Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624536#p624536:1pohcmq3 je napisao(la):
mare900 » Čet Maj 23, 2019 3:40 pm[/url]":1pohcmq3]U svetu ljudi kupuju robu jakih brendova zbog kvaliteta. A u Srbiji zbog brenda. U Srbiju dolazi roba treceg kvaliteta. Te davati pare u srbiji na brendiranu robu je bezveze..pogotovo po outlet varijantama. Ako neko voli kvalitet shaneri su zakon.
Smatram da je ovo potpuno pogrešna logika kada je u pitanju garderoba. Nabavna cena majice koju prodaje Zara je par dolara, nabavna cena majice koju prodaje Balenciaga je takođe par dolara, a maloprodajna vrednost ove druge je 15-20x veća nego ove što prodaje Zara. Ja ne vidim poslovnu logiku da organizuješ kompletnu logistiku duple proizvodnje da bi na majici koju inače prodaješ za 300 evra zaradio dodatnih 0.50 evra.

A što se tiče šanera, da li je to možda do mog vaspitanja da ne podržavam kriminal i lopove, ali šanere i one koje se oblače kod istih prezirem. Na stranu to što većina "šanera" prodaje falš robu naivčinama koji 101% zaslužuju da budu prevareni falš robom.
 
Na sajtu ada mola piše da imaju 200 parking mesta ispred i 500 unutra. Gde im se nalazi taj parking ispred?
 
@danko nemam mnogo iskustva sa sanerima kao kupac. Nije da ih branim ali ako je istina to sto pricas, nije li tolika marza kradja sama po sebi?
 
Naravno da nije. Lanac vrednosti garderobe je mnogo duži na strani posle proizvodnje i isporuke: Porezi, carine, skladištenje, interni transport, maloprodaja (konkretno: kolike su kirije u Ada mallu)? promocija - na nju odlazi najviše....odeća i obuća su jedino tehnički nezahtevna roba, tj. ne kvare se kao hrana, ne zastarevaju tehnološki kao računari i telefoni, ali izlaze iz mode, pa ono što se danas prodaje za 9600 dinara, najesen će ići ispod 5000, posle nove godine 3500...Šaneri su svi po nekim fashion roomovima, odn. stanovima gde su kirije i komunalije sveukupno 300-400 evra, ne reklamiraju se, stvari drže natrpane i zgužvane u velikim kutijama nema sjajnih svetala, nema fiskalnih kasa, magnetisanja, razmagnetisanja, POS terminala, epoksidnih podova, ogromnih polica i plakara, dizajnerske rasvete i drugih drangulija koje su obavezne za brendove.
 
Isto se to sve osnosi na brendove koji svoje majce prodaju za po 1000 dinara.
 
To je ili kolekcija 2017, pa su sa tim modelom već dostigli break even, odn. prodali su dovoljno da pokriju troškove serije, i mogu ih prodavaati i za 100 kinti. Marginalni trošak prodaje je 20-30 dinara za majice, nešto više je za jakne i ostale krupne stvari. Drugo, držati lokal na BKA iza broja 200 je dosta povoljnije nego u shopping mallu. A ti lokali ne rade subotom popodne i nedeljom, već rade 60 sati nedeljno, dok u mallovima rade 84 sata nedeljno. Na kraju, onaj što prodaje ariljski veš u lokalu privatne kuće kod nekog autobuskog stajališta na periferiji ima mizerne troškove u poređenju sa recimo Legend, Waikiki i slični brendovi. A računaj da ti mali često drže dosta robe "ispod žita" (u čemu ih podržavam jer su kreatori naše fiskalne politike elementarno nepismeni ljudi bez logičke inteligencije, drugim rečima ovde legalno možeš samo da propadneš osim ako nisi "brend").
 
Dobar odabir platnih institucija i deluje mi dobar odabir lokala za hranu. Jedino me čudi da nema malo jačih brendova - Armani, Calvin Klein, bilo kakva kombinacija XYZ, Sportina i slično.
 
mene čudi tendencija da se tehnika sve manje nudi u ovim formatima, a i marketi su sve manji. Za premium brendove kao Armani i ovo i nije najsjanija lokacija.
 
