Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624721#p624721:17cip7qr je napisao(la):
Pegasus » Pet Maj 24, 2019 1:09 pm[/url]":17cip7qr]Premium brendovi cekaju BW Galeriju, koliko sam nacuo jedan deo trznog centra blizi Kuli ce biti sa radnjama te visoke mode.
Miislim da cemo abs da se razocaramo za BW Galeriju ali ima vremen, videcemo...
 
Imam info da je u galeriji 60% lokala zakupljeno, a neki od tih su gucci, armani i ti jaki brendovi tako da bice i toga u Beogradu
 
E ako je tacno licno cu da odem da im cestitam! Jos samo Spar ili Carfour da bude i vrh!
Ja ovo pricam ekonomski gledano a ne zato sto u Gucciu nesto kupujem.. :mrgreen:
 
Da li ima dovoljno kupaca za npr. Gucci u Beogradu? Bio je Burberry na Terazijama jedno vreme pa se zatvorio. Možda je njihov problem bio i u lokaciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624849#p624849:t2y0qhrd je napisao(la):
Stefan BB » 24 May 2019 22:59[/url]":t2y0qhrd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624721#p624721:t2y0qhrd je napisao(la):
Pegasus » Pet Maj 24, 2019 1:09 pm[/url]":t2y0qhrd]Premium brendovi cekaju BW Galeriju, koliko sam nacuo jedan deo trznog centra blizi Kuli ce biti sa radnjama te visoke mode.
Miislim da cemo abs da se razocaramo za BW Galeriju ali ima vremen, videcemo...

Па у све њих ћемо се разочарати, им а да заврше ко ТЦ-и из социјалистичког доба - пола напуштено, пола канцеларијски простор који се једва користи, јер ће онлајн куповина све да их изгази

Мада на другу руку ми имамо ту медитеранску црту да волимо скупо, неће лоше бити скупим брендовима
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624853#p624853:h6y546dk je napisao(la):
zoran_m » 25 May 2019 00:24[/url]":h6y546dk]Imam info da je u galeriji 60% lokala zakupljeno, a neki od tih su gucci, armani i ti jaki brendovi tako da bice i toga u Beogradu

Koliko ti je pouzdan info, nisam za sada cuo konkrentije % niti spisak brendova, sem uopstenog da ce biti brendova visoke mode kao i da se neki zakupci iz Usca i Delte cuvaju za Galeriju i da zbog toga nisu isli u Ada mall i onaj drugi novi u Vojislava Ilica.
 
Jos da nam neki strucnjak objasni fasadu u vidu gelendera :kafa:
 
Nisam stručnjak, ali razum mi nešto govori da je za garažu u kojoj će sigurno biti više od hiljadu autmobila (jer će ceo tržnjak imati ukupno 3.700 parking mesta sa podzemnom garažom), ovakva fasada sasvim OK rešenje.

Sigurno je neće "zatvoriti" nekim fensi panelima i time povećati bezbednosne rizike i troškove ventilacije.

Uostalom, ni druge spratne garaže po Beogradu nemaju mnogo drugačiju fasade od ove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625053#p625053:xif8qoqe je napisao(la):
zoran_m » Sub Maj 25, 2019 11:13 pm[/url]":xif8qoqe]Sto se gucci-ja tice info je proverena
Kako znamo da je proverena? Tj. od koga je proverena? Ne napadam nikog, samo sam znatiželjan :D
 
Da se nece prevarit i napokon imax bioskop da se otvori?
 
Čitao na nekom portalu jos pre dva meseca da će se otvoriti i prvi Burger King kod nas bas u Galeriji...
 
Dako ne budu isti vlasnici kao u Makedoniji, i na Kosovu cini mi se. Turci, pa nema svinjetine i pola proizvoda.
 
Gucci, Burger King...
Pa, to je raj !
Pa, mi srljamo u svetlu budućnos' !
Šalim se... moj lični animozitet prema malograđanštini koja čuči iza brendova nije merilo. Nak' ljudi svoje pare troše kako im se sviđa.
 
Burger king? Hahaha, pa on se smatra za dno brend.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne bi bilo lose da dodje Burger King, kada vec imamo Mekdonaldse, mislim da je ukus Burger Kinga priblizniji nasem [pdneblju od Mekovog.

No naravno da nece Burger King dati veliki pecat BW Galeriji, po meni jedino ako budu imali stvarno taj poseban deo (kazu blize Kuli) koji ce imati poznate brendove visoke mode ce znatnije odskociti od ostalih BG trznih centara, stim da su i preduslovi za veliku posecenost i da budu svi do sada poznati brendovi iz Delte i Usca na jednom mestu i u vecim lokalima (a ne da Usce koje je vece nema HM,Coincasu,Asian food, a Delta npr nema Nike, XYZ, DM, Lego, Walter, Vapiano kao i mali Massimo Duty npr itd). Takodje iz Ada malla novog koji ima Asics, Under Armour, SuperDry, Merkada concept food.

