Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Bumbarevo brdo, baš me čudi da Vi ne možete da mi date recept, s obzirom na Vaše životno iskustvo. :D
Zašto gurate druge za neka životna iskustva kroz koja prolaze svi normalni ljudi. :mrgreen:
Da li to treba da znači da Vi nemate iskustva u tom smislu (?). :D
Da sam na Vašem mestu, ja se ne bih javno hvalisao ovakvim svojim neiskustvom. :mrgreen:


Inače, uputstva od strane devijantnih i perverznih osoba nisu potrebna normalnim ljudima. :wink:

Ili ste možda nešto bezobrazno isprobavali na svojim kucama, pa imate neki sličan recept i za ljude... :lol:

Ja se smejem, ali je to vrlo ozbiljna tema, koja zahteva dublju psihološko-psihijatrijsku analizu osoba koje normalni ljudi nazivaju "kučkarima".
 
@ vladivoje
pa posto si ti nekoga nazvao pogrdnim imenom zbog stvari koje ti ne volis jedino presotaje da ga opet ti licno posaljes na psihijatriju.
i posto si sve objasnio ovcama i budalama na temi o izborima sad ces i ovde ljudima koji imaju ljubimce da postavis dijagnozu.
hvala na trudu sta bi mi psihici sa ljubimcima bez takvih normalnih...
 
@ Dordevic,

Odakle Vama "ideja" da ja ne volim pse (???). Radi se o zameni teza, jel' da (???).


pa posto si ti nekoga nazvao pogrdnim imenom zbog stvari koje ti ne volis

Za mene psi nisu stvari, ali za Vas očigledno jesu, s obzirom na ovo iznad što ste rekli.


Ja nigde NIKOGA nisam nazvao pogrdnim imenom, i NIKOME se nisam lično obratio, ali se meni NEKO lično obratio, i to na ovakav način:
vladivoje, imam savet i oko praznjenja vaseg nabreklog organa, vidimo po temama da cesto dodje do nekontrolisanog punjena. u kojoj formi bi vam najvise odgovarale instrukcije, pismeno, u formi stripa ili nista bez video uputsvta ?

Kada već pomenuste temu oko izbora... vidim da je i ovde započeo sinhronizovani "nastup" pojedinih članova, uz onu dobro poznatu narodnu "napad je najbolja odbrana".

Ali ipak, ova narodna važi samo za prave ratove, ali ne i za one virtuelne, koji se svode na udaranje po tastaturi.
 
mozda iz miloste predlazete ljudima "psihijstrijsku analizu zbog devijantnog ponasanja nenormalnih kuckara u odnosu na, vas, normalne"?
mozda od te silne kuckarske devijacije ne vidim iskrenu dobronamernu zabrinutost u vasem prijateljskom glasu...
moguce...
 
Ovo je tema o psima lutalicama, ali bi bilo jaaako dobro otvoriti i temu o psima i njihovim vlasnicima, s obzirom na činjenicu da upravo psi koji imaju vlasnika neretko napadaju ljude na ulici, i to pred samim vlasnicima koji često i ne pokušavaju da ih obuzdaju.

To bi tek bila "usijana" tema, pošto je ponašanje dobrog dela vlasnika pasa - skandalozno.

Ne postoji džabe ona narodna "s kim si - takav si"...
 
ja znam kakvo je moje ponasanje i ponasanje mog psa.
isto tako znam iz najblize okoline kakvo je ponasanje i drugih kojeg se gnusam.
ali ti stalno ispadas sa nekim generalizacijama koje nemaju veze sa zivotom.
a te narodne inace postoje bas da ne mora mnogo da se razmislja pa sve u isti kos i mirna backa.
 
To što postoje ljudi koji znaju svog psa i koji neće da napadnu, ne znači da su svi takvi.

Morate da shvatite da postoje i budale koje imaju pse i šta mislite kakvi su njihovi psi? Vrlo dobro znate!

Ne možete dozvoliti da vaši psi skaču po maloj deci. To što kučići hoće da se igraju ne znači da deca to znaju i da se neće uplašiti, pa i steći razne traume. Kučićima nije mesto u dečijim parkovima jer ne možete vi da određujete kako će neki roditelj vaspitavati svoje dete i da li će odobravati igranje deteta sa vašim kučetom.

Upravo vi sami morate da se borite protiv takvih vlasnika pasa.

Možda bi @Igor trebalo da promeni naslov teme da obuhvati sve pse (i vlasničke i lutalice) jer i sami kažete da su veći problem vlasnički psi nego lutalice.
 
