Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

milos.tro
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 18228
Pohvalio: 7702

Re: Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Postod milos.tro » Sre Apr 17, 2019 6:17 pm

Park je mogao ladno da ide do Savske ulice
Pohvale za post: 4
Armatura
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Dec 22, 2016 8:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1298
Pohvalio: 35

Postod Armatura » Sre Apr 17, 2019 9:12 pm

Rusenje Home centra je dosta napredovalo, mali bager je usao u prostor i radi posao. Izgleda mi kao da su izabrali jeftiniju varijantu rusenje ali ce vrlo brzo da se pocisti.
Slike od juce:
2019041316513800.jpg

2019041316513700.jpg

2019041316513600.jpg
Ukoliko poznajete svog neprijatelja i poznajete svoje mogucnosti, necete se bojati ishoda stotine bitaka. Kineski general Huan Cu.
Pohvale za post: 6
milos.tro
Korisnikov avatar
Professional

Postod milos.tro » Sre Apr 17, 2019 10:22 pm

Pohvale za post: 7
Pasarela
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 883
Pohvalio: 939

Postod Pasarela » Čet Apr 18, 2019 11:24 am

Чекај Вилсонов булевар иде то Сајма и ? ломи се ту ка Војводе Мишића и улива ??
Pohvale za post: 1
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8680
Pohvalio: 20286

Postod Дошљак » Čet Apr 18, 2019 11:48 am

Нема где другде.
Doctor Who
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Nov 20, 2018 12:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 199
Pohvalio: 212

Postod Doctor Who » Čet Apr 18, 2019 11:52 am

raskrsnica.PNG
raskrsnica.PNG (219.22 KiB) Pogledano 3674 puta
Po PDR-u se čak uliva samo u smer ka Banovom brdu, što je meni neshvatljivo.
”People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff.” Doctor Who
Pasarela
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 883
Pohvalio: 939

Postod Pasarela » Čet Apr 18, 2019 11:58 am

А ови што иду из правца Чукарице у В.Мишића они се укључују у Вилсона код МУП-а Савски Венац ?
Doctor Who
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Nov 20, 2018 12:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 199
Pohvalio: 212

Postod Doctor Who » Čet Apr 18, 2019 12:07 pm

gazela.PNG
gazela.PNG (376.51 KiB) Pogledano 3656 puta
kružni tok.PNG
kružni tok.PNG (292.59 KiB) Pogledano 3656 puta
Pa ne bih znao, jedine sledeće ulice koje će izlaziti na Bul. vojvode Mišića i Savsku su ove ispod Gazele i ona kod MUP-a, koja se sad radi, a gde je planiran kružni tok.
”People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff.” Doctor Who
Pohvale za post: 2
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8724
Pohvalio: 5632

Postod Пантограф » Čet Apr 18, 2019 12:22 pm

Doctor Who » 18 Apr 2019 10:52 am napisao:
raskrsnica.PNG
Po PDR-u se čak uliva samo u smer ka Banovom brdu, što je meni neshvatljivo.
Slika

Ех, шта ти је несхватљиво?
Уведи ту лева скретања и стави катанац на пола града.
Ено га кружни ток код Сајма ни километар одатле, па се лепо окренеш и назад.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Pohvale za post: 4
nikolas27
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 9:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 945
Pohvalio: 130

Postod nikolas27 » Čet Apr 18, 2019 12:39 pm

Pasarela » Čet Apr 18, 2019 11:58 am napisao:А ови што иду из правца Чукарице у В.Мишића они се укључују у Вилсона код МУП-а Савски Венац ?

Пантограф » Čet Apr 18, 2019 12:22 pm napisao:Ено га кружни ток код Сајма ни километар одатле, па се лепо окренеш и назад.

Ne na taj kružni tok, nego na polukružno skretanje na Mostaru, udaljeno odatle ~470m. Tako da će tih dodatnih ~940m morati da prelaze oni sa Čukarice koji žele da idu na kraj tog novog Vilsonovog bulevara.

Kružni tok kod mosta na Adi će se možda koristiti kad neko sa kraja Vilsonovog bulevara želi ka centru grada ili na autoput, ali tu će već biti boljih opcija kroz BnV.
Molim za civilizovanu diskusiju potkrepljenu javno dostupnim podacima i činjenicama. Na trolovanje odgovaram trolovanjem.
Pohvale za post: 2
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8724
Pohvalio: 5632

Postod Пантограф » Čet Apr 18, 2019 1:02 pm

...или онај ко жели да се из Вилсоновог булевара укључи на аутопут ка Аутокоманди, у Булевар мира, или у Кнеза Милоша. Мада и тај може кроз БнВ, па Савска, па Мостарска петља.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1857
Pohvalio: 1646