Premium brendovi cekaju BW Galeriju, koliko sam nacuo jedan deo trznog centra blizi Kuli ce biti sa radnjama te visoke mode.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624721#p624721:3o8jsvtq je napisao(la):
Pegasus » Pet Maj 24, 2019 1:09 pm[/url]":3o8jsvtq]Premium brendovi cekaju BW Galeriju, koliko sam nacuo jedan deo trznog centra blizi Kuli ce biti sa radnjama te visoke mode.

Da da, ima logike, u pravu si.
 
imemperor1":9m178gww je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624721#p624721 je napisao(la):
Pegasus » Pet Maj 24, 2019 1:09 pm[/url]":9m178gww]Premium brendovi cekaju BW Galeriju, koliko sam nacuo jedan deo trznog centra blizi Kuli ce biti sa radnjama te visoke mode.

Da da, ima logike, u pravu si.
12:55h :)
31db9aa99aca78ef98c864881cde745f.jpg


Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk
 
tragac":1wejnkyy je napisao(la):
Šaneri su svi po nekim fashion roomovima, odn. stanovima gde su kirije i komunalije sveukupno 300-400 evra, ne reklamiraju se, stvari drže natrpane i zgužvane u velikim kutijama nema sjajnih svetala, nema fiskalnih kasa, magnetisanja, razmagnetisanja, POS terminala, epoksidnih podova, ogromnih polica i plakara, dizajnerske rasvete i drugih drangulija koje su obavezne za brendove.
Saneri su bili 90-ih kada se kralo po Evropi i ovde relativno jeftino prodavalo. Toga više nema, a ovi današnji "Šaneri" i feshion room prodaju fuš robu. Svi oni nabavljaju u Novom pazaru gde se deo proizvodi, a deo svercuje sa Kosova gde se kopije sasvim legalno uvoze i prodaju.
 
Nećete verovati, ovog puta moram da pohvalim menadžment. :) Još sinoć su bile angažovane dve cisterne koje su šmrkovima čistile ulice. Svo ono đubre koje je bilo na i oko trotoara preko puta centra u Paštrovićevoj - očišćeno! Pozdravljam! Uski deo tog trotoara je danas slobodan za prolaz pešaka. Gomila automobila, na žalost, i dalje parkirana iznad tog dela (gde je trotoar širi) i po zemlji.

U Visokoj konačno videla gde je taj ulaz u garažu, iz pravca B. Brda i sa nadvožnjaka. :) Pored stoji vatrogasni kamion, dežura iz nekog razloga. Ovaj ulaz će sigurno praviti probleme, čini mi se da je malo preoštro pozicioniran (iako je daleko normalniji nego ulaz na parking kod Beteksa) i lako se može promašiti pa je gotovo sigurno da će se praviti gomila prekršaja i ulaziti iz Paštrovićeve. Kako god, u momentu dok sam prolazila ni jedno vozilo nije ni ulazilo ni izlazilo.

Dole, na raskrsnici sa Radničkom, pandur reguliše saobraćaj. Ima baš dosta ljudi, uglavnom dečurlije i penzionera, ali ja sam bila u sred dana pa je to i logično.

Unutra je - lepo. Naravno, mnogo atraktivnije izgleda na Igorovim noćnim slikama, ali prvi utisak je da nije skučeno, što je super. Biće interesantno videti koliko će klime uspeti da rashlade tržni centar kad upeče sunce i navale horde izgorelih kupača sa Ade u toku leta. :D Ja sam ušla samo u jednu parfimeriju, bila je gužva i baš je bilo toplo.

I da, na pojedinim mestima se vidi da su ga naši radili. Tipa negde nije iznivelisano kako treba napolju pa se tu skuplja voda. Ili, pored ulaza iz Visoke, vide se dva creva, kao da su iz neke klime i odatle teče vodica. Na takve sitnice mislim...

Sve u svemu, značajno bolja situacija u kraju nego što je bila. :)
 
@BoJak: Hahaha pa ovo je prejako. Kao i Lidl, Ikea i slične stvari kad se otvaraju, očaj. Ja sam uvek kontrirao masama i sistemu, neću gde i svi pa makar bilo najbolje na svetu. Ovde najbolje sačekati par dana da se razidje gužva pa u ponedeljak ili utorak jutro otići na miru ko čovek da se obidje. :)
 
