Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Dobio sam snimke od drugara koji radi u jednoj radnji. Izgleda završeno unutra, barem koliko se može uopšte videti jer su prolazi puni kutija. Njegov utisak je da je zaista prelep TC unutra i mnogo veliki. Mada prilično subjektivno, ali kaže da je to njemu najlepši TC u Beogradu.
 
Sto se butika tice,na prste se mogu prebrojati oni koji sutra nece biti otvoreni...
accdd4af93c6a82ed3c6a1db02aab94e.jpg


Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
U svetu ljudi kupuju robu jakih brendova zbog kvaliteta. A u Srbiji zbog brenda. U Srbiju dolazi roba treceg kvaliteta. Te davati pare u srbiji na brendiranu robu je bezveze..pogotovo po outlet varijantama. Ako neko voli kvalitet shaneri su zakon.
Inace ovaj tc je na prvo oko, spolja stvarno najlepsi tc bar u bgu.
Drugar mi radi na pripremi jednog lokala i kaze da je opsti haos. I povecan broj majstora koji je primecen u poslednje vreme je zbog sredjivanja lokala. Svaki lokal ima svog gipsara, elektricara, stolara..Kaze vecu ludnicu nije video.
 
To je mit da dolazi roba treceg kvaliteta. Ako kupujes odecu na pijaci i buvljacima onda da to su turske kopije. Roba iz "brendiranih" radnji po trznim centrima kod nas je ista sto se prodaje po evropskim metropolama u trznim centrima. Ne znam za outlet varijante ne idem tamo, moguce je da je tu roba losijeg kvaliteta stvarno ne znam.
Kupovao sam tamo i ovde pa uvek uporedjujem. Tamo su veci popusti doduse. Ako uporedimo pune cene onda je ovde skuplje 10-20% i to je to.
 
Ako nije tajna koji komad garderobe si uporedjivao i kako?
 
E, moj prilog za danas, po starom, lošem principu Bangladeša: spolja jadac a unutra gladac. Slikano danas pre podne. Razni invalidi u mozak! Ovaj baja je kamionom (normalno, vozeći u suprotnom smeru) blokirao jedinu slobodnu traku. :bash: Sreća da nije bio jutarnji špic i da nije mnogo dugo trajalo.
Sve u svemu, jedan ogroman :notok: za menadžment.
Nego, kažite vi meni, gde je ulaz u garažu? Ja se toliko usredsredim da ostanem živa kad prolazim da sam videla samo izlaz iz garaže, u Paštrovićevoj. Ali, gledajući šta se dešava već duže vreme, bojim se da će razni kamioni i kombiji i invalidi u mozak po inerciji da voze uz Visoku u suprotnom smeru. Mislim, ne bih se iznenadila...
A vidim da su malo promenili sajt. I piše: 200 parking mesta ispred i 500 unutra. Gde ispred?!?! :shock:
 
192 ne radi ?
Lepo se okrene tel., traži dežurna služba saobraćajne policije da se tačna lokacija, ulica , kućni broj i navede se da je kretanje pešaka ugroženo, da vlada haos i da se bojite da će neko da strada.
 
Ah, dobri naš Žiko! Pa, PU Čukarice je na cirka 200m odatle. Zaglavljuju se i oni redovno u gužvi svakog dana. Ovo traje već neko vreme. I ne bih da mračim više nego što mora, ali ovaj TC je "zaštićen", ako me razumeš...
 
Roba iz "brendiranih" radnji po trznim centrima kod nas je ista sto se prodaje po evropskim metropolama u trznim centrima.

Ne znam za skupe radnje ali stvari u konfekcijskim lancima su ovde vidno losijeg kvaliteta nego u evropskim drzavama, sa S.Amerikom necu ni da poredim jer oni zaista imaju pravi kvalitet. Mislim na HM Zaru i tako to. Majica duks u HM u Svedskoj bar 3 puta kvalitetniji materijal nego nasa. Ista sara isti model ali materijal tanji, kilaviji. Apsurd u Svedskoj je taj bolji jeftiniji nego ovaj nas.
Meni generalno nije jasna ta ''soping mol kultura'', to sam vidjala samo kod nas da se ljudi nabiju u tc nista ne kupuju nego se samo vrte u krug.
 
Nervozna Babo (izvin'te me ali tako piše),ulaz će biti baš iz Paštrovićeve,ispod slova "a".
c1c3940cd69929312427228f214c22d5.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624587#p624587:3qqd8x2z je napisao(la):
11030 » 23 May 2019, 18:51[/url]":3qqd8x2z]
Roba iz "brendiranih" radnji po trznim centrima kod nas je ista sto se prodaje po evropskim metropolama u trznim centrima.