371001a319f96713db75ecc64ac7ce88.png


Pas lutalica na Zrenjaninskom putu ( Borča )
 
Evo, još malo pa će godina dana od poslednje aktivnosti povodom moje tužbe za ujed pasa lutalica. Pravda je spora, ali valjda će leći neke pare do letovanja

БРОЈ ПРЕДМЕТА: П 3497/2017
СТАТУС: ОЖАЛБЕН
ДАТУМ ПРИЈЕМА: 07/03/2017
ОСНОВ СПОРА: НАКНАДА ШТЕТЕ , ИЗНОС: 160000.00 ДИН
Редни број Датум радње Радња
1 08/03/2017 Дана 07/03/2017 примљен је предмет П-3497/2017
2 13/03/2017 РОЧИШТЕ дана 04/05/2017 у 08 : 40 3.3 - БУЛЕВАР НИКОЛЕ ТЕСЛЕ 42А.
3 24/03/2017 ДОКАЗ О УПЛАТИ ТАКСЕ поднето дана 22/03/2017. Подносиоци: КОВАЧЕВИЋ ДЕЈАН - АДВОКАТ. .
4 24/03/2017 ОДГОВОР НА ТУЖБУ поднето дана 23/03/2017. Подносиоци: ГРАДСКО ПРАВОБРАНИЛАШТВО ГРАДА БЕОГРАДА - ПРАВНИ ЗАСТУПНИК. .
5 20/04/2017 ПОДНЕСАК-ОСТАЛО поднето дана 18/04/2017. Подносиоци: КОВАЧЕВИЋ ДЕЈАН - АДВОКАТ. .
6 04/05/2017 РОЧИШТЕ заказано за: 04/05/2017 је ОДРЖАНО РОЧИШТЕ.
7 04/05/2017 РОЧИШТЕ дана 05/10/2017 у 10 : 30 3.3 - БУЛЕВАР НИКОЛЕ ТЕСЛЕ 42А.
8 05/10/2017 РЕШЕЊЕ О ПОСТВЉАЊУ ВЕШТАКА дана: 05/10/2017 датум експедовања: . НА ЗАПИСНИКУ ОД 05.10.2017.ГОДИНЕ.
9 05/10/2017 РОЧИШТЕ заказано за: 05/10/2017 је ОДРЖАНО РОЧИШТЕ.
10 05/10/2017 РОЧИШТЕ дана 29/01/2018 у 11 : 30 3.3 - БУЛЕВАР НИКОЛЕ ТЕСЛЕ 42А.
11 17/10/2017 ПРЕДУЈАМ ЗА ВЕШТАЧЕЊЕ поднето дана 16/10/2017. Подносиоци: КОВАЧЕВИЋ ДЕЈАН - АДВОКАТ. .
12 18/10/2017 ДОПИС - ОСТАЛО дана: 18/10/2017 датум експедовања: 19/10/2017. ПОЗИВ СУД.ВЕШТ. ДА ПРЕУЗМУ СПИСЕ РАДИ ВЕШТАЧЕЊА.
13 08/11/2017 РЕШЕЊЕ - ОСТАЛО дана: 08/11/2017 датум експедовања: 08/11/2017. ИСПЛАТА СУД.ВЕШТАКА.
14 14/11/2017 ПОДНЕСАК-ОСТАЛО поднето дана 13/11/2017. Подносиоци: ВЕШТАК МАРКО ДРАГОВИЋ - Треће лице. .
15 15/11/2017 ДОПИС - ОСТАЛО дана: 15/11/2017 датум експедовања: 16/11/2017. НАЛАЖЕ ВАМ СЕ ДА, У РОКУ ОД 15 ДАНА, ДОПЛАТИТЕ ИЗНОС ОД 10.000,00 ДИНАРА НА ИМЕ ОБАВЉЕНОГ ВЕШТАЧЕЊА НА ЖИРО РАЧУН СУДА 840-264802-55, А ПО ИСТАКНУТОМ ТРОШКОВНИК СУСКОГ ВЕШТАКА И ДА ДОКАЗ О УПЛАТИ ДОСТАВИТЕ СУДУ У ДВА ПРИМЕРКА..
16 05/12/2017 предујам за вештачење поднето дана 01/12/2017. Подносиоци: КОВАЧЕВИЋ ДЕЈАН - АДВОКАТ. .
17 29/01/2018 РОЧИШТЕ заказано за: 29/01/2018 је НЕОДРЖАНО РОЧИШТЕ.
18 30/01/2018 РОЧИШТЕ дана 23/05/2018 у 13 : 30 3.3 - БУЛЕВАР НИКОЛЕ ТЕСЛЕ 42А.
19 23/05/2018 РОЧИШТЕ заказано за: 23/05/2018 је ОДРЖАНО РОЧИШТЕ.
20 30/05/2018 Предмет решен: ПРЕСУДА НА ОСНОВУ РАСПРАВЕ - ДЕЛИМИЧНО УСВОЈЕНО дана 23/05/2018, одлука експедована: 30/05/2018.
21 05/06/2018 ЖАЛБА поднета дана 05/06/2018. . Подносиоци: ГРАДСКО ПРАВОБРАНИЛАШТВО ГРАДА БЕОГРАДА - ПРАВНИ ЗАСТУПНИК
22 10/07/2018 ДОКАЗ О УПЛАТИ ТАКСЕ поднето дана 09/07/2018. Подносиоци: КОВАЧЕВИЋ ДЕЈАН - АДВОКАТ. .