Postod razgradjevinar » Čet Apr 18, 2019 1:04 pm

ako ja dobro pratim razvoj ovog velicanstvenog projekta bice to na kraju velicanstveno.

postojece skretanje iz bul. vojvode misica na sajam ce biti pomereno jos malo ka gazeli, verovatno je procena da je trenutnih 160 metara od kraja rampe sa gazele do skretanja desno ka sajmu suvise te da ce skracenje za nekih 20-30 metara i postavljanje semafora doprineti boljem protoku i laksem ukrstanju pravaca onih koji sa gazele idu ka banovom brdu i onih koji od mostara zele ka tom novom bulevaru.

dodavanje okretnice autobusa ispod same mostarske petlje i uvodjenja tog dodatnog pravca od i ka reci takodje ce odlicno upotpuniti taj saobracajni cvor i uciniti ga jednim od najneverovatnijih ne samo u regionu nego i u svetskim razmerama pa verujem da ce to biti i jedna od atrakcija za turiste iz obliznjeg bnv-a.
Pohvale za post: 7
Perkan
Intermediate
Pridružio se: Pet Maj 12, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 414
Pohvalio: 43

Postod Perkan » Čet Apr 18, 2019 7:40 pm

Da li bi neko bio ljubazan da ponudi predlog šta je u stvari trebalo da se uradi u ovom slučaju ukrštanja saobraćajnica na vrlo nezgodnom mestu. Koje je rešenje?

Samo molim kolege da se suzdrže od odgovora tipa "ne treba graditi BnV niti Vilsonov bulevar".
Zaista me interesuje šta u ovom haosu saobraćajnica najmanje zlo, jer očigledno najbolje rešenje i ne postoji.
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod razgradjevinar » Čet Apr 18, 2019 8:30 pm

posto umem da kritikujem da probam da dokazem da umem i da mislim pa evo bar tri bolja resenja

1. najbolje

umesto pravljenja novog velikog cvora tj problema kod sajma, na par stotina metara od mostarske petlje mogli smo da ukinemo(modifikujemo) oba ta cvora i dobijemo jedan veliki kruzni tok, u koji bi se ulivale/izlivale i bulevar. voj. misica i savska/sarajevska i novi bulaver i ulaz/prilaz za sajam i rampe sa/na gazelu, uz ostavljanje direktnih pravaca k. kilosa/v. misica i gazela/v/misica (sadasnja rampa). nesto slicno kruznom toku ispod mosta na adi a na kolskom izlazu sa sajma samo znatno vece. najlogicnije i najjeftinije i resenje, samo je neko morao da planira. mesta je bilo koliko im treba, ceo taj potez od ulaza u sajam do sarajevske mogao je biti blago pomeren ka reci a kruzni tok mogao je da bude bilo gde na tom velikom prostoru izmedju sajma, mostara, savske i reke.

2. najskuplje

denivelacija nove raskrsnice, direktni pravaci gazela/sajam i gazela/banovo brdo kao i mostar/b. brdo i sajam(kao i sad, samo bez voz rampe). po mogucstvu podvoznjak koji bi omogicio i pravce b.brdo/sajam i sajam/mostar

3. moguce, manje lose resenje od planiranog

produzetak novog bulevara sve do kruznog toga ispod mosta na adi, paralelno sa bulevarom vojvode misica. pored ili kroz sajam, da li trasom ukinute pruge ili do "promenade"...
Pohvale za post: 3
zidar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Mar 23, 2010 10:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2862
Pohvalio: 747

Postod zidar » Čet Apr 18, 2019 9:00 pm

Homer Jay » 13 Apr 2019 11:31 pm napisao:Naravno da su je uprostili i poružnili u odnosu na prvobitne rendere.

Slika

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Kupci iz celog sveta otimaju se za stanove u Beogradu na Vodi.

"Odavno imam jahtu a skoro sam nabavio i dva drona pa sam poceo da tragam za pogodnom lokacijom za stan. Moja kuca na Bahamima ima pristaniste za jahtu, a penthouse u Majamiju ima divnu pistu za sletanje dronova, zivotna zelja mi je bila da ove dve pogodnosti objedinim" izjavio je Dr Semy Njake, investitor iz Nigerije.

"Kada sam video rendere Beograda na Vodi moj san se ispunio i odmah sam trazio agentu za nekretnine u Dubaju da mi obezbedi stan sa najlepsim pogledom"

Render koji je odusevio nigerijskog doktora:

Slika

"Sada su svi moji prijatelji ljubomorni i pokusavaju da i sami nabave stanove, narocito oni koji imaju pozamasni vozni park dronova pa nemaju gde da ih drze"

Slika

"Nadam se da ce jednog dana i moj rodni Lagos imati ovako cudesno zdanje i mudro drzavno rukovodstvo koje je sve ovo omogucilo. Inace, kada smo vec kod toga, ukoliko imate racun u banci zeleo bih da vam prebacim 27 miliona dolara koje je moj pokojni otac ostavio u Narodnoj banci Obale Slonovace na racunu koji jedino partner iz inostranstva moze da odblokira. Moj advokat ce vam se javiti putem emaila oko vase zasluzene provizije."
www.BelgradeMaps.com - mape gradskog prevoza
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.imamoplan.com - uticajna grupa
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pohvale za post: 11
Perkan
Intermediate
Pridružio se: Pet Maj 12, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 414
Pohvalio: 43

Postod Perkan » Čet Apr 18, 2019 9:02 pm

@razgradjevinar
Hvala, konačno da čujemo i nešto konstruktivno, a ne samo kritika kritike radi...

Moja pitanje:

opcija 1 - nova Slavija u nastajanju... veoma komplikovano i zagušeno. Mislim da bi kružni tok u stvari bio čep sam po sebi i gušio sve saobraćajnice koje se na njega naslanjaju.

opcija 2 - na šta bi ličila ta šuma denivelisanih saobraćanica? mislim da bi saobraćaj tekao, ali bi urbanistički bilo užasno

opcija 3 - ima li mesta za 4 trake, sve i da se pruga ukine?
ima li smisla pružiti bulevar sa automobilskim sobraćajem tako blizu reke, sa obalom praktično odsečenom od zaleđa?

Odmah da kažem, ja ne vidim neko rešenje ovde... sva su loša, a ne mogu da procenim koje je najmanje loše.
Čak pomislim da i ovo planirano nije toliko loše, imajući u vidu kompleksnost situacije na terenu.

Da li bi dugoročno neki podvožnjak rešio problem?
Mada sad ne vidim gde bi se on smestio, a da ne govorim o gužvama dok se to čudo ne sagradi...
mradulovic
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 4:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 916
Pohvalio: 160

Postod mradulovic » Čet Apr 18, 2019 10:03 pm

a kako oni misle da iskombinuju sva ova ulivanja u Vilsonov Bulevar sa prvom trasom buduceg metroa? ne treba zaboraviti da su sendvicarski overlordi, u kampanji za prethodne lokalne izbore, delili karte za metro u 2020.
fiskalni konzervativac - arhitektonski liberal
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod razgradjevinar » Čet Apr 18, 2019 10:32 pm

@perkan

ne tvrdim ja nista ali mislim da na takvom mestu ne sme da postoji T raskrisnica i da je moralo drugacije da se resi. ovo su moji laicki predlozi. sigurno postoje i bolja resenja a isto tako sigurno svako od njih podrazumeva i odredjeni budzet i ima i poneki negativan efekat na okolinu. nema savrsenog resenja, ne mozemo na istom mestu imati park sa paunovima i protocan saobracaj na najvecem cvoru u gradu, tj jednom od vecih. a sigurno to ne moyemo imati dzabe.

1.
slavija je dobar primer i usporedba. iako nezavrsena i sa pesackim prelazima na obodima nekako funkcionise, sve sa fontanom. zamisli da tu nije kruzni tok nego nekakve semaforizavane raskrsnice, da li misis da bi bilo bolje? nova raskrsnica kod sajma ce u spicu, a to je skoro citav dan, uticati na saobracaj u svim smerovima odakle se u nju sliva saobracaj, od gazele do rampe sa autoputa iz pravca nisa pa i na pravac od b. brda ka gradu zbog rampe na mostaru, za okret u suprotan smer.

2.
ne bi tu bilo nikakve posebne sume, postojeca rampa sa gazele bi bila nesto duza i ukljucivala bi se u kraci nadvoznjak sa dve trake koji bi direktno isao od mostara ka b.brdu dok bi oni koji zele od mostara na sajam(ili bnv) na nivou zemlje isli kao i sada sto idu. oni koji bi sa gazele na sajam/bnv bi sa postojece rampe samo nastavli pravo bez ukrstanja sa ovima iz pravca mostara.... podvoznjak i rape za pravce b.brdo/sajam i sajam/mostar svakako ne bi vizuelno smetale a mnogo bi znacile da se otvore i ta dva pravca. te rampe ne bi morale da budu za brzine od 60km i sa radiusom ko na autoputu, sve to moze biti mnogo skromnije a ipak vrlo funkcionalno

3.
postoje mnogi primeri u svetu gde je obala iako fizicki odvojena od zgrada prugom i bulevarima od po nekoliko traka vrlo dostupna i pesacima i biciklistima. jedno od popularnijih resenja su polu ili skorz ukopani bulevari premosceni pesacko kolskim pasarelama u nivou zemlje kojima se obala "siri" i na drugu starnu ukopanih bulevara.

