Šta je novo?

Koridor 10

Jel zna neko zasto se ne zavrsava nadvoznjak ispred Novog Sada gledano iz pravca Beograda? Onaj ispred naplatne rampe. Mesecima se nista ne radi na njemu a da ne pricamo o tome koliko je proslo od kada su poceli da ga rade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622227#p622227:2t1on2f6 je napisao(la):
caribrod » Pon Maj 13, 2019 6:05 pm[/url]":2t1on2f6]Ukratko za Šoneta Merakliju: nemam pojma što su skidali samo 1 stranu, jel bliže Nišu ili Pirotu gledano od petlje BP?
Na 65. rade zavese: lepo, mada sad za levu nisam 100% siguran za kraj maja, možda uđe koji dan u junu.
Komandni toranj za Sopot i Sarlah je kuća između Pržojine padine i Progona, nemaju si svoj...
Za lot 1 drago mi je ako popunjavaju rupu međ 2 mosta, desnu će popravljav samo asfaltne slojeve, mada nije to samo 150+150m, al nek im bude.
I za lot 2 mi je drago što se ne staje, mada su tu bitnije ključne tačke, koje ću obići kad prođu hiljadugodišnje kiše, nego kvantitet, al ne se bunim.
Čini mi se da je bliže Pirotu . Možda ima na 3-4 mesta samo u voznoj (sporoj) traci.
 
Jos jednom da kazem da nisam ljubitelj ove tehnologije ovako velikih kosina, vec stepenastih.
Druga slika. Da li bi ovo prosirenje sa desne strane moglo da se iskoristi za nove restorane&motele Predejane i Džep ako im puno padne promet usled pada saobraćaja starom magistralom, pa da se premeste tu pored autoputa. Ipak treba imati razumevanja da je Predejane siromasno mesto koje dobrim delom zivi od tog ugostiteljskog objekta. Moj predlog je bio da bi idealno biti napraviti vidikovac i restoran na visini pred ulaz u tunel Manajle, odakle puca odlican pogled ka najupecatljivijem delu Grdelice, ali nije usvojen :)
 
Takođe mogla bi da se smesti i pumpa neka pošto ih nema na ovoj deonici.
 
I ja sam tako mislio za Predejane dok nisam bio u prilici da koristim njihove usluge. Restoran motela Predejana je najskuplji restoran u Južnoj Srbiji, a nemaju ni toplu vodu i papir u toaletima. I odavno se turska kafa u Srbiji ne pije iz šoljica 0,05. Pljeske, ćevapi bi u kraju čiji je to glavni proizvod mogli biti bolji, a na kraju, najlepši im je - hleb. Kakve su sobe to već ne znam.
Ova zaravan izgleda da i jeste namenski pravljena za odmorište, ne bi je ovako lepo izravnali valjda za džabe. Motele i upravljanje njima treba dati ipak nekome ko je ozbiljniji i poslovniji. Na južnom kraku je nedostatak odmorišta ozbiljan problem - kod Leskovcca je ostala upražnjena velika lokacija sa obe strane puta, a ona odmorišta kod Vranja i Bujanovca su smešna. Kao da su jedva čekali da matori Alvirović umre pa da opet batale održavanje tih mesta...
 
Može i motel i pumpa zajedno. To jest na ovolikom prostoru može i jedan regionalni trgovački mini centar : restoran, pumpa, motel, park, servis za kola (mehanicar, elektricar, vulkanizer), apoteka, menjacnica, mini pijaca sa prezentacijom lokane hrane, proizvoda i turistickih mesta u okolini i sl. Zapravo mesta pored autoputa treba staviti u funkciju privrednog razvoja i trgovine lokalnog kraja, kao i mesto za uspostavljanje trgovinskih i drugih kontakata (turizam, izvoz hrane ako se svidi stranim putnicima...).
 
Da li je neko skoro dolazio iz Hrvatske da kaze kakvo je stanje na delu od Batrovaca do Kuzmina da li se radi nesto? Sramota je da nam je onakav ulazak u zemlju.
 
Radi se desna ka Beogradu i nadvožnjak kod Adaševaca se rekonstruiše,potencijalno usko grlo kad krenu Turci ka jugu.
 
Ima dosta sadnica. Nazire se zastava od cveca:




Steta sto nisu bacilli vise semena trave. Uz ovu kisu, petlja bi bila zelena ko wimbledon.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622624#p622624:1o7wonwj je napisao(la):
Earthmoving » 15 May 2019 01:51 pm[/url]":1o7wonwj]Može i motel i pumpa zajedno. To jest na ovolikom prostoru može i jedan regionalni trgovački mini centar : restoran, pumpa, motel, park, servis za kola (mehanicar, elektricar, vulkanizer), apoteka, menjacnica, mini pijaca sa prezentacijom lokane hrane, proizvoda i turistickih mesta u okolini i sl. Zapravo mesta pored autoputa treba staviti u funkciju privrednog razvoja i trgovine lokalnog kraja, kao i mesto za uspostavljanje trgovinskih i drugih kontakata (turizam, izvoz hrane ako se svidi stranim putnicima...).
Ovo je tačno moja zamisao. S tim što bi ovakve centre trebalo graditi u još nekim nerazvijenim opštinama - Bela Palanka, Ražanj, kao i Srbobran, Sopot, Pećinci. Ovi centri bi trebali da budu i u funkciji lokalaca - imali bi sa druge strane objekata i prilaz i parking za lokalnu mrežu puteva. Ali od toga nema ništa jer će se pobuniti vlasnici postojećih objekata duž koridora.
 
Radi se užurbano zbog nedelje..detalj petlje Predejane

8e5db5ea4333907034cebc58c45e12ef.jpg
a281b83979e00fa9dfe6e2c6e699b498.jpg
fa7f48c3547e7423e98e938f42cad1df.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622656#p622656:1fa59eyz je napisao(la):
Vračarac » Sre Maj 15, 2019 6:10 pm[/url]":1fa59eyz]Da li je neko skoro dolazio iz Hrvatske da kaze kakvo je stanje na delu od Batrovaca do Kuzmina da li se radi nesto? Sramota je da nam je onakav ulazak u zemlju.

Jedan kratak potez, u traci ka BG, neposredno iza granice je završen. Kvalitet i nije neki, tj. vidljiv je spoj asfalta na sredini puta (nemaju finišer dovoljno širok za 2 trake + zaustavnu, a i rade traku po traku), plus je i dalje osetno neravno. Naravno, mnogo je bolje nego je bilo.
Nakon tog poteza, na još jednom kratkom potezu se radi. Velika većina trake ka BG pre Kuzmina je i dalje neravna i stara, najgora situacije je možda poslednjih 1km pred naplatnu rampu.. to je katastrofa. U traci ka granici nema bilo kakvog napretka, radi es samo pomenuti nadvožnjak (spomenuo ga je neko gore).

Svakome ko prolazi jasno je da su ovo PR radovi po naređenju oZgo, sa alokacijom manjih sredstava na neki ad-hoc način ("daj da nešto krenemo, znaš ko je ovo tražio"), jer vidljivo je da je tempo bedan do nikakav... Ovako će da traje koliko i obilaznica oko BG.
 
Ja sam načuo da će otvaranje biti u subotu u 20:00h. Valjda da bi uz osvetljene mostove sve bilo impresivnije.
 
Zato verovatno i pominju nedelju za javni saobraćaj teško da će u ponoć pustiti vozila da se slobodno kreću.
 
Јел има неко стручан...да прокоментарише...да ли су ове косине сада урађене како треба...мени као лаику а уз историју падова косина у Грделици баш и не уливају поверење :(

file.php


слика је од колеге ертхмовинг-а
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622904#p622904:2hf22abg je napisao(la):
blagoje » Čet Maj 16, 2019 8:36 pm[/url]":2hf22abg]Ja sam načuo da će otvaranje biti u subotu u 20:00h. Valjda da bi uz osvetljene mostove sve bilo impresivnije.
Ne nego da se ne vide kosine koje su spremne na sve xD
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622904#p622904:166x63n5 je napisao(la):
blagoje » Čet Maj 16, 2019 8:36 pm[/url]":166x63n5]Ja sam načuo da će otvaranje biti u subotu u 20:00h. Valjda da bi uz osvetljene mostove sve bilo impresivnije.

Mogao bi onda i neki vatromet da padne :)
 
Bilo bi dobro da neko podseti koje su varijante trase oko Grdelice bile u igri. Negde sam pročitao da je sadašnja varijanta izgledala najjeftinije. Pretpostavljam da je odron znatno poskupeo radove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622936#p622936:1i6xo891 je napisao(la):
milanobelgrade » Čet Maj 16, 2019 11:05 pm[/url]":1i6xo891]Јел има неко стручан...да прокоментарише...да ли су ове косине сада урађене како треба...мени као лаику а уз историју падова косина у Грделици баш и не уливају поверење :(

file.php


слика је од колеге ертхмовинг-а


Prijatelju ni meni kao laiku ovo ne izgleda sigurno. Vozio sam se puno po Austriji, Sloveniji, Grckoj po autoputevima i nikad nisam video da je neko ovako i na ovaj nacin zamalterisao brdo, ali opet ja sam jedan obicni laik.

Nego zamislite dodje vucic i zoka na otvaranje i krene odron, ta njegova reakcija bilo bi neprocenjivo.
 
Vrh