Zbog svoje velicine a i pozicije ima sve preduslove da obuhvati sve gorenavedeno, takodje jako je bitno da food deo bude velik i raznovrsan a imace odlican pogled na reku, i sa brojem parkinga skoro nijedan TC nece moci da parira BW Galeriji - tako da imaju realno sjajne predispozicije pogotovo znajuci nas mentalitet da narod zeli da obavi sve na jednom mestu i da se "provodi" po TC.

Obzirom da Eagle Hills tj Emaar ima veliko iskustvo u Dubaiju sa velikim TC, mislim da ce uspeti u tome, jedino mi i dalje nije jasno da ne rade u 2 smene TC kako bi ga sto pre napravili i pustili u rad, jer mi deluje da ce to pozitivno uticati i na brzu prodaju stanova u BW. Jedino ako svakako pre jeseni 2020god ne mogu da naprave i ostalu potrebnu infrastrukturu tipa ulice, bulevari, trotoari mada kojom brzinom rade infrastrukuturu ne deluje mi da je faktor.
 
Sto se tice food court-a u Galeriji imace i vise restorana i kafica nego sto je potrebno. Nije mi jasno kako ce uspeti da popune 50 lokala namenjenih samo za ugostiteljstvo.
 
- Sam koncept BW galerije koja će imati tri šoping zone - Lux street (klasični i luksuzni brendovi), High street (moderna garderoba) i Arcade and Laneways (neformalna odeća), sugeriše da bi određen broj tzv. luksuznih brendova mogao da debituje u Beogradu.

- O bioskopu se ne zna mnogo osim da bi trebalo da ima 12 sala i da će biti na poslednjem nivou u sredini objekta. IMAX bi bio super novitet i jedna od retkih stvari koja bi naterala moju debelu guzicu da kroči u to čudo. Verujem da će dileme biti rešene kada objave ko će biti bioskopski operater.

- Što se tiče restorana i kafića, tih 40-50 komada koji se pominju deluje kao ogroman broj, mada vidimo da ugostiteljski objekti po Beogradu niču kao korov, tako da nije isključeno da se mnogi otimaju o poziciju na terasama koje su praktično na Savi. Od tih internacionalnih brendova, dolazak Burger Kinga zvuči logično, jer su već prisutni u svim EU zemljama regiona (Mađarska, Rumunija, Bugarska, Hrvatska) + Severnoj Makedoniji. Verovatno bi kod nas došli preko AmResta (kao u Bugarskoj npr) koji se već ovde fino pozicionirao sa KFC-om i Starbucksom. Moguće je i da AmRest dovede još neki brend koji zastupa, pre svega PizzaHut (koji je već bio u Beogradu), a za koji imaju velike planove za CEE region.

- interesanto je i da "ulice" unutar tržnjaka neće biti pokrivene staklenim krovom, već ETFE panelima što bi trebalo da obezbedi dosta prirodne svetlosti i stvori utisak šetnje napolju.

- kako sada gradilište izgleda, oni bi lagano mogli da završe pre septembra 2020. (što je zvanični rok), ali moguće je da im se ne žuri zbog radova na kuli, promenadi koja se raspada i sl.

- pored prodavnica i kafića, u tržnjaku bi trebalo da bude dosta zabavnog, ili što bi PR-ovi voleli da kažu - "porodičnog" sadržaja, za šta će biti zadužena kompanija "Emaar Entertaiment" koja to radi po dubajćanskim molovima.

- koliko god ljudima ovaj tržnjak delovao ogavno, mora im se priznati da su sa njim fino promislili - od pozicije na koju su ga smestili, preko veličine, samog koncepta tržnog centra i sadržaja koje nudi, itd.
 
Mislim da je vlasnik fransize za Burger King isti kao i za Starbucks i KFC ovde. Ne razumem to "cuvanje", ajde da je tipa nesto wow kao Apple store, ali Burger King...

A za ove "ultra" brendove, koji su debili verujem da ce im dati subvencije samo da budu tu dve-tri godine. Jer pola ovih ovde koji nose ili nose neke laznjake ili kradeno na veliko.
 
Na sajtu o arhitekturi, vrhunski eksperti pali u trans kad su culi da se otvara Guci radnja I Burger king u do sada tako pljuvanom trznom centru. Po principu "sve ti je oprosteno", dolazak ovih brendova potpuno je promenio nacin na koji eskperti sada gledaju na trzni centar, jer I sami su shvatili da ce milioni stranih turista juriti u Srbiju da obidje Guci I da se slika u Burger Kingu, obicnom lancu brze hrane poput Mekdonaldsa.. Vec za dve godine, najpopularniji hes tag na instagramu bice #burgerkingbelgrade.
 
Da li ovo prema reci treba da uradi grad Beograd ?? Investitor se izgleda mi vec ogradio sto mi nije logicno valjda im je u interesu da nemaju poplavu i lepo uradjen prostor ispred objekta???
 
Vrh