.
Amsterdam ima ulicu De Valen, Pariz Pigal kvart, a Beograd celu ZONU. Fale striptiz barovi no to je najmanji problem :mrgreen:
 
Ili nešto prozaično:
- da srozaju uslove za život toliko da se padne cena stanova, a kada pokupuju dovoljno, uklone pešačku zonu i vrate nazad saobraćaj...
 
А оно што даје посебну драж агресивној градњи камених носача за летње баште на месту корисне саобраћајне површине, јесте помоћ власти привредној грани која масовно избегава плаћање пореза држави.
 
Ali zato placaju pojedincima koji rade za drzavu. Naravno tih 100 200 500 evra za gledanje kroz prste ne zavrse na racunu drzave vec kao "donacija" u necuijem dzepu. Svi srecni osim drzave a njoj ako treba novac neka uzme kredit...
 
Vrh