Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Da li neko živi u profesorskoj koloniji, kakvo je naselje, da li ima svu potrebnu infrstrukturu? Zgrade mi izgledaju veoma stare ne znam zašto su cene tako paprene (osim toga što je blizu centra, što za mene i nije neki razlog)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622394#p622394:1czfs9k8 je napisao(la):
nensav » Uto Maj 14, 2019 11:44 am[/url]":1czfs9k8]Da li neko živi u profesorskoj koloniji, kakvo je naselje, da li ima svu potrebnu infrstrukturu? Zgrade mi izgledaju veoma stare ne znam zašto su cene tako paprene (osim toga što je blizu centra, što za mene i nije neki razlog)
Zato što je na 15 minuta peške od centra. Zato što opet u krugu od 15 minuta peške je moguće naći svaki tip prodavnice potreban, gomila kafića i kluobva i ok restorana. Zato što sada kroz 29. Novembra ima jako dobre veze autobusima sa Novim Beogradom, ne više smao 95 i 16.

Po svoj prirodi logično je da lokacija bude tek nešto ispod samog Dorćola po ceni.
 
Tekst je pretenciozno napisan, izvrsitelji dolaze da zaplene inventar firme za koju misli da se tu nalazi, nema to veze sa nekretninom. Ne mogu naplatiti dug iz nečega što nije u vlasništvu dužnika tj jedino mogu ako je nekretnina data pod hipoteku.
Eventualno može biti neprijatnosti tipa da popišu nameštaj misleći da je od dužnika koji je tu prijavljen. Na to samo treba uložiti prigovor da ste vi stvarni vlasnici i nameštaja.
U istu situaciju možete doći i sa podstanarima ako iznajmljujete stan...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624477#p624477:1hjqka2b je napisao(la):
Dart » Čet Maj 23, 2019 12:46 pm[/url]":1hjqka2b]Tekst je pretenciozno napisan, izvrsitelji dolaze da zaplene inventar firme za koju misli da se tu nalazi, nema to veze sa nekretninom. Ne mogu naplatiti dug iz nečega što nije u vlasništvu dužnika tj jedino mogu ako je nekretnina data pod hipoteku.
Eventualno može biti neprijatnosti tipa da popišu nameštaj misleći da je od dužnika koji je tu prijavljen. Na to samo treba uložiti prigovor da ste vi stvarni vlasnici i nameštaja.
U istu situaciju možete doći i sa podstanarima ako iznajmljujete stan...

Vazi, hvala puno na objasnjenu!
 
Pozdrav svima,

Sta mislite, da li je pametno dati 1400e/m2 za starogradnju bloku 44 (59m2 plus 9 terasa), a stan je u izvornom odrzavanom stanju, ali ipak bih da ga renoviram jer je sve prastaro.
S obzirom da smo podstanari, i da novogradnja ide preko 2000e?

Inace gledamo stanove vec par godina (3, 4god), malo ustekamo, ali na kraju uvek istu cifru moramo da podignemo...
Gledajuci sada, trebali smo da kupimo pre koju godinu ne bismo bacili stanarinu za ove recimo tri godine, a na kraju smo opet na pocetku...

Sva misljenja su dobrodosla :)
 
pera1985":3n2dvnqg je napisao(la):
Pozdrav svima,

Sta mislite, da li je pametno dati 1400e/m2 za starogradnju bloku 44 (59m2 plus 9 terasa), a stan je u izvornom odrzavanom stanju, ali ipak bih da ga renoviram jer je sve prastaro.
S obzirom da smo podstanari, i da novogradnja ide preko 2000e?

Inace gledamo stanove vec par godina (3, 4god), malo ustekamo, ali na kraju uvek istu cifru moramo da podignemo...
Gledajuci sada, trebali smo da kupimo pre koju godinu ne bismo bacili stanarinu za ove recimo tri godine, a na kraju smo opet na pocetku...

Sva misljenja su dobrodosla :)
Jedan takav stan je pre 6 meseci otišao, nije ni stigao do oglasa .
Mislim da je cena tu negde, probaj da spustiš, ali on će verovatno otići i po toj ceni...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Hm cena je 95000e. Racunao sam sam 1400x68m2 (sa sve terasom) Po logcici da se u novogradnjama terasa isto racuna...
I za renoviranje jedno 12000e, nikakav luksuz...

Nije lak potez, tako mi je par stanova otislo, dok mi izvagamo...
 
Verujem, da jeste stresno, ja sam prošle godine stan u soliteru u 45-om prošle godine prodao po dobroj ceni jer je kupcu izmaklo 5-6 stanova pre ovog...
Prosto je došlo do "služenja svesti" i žena rekla: e Vala ovaj neće!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa kupovinom i adaptacijom salonskih stanova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625611#p625611:1gntiu5w je napisao(la):
pera1985 » Uto Maj 28, 2019 3:13 pm[/url]":1gntiu5w]Hm cena je 95000e. Racunao sam sam 1400x68m2 (sa sve terasom) Po logcici da se u novogradnjama terasa isto racuna...
I za renoviranje jedno 12000e, nikakav luksuz...

