Šta je novo?

Trolejbusi

Mnoge stvari se rade kao neka vrsta probnog balona , pa šta prođe , prošlo je. Tako je bilo i sa onom famoznom "Novom mrežom linija" , gde su brdo linija predložili za skraćivanje , i gde je imalo smisla i gde nije , kao i neka nerezonska izmeštanja trasa linija , pa na kraju maltene ništa nije usvojeno , jer je javnost bila kategorički protiv toga.

P.S.
Kada odgovaraš na poslednje napisan post , nema potrebe da ga citiraš. Zna se da se odgovor odnosi na njega.
 
Скраћено речено, укидањем источног дела мреже, следи нам много горе од репризе 90их година у градском превозу... Нема возача, поласци се не остварују, на замени тролејбуса аутобусима и трамвајима ће осванути кршеви, а нико за то неће одговарати...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625948#p625948:j697oo8l je napisao(la):
Captain » Сре Мај 29, 2019 10:29 pm[/url]":j697oo8l]
solecar":j697oo8l je napisao(la):
Meni izgleda da su planirali da trole više ne saobraćaju preko Trga republike , Studentskog trga , Svetogorske , Makedonske i Terazija , ali kako to nije najbolje prihvaćeno kod javnosti , promenili odluku.
Pa da. I meni se to cini. I bas zato i mislim da prave sve te “polu rendere” i da polovicno informisu javnost kako ne bi izbio neki veliki skandal. A ovakvi projekti gde nista nije jasno naznaceno ostavljaju prostora da sutra mogu bez problema da nesto dodaju ili ubace. Iskreno jedva cekam da zavrse samo da vidim kako ce to zapravo izgledati posto i dalje nemam tacnu definisanu zamisao svega toga u glavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тако је код већине пројеката. Када су кренули да раде саобраћајнице за Прокоп ја сам се надао да ће спустити тролејбус до доле. Преварио сам се. Када су почеле приче о трамвају преко моста на Ади очекивао сам најлогичније директно спајање са Јурија Гагарина преко Марка Христића лево са моста, када су објављени планови разочарао сам се. Искрено ме је страх како ће бити решен јавни превоз на тргу. Преседање на Славији је фрустрирајуће и агонија.
 
a sa druge strane, ranije kad sam isao trolom nema sanse da sednem osim na pocetnoj, a sada, bilo bi za ocekivati da na slaviji ne mozes da udjes, kad ono sednem skoro svaki put, cak i na stanicama kasnije je manja guzva, i cesce idu jer ne bleje na okretnicama predugo, potpuno je ista prica bila i za 42,48,59... kad su radili ne secam se bese koji deo slavije, pa su okretali na istom mestu gde sad trole: stane, primi putnike, ide: daleko bolji prevoz
 
Поздрав за Директора и компанију :D
ГСП преписује од ЖС.
080ede6d30fb54cb9a9271d259f24de5.jpg


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Па терај људе директоре све из ове државе, ко ће ти скидати рекламе? Пакистанци?
 
Mogu i oni sto da ne a mogla bi firma koja radi ciscenje da to opere ...bez specjalne pozivnice do kraja kad su vec ocistili stako...
 
Juče u Vojislava Ilića (Medaković II ka gradu) dve trole na 29L istovremeno. A samo što su krenule s terminusa gde zastoja nema. Znači da kreću tako u paru već od terminusakoji osim odmora služi i za korekciju poremećenog reda vožnje. Otpravnika izgleda uošte nema. Idu tako ceo dan u krug, sve po 2-3 komada. Da su zglobni fenomen gužvanja polazaka ne bi bio toliko izražen, odnosno razmak između vozila bio bi veći što bi za posledicu imalo manju neravnomernost stepena opterećenja vozila.
 
Допуна информације о режиму јавног превоза током извођења радова на Тргу републике

У периоду од 22.06.до 01.09.2019.године (током функционисања летњег реда вожње), доћи ће до промена у постојећем привременом режиму јавног превоза.
Укидају се тролејбуске линије бр. 21Л, 22Л и 29Л, као и аутобуска линија бр. 22А и уместо њих ће функционисати аутобуске линије:
21А - Трг Славија - Учитељско насеље
22А - Трг Славија - Крушевачка
29А - Палата "Албанија" - Медаковић 3
Остале измене предвиђене претходном информацијом важиће до 31.08.2019.године.

Извор: http://www.bgprevoz.rs
Poenta ovoga je , osim pretpanih autobusa na 29A?
 
Ne videh da 29A ide do Albanije. Samo nek stave zglobne i nek je ne redukuju, odnosno da ide pojačano u sklopu režimske izmene i pored toga što saobraća za vreme letnjeg RV.

Bolje to nego da su ih ostavili da se preseda na 22A i 31 ako naiđe. Problem bi bio ako redukuju i nju i još ostave solo ili mešaju solo i zglobne šta imaju na raspolaganju. Mislim da nemaju opravdanje s obzirom da će slobodnih vozila biti za vreme letnjeg RV.
 
Pa nisi ni mogao da vidiš , kada izmena kreće 22. juna , a danas je 14. jun. :)
 
Ahahahaha. Izvini, nisi shvatio o čemu se radi.

Nisi video tekst poruke koji je potpuno ispravljen. Prva rečenica (da nisam video 29A) se odnosila na tekst iz tvoje poruke, ne na stanje na liniji. Ti si to pogrešno zaključio jer se odnosilo na grešku iznetu u prethodnom (obrisanom) tekstu iste poruke koji ti uopšte nisi ni video.

Nisam video da u tvom citatu piše 29A Palata Albanija, ispljuvao ih, kliknuo submit, ponovo bacio oko na tvoj tekst, video 29A P. Albanija, shvatio da sam pogrešio, obrisao sve, napisao drugo i ubacio tu poruku za one ako su slučajno videli originalni tekst koji ti nisi. Jel sad kontaš?

Ništa ja ne gledam danas jer sam video da izmena važi od 22. Kontaš? Odnosi se na tekst u tvojoj poruci koji sam ja bio promašio. Ja sam kriv, trebao sam napisati da nisam video da u tekstu piše da 29A ide do Albanije. Ovo "u tekstu" bi napravilo ogromnu razliku pa ti ne bi pogrešno shvatio.
 
Fino mogu sve trole da pogase za vreme ljeta da puste buseve ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630258#p630258:27u10wxa je napisao(la):
direktor » Pet Jun 14, 2019 11:14 pm[/url]":27u10wxa]Fino mogu sve trole da pogase za vreme ljeta da puste buseve ...
Ma nek pogase i trole i autobuse i sve :bash: Realno svi po elektricne trotinete kad vec gsp zakazuje i to jako !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630472#p630472:300er91z je napisao(la):
MidnightParkour » Sub Jun 15, 2019 9:55 pm[/url]":300er91z]
TBadFCxXxK7IJ0ZGWb2eFo59QVKJFsp9i-mAuqw06FqOs6mj_odVeDIYnMTPQxAtujAlD7frFVsSFNZNUSULuE3HvzUNu6JZhEnIQPXlxShqD_SnIbPaoMzb0cuxEN4CmjljaoeedFdN0ITq-jXIyztzBeiILon7D-fqInTtqfGgmJoKqZr2txNXr7HQsQnE9c4sXtOXsVE2kajqbMVyCEBaH-Ug_FeAkKY-psUV4WGP8tLG9Vp-xOIC1VehXAP_r1ZNu9G3ThNgohZApnPhzVe1O66jIeAtlBALmTFkFPwKeP1Kl4BJAu9ZudhbAsuepgHYJ9TXYccSlDoZ4C3WTPL6EoACib77G-oA0GZ2hGx41iCv9YqIvPJCFdMe_Jxm8iycOMsW7aS6-8yH2674HtfrzYzruh7MTgB128yeOXistj5L1IBS5Y_8mHdD55fygA3uWpOKcA7zpEAjL79t9B3-UUeLo0_EzLwExvZQbYqC9S9HmF14vuAZb5FPiZA0sHLfZqinaHikNOs4CUtp4lVoPi-colv3rvLzwsUdImvOdh0Ch7R2774rFYhat9571vHDNWqK8soSkBxCObVVorTwWh8mkLqyCEnrFISrPP-tW02Dx8lqtRqPuyoAf-4GBJHGMljKvdL9z7IZnMOc-AIZ5qLDIVeo04AA-J0mw0TuRJ9vpsCgdVEedoXugW7JMSZxJDpjZC_LT3VR0FdlC7C-=w1204-h903-no

oioRdWKpSos2d8z0aKoAicgaGLE-EU6F7MJC8eYZNq6jB7gUEjmLbb0ZO1m8tfnqVLkqTH5zqSb_9rE7-SPiLv83g_mOGTVMBIhuXedXTNo_ykrJiNNKcwJbvGW4Oy4Oj3kVpO0yCTzhwAp_niUZjiEWxjqH7CSB1JdypnEm384EyelRn6BxKW2IE3vutLF88obhNP40ylkR75tyo0x0mQ33RbwiRxJ8kiB1g5NV3kkZNlUJlt22Uh_yId-NlQ1Nih1EpjU1c1D5igBc0H9-c9v9bk6PI5pKKhDgZaSKgDBmUUWVyPjJ7lCRhCdmSa9cPp4nfP6ZgPEE7TcSgfSxEL5YWkdj34V3icb0tVk0SEgdlskTk4gYwRwIxr9Wu91-LLAkUUVNEEbhluGVjIM7pLTlPKRgvEKfcR23iXRiYvBdJ8TfC9rd2kxWx2UloIisRL_cNNniGZKSFFgqZX3ypJj9siu1UtB_qfoQ9CugWjDg5dkXc-VfuC4BGyVsB-YW0zroFFw7zWkHFvuL-S6LVleyCdIUFMc-nnAFdnBjXWNk5QL-WqBC0Jns55MbyEmaQeiJuZcJTQQJvB5WfwWrDRUGVvt-C_3Q7E52LyRpIvUsCBUCURgwxqTxDe-fpJsCWxB5Tx1S8JvQ1IY7dxKDCgXiruo0ARQ-QgFAlGCprcbmZtXKdV5lWrQT17dME5w3ytQViSKaXPGddK_TWN2E_lCo=w1232-h903-no

C8lVm29oQikff95qhKvGMCTqXqZYTWoAztHygBzbPfWPB-jdsOBD5mKTlRF046PkaRA1eqXGnZtD-T-kbg8wk9AdS3AoM3dapCXN-C0dfYGsCd7pfoNMioD_d2ox6qCocPZycFMEX_88TvNrEW8XL84m0V2UZsAR2nb0brYiG46rHus4Em_3TXa6WJsefrOOf9Rw7trxrDn-TcB4DJYy3H06mGbgEzUMoTHR-TKY4uSTDJw6yMDWHDmzTJy_7n7RoYpywTxMDBU-MmTtOrRoIQTVQXAXeOp4T934M6CrU7JsUh_vEjrLAGuJRdE0CG-aVM0rIic6TrTWuJxI5vryl84HnSj7bx0BRvc8tduUnYauR3WAMGNJ1iJ2kXZgMx6mn_hZMnzlD3WjaKtG9Uy5g4-Zr1ByfiSzG9n6S2twvl4ig8D-Vyx8TGOdBYFQbG_yABUxirIQhNSLduNB66zRxmaV2age4msVaAMhfKKwK8toCALdFaKJbIoEQL-9f8-EPMgL31d1s3Gf2b6aRxmo7PWlj1_nagRvjZ3db5nbh2B-rRZBqL1tSqVzgpIZfBxuwqTdg8G_0dsSvuqWN_1Zxzxn2UN-LcowoIXS3URP1jpl2UQxjfzKiwkGYKeQhpBmMI_-af45bZqXrRCFlrY7lzQFIhWahN4BK8fvRepWTZLF-0Bf8BUbAwV77BrawzOAFm7P5xhF4oPXz4X1DF4tTYug=w1204-h903-no

Luzer ste ako naiđete na L trolejbus.
l poznati LOKAL ! :grand:
 
Inače na Bus - Plus aparatu uredno 40,a ne 40L.Pre neki dan sam uleteo u trolejbus 40L (jurio da stignem i nisam uopšte primetio da je L) i na aparatu uredno piše 40 Zvezdara - Banjica 2,ali završih putovanje na Staroj okretnici.
 
Уопште није битно шта пише на апарату. Прошле недеље сам ушао у 22Л на релацији Славија - Црвени крст а на апарату уредно пише 22.
 
40L i 41L nikada nisu naznačeni ni na aparatu ni u BusPlus aplikaciji, a ostale L linije koje svakodnevno idu kao što su 56L su naznačene nekim čudom.
 
56Л је званично аутобуска линија, ово Л се користи када се троле крате до неке окретнице. Иста ситуација је и са трамвајима.
 
Sve linije koje nose oznaku "L" a Bus plus sistem ih prepoznaje , su linije koje postoje u redovnom saobraćaju , bilo trajno , bilo privremeno tokom nekih radova u gradu. Sve druge linije koje nose oznaku "L" , a Bus plus sistem ih ne prepoznaje , su linije koje služe da se vozila na određenim linijama krate i na taj način uklope u red vožnje.
 
solecar":l4ly0huo je napisao(la):
Sve linije koje nose oznaku "L" a Bus plus sistem ih prepoznaje , su linije koje postoje u redovnom saobraćaju , bilo trajno , bilo privremeno tokom nekih radova u gradu. Sve druge linije koje nose oznaku "L" , a Bus plus sistem ih ne prepoznaje , su linije koje služe da se vozila na određenim linijama krate i na taj način uklope u red vožnje.
40L redovno saobraca tako da mi to nikako nije jasno. Jedini razlog za ovo bi mogao da bude ako se neki polazak 40-ke pretvori u L spontano radi uklapanja, ali opet ne vidim zasto ne bi gsp mogao da stavi 40L u svoju bazu podataka i onda salje signal onima sto na fonu kucaju na stanici da 40L dolazi i da ne ide do Banjice 2. To bi pomoglo putnicima sigurno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zar 40L postoji kao redovna linija? Koliko je meni poznato, to nije linija sa svojim redom voznje (ne vidim je na sajtu GSPa), vec nastaje spontano, skracivanjem.
 
Vrh