Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621580#p621580:gaspzdbu je napisao(la):
lanmibg » Pet Maj 10, 2019 10:22 am[/url]":gaspzdbu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621355#p621355:gaspzdbu je napisao(la):
ben10 » Čet Maj 09, 2019 11:40 am[/url]":gaspzdbu]
Sto se tice odrzavanja kome se zalite ovde??? Znate gde je upravnik znate gde je GDS? Na forumu niko nece resiti taj problem.
Ja se useljavam u G do kraja godine pa ako bude takvih problema sigurno cu reagovati a Vi ne morate... Bolje ovde da mracite od toga bas ima koristi...

E moj buduci komsija, mi kao da ne zivimo u istoj drzavi...
Kazes upravnik? To onaj nametnuti i iz iste firme koja radi odrzavanje?! Izabran jedan, pa se umesto njega nakon dva tri meseca pojavljuje drugi bez ikakvog zvanicnog obavestenja o zameni. Dostupnost 24h, kada pozoves ne javlja se. Kada trazis sastanak izbegava. Prijavljujes probleme zvanicno gds-u i upravniku niko ne reaguje. Pa sam taj upravnik izjavio, licno sam cuo, da vodi preko 130 stambenih zgrada plus da mu ne pada na pamet da sastanci sa nama kad mi to trazimo. Posaljes mu spisak problema koje su za resavanje i u njegovoj nadleznosti covek ni prstom ne mrda. Ali zato ima precih poslova. "Komunicira covek sa mobilnim operaterima po pitanju dokumentacije za antene i bazne stanice i kako kaze "eventualno stetne posledice po zdravlje stanara" iako mu je jasno naznaceno da su stanari protiv postavljanja i da nema svrhe da komunicira o tome vec da resava tekuce probleme! Odrzavanje se placa direktno GDS-u a oni placaju IPM-u. Placa se milion stavki koje cak i ne postoje u naselju, rok za placanje je 10. u mesecu a ukoliko ne platite ide ne tako mala kamata.
Da naglasim niko od komsija ne bezi od placanja odrzavanja ali cifra koja se trenutno placa a nivo usluge je nula je teski bezobrazluk, posebno imajuci u vidu da je na 70% zemljista gradiliste, prasina na sve strane, korov na zelenim povrsinama, vec je obijeno par ulaza gde su pokradeni pp aparati i preko 20 hidrantnih creva iz podzemne garaze. I sve to pored video nadzora i sve to pored obezbedjenja koje je na 20m od objekata.

Tako da moj buduci komsija, zivi bili pa videli kad se uselis u G. Ovo ti je bukvalno borba sa vetrenjacama gde su svi povezani kao creva, pocev od GDS-a i firme za odrzavanje IPM, preko upravnika koji je iz iste firme i gde pokrivaju jedni druge i razvlace sve i kupuju vreme dok ne istekne garancija. Pet meseci je proslo od prvih useljenja i iskreno ne znam da li je reseno bar 5% problema, ako ne i manje.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621392#p621392:gaspzdbu je napisao(la):
direktor » Čet Maj 09, 2019 1:37 pm[/url]":gaspzdbu]Sta vec vam popalili pp opremu divno ....

Popalili ima mesec dana. Podzemna garaza opustosena, nije ostalo nijedno hidrantno crevo. Provalili su cak i u ulaze i popalili odatle. Navodno prijavljeno mupu od strane upravnika, no i dalje ne dostavlja zapisnik o kradji i ne odgovara na pitanje nadoknade stete.

Jasno mi je sve znam. Vas bar ima manje nego nas u G. Zasto lepo ne krenete od vrata do vrata skupite dovoljan broj potpisa i ne smenite upravnika. Izaberete nekog iz vaseg ulaza ko ce da se zalozi za svoju zgradu pa i da mu platimo jos vise vredece ako treba. On ima pravo uz vase odobrenje i saglasnost da ode u GDS i da trazi raskid ugovora sa IPMom iz opravdanih razloga i pored toga sto nam je to nametnuto ugovorom a ne bi smelo.
Da vidis kako ce da ciste onda i regulisu creva inace ce izgubiti celo naselje...
Jasno mi gde zivimo... i na zalost sve mora na misice kad radis sa takvim uvezanim da in ne prozivam sad.
Jedva cekam da se uselim, a onda da popijemo pivo i osmislimo strategiju. :)
ako se dobro secam ti si bio inicijator i za akciju za slobodnog zidara ali nisi dobio potrebnu podrsku ocigledno.
I da ti kazem ako je vetar previse jak i vetrenjace su ranjive :)
 
Imate li video nadzor i da li je zgrada predata od strane gds
 
direktor":2qlv0o07 je napisao(la):
Imate li video nadzor i da li je zgrada predata od strane gds

Navodno - imamo.
I kada su se desio nestanak, snimak je predat policiji po recima “upravnika”. Mesec dana kasnije dobijamo informaciju da niko nista nije video i da moramo sami skupiti pare i nadoknaditi ukradeno (ako hocemo da imamo ponovo opremu).

Sada sumnjamo i da li se uopste snima ono sto je na kamerama ili samo sluzi kao nadzor jednom coveku u TCu. Koji istovrememo i nadzire i obilazi KOMPLETNO naselje (ukljucujuci i garaze).

Samo da prodju ove dve godine sa IPMom...strasni su..uzasni...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621677#p621677:1vlzlyuv je napisao(la):
decahurinova » Pet Maj 10, 2019 5:06 pm[/url]":1vlzlyuv]
direktor":1vlzlyuv je napisao(la):
Imate li video nadzor i da li je zgrada predata od strane gds

Navodno - imamo.
I kada su se desio nestanak, snimak je predat policiji po recima “upravnika”. Mesec dana kasnije dobijamo informaciju da niko nista nije video i da moramo sami skupiti pare i nadoknaditi ukradeno (ako hocemo da imamo ponovo opremu).

Sada sumnjamo i da li se uopste snima ono sto je na kamerama ili samo sluzi kao nadzor jednom coveku u TCu. Koji istovrememo i nadzire i obilazi KOMPLETNO naselje (ukljucujuci i garaze).

Samo da prodju ove dve godine sa IPMom...strasni su..uzasni...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Danas sam cuo da tek od juce postoji sistem za snimanje tj. da se moze vratiti snimak od ranije. Do juce se moglo posmatrati samo trenutno stanje na kamerama, tako da prica da su snimci predati policiji pada u vodu, tj. lagali su nas.
 
Ja bi ih naduvao za to laganje da plati upravnik ili gds nova crijeva delegacija stanara na adresu firme gdje im je sjediste
 
direktor":3h488mho je napisao(la):
Imate li video nadzor i da li je zgrada predata od strane gds



direktor":3h488mho je napisao(la):
Ja bi ih naduvao za to laganje da plati upravnik ili gds nova crijeva delegacija stanara na adresu firme gdje im je sjediste

Vec uradjeno.
Stav IPM-a i GDS-a po pitanju kradje pp aparata i hidrantnih creva je da to nije u njihovoj nadleznosti i da stanari sami treba da plate pokradeno, a da ce eto, gds uz dobru volju platiti za stanove koji nisu prodati!?

Smejurija bre, totalna! Placas kroz odrzavanje video nadzor, placas navodno obezbedjenje a nisu nadlezni da sprece kradju.

Prvo su tvrdili da kamere ne snimaju, pa smo onda dosli da ipak snimaju ali ne 30 dana koliko je zakonom propisano vec 16 dana. Kad su konacno pregledali snimke navodno su nasli lice na snimku koje krade i rekli da su predali snimak u policiju.

Nakon toga izbegavaju da dostave kopiju prijave mupu, zapisnik mupa a sada se sa strane GDS-IPM tvrdi da nije vidjeno da iko odnosi pp aparate i creva te da je konstatovano da su nestala.

Sad me sve navodi na to da su licno oni odgovorni za kradju i da su licno gds-ipm odneli ista. Nemojte zaboraviti kako danas investitori prolaze tehnicki prijem. Postave pp aparate i hidrante u par objekata, prodju tehnicki prijem a onda iste skinu i prebace i drugih par objekata i tako u krug.


Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nadam se da ce te ih natjerati da plate novi pp opremu gds i firma koja upravlja ali ne od vasih para naravno bagrovi ...
Propust obezbedjenja
Propust neadekvatno cuvanje snimka
Ugrozavanje sigurnosti stanara
Trazite uvid u snimke
Trazite zapisinik nedajte da im to glupiranje prodje...
 
Da li mi moze neko reci koliko se ceka odgovor gds za produzenje roka zacrealizaciju kredita i sta su vam trazili od papira?

Hvala unapred
 
Ja sam cekala 10ak dana. Potrebno je da napisete molbu za produzenje roka za isplatu kredita i da prilozite potvrdu banke o statusu kredita (dokle ste stigli, sta se ceka...)
 
Meni je neverovatno da kupac mora njih da moli da mu produže rok zato što oni nisu završili papire. Ne znam kako notari uopšte dozvoljavaju da se potpišu takvi ugovori.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592808#p592808:20l5a0i1 je napisao(la):
StariPosmatrač » Sre Jan 02, 2019 2:34 pm[/url]":20l5a0i1]
Možda tako sad ne izgleda, ali ovaj što vam je zazidao hidrant vam je učinio uslugu jer će to biti jedino crevo koje neće biti ukradeno.
 
Dobar dan, prvi put postujem ovde, mada sam već dosta stranica ove teme prelistao, čitajući komentare o ZK - i dobre i loše. Lično gledam objekat G za kupovinu stana - interna debata je između dvosobnog od 47.83 i 50.01 kvadrata. Najveća razlika među ta dva je prolaz do kuhinje.

U ovom manjem, u kuhinju se ulazi sa hodnika i preko šanka/pulta vidi se dnevna soba, dok je u većem ulaz iz dnevne sobe. Ovaj drugi mi malo muti pamet, jer i po njihovim virtuelnim turama, nekako deluje nezgodno, pogotovo ako sto za doručak/ručak/večeru je odmah tu uglavljen u uglu kod pulta i ako bi neko želeo da ode do kuhinje, da li da opere nešto ili da uzme iz frižidera, stalno bi morali da se pomeraju ovi što sede. Da li neko ko ovde možda uzeo jedan od ta dva stana pa može reći kako je to uživo? U najgorem slučaju, koliko sam informisan, imaju vizite u ZK objektima utorkom, četvrtkom i subotom, pa ću i sam videti eventualno.

A sad ovo na stranu, čitajući dosta stranica ovde (poslednjih 20tak primera radi), nekako mi deluje kao loša vest uopšte razmatrati kupovinu stana u ZK. Da li ste vi, ljudi koji su se već uselili tu i živite neko vreme, uopšte zadovoljni time što ste tu kupili stan ili bi ste, da možete, negde drugde pre tražili da živite?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622601#p622601:6wohecfs je napisao(la):
Vorador » Sre Maj 15, 2019 12:43 pm[/url]":6wohecfs]Dobar dan, prvi put postujem ovde, mada sam već dosta stranica ove teme prelistao, čitajući komentare o ZK - i dobre i loše. Lično gledam objekat G za kupovinu stana - interna debata je između dvosobnog od 47.83 i 50.01 kvadrata. Najveća razlika među ta dva je prolaz do kuhinje.

U ovom manjem, u kuhinju se ulazi sa hodnika i preko šanka/pulta vidi se dnevna soba, dok je u većem ulaz iz dnevne sobe. Ovaj drugi mi malo muti pamet, jer i po njihovim virtuelnim turama, nekako deluje nezgodno, pogotovo ako sto za doručak/ručak/večeru je odmah tu uglavljen u uglu kod pulta i ako bi neko želeo da ode do kuhinje, da li da opere nešto ili da uzme iz frižidera, stalno bi morali da se pomeraju ovi što sede. Da li neko ko ovde možda uzeo jedan od ta dva stana pa može reći kako je to uživo? U najgorem slučaju, koliko sam informisan, imaju vizite u ZK objektima utorkom, četvrtkom i subotom, pa ću i sam videti eventualno.

A sad ovo na stranu, čitajući dosta stranica ovde (poslednjih 20tak primera radi), nekako mi deluje kao loša vest uopšte razmatrati kupovinu stana u ZK. Da li ste vi, ljudi koji su se već uselili tu i živite neko vreme, uopšte zadovoljni time što ste tu kupili stan ili bi ste, da možete, negde drugde pre tražili da živite?

Nama je stan u objektu G bio manji vizuelno kada smo ga obišli nego kao što je na njihovim slikama. Mada, posle te ture sada imamo jasniju sliku i bolje vidimo i procenjujemo prostor koji je na sajtu. Nama je kuhinja sa šankom i veća kvadratura. E sad, kod nas su neke druge stvari bile prioritet, a to je orjentacija samog stana. Svako treba da gleda ono što njemu lično odgovara, svako ima svoje prioritete i ne sviđa se svakome ista stvar. Kod tog stana možeš da probaš i da okreneš sto drugačije, ili da ga ovako kako su oni predvideli pomeriš bliže dnevnom boravku. Ništa ne možeš da znaš dok ne uđeš u stan i sam vidiš prostor. Svakako idi i vidi oba stana i gde se pronađeš to je to :)

Što se tiče ljudi koji su kupili i žive već u ZK, oni se najmanje i oglašavaju sada ovde. Ljudi valjda uživaju u svojim stanovima. Ako neko kupuje stan i gleda samo njegove mane, onda neće nikada uživati. Opet, ljudi su različiti pa neko i tako gleda. Imam prijatelje koji već tamo žive i niko nema primedbe na kvalitet izgradnje, na grejanje i slično. Imaju na tu famoznu firmu za održavanje, ali i ona se može menjati. Ako ništa drugo, za dve godine na koliko smo svi potpisali ugovor sa njima.
 
Što se tiče veličine na renderu i uživo... svakako nemojte shvatati rendere previše ozbiljno, kao ni crteže nameštaja na osnovi stana... kada pogledam recimo moj crtež ispada da je širina stolice 30cm a da je sto za šest osoba dimenzija 75x150 cm :) mislim da je sav nameštaj u dnevnim sobama i trpezarijama smanjen bar 20-25%
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622601#p622601:2rhnrw2e je napisao(la):
Vorador » Sre Maj 15, 2019 12:43 pm[/url]":2rhnrw2e]
A sad ovo na stranu, čitajući dosta stranica ovde (poslednjih 20tak primera radi), nekako mi deluje kao loša vest uopšte razmatrati kupovinu stana u ZK. Da li ste vi, ljudi koji su se već uselili tu i živite neko vreme, uopšte zadovoljni time što ste tu kupili stan ili bi ste, da možete, negde drugde pre tražili da živite?

Nas stan je ispao odlicno. Uselili smo se u januaru i nekih vecih primedbi na kvalitet gradnje nemamo. Grejanje je takodje bilo dosta fino iako tokom zime nismo imali komsije pored i iznad. Greske odn primedbe koje smo prijavili, bilo je sto se tice zavrsnih radova - prijavili smo i resili su u veoma kratkom roku.

Da li bi pre trazio da zivim negde drugde? Sto se tice lokacija - ne bih. Kvalitet i cena stana: mozda bih sacekao da vidim kako ce ispasti Zemun - gornji grad ali nama je vise bilo previse da cekamo kao podstanari pa smo hteli sto pre da se skucimo.

Najveca boljka nam je firma koja "odrzava" naselje. Oni stvarno kvare sliku kako nama tako i buducim kupcima. Losi su da losije ne moze biti ( valjda :) ) .
 
Drage buduce komsije,

Da li neko ko je produzio rok za realizaciju kredita moze da mi kaze da li u prvobitnom roku od 120dana mora da se uplati pozajmica gds da bi se i taj deo skinuo kao deo ucesca ili to moze i u produzenom roku da se resava?

Hvala unapred,
Katarina
 
Placanje odrzavanja IPM firme za odrzavanje za totalni uzas za ovo sto rade. Da moci ce da se menja, za dve godine kada izvuku od stanara ne tako male pare. Takodje glavni problem je nametanje profesionalnog upravnika jer GDS prilikom formiranja skupstine stambene zajednice uslovljava pustanje lifta u rad i da se potpise za profesionalnog upravnika takodje GDS ima glas za sve stanove koji nisu prodati cak iako ste u proceduri kupovine sve dok ne dodjete na primopredaju stana, tako da je to jos jedan bezobrazluk.

Na pozive stanara upravnik ne reaguje, na prijave stanara takodje.

Ljudi ne gledaju siru sliku vec samo oko sebe. Postoje vrlo jasni problemi u naselju ali nasi ljudi uglavnom misle da ce to neko drugi umesto njih da resava a oni da gledaju iz fotelje svog stana. Samo jedan primer toga su pokradeni pp aparati i hidrantna creva i pored video nadzora koji placamo. Firma za odrzavanje i gds nece da cuju da nadoknade stetu vec ce stanari iz svog dzepa placati.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
To što rade sa održavanjem je KRAĐA!!!!
Ne mogu da naplaćuju uslugu koju ne pružaju i tačka.

А drugarima iz GDSa koji prate ovaj forum: A blok je još uvek gradilište ali useljeni deo se itekako održava!!!! Snađite se i vi!!!
 
Tuzite ih ili posaljite opomenu pred tuzbu da vidite kako ce ragovati i zovite pp inspekciju mupa zrazite prijavu od mupa ganjajte upravnika gds i firmu za pbezbedjenje nisu sacuvali povjerenu im opremu
 
Nama ne treba niko. Sami sebi smo dovoljni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne razumem šta se dešava na fotografiji. Da li to stanari sami buše za klimu, tj. klima uređaja uopšte nema u stanovima? Meni su pričali kako su već navodno određena mesta za bušenje i postavljanje klime.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622874#p622874:3ch1z73m je napisao(la):
lanmibg » Čet Maj 16, 2019 6:00 pm[/url]":3ch1z73m]Placanje odrzavanja IPM firme za odrzavanje za totalni uzas za ovo sto rade. Da moci ce da se menja, za dve godine kada izvuku od stanara ne tako male pare. Takodje glavni problem je nametanje profesionalnog upravnika jer GDS prilikom formiranja skupstine stambene zajednice uslovljava pustanje lifta u rad i da se potpise za profesionalnog upravnika takodje GDS ima glas za sve stanove koji nisu prodati cak iako ste u proceduri kupovine sve dok ne dodjete na primopredaju stana, tako da je to jos jedan bezobrazluk.

Na pozive stanara upravnik ne reaguje, na prijave stanara takodje.

Ljudi ne gledaju siru sliku vec samo oko sebe. Postoje vrlo jasni problemi u naselju ali nasi ljudi uglavnom misle da ce to neko drugi umesto njih da resava a oni da gledaju iz fotelje svog stana. Samo jedan primer toga su pokradeni pp aparati i hidrantna creva i pored video nadzora koji placamo. Firma za odrzavanje i gds nece da cuju da nadoknade stetu vec ce stanari iz svog dzepa placati.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Koliko se plaća to održavanje? I šta se može učiniti povodom ovakvih stvari? Pitam jer sam stvarno neupućen u korake koje bih mogao preduzeti kao (mogući) budući stanar.
 
Klima nema, postoji predviđeno mesto sa predviđenim odvodom, ali ovi sa slike su odlučili da stave na neko drugo mesto, a izgleda da će da seku oluk zbog odvoda. Bar se tako čini sa slike.
Za stan od 50kvm i garažno mesto treba da se plaća oko 30 evra, toliko mi je ostalo u glavi. Mislim da je fiksni iznos za garažno mesto, a za stan se plaća po kvadratu.
 
Uskoro ce saznati sta se moze uciniti. Ovolikom bezobrazluku, papagaj recenice nije po projektu kraja nema. Onima koji su radili projekat treba oduzeti dozvolu za rad.
Inace pljacka za odrzavanje iznosi 0.36eur+pdv po kvadratu stana i 7eur i nesto plus pdv za garazno mesto.
Ponavljam da nisam protiv odrzavanja ali protiv ovako nerealne cene, uslovljavanjem potpisa kupoprodajnog ugovora sa odrzavanjem jesam, i protiv sam ovolikog placanja za uslugu koja se ne dobija.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Vrh