bespredmetno je ocekivati da ovakav projekat treba sa ostatkom grada da se veze T raskrsnicom. ko prikljucni put sa njive na seosku dzadu. ovde se govori o milionima kvadrata i stotinama hiljada korisnika na dnevnom nivou. svi ti ljudi moraju da dodju i odu, svaki dan. kako znamo da su pruga i stanica uklonjene a da metro po planovima treba samo da ocese bnv onda je valjda neko mislio na to da je neophodno uloziti neke pare da se omoguci kakva takva funkcionalna drumska veza sa svetom tom velelepnom projektu koji ce oplemeniti citav region ako ne i sire
vranac
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 27, 2011 10:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 907
Pohvalio: 295

Postod vranac » Čet Apr 18, 2019 11:43 pm

Mislim da oni o urbanizmu i saoubraćaju niti razmišljaju niti ih interesuje. Cilje je rasprodati te nekretnine, a šta će posle da rade njihovi vlasnici, to je njihov problem...
Pohvale za post: 3
BGD
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 3:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 147
Pohvalio: 38

Postod BGD » Pet Apr 19, 2019 2:22 am

vranac » Čet Apr 18, 2019 11:43 pm napisao:Mislim da oni o urbanizmu i saoubraćaju niti razmišljaju niti ih interesuje. Cilje je rasprodati te nekretnine, a šta će posle da rade njihovi vlasnici, to je njihov problem...

Tacno tako,nego od kada se ubrzala i rasirila ova novogradnja po gradu,kod mene je u toku dana pritisak vode u cevima drasticno opao,
samo se negde posle 01.00h vrati na nivo kao od pre 4-5 godina !?
Spoiler!
Slika
milos.tro
Korisnikov avatar
Professional

Postod milos.tro » Pet Apr 19, 2019 9:58 pm

[QUOTE=Bela Sova;158417840]Slika

Slika

Slika

Slika

Slika[/QUOTE]
Bela Sova sa SSC
Pohvale za post: 12
Саша
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 1:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4955
Pohvalio: 1089

Postod Саша » Pet Apr 19, 2019 10:30 pm

razgradjevinar » Чет Апр 18, 2019 8:30 pm napisao: ... evo bar tri bolja resenja
1. ...
umesto pravljenja novog velikog cvora tj problema kod sajma, na par stotina metara od mostarske petlje mogli smo da ukinemo(modifikujemo) oba ta cvora i dobijemo jedan veliki kruzni tok, u koji bi se ulivale/izlivale i bulevar. voj. misica i savska/sarajevska i novi bulaver i ulaz/prilaz za sajam i rampe sa/na gazelu, uz ostavljanje direktnih pravaca k. kilosa/v. misica i gazela/v/misica (sadasnja rampa). nesto slicno kruznom toku ispod mosta na adi a na kolskom izlazu sa sajma samo znatno vece. najlogicnije i najjeftinije i resenje, samo je neko morao da planira. mesta je bilo koliko im treba, ceo taj potez od ulaza u sajam do sarajevske mogao je biti blago pomeren ka reci a kruzni tok mogao je da bude bilo gde na tom velikom prostoru izmedju sajma, mostara, savske i reke. ...

Допада ми се идеја с кружним током на том месту. Чињенице које ваља узети у обзир:

1. Преко тог кружног тока би пролазио трамвај.

2. Број возила Савском и Сарајевском улицом се смањио укидањем Железничке станице и додатно ће се смањити укидањем БАСа - путничких кола, таксија, градских и међуградских аутобуса.

3. Неће сва возила из БнВ ићи према Бул. Војводе Мишића, већ и према центру града, преко Бранковог моста, Газеле и Новог моста између (уместо Старог трамвајског).

4. Кад се узму у обзир 2. и 3. укупан број возила у том делу града можда неће бити (знатно) већи него сада. Ако Вилсоновом булеваром возила излазе само у смеру према Мосту преко Аде, ту семафор није ни потребан (уз подземни пешачки пролаз). Пошто нема железничке пруге (с рампом), возила из правца града исто тако могу да улазе у исти Булевар без семафора.
Ћирилица се пише срцем!
Eddie
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Sre Avg 23, 2017 11:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 84
Pohvalio: 32

Postod Eddie » Ned Apr 21, 2019 2:40 pm

Jedna sa solitera iz Bloka 63.
Prikačeni fajlovi
DSCF12748.JPG
DSCF12748.JPG (269.98 KiB) Pogledano 1098 puta
Pohvale za post: 5
Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3789
Pohvalio: 146

Postod Bulbulderac17 » Ned Apr 21, 2019 9:18 pm

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 29
milos.tro
Korisnikov avatar
Professional

Postod milos.tro » Ned Apr 21, 2019 9:46 pm

[QUOTE=KALENIC;158440570]Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Barze nasipaji i nasipaju opet blizu obale.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika