Šta je novo?

MPC Navigator 2 - [Poslovni objekat Blok 43 | 49 000 m²]

Svakog dana gledam sa prozora kako nice ova zgrada. Ovi ljudi na gradilisti su maestralni. Milina je gledati kako rade i kojom brzinom ovo ide... :)
 
ac2d149a19852ed83abaf3b031e3ee6f.jpg
 
Odlične fotografije, veliki plus m:ts. :sesir:

Osim lepog pogleda s visine na gradilište, na mene su ostavili utisak ovi nepropisno parkirani autobusi duž celog bulevara Milutina MIlankovića
(i naravno celog Novog Beograda). Da li bismo mi mogli da parkiramo svoje automobile tako, bez kazne, ili se zakon selektivno primenjuje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617939#p617939:146rfxox je napisao(la):
Bukira » Ned Apr 21, 2019 1:46 pm[/url]":146rfxox]Odlične fotografije, veliki plus m:ts. :sesir:

Osim lepog pogleda s visine na gradilište, na mene su ostavili utisak ovi nepropisno parkirani autobusi duž celog bulevara Milutina MIlankovića
(i naravno celog Novog Beograda). Da li bismo mi mogli da parkiramo svoje automobile tako, bez kazne, ili se zakon selektivno primenjuje?
Dozvoljeno samo ako imaš autobus.
 
Ovo je blizu zavrsetka betonskih radova. Iako sad izgleda prilicno zbudzeno, mogao bi da se napravi ozbiljan klaster poslovnih zgrada.







 
Pored njega se gradi stambena zgrada koja na renderu izgleda bas mocno. Mislim da ce ovaj deo bulevara izgledati potpuno drugacije kroz dve godine.
Red je i bio da se razbije vise ovo sivilo.
 
Kao i glupo iskoriscen bul. od hotela pa ka gore sa malim i ruznim poslovnim zgradicama
 
Da ima potencijala i traznje za poslovnim prostorima ne mislim da investitori ne bi isli u visinu.

Ja prvi volim visoke poslovne zgrade, ali nazalost mi jos nismo dostigli nivo jedne Varsave,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628483#p628483:gjl3egl1 je napisao(la):
Nebojsa » Pet Jun 07, 2019 11:35 pm[/url]":gjl3egl1]


Tuga me uhvati kako lepo izgleda travnata tramvajska bastica, a kreteni nisu to nigde rugde primenili, a ima milion lokacija mogucih... Izvinjavam se sto nema veze sa temom.
 
Moram i ja u off malo da odem, ali plašim se da možda ludim pa bolje da proverim za svaki slučaj :D da li je do mene ili je trava po ovim bašticama i ostrvima u BG ove godine dosta zelenija nego prethodnih godina? Ne kažem to samo na osnovu fotki već mi je opšti utisak takav kad se krećem po gradu.
 
direktore zar nemaju i sistem automatskog navodnjavanja?
 
Mislim na to da je Visokogradnju u poslednjih mesec dana napustilo sigurno 200 ljudi, poceli su viskovi, placena pa neplacena odsudstva i sto je jako bitno smanjenja plate, sve u svemu sada nastupa Bojoviceva uprava....
Ne znam za ostale i niskogradnja je u slicnom stanj, ali visokogradnju ce da ostave sa 50 ljudi kao i Napred i to na mizernim platama pa ko voli nek izvoli.
Prica se da ce da izdaju kinezima direkciju, a sve one iz kancelarija da prebace u ona tri sprata ukopana u zemlju u renoviranoj Napredovoj zgradi.
 
Ima siste koji vise neradi nego sto radi zbog cestih kradja
Nesto mi zao Energoprojekta sami su krivi ova poliurda ce da ih sahrani
 
Ј*би га, Директоре, шта је "полиурда"? Баш сам погледао у Речник српског језика - не постоји таква реч.
 
Pozdrav forumašima,

Ja moram da se uključim i da pitam vezano za Navigator 2 a i za sve ostale gradnje u blizini poput Sirius 2, NCR, Verano (koji će se kad tad završiti), nova autobuska, rekonstruisana železnička Novi Beograd, pa čak možda i ceo plac/parking kod Vera je pogodan za još jedno ovakvo građevinsko čudo; Da li iko normalan i od neke struke misli kako će to sve da funkcioniše? U svim zgradama su uglavnom visokoprofilni zaposleni, koji u većini slučajeva koriste automobil za komutiranje (delom zbog komfora, a više zbog nedostatka alternative). Parking i garažnih mesta je minimalno i sada već nedovoljno u terminu od 9-17. Može li se izračunati koliko će novih parking mesta biti potrebno, koliko će (divljih ali korisnih) biti izgubljeno kad se aktivira Verano, kakav je to haos u najavi? Za 2-3 ili maks 5 godina, predviđam da će se parking mesto braniti vatrenim oružjem.
NIje mi jasno takva kratkovidost gradskih vlasti, izgradnja ovakvih urbanističkih katastrofa. U stvari, jasno mi je, sve može da se "završi", svaka parcela može da se iskoristi za poslovno/stambeni objekat, a odluke donose korumpirani gradski činovnici i investitori ili management zakupaca koji problem parkiranja nemaju.
Da ne dužim, mislim da u ovoj vlasti a bogami i u mnogima od nas koji komentarišemo, preovladava mišljenje da Beograd treba da liči na neke metropole po svaku cenu, da se prave "business" delovi grada, da se pravi Manhattan na reci, pa na NBG, pa da se popločavaju ulice i zabranjuje motorni saobraćaj, da se privlače stranci da dolaze i ostavljaju kintu. A građane Beograda ko j..e? Zašto praviti haose po blokovima po Novom Beogradu, zašto uguravati milione kvadrata gde god se nađe poljana, zašto smanjivati kvalitet života ljudi koji tu žive i koji nemaju mnogo izbora.
Izmenite propise, naterajte investitore da naprave i koriste najmanje 30% ako ne i 50% parking mesta u odnosu na predviđeni broj zaposlenih, a ne 10% kako je sada.
Nemojte prodavati svaku parcelu već pretvorite neku u park, može i fensi park, pa makar i nešto poput "cvetnog" trga, ali da ne bude baš svuda ogromna business zgradurina..
Zapamtite, ljudi će se ovde ubrzo početi ubijati zbog parkinga...
 
Vrh