Inače, trebalo bi da dobijem pola od tražene sume, plus troškove suda, veštaka...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538829#p538829:mwrb3pi0 je napisao(la):
Vladivoje » 18 May 2018 08:22 am[/url]":mwrb3pi0]Ovo je tema o psima lutalicama, ali bi bilo jaaako dobro otvoriti i temu o psima i njihovim vlasnicima, s obzirom na činjenicu da upravo psi koji imaju vlasnika neretko napadaju ljude na ulici, i to pred samim vlasnicima koji često i ne pokušavaju da ih obuzdaju.

To bi tek bila "usijana" tema, pošto je ponašanje dobrog dela vlasnika pasa - skandalozno.

Ne postoji džabe ona narodna "s kim si - takav si"...

imam zamerku na koriscenje termina "cesto" i "neretko".. koliko ovakvih slucajeva je zabelezeno na teritorii beograda u prethodnih npr godinu dana a koliko vlasnickih pasa je registrovano u beogradu? ne osporavam da slucajevi postoje ali u beogradu vise ljudi bude povredjeno od otpalih fasada nego od pasa. dodatno, u postu se tvrdi da su sem pasa i njihovi vlasnici u vecini id*** koji ne reaguju.. ja stvarno ne znam gde se ti kreseces i sa kakvim ljudima i psima si u kontaktu ali kod mene u kraju ogromna vecina vlasnika pasa su fini i pristojni ljudi.

i da, apsoliutno se slazem da psima nije mesto u i oko decijeg parka bez obzira sto je mami lakse da veze fifiku za klupicu dok se detence ljuja
 
Digli cjenu u becu Ziko jesi ti to presao u bec
 
Malo, inače samo jedan WURST sam video kod Hofburga. Sve ostalo čisto.
 
Preselo mi tračanje na Košutnjaku, počeli da me jure dva dobermana, vlasnički psi gazda ih pustio sa lanca da malo protegnu noge. I naravno neizbežno "neće oni, samo se igraju". Možda, ali mene su prepali. Jeste da se ja bojim pasa malo više nego što je normalno, ali gde su ljudi ne bi trebalo da se puštaju psi sa lanca.
Znam celu proceduru za naknadu štete zbog ujeda pasa, bilo je i svedoka, tačno bih ga tužio. Ali srećom nisu me ujeli, ko bi se lomatao po sudovima
 
OK.izvinjavam se, nisam hteo da reklamiram , predugačak je tekst pa sam stavio link
 
Mislim da je veće cimanje kada te ujede vlasnički pas nego lutalica.

Inače, dobio sam pare od Grada za ujed pasa i to 4 godine od podnošenje tužbe.

Drugar je dobio posle godinu dana, tako da vrv zavisi od sudije i advokata.
 
Meni prica jedan lovac iz Panceva da su oni ranije redovno ubijali pse lutalice.
Sada to vise ne rade, ali zato copori pasa sada napadaju ljude.

Tu vazi samo pravilo jaceg.
 
Misliš u organizaciji lovačkih društva ?
Lutalice su veliki problem u Srbiji.
 
Пре се вршио одстрел луталица од стране ловаца и мислим да су секли репове лешевима и за број репова добијали новчану награду, али то је сада строго забрањено због закона о добробити. Мада верујем да по селима лагано побију псе луталице који нападају стоку у чопорима.
Велики проблем је што само држање паса није уређено, многи власнички пси лутају посебно по мањим местима, а нису регулисане како треба одгајивачнице.
 
Ми имамо проблем и у центрима наших највећих градова.

А, да се проблем може решити, јасно је сваком становнику града ван Београда који је доживео бар једну посету Вође. На дан-два пре ње, нестану све луталице, па се опет врате чим се запути натраг у престоницу.

Лично сам томе био сведок у Нишу.
 
Могу пси да се похватају, али то није решење. Треба довести у ред власнике и одгајиваче. Нису се луталице саме створиле. Држање животиње је одговорност. Треба стерилисати животиње које нису намењене за даље рађање.
 
Što kaže jedan mrki na temu sterilizacije, batoo neće on mene da je.. već da grize.
Čipovanje sa svim podacima o vlasniku i podaci u centralni registar (kao i vozila) doveo bi u red sve. Vlasnike ne čipovanih životinja koji nisu u registru debelo kažnjavati kao i kad se životinja nahvata bez povodca i korpe (gde je obaveza) ili kad luta a nestanak nije prijavljen.
Problem iz gradova se opasno prelio i po selima pa čak i udaljenim selima gde ljudima ti psi lutalice kolju sitnije životinje i stoku. Baš mi se kolega sa Tare žalio da su mu ovce poklali psi lutalice koji se kreću u čoporima.
 
Сексуална активност паса је веома повезана са територијалним понашањем и агресивношћу. Али треба увести свакако ефективнију контролу власничке популације.
 
Vrh