Nije lak potez, tako mi je par stanova otislo, dok mi izvagamo...


to je oko 107000e za starogradnju od 59 kvadrata + terasa. Da li Vam je potrebna tolika terasa? Ako je novogradnja oko 2000 za te pare ili malo više ima novogradnja od 53-59kv kako gde + nameštaj. Kako god računica je Vaša i treba reagovati brzo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625773#p625773:3287fs8f je napisao(la):
mariks » Sre Maj 29, 2019 11:12 am[/url]":3287fs8f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625611#p625611:3287fs8f je napisao(la):
pera1985 » Uto Maj 28, 2019 3:13 pm[/url]":3287fs8f]Hm cena je 95000e. Racunao sam sam 1400x68m2 (sa sve terasom) Po logcici da se u novogradnjama terasa isto racuna...
I za renoviranje jedno 12000e, nikakav luksuz...

Nije lak potez, tako mi je par stanova otislo, dok mi izvagamo...


to je oko 107000e za starogradnju od 59 kvadrata + terasa. Da li Vam je potrebna tolika terasa? Ako je novogradnja oko 2000 za te pare ili malo više ima novogradnja od 53-59kv kako gde + nameštaj. Kako god računica je Vaša i treba reagovati brzo.


Hvala na odgovoru. Razmisljam da malo spuste pa da ispadne 100000 sa renoviranjem. Gledam samo NBG blokove. Ispod 2200 (bez pdv-a) nema novogradnje... A plafon nam je stotka, sto se para tice... Tako da mozda ova starogradnja i nije losa...
 
da, nbg nema novogradnji ispod 2000, ima u bloku 45 ona nova45 za 1800 sa pdv-om, ne znam sta je ostalo od stanova najbolje da proverite. U svakom slucaju probajte da spustite malo.
 
mariks":1nvkgzav je napisao(la):
da, nbg nema novogradnji ispod 2000, ima u bloku 45 ona nova45 za 1800 sa pdv-om, ne znam sta je ostalo od stanova najbolje da proverite. U svakom slucaju probajte da spustite malo.
S tim da ja baš ne bih u tu Nova45 polagao nađe za lično stanovanje. To je realno nadzidan onaj škoda centar. Malo je budževina...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Na sajtu nova45 stoji nova cena stanova, od 2000e plus pdv. I kao vecina prodato... Da li je marketinski trik, ne znam... Iskreno, kvadratura velika za dvosoban stan, koji ne moze da adaptira... Ne znam ko bi tamo kupio stan...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625755#p625755:2opfmhaf je napisao(la):
direktor » Sre Maj 29, 2019 1:57 am[/url]":2opfmhaf]Sta te konkretno zanima ....

1) da li je neko zna za nedavno prodat takav stan - za koliko je otišao (u odnosu na oglasenu cenu)

2) posto je reč o specificnim i jako starim stanovima da li tu postoje neki posebni izazovi oko renoviranja?
 
Jbte ta skarabudževina Nova45 da prodaje po 2000+pdv, ovaj grad je otišao dođavola. Ja bi onda u četvorospratnici koja je uredno održavano trebalo za stari stan da tražim bar toliko. Glupost. Zgrada je napravljena na auto centru, nema podezmnu garažu, dakle privatni parking će biti polulegalno prodata otovrena mesta i da neko za to traži 2000e/m2?

Ovi stanovi u 44 su po meni mnogo bolja opcija, te zgrade su skroz ok, većina i lepo održavana unutra, nisu prestare (sredina 80ih), mana mali lift. Raspored je takođe ok. Nekome smeta velika terasa, ali meni je bila skroz ok i prava mera.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625601#p625601:a2w8lwp6 je napisao(la):
pera1985 » Uto Maj 28, 2019 7:16 am[/url]":a2w8lwp6]Pozdrav svima,

Sta mislite, da li je pametno dati 1400e/m2 za starogradnju bloku 44 (59m2 plus 9 terasa), a stan je u izvornom odrzavanom stanju, ali ipak bih da ga renoviram jer je sve prastaro.
S obzirom da smo podstanari, i da novogradnja ide preko 2000e?

Inace gledamo stanove vec par godina (3, 4god), malo ustekamo, ali na kraju uvek istu cifru moramo da podignemo...
Gledajuci sada, trebali smo da kupimo pre koju godinu ne bismo bacili stanarinu za ove recimo tri godine, a na kraju smo opet na pocetku...

Sva misljenja su dobrodosla :)

jel’ bar ima dobar raspored?

meni je to malo previše para za ne bas veliki stan u tom bloku. shvatam da su cene trenutno takve i da verovatno ne može bolje ako morate na novi beograd. ja živim prilično blizu i meni je tu malo depresivno - piramida se raspada, bivsa robna kuća izgleda odvratno. mcdonalds je ok, i zgodan ako imate decu.
 
Meni je lokacija ok tu stanujemo pa smo se navikli. Meni je bitno da se skucimo, deca uskoro krecu u skolu. A opet gledamo samo blokove zato sto deca vec idu u vrtic. Pa zbog prebacivanja na drugu opstinu, to je vec pitanje da li bismo uspeli da ih prebacimo.
Sto se strukture tice izvorno dvosoban a preadaptiran u dvoiposoban tako da se lepo iskoristi ta povrsina.
 
Ovaj drugi još i zanimljiv ovako sa telefona gledano onaj prvi je... nebu pod oblake, mnogo visoko...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh