Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Tesko sranje. Parkovi su unisteni u bg, nema vise ni jednoh mesta sa hladovinom, nema zbunja i gustog drveca, a umesto intimne atmosfere dobija se osecaj da te stalno neko gleda i da si u nekom vestackom okruzenju. Uzas, koji li su im to tripovi da tako rade ne znam, ali ocajno je i te arhitekte su me**** koji ne razmisljaju svojom glavom i nemaju osecaj ni za sta, samo tripuju da su to negde videli i da to tako treba.
Alo rodjace, ukljuci mozak i malo osecaja za bilo sta.
 
Kako ne dosadite sami sebi ...
 
A da se strpimo da urade pada vidimo kako ce i sta biti pa onda da se kritikuje ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616516#p616516:hh6z1rhc je napisao(la):
stf » Pon Apr 15, 2019 8:34 am[/url]":hh6z1rhc]Kako ne dosadite sami sebi ...
Isto kao što ni ti ne dosadiš samom sebi. :)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616556#p616556:hh6z1rhc je napisao(la):
direktor » Pon Apr 15, 2019 10:48 am[/url]":hh6z1rhc]A da se strpimo da urade pada vidimo kako ce i sta biti pa onda da se kritikuje ....
Znajući kako rade ovakve stvari poslednjih godina , sasvim je jasno , barem meni , šta bi moglo da se očekuje. A i znam da ako ne budem opalio po hvalospevima po završetku rekonstrukcije , da ću dobiti onu standardnu "etiketu"...
Kada su počinjali sa akcijom "urbani džep" , hvalili su se kako će to biti prave male oaze zelenila , koje će da nadomeste nedostatak zelenila u tim krajevima. Na kraju smo dobili izbetonirane površine sa klupama , tu i tamo česmom , sa po kojom žbunastom biljkom i eventzalno jednim stablom , i to nekom mladicom , kojoj će biti potrebno 20 - ak godina da bi dostgla veličinu za koju bi se moglo reći da je kol'ko tol'ko pristojna. Tu je rekonstrukcija Cvetnog trga...
 
Zasto sitna kocka a ne ona kao u gracanickoj jedino ako nije zbog ukrstanja
 
Jeste ovo lepo, ima neki šmek prošlih vremena , al skupo bre, puno ručnog rada u vremenima kad je ručni rad sve skuplji i skuplji...
Biće da je pogodno za masno ugradjivanje jer nema konkurencije (npr nema konkurentske firme sa finišerom...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616498#p616498:1u44863k je napisao(la):
dziggy » Pon Apr 15, 2019 12:36 am[/url]":1u44863k]Tesko sr***. Parkovi su unisteni u bg, nema vise ni jednoh mesta sa hladovinom, nema zbunja i gustog drveca, a umesto intimne atmosfere dobija se osecaj da te stalno neko gleda i da si u nekom vestackom okruzenju. Uzas, koji li su im to tripovi da tako rade ne znam, ali ocajno je i te arhitekte su me**** koji ne razmisljaju svojom glavom i nemaju osecaj ni za sta, samo tripuju da su to negde videli i da to tako treba.
Alo rodjace, ukljuci mozak i malo osecaja za bilo sta.

Žbunje i "intimna skrovita mesta" se izbegavaju zato što su noću idealno mesto za rizične aktivnosti. U centru grada i ne treba da postoje skrovita mesta, i tačno je da te u svakom trenutku neko posmatra - pa aman u centru grada si. Sve treba da bude pregledno, dobro osvetljeno, sa jasnim koridorima kretama i putanjama za beg. Guste krošnje su drugo. A ako hoćeš skrovita intimna mesta, za to postoje Košutnjak, Banjička šuma i njima slična mesta :D
 
Ja se samo iskreno nadam da je promena dimenzija kocke samo na raskrsnici Cara Lazara i Vuka Karadzica, a da ce ostatak CL biti kocka (kvadri) kao u Gracanickoj... U suprotnom sta: razlicite podloge, razlicita osvetljenja...izgledace kao da su ubacivali materijale koji su im ostajali sa drugih gradilista... Naravno, informacija ne moze nigde da se dobije. I verujte - jos nijednom, ali nijednom, nisam video neki crtze kod radnika ili nadzora (a prolazim svaki dan po nekoliko puta). Ja stvarno ne znam po kom projektu oni rade i gde to gledaju crteze ako se nijedan ne pojavljuje na samom gradilistu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617030#p617030:3s6a12sl je napisao(la):
Bukira » Sre Apr 17, 2019 8:59 am[/url]":3s6a12sl]
file.php
Da li mi se to samo čini , ili je ovaj pesak sa kojim popunjavaju prostor između kocki zelen?
 
To levo , ako misliš na ono pored stubića , je sprej , rekao bih.
 
To zeleno su klinci prosuli zeleni sprej jos pre mesec dana.

Inace, izgleda da ce u Cara Lazara ipak da ide obicna kocka!! Doneli su vrece sa kockom i poslagali duz cele ulice. Neka mi samo neko objasni i da jedan razlog zasto se menja i zasto Gracanicka ima drugaciju kocku i slog??? A nema ko nije rekao da je to najbolje odradjen deo... Jedino ako nije za trotoar, ali zasto bi zapocinjali trotoar a da nisu zavrsili ulicu?? Radnici nece da potvrde - kazu da imaju zabranu da daju bilo kakavu informaciju i da ce dobiti otkaz ako neko vidi da pricaju sa ljudima! Pitam ko im je to rekao, oni slezu ramenima i odvracaju pogled....

 
A ovamo ka Kosančiću, navukli kapuljače ko da ih sramota i uhvatili širinu i rade. Ovo je slika kako je trebalo svih dana da izgleda gradilište.
 
Стварно безвезе овај шарениш типова расвете и коцки. А сами стубови су требали да буду у линији уздужних ширих плоча оивичених коцкама.
 
Jadni ljudi, nemaju gde da parkiraju u centru zbog pretvaranja Toplicinog venca u primarno, ali ne potpuno, pesacku zonu.

Istovremeno, stanje u garazi na 100 metara odatle. Skoro 300 praznih mesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617221#p617221:fimewp6a je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » 17 Апр 2019 08:42 pm[/url]":fimewp6a]Jadni ljudi, nemaju gde da parkiraju u centru zbog pretvaranja Toplicinog venca u primarno, ali ne potpuno, pesacku zonu.

Istovremeno, stanje u garazi na 100 metara odatle. Skoro 300 praznih mesta.

Не могу колима у стан да уђу, то је непремостив проблем за "елиту".
 
Јел треба са болесним дететом да се пешачи до гараже? Или да се ормар доноси из гараже?
 
stf":cwkc7zgf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617221#p617221 je napisao(la):
Не могу колима у стан да уђу, то је непремостив проблем за "елиту".

E muka mi je ovih zluradih komentara koji su prevrsi svaku meru! Na kraju 95% tako parkiranih kola su ljudi koji dolaze u centar iz drugih krajeva Beograda u toku radnog vremena i uvece u provod. Nijedan komsija i stanovnig ovog dela grada nece se tako parkirati, oni to nisu radli ni ranije - oko kafica se nije parkirala "elita" nego ljudi sa strane, po drvecu se ne parkiraju ljudi iz komiluka nego onii koje je bas briga gde ce ostaviti svoja kola "na 5 minuta"i sa :bg4: . Zao mi je sto grad bio dovoljno hrabar i primenio isti sistem kao u Londonu: da stanovnici imaju subvencionu cenu ulaska u zonu, a svi ostali placaju punu cenu. Guzve bi se redukovale za 80%, a nebi bilo bahatog parkiranja. Ponavljam - vrlo retko ce stanovnik ovog dela grada parkirati kao sto parkiraju ljudi koji dolaze ovde u izlazak i provod. Uostalom prosetajte se po kraju izmedju 18-20h pa cete videti da su vecinom kola parkirana uredno. A prosetajte se ujutro ili oko ponoci.... Taj mit o tome da "elita" hoce svoja kola u ulaz zgrade su izmislili i ponavljaju kao mantru ljudi sa periferije! Iz cistog kompleksa!
 
Najbolje da se sve prodavnice i institucije izbace iz centra na periferiju, pa da onda elita placa punu cenu za ulazak u periferiju, moze tako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617303#p617303:27rd8ekw je napisao(la):
Дошљак » Čet Apr 18, 2019 8:23 am[/url]":27rd8ekw]Јел треба са болесним дететом да се пешачи до гараже? Или да се ормар доноси из гараже?

A jel ti misliš da mi koji živimo u centru (relativnom) da je nama auto 2m ispred zgrade pa da ne moramo da pešačimo? To što si naveo je obična demagogija u fazonu kako će dete bolesno do kola. Pa kako je mene ćale mogao da vodi bolesnog do kola kad parkira 800m od kuće jer nigde nema parkinga? Ako sam ja "preživeo" preživeće i oni i svi drugi nije svet počeo sa njima. Osim toga za hitne slučajeve tu je hitna pomoć koja može da udje do zgrade.
 
Vrh