Ne znam za skupe radnje ali stvari u konfekcijskim lancima su ovde vidno losijeg kvaliteta nego u evropskim drzavama, sa S.Amerikom necu ni da poredim jer oni zaista imaju pravi kvalitet. Mislim na HM Zaru i tako to. Majica duks u HM u Svedskoj bar 3 puta kvalitetniji materijal nego nasa. Ista sara isti model ali materijal tanji, kilaviji. Apsurd u Svedskoj je taj bolji jeftiniji nego ovaj nas.
Meni generalno nije jasna ta ''soping mol kultura'', to sam vidjala samo kod nas da se ljudi nabiju u tc nista ne kupuju nego se samo vrte u krug.

Treba proveriti da li su te tvrdnje istinite ili je više efekat toga da je trava zelenija preko. Kada ovde u De kupujem robu u C&A ili H&M one imaju etikete i na srpskom, pretpostavljam da diluju različitu robu na različita tržišta ne bi se smarali oko toga? Ta roba nije samo u Srbiji škart nego i ovde.
 
Pa proverila sam zato i pisem. Odem u Svedsku kupim duks obucem ga odem u HM ovde i vidim razliku. Nisam slepa a ni toliko mlada/neiskusna da mi je tudje sladje. Ne znam za Nemce, kapiram da oni svuda furaju isto. Meni je taj CA toliki krs, tacno za nemacke babe da se modiraju. U Svedskoj nema srpskih etiketa oni priznaju samo svedski norveski danski finski. Za hranu je pakao snaci se sa njihovim jezicima. I naravno da je sve to krs, pa nije ni predvidjeno da traje ne znam koliko, kako bi prodavali i vrteli te gluposti svake sezone?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624587#p624587:ihlwph1c je napisao(la):
11030 » Thu May 23, 2019 5:51 pm[/url]":ihlwph1c]
Roba iz "brendiranih" radnji po trznim centrima kod nas je ista sto se prodaje po evropskim metropolama u trznim centrima.

Ne znam za skupe radnje ali stvari u konfekcijskim lancima su ovde vidno losijeg kvaliteta nego u evropskim drzavama, sa S.Amerikom necu ni da poredim jer oni zaista imaju pravi kvalitet. Mislim na HM Zaru i tako to. Majica duks u HM u Svedskoj bar 3 puta kvalitetniji materijal nego nasa. Ista sara isti model ali materijal tanji, kilaviji. Apsurd u Svedskoj je taj bolji jeftiniji nego ovaj nas.
Meni generalno nije jasna ta ''soping mol kultura'', to sam vidjala samo kod nas da se ljudi nabiju u tc nista ne kupuju nego se samo vrte u krug.
Svuda u svetu ljudi bleje po molovima, ne idu samo u kupovinu, odu da se nadju sa nekim, prosetaju, razgledaju...
 
Ima logike da H&M ima bolji kvalitet u Švedskoj nego drugde jer je to švedska firma. Ne verujem u to da je na Zapadu bolji kvalitet, niti da imaju selektivno tržište gde će slati robu lošijeg kvaliteta. Geografski i ekonomski gledano, naravno da se više isplati nekoj firmi da prodaje proizvode sa etiketama na određenim jezicima kao npr Švedska, Finska i Norveška. Ja sam u Nemačkoj u dosta prodavnica koje prodaju odeću video etikete na kojima ima cena i za Srbiju.
Tipična srpska stvar, da nekome smeta kako neko živi i uživa...
 
Možeš ti da ne veruješ neke zemlje su to i na sudu dokazale.
 
I šta ćemo sada sa time? Koliko odeće imam iz tih prodavnica (Pull and Bear, C&A, Koton, Zara, itd), nijednom nisam imao problema da se u relativno kratkom vremenskom roku degradira kvalitet, pogotovo ne do te mere da više ne mogu da nosim tu odeću. To što je "negde bolji kvalitet" ne znači da je ovde kvalitet nula.
 
Mene zanima šta se dešava sa bioskopom?
Jel on uopšte spreman?
Znam da Cineplexx, pred otvaranje svojih bioskopa ima reklamne kampanje, čak puste i karte u prodaju za otvaranje mesec dana ranije. E sad ne znam zašto se Cinestar ne oglašava uopšte?
 
A za sve ljubitelje kafe,Starbaks uskoro otvara stand...
f0db33ebb14f4f568e7ec6ff498ee2e6.jpg
8c749aaa80414a4a492b1bcd38738888.jpg


Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Dragi forumaši,

Vratih se upravo sa "VIP otvaranja" pa da podelim utiske.

Ukratko, Ada Mall je verovatno najlepši šoping centar trenutno u Beogradu. U osnovi je elipsoidnog oblika, sa tri sprata prodavnica. Deluje veoma ugodno, ima puno prirodnog osvetljenja i prijatan je ambijent.

Takođe, direktor GTC-a je rekao da će PASARELA BITI IZGRAĐENA do kraja godine i rekao da prati forume koji prate izgradnju u Beogradu (čitaj Beobuild) i da nema razloga za brigu.

Par dodatnih zapažanja:

- ima tu još da se radi. Samo dva nivoa garaža rade, ostale nisu otvorene a i pritom ove što jesu su u upitnom stanju. Dosta instalacija nije završeno, oni senzori iznad parking mesta su početi da se ugrađuju. Veoma je prljavo i prašnjavo id radova, ne priliči bilo kakvom svečanom otvaranju. Bioskop i terasa na poslednjem spratu nisu gotovi. Ne znađ koliko je radova preostalo, ali vidi se da će biti potrebno još malo da se zapne.

-80-90% radnji je bilo danas otvoreno, tako da će biti i sutra. Ima par noviteta na našem tržištu (Body Shop i još neke koje nisam zapamtio), ali je to standardna ponuda. Sa druge strane, ponuda hrane je fenomenalna i baš prijatno osveženje. Čini mi se da će koristiti lepo terasu i praviti od nje prostor za događaje. Imaju svašta u ponudi za hranu i piće i treba probati :)

- Saobraćajni pakao predstoji. Iz pravca hipodroma ne može da se uđe normalno kolima, pravio sam prekršaj i isekao vozila iz suprotne ulice. Kao i mnogi drugi, nismo baš imali nekih opcija. Tu preeviđam saobraćajni haos. Jedan izlaz je u toj bočnoj ulici, jedna izlazi u neku malu ulicu paralelnu sa Radničkom koja izbija na NIS pumpi. Verovatno ima još negde neki ulaz u garažu, ali deluje da će tu biti ozbiljnih problema sa ulaskom na parking. Za sada nema nikakvih rampi na parking, ne znam da li će se napljaćivati ili ne.

Za kraj, vredi otići i pogledati, pogled na Adu, novi most i Beograd je stvarno neverovatan :)))
 
H&M i ekipa nema toliko velike cene da bi se ocekivao ne znam kakav kvalitet. Oni nisu problem.
U razvijenijim zemljama je konkurencija veca i ljudi vec dugo kupuju brendiranu robu. Zamislite da se neko zeza sa kvalitetom u Italiji npr. Ne bi opstao 2 dana.
Ozbiljne su to firme i sigurno znaju gde su u vecoj ili manjoj meri prisutne kineske i turske kopije njihovih brendova. Znaci tu negde postoje ljudi koji su opsednuti njihovim brendom i ne mare za kvalitet. I znaju da ce njihova npr majca i najlosijeg kvaliteta u kolekciji, biti bolja ili ista od jednog H&Ma i ekipe. A razlika u kvalitetu kada su ozbiljni brendovi u pitanju moze da se primeti tek posle nekog vremena, pranja, nosenja.
 
Izvor: Beobuild.rs

Otvoren tržni centar kod Ade

Ovog petka prvi put će otvoriti svoja vrata za posetioce novi tržni centar kod Ade Ciganlije – Ada Mall. Izgradnja ovog maloprodajnog objekta počela je u martu 2017. godine, a sa 90.000m2 bruto prostora trenutno predstavlja drugi najveći ovakav centar u gradu. Arhitektura objekta dobila je pozitivne ocene šire javnosti, posebno spratne kaskade i prostrane terase sa pogledom na Savsko jezero. Može se reći da je to glavni adut i komparativna prednost ove arhitekture, pa su i očekivanja velika kako će taj prostor biti iskorišćen. Najveća i najfunkcionalnija je upravo terasa trećeg sprata, odnosno nivoa na kome se ekskluzivno nalaze restorani i kafei. Na taj način posetioci će moći sa prijateljima da uživaju u hrani i piću na otvorenom, gde im visina terase obezbeđuje impresivne vizure ka gradu i Adi Ciganliji.

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/otvoren-tr%C5%BEni-c ... p2860.html
190523-ada-mall-02.jpg

190523-ada-mall-13.jpg

190523-ada-mall-22.jpg

190523-ada-mall-32.jpg

190523-ada-mall-44.jpg

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/otvoren-tr%C5%BEni-c ... p2860.html
 
Treba napraviti pasarelu ka makiškoj strani i javnom parkingu. 1nekad ta parking mesta neće biti dovoljna a ovaj parking na Adi se plaća jednokratno za 150 din što nije mnogo tako da bi mnogi bez razmišljanja išli tamo umesto da se besomučno vrte u pripadajućoj garaži TC. A i ostvarila bi se bolja komunikacija za pešake ada mall-makiška strana.

Trenutno je na ovom parkingu raspoloživo 910 parking mesta. Pretpostavljam da će i on biti pun popodne i uveče.
 
Vrh