Ima dosta toga što nisu stigli da završe. Pločice na krovu kao da su samo složene a ne zalepljene, mrdaju dok se hoda i nisu fugovane. Podovi su prilično prljavi, stakla još više. Ceo poslednji sprat nije otvoren (tu će biti neki veći restoran i izlaz na poslednji nivo krova). Neki lokali nisu otvoreni, ali nisu brojni. Deo food courta nije skroz završen.
Spoljni parking je zapadno od glavnog objekta, tu je i izlaz iz podzemne garaže, i veliki čileri za klimatizaciju. Klimatizacija u samom objektu izgleda da nije još uvek potpuno kako treba, u nekim lokalima je baš toplo.
Sa druge strane tržni centar je baš prostran, verovatno će se tu kasnije štošta načičkati. Kada se sve završi mislim da će biti vrlo lepo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624750#p624750:pe3gzkth je napisao(la):
rodoljub.ilic » Pet Maj 24, 2019 3:22 pm[/url]":pe3gzkth]Ima dosta toga što nisu stigli da završe. Pločice na krovu kao da su samo složene a ne zalepljene, mrdaju dok se hoda i nisu fugovane. Podovi su prilično prljavi, stakla još više. Ceo poslednji sprat nije otvoren (tu će biti neki veći restoran i izlaz na poslednji nivo krova). Neki lokali nisu otvoreni, ali nisu brojni. Deo food courta nije skroz završen.
Spoljni parking je zapadno od glavnog objekta, tu je i izlaz iz podzemne garaže, i veliki čileri za klimatizaciju. Klimatizacija u samom objektu izgleda da nije još uvek potpuno kako treba, u nekim lokalima je baš toplo.
Sa druge strane tržni centar je baš prostran, verovatno će se tu kasnije štošta načičkati. Kada se sve završi mislim da će biti vrlo lepo.

Bezveze. Ja razumem zelju za profitom ali zasto se insistira kod nas na davanju nerealnih rokova? Meni zvuci kao da je ovo 80-90% gotovo. Zasto nisu planirali malo duzi rok onda?Verujem da su radnici padali na dupeta zadnjih par nedelja da bi stigli ali ovde je onda trebalo dati duzi rok za otvaranje za mesec-dva da stvarno bude "gotovo". Sad nemam zelju da idem
 
To ni meni nikad neće biti jasno. Stavi rok npr 2 nedelje dalje nego što misliš da će biti, i onda nagazi neka to bude sve spremno ranije, pa ćeš onda moći da pomeriš otvaranje ranije ako hoćeš, ili do prvobitnog datuma otvaranja da obratiš pažnju na svaki najmanji detalj i da zaista zablistaš na otvaranju.
 
sta vam nije jasno kada se u ugovoru sa zakupcima precizira datum kao i penali ako se ne otvori na vreme


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
rodoljub.ilic":2nx1lgom je napisao(la):
Ima dosta toga što nisu stigli da završe. Pločice na krovu kao da su samo složene a ne zalepljene, mrdaju dok se hoda i nisu fugovane. Podovi su prilično prljavi, stakla još više. Ceo poslednji sprat nije otvoren (tu će biti neki veći restoran i izlaz na poslednji nivo krova). Neki lokali nisu otvoreni, ali nisu brojni. Deo food courta nije skroz završen.
Spoljni parking je zapadno od glavnog objekta, tu je i izlaz iz podzemne garaže, i veliki čileri za klimatizaciju. Klimatizacija u samom objektu izgleda da nije još uvek potpuno kako treba, u nekim lokalima je baš toplo.
Sa druge strane tržni centar je baš prostran, verovatno će se tu kasnije štošta načičkati. Kada se sve završi mislim da će biti vrlo lepo.
Plocice na toj terasi nisu ni lepljene vec samo postavljene na nekakve distancere. Ispod njih je oko 10-15cm vazduha. Ustvari nisu ni plocice vec ploce debele oko 3cm. Izgleda da distanceri nisu savrseno nivelisani pa se neke pomeraju.
Gomila klima komora na krovu nije spremno za rad a kanali za vazduh su i dalje otvoreni. Sreca pa je ovakvo vreme inace bi unutra bila rerna.
Ovo je na silu otvoreno i tamo ce se raditi jos 2 meseca.
Mislim da bioskop nije ni blizu da bude zavrsen.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
U Radnickoj, u smeru ka centru, se non stop pravi guzva zbog ogromne rupe na kolovozu tacno ispred Ada Mola. S obzirom da je asfalt ulegao po na celoj sirini ulice - rupu je nemoguce izbeci. Sramota.
 
Gužva se pravila i pre te rupe, što ne znači da rupa treba da ostane. Ali treba rešiti raskrsnicu Paštrovićeve i Radničke kao i autobusku stanicu Šećerana da bi se protok saobraćaja povećao i smanjile gužve.
 
Mc'Donalds i KFC na 3. spratu.

Od KFC-a do KFC-a 600m pešaka.

Znači Banovo Brdo prvo naselje sa ujedno dva Mc'Donaldsa i dva KFC-a.

KFC (još) ne postoji u Zemunu, na B.Kosi, nema na Banjici, VIdikovcu ali zato dva na Čukarici u zoni B.Brda. Mek ima mnogo ravnomernije raspoređene restorane, s tim da je zatvoren onaj u Glavnoj u Zemunu.

Nešto sam razmišljao o saobraćajnom rešenju u zoni Ada Mall-a. Zar ne bi Paštrovićeva trebalo da ima dve trake u smeru ka Radničkoj plus žuta za autobuse? Najbolje bi bilo autobuse odvojiti fizički ostrvom tako da umesto da stoje na semaforu idu pravo ka stajalištu sa odakle se posle uključuju direktno u Radničku kao na autoputu (da se posle semafora u Visokoj isključe iz ŠPaštrovićeve i saobraćaju paralelno sa njom direktno do stajališta (kao prilaz stajalištu kod Sava Centra samo na krivini).

Ako pretpostavimo da će smer ka Padini biti rešen novim vijaduktom onda tačno ostaju tri trake s tim daleva ostaje za skretanje u Paštrovićevu desno iz pravca Obrenovca. Desnu treba fizički odvojiti kako bi autobusi izbegli semafor. Jedino treba videti kako da se spreči konflikt sa linijama iz pravca Obrenovca. Ili da preskaču to stajalište ili da se napravi paralelno sa drugim ostrvom uz izgradnju pothodnika ili pasarele. Lakše je ukinuti stajalište i ubrzati linije.

I da bude izbegnut jedan semafor dole, drugi u Visokoj kružnim tokom ostaje novi planirani kod crkve što znači da bi imali 3 semafora na 180m u Kirovljevoj. Ludilo. To mora da se deniveliše a onaj na raskrsnici sa Turgenjevom i Dobrinovićevom ukine (ukidanje skretanja iz Dobrinovićeve u Kirovljevu, da ostanu samo isključenja iz Kirovljeve u odgovarajućim smerovima). Slično ne treba raditi samo tu nego po čitavom gradu. Kako semafori ne bi kočili primarne koridore javnog prevoza (autobusi se iovako već zaustavljaju na stajališta pa višak semafora predstavlja samo nepotrebnu prepreku) nek onda kola kruže više uz pretvaraje još većeg broja ulica u jednosmerne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624826#p624826:3mru7te0 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Pet Maj 24, 2019 9:48 pm[/url]":3mru7te0]sta vam nije jasno kada se u ugovoru sa zakupcima precizira datum kao i penali ako se ne otvori na vreme


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da ali zasto nisu dali kasniji (realniji) datum kad su sklapali ugovore sa zakupcima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624856#p624856:2n6z3s9a je napisao(la):
Zion Williamson » Суб Мај 25, 2019 12:59 am[/url]":2n6z3s9a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624826#p624826:2n6z3s9a je napisao(la):
Bulbulderac17 » Pet Maj 24, 2019 9:48 pm[/url]":2n6z3s9a]sta vam nije jasno kada se u ugovoru sa zakupcima precizira datum kao i penali ako se ne otvori na vreme


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da ali zasto nisu dali kasniji (realniji) datum kad su sklapali ugovore sa zakupcima?

Ugovori su sklapani verovatno pre godinu i nešto dana i tada je ovaj rok izgledao realno. Na kraju de polomiše da dovedu u upotrebljivo stanje. O upotrebnoj dozvoli ni da ne pričamo, to bi baš bilo "cepidlačenje"
 
Bio fino izgleda jos uvjek prljavo pod na dosta mjesta
Pod na terasama se klima sve klupe na istima prljave
Djeluje mi maleno kao da fali jedan dio onaj da popuni rupu do stjene uopste nije bilo guzve navale subota ...

IMG-20190525-103431.jpg
 
Vrh