Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Da li neko zna da li postoji obavezujuće pravilo koje određuje minimalno rastojanje između postojećih i nove zgrade u zavisnosti od spratnosti i ostalog?
 
Ja sam bio pre neki dan na javnoj raspravi oko bloka 9b (Retenzija) i ako sam dobro shvatio u moru primedbi/prigovora vlasnika nelegalnih objekata jedan od odgovora je bio da ne mogu ostati tu jer je razmak izmedju dva objekta manji od visine višeg objekta
 
Sve to iz veselih 90tih ce da sruse nije valjda ....
 
Koji objekti konkretno su nelegalni oko Retenzija? Sve su zgrade, osim nekih kuca sa tehnickim pregledima koliko se secam.
 
Ima pored onog Maxija par kafića/lokala, auto perionica. Možda se na to misli.
 
U ovom bloku ima vise nelegalnih objekara nego u bilo kom bloku u blizini

Ovo je slika plana a uokvirio sam “zone” nelegalnih objekata

Koga zanima detaljno ima detaljan dokument u okviru dokumentacije za rani javi uvid
 
I vjerujem da svi vlasnici tih nelegalnih objekata traze legalizaciju
 
Znam da nije usko vezano za temu, vezano je za blok 8a koji je deo PDR-a za Retenzije, ali pošto nisam našao prikladniju temu, kačim ovde.

Naime, na prostoru pored Maxija u bloku 8a (na prostoru sadašnjeg košarkaškog terena) u planu je izgradnja vrtića.

U prilogu je strana (112.) iz Javne nabavke "Izrada tehničke dokumentacije i izvođenje radova za izgradnju objekata predškolskog obrazovanja na teritoriji Beograda" koji je objavila Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... _52-19.pdf
 
Stace vam teren jel maksi privremeni objekat ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616408#p616408:1sgc8ujj je napisao(la):
direktor » Ned Apr 14, 2019 5:49 pm[/url]":1sgc8ujj]I vjerujem da svi vlasnici tih nelegalnih objekata traze legalizaciju

Traže ali ako je sudeći po onome što su dobili kao odgovor na javnoj raspravi - neće moći. Mahom svi imaju privremene dozvole za montažne objekte do 30m2 i u dozvoli imaju obavezu da u roku od jednog dana uklone objekat. U praksi su to sve zidani objekti i po 200+m2. Najveći "problem" vlasinicima nelegalnih objekata predstavlja baš to što nemaju ni jedan način da budu kompenzovani - trčeći bi oni prihvatili po neki stančić u novim zgradama ali ovako nemaju nikakvo pravo pa se pozivaju na to da su ugroženi, da tu žive izbeglice i sl.....PDR je (srećom) parcelama predvideo objekte više spratnosti što će biti loše sa stanovišta parkiranja u budućnosti ali verujem da su parcele veoma interesantne za potencijalne investitore koji neće imati problem da "rasčiste" postojeće. Najviše su se bunili vlasinici nelegalnih objekata iza Dž Kenedija 2-12 jer ih ima 25+ i ko nije prošao tuda ne zna na šta to liči. Konkretno me je začudilo i to što se u Dž kenedija niko nije žalio

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616410#p616410:1sgc8ujj je napisao(la):
Ronche » Ned Apr 14, 2019 5:55 pm[/url]":1sgc8ujj]
Naime, na prostoru pored Maxija u bloku 8a (na prostoru sadašnjeg košarkaškog terena) u planu je izgradnja vrtića.

http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... _52-19.pdf

Ovo je kao neki dvogodišnji ugovor jer se čeka usvajanje plana koji bi trebalo da bude usvojen do kraja aprila. Ovo je jedan od dva planirana vrtića ali je ovaj "jednostavniji" po pitanju imovinsko pravnih odnosa jer nema nelegalnih objekata.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616431#p616431:1sgc8ujj je napisao(la):
direktor » Ned Apr 14, 2019 7:57 pm[/url]":1sgc8ujj]Stace vam teren jel maksi privremeni objekat ...
šteta za teren naravno ali ni Maxi neće preživeti u sadašnjem obliku. Leđa su mu suviše blizu zgradi i ako sam dobro shvatio (javne rasprave su malo haotične :) ) tu je predviđena javna garaža u manjem gabaritu
 
Bloku 8a svakako fali dodatan parking prostor. Sama zgrada iza Maxija ima svoje garaze. Problem je sto vecina vlasnika tih garaza iste koriste kao ostavu, a kola parkiraju na parkingu ispred zgrade ili takodje ne mali broj nema kola ali ima garazu i koristi je u svrhu ostave.

Neretko se desava da uvece ne moze da se nadje mesto cak ni za nepropisno parkiranje :mrgreen:

Ceo blok ima dovljno prostora da se napravi veca podzemna garaza ili dve manje i time se sacuvaju zelene povrsine.
 
Malo im bilo brojeva pa su im jos i slova lijepili
 
Numerisanje novobeogradskih blokova je druga misterija na svetu posle misterije egipatskih piramida :D
 
Pa pokušajte da numerišete šahovsku tablu pa ćete videti da nimalo nije lako.

Ovaj potez sa mape je na granici Zemuna i NBG, pa je zato specifična celina, a lokacija je odlična.
 
Apsolutno se slazem da je odlicna lokacija - samo jos da ociste nelegalne objekte i bice sjajno.

Garazu planiraju i u Goce Delceva (tamo gde su branili fudbalski teren) ali ne znam kakav je status.

Kada je na raspravi neko pomenu problem parkiranja zbog keja i sl odgovor je bio da ce planirane javne garaze (ukupno 3) to resiti ali nisam bas shvatio gde tacno.

Slazem se da se preimenuje u blokovi 7,8 i 9 jer je ovo jedna celina i bice jos zanimljivija kada i ako ikada bude usvojen plan metroa jer je stanica planirana u zoni pre robne kuce metro a depo za vagone na lokaciji Laundonov Šanac sto ukljucuje rusenje opet velikog vroja objekata koji su sagradjeno 90ih na sastavu NBG i Zemuna jer ni jedan plan u to vreme nije napravio smislenu vezu dva dela pa se i sada vidi “nagli neplanski” prelazak
 
Виде средство за везивање новца - мада је улагање у некретнине у оваквим условима малтене дефиниција менталне заосталости, да се лепше изразим
 
SRBO":1q4z5agt je napisao(la):
Виде средство за везивање новца - мада је улагање у некретнине у оваквим условима малтене дефиниција менталне заосталости, да се лепше изразим
Hm pa zavisi od porekla novca,
Banke nisu opcija, kamate su smešne, a ulagati u biznis je još luđe.
Naravno pričam o novcu u ovoj zemlji...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Заиста зграда на зграду што каже колега,још ако су тачне цене квадрата које се помињу стварно ми није јасно ко би пожелео овде да живи...
 
Da li neko zna kakvi su ovo radovi započeti u retenziji? Nigde table, samo papirići na autima sinoć da danas moraju svi da sklone auta. Mogli su bar da stave nekoliko dana ranije znakove sa obaveštenjima...
 
Gde tačno? Na prostoru gde je bila ona baraka pored suda ili?
 
Te barake nisu Retenzija a znam da na prostoru gde ke picerija Midex i gde je bio Zig market se planira zgrada. Jel tu? Koliko sam cuo da je sve kupio Quadro (sunce marketi i prave zgradu)
 
Vrh