Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

Moguce da je to neki privremeni objekat za koje ovi imaju papire o pravu koriscenja ili vlasnistvu nakon nekog otkupa ...
 
Циганско насеље у Тошином бунару код железничког подвожњака, Ђурђевдан. Музика трешти, не чује се на слици:D, а ко год је туда јуче прошао осврнуо се на оно што је било на ражњу - јагњећћће печење .... зар су баш морали уз сам тротоар...
Сликао сам од аутобуског стајалишта.

Кликни за увећање !
 
Ja hteo da snimim, ali zeleno se upalilo
c1761cf04a180b28c763bce372449977.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Зар неће да их раселе у склопу радова на модернизацији пруге.
 
Pre neki dan prolazim i vidim kako seku testerom neke cevi ispod zemlje a pre toga su razbili deo staze za pesake. Gledam ja njih oni ispracaju pogledom mene i ko zapete puske cekaju da im nesto kazem ....

Elem veceras se desio incident na pocetnoj stanici 71, dvojica alkoholisanih cigana su okruzili vozaca i vidim deru se na njega. Niko ziv da coveku pridje u pomoc vec svi stoje sa strane i gledaju kao da smo mi manjina u njihovoj drzavi a ne obrnuto. Ugrozena manjina? Nebih rekao, pre zasticena okurazena manjina koja se sve slobodnije ponasa kao da je oslobodila Beograd i Srbiju. Tek nam slede igranke sa njima, prosto imam neki osecaj.
 
Pa skoro svi se oni greju na struju za džabe. Pre dosta godina su oni skupljali polimljeno granje za ogrev, sada više ne. Pa pogledajte koliko se "kuća" dimi zimi po tim naseljima. Vrlo malo

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626681#p626681:k5zb8qf7 je napisao(la):
Nebojsa » 01 Jun 2019, 23:10[/url]":k5zb8qf7]Niko ziv da coveku pridje u pomoc vec svi stoje sa strane i gledaju kao da smo mi manjina u njihovoj drzavi a ne obrnuto. Ugrozena manjina? Nebih rekao, pre zasticena okurazena manjina koja se sve slobodnije ponasa kao da je oslobodila Beograd i Srbiju. Tek nam slede igranke sa njima, prosto imam neki osecaj.

SRAM vas bilo.

Srbija je i naša država, pripadati manjini (Romi, invalidi, homoseksualci, itd) ne znači da manje pripadamo Srbiji. Sram vas bilo.
 
Pa po pravima mi, koji nismo propadnici te manjine i jesmo u nezavidnom polozaju.
Oni to maksimalno, na svaki moguci naci koriste, a jos gore je sto iskoriscavaju i zloupotrebljavaju. Ja licno prema vecini nemam nikakve simpatije, cast izuzetcima koje sam cak imao i prilike da upoznam.

Srbija pripada svima, samo izgleda nemamo svi jednako prava na nju.


U svakom slucaju, jedva cekam uklanjanje divljih naselja kod Tosinog bunara i na B.Kosi kod EKO pumpe.
 
Pa ti se menjaj sa njima. Nije nikakav problem da odeš da živiš sa njima i da uživaš ista prava i obaveze kao i oni.

Naravno da ni ja nisam presrećan kada neko ne plaća struju i infostan i ima neke prednosti u životu, ali sve je to ništa prema drugim problemima sa kojima se oni susreću.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626766#p626766:1ljkyfdt je napisao(la):
Zombieboy » 02 Jun 2019 10:13 am[/url]":1ljkyfdt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626681#p626681:1ljkyfdt je napisao(la):
Nebojsa » 01 Jun 2019, 23:10[/url]":1ljkyfdt]Niko ziv da coveku pridje u pomoc vec svi stoje sa strane i gledaju kao da smo mi manjina u njihovoj drzavi a ne obrnuto. Ugrozena manjina? Nebih rekao, pre zasticena okurazena manjina koja se sve slobodnije ponasa kao da je oslobodila Beograd i Srbiju. Tek nam slede igranke sa njima, prosto imam neki osecaj.

SRAM vas bilo.

Srbija je i naša država, pripadati manjini (Romi, invalidi, homoseksualci, itd) ne znači da manje pripadamo Srbiji. Sram vas bilo.
Ne razvodnjavajte temu, ovde je rec o ciganima. Ko je pominjao Invalide, Homoseksualce itd?
 
Nema vecih stetocina za Srbiju od samih Srba, i to od najviseg do najnizeg novoa. Samo sto kada stetu pravi Rom, svi kazu "eto, takvi su oni", sto opet hrani predrasude prema Romima koji, uprkos preprekama, zele da se integrisu u drustvo.

Nije laka tema, zato ne treba traziti krivce i neprijatelje medju gradjanima, kakvi god da su, vec se orijentisati prema resenjima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627200#p627200:2qfkevc8 je napisao(la):
Nebojsa » 03 Jun 2019, 22:38[/url]":2qfkevc8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626766#p626766:2qfkevc8 je napisao(la):
Zombieboy » 02 Jun 2019 10:13 am[/url]":2qfkevc8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626681#p626681:2qfkevc8 je napisao(la):
Nebojsa » 01 Jun 2019, 23:10[/url]":2qfkevc8]Niko ziv da coveