Šta je novo?

Palata pravde - Rekonstrukcija - Ulica Savska br. 17

Izgleda da unutra nema zime. Velika buka u podrumu ukazuje na to. Na objektu se povremeno vidi kako se rasv.ukljucuje I iskljucuje. Takodje se vidi da su molerski raovi uveliko u toku. Znaciiii, blizi se kraj
 
Trebalo bi da se palata zazproradivrsi tj proradi u 1. Septembra
 
Palata pravde, slikano danas:


Što reče Tikvica, biće ovo najlepša zgrada u Savskom amfiteatru :)
 
Bukira, kao i uvek fantasticni kadrovi i kvalitet slika!
Nakon svake rekonstrukcije, nakon sto objekat iole bljesne u odnosu na okolinu, sve sto ga okruzuje postane jos vece sivilo. Citav ovaj niz zgrada uz Savsku ulicu nije toliko problematican, objekti imaju nekakav kvalitet i uz sredjivanje fasada na nacin na koji je to radjeno do sada, mislim da bi bilo dovoljno za dobar efekat. Medjutim, ova "Kaludjerica" iznad Palate pravde...svaki krov u razlicitoj boji, ne samo da zgrade nisu skladne, vec i razliciti delovi iste zgrade imaju razlicite boje, svaki par roletni prica za sebe, o terasama zastakljenim, poluzastakljenim da i ne pricamo..tu su i nezaobilazne klime. Ovo mora da je ubedljivo najruzniji deo Beograda. Mislim da je jedan arhitektonski konkurs koji bi doneo novu ideju kako sa ovakvim ambjentalnim sredinama jedini za ovoliku kolicinu neestetike. Ima naravno jos par horor prica u Beogradu, ali je ovo tako bolno i izrazeno narocito nakon rekonsteukcije PP.
 
:p
roaxtIe.jpg
 
Za to sam ja govorio od pocetka rekonstrukcije, nadam se da ce je skloniti konacno.
 
Сервери се не хладе собним климама. Ово је само прва ласта.
 
zapravo ja znam dosta slučajeva gde se serverska soba hladi nekadi sa 2-3 klime. ali bi onda bilo korektno da je serverska soba negde unutra a ne tu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611165#p611165:3ia9djpu je napisao(la):
vranac » Нед Мар 24, 2019 3:38 pm[/url]":3ia9djpu]Сервери се не хладе собним климама. Ово је само прва ласта.
Могу набројати 50 сервер сала које се хладе тако код нас. :lol: Српске импровизације.
 
Pozdrav svima, klima na zgradi je samo privremena i sluzi za grejanje prostorije u kojoj su arhitekte... Ulazio sam juce u palatu i izgleda odlično, radi se punom parom. Iz razgovora sa radnicima kazu da ministarka pravde cesto obilazi radove i da do kraja avgusta sve mora da se zavrsi.
 
Sa leđa.
0f27d0db2f08941c7a93475e2b6eb068.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Prema nezvaničnim informacijama, zaposleni u sudovima i tužilaštvima koja se sele u palatu neće moći da iskoriste svoj godišnji odmor u avgustu zbog selidbe predmeta i arhive, tako da već početkom septembra možemo očekivati da zgrada bude puštena u rad
 
...
2333db696b2500a2b5314239ceb0ad84.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Koliko je moguće slikati kroz šumu raznih metalnih prepreka:
 
Да ми неко покаже ову слику и каже да је у питању транзициона пословна зграда која је остала недовршена јер је инвеститор пуко пре него што је средио фасаду поверовао бих
 
Palata pravde je ovde jedini normalan objekat na slici, ostalo kao neka zabit u SSSR.
 
Danas sam iz busa video odvratnu scenu, neko je ušao u gradilište i zelenim sprejem išarao stakla u prizemlju,nisam stigao da slikam.
 
Hihihi
To je marker sprej koji gradjevinci cesto koriste. Njim se u raznim bojam obelezavaju kote, osovine,... a lako se skida. Sa stakla se skida nokticem, krpom,... vrlo lako. Pretpostavljam da je u ovom slucaju je sprejom povucena linoja na staklu koje je tek ugradjeno a sa ciljem da ga radnici koji su navikli da stakko tu ne postoji, sto lakse primete. Tako se izbegavaju povrede ali i cuva staklo od udaranja. :)
 
"Svi se dive palati, u kojoj je nekad stanovala Pravda." Nisam neki aforističar, al' se nadam da kapirate. :kum:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634591#p634591:316wv3qk je napisao(la):
Piccolo » 28 Јун 2019 07:56 pm[/url]":316wv3qk]Palata pravde je ovde jedini normalan objekat na slici, ostalo kao neka zabit u SSSR.
Целокупна панорама овог дела града је језиво одвратна.
 
Блокови између Сарајевске и Савске су осакатили ту панораму.
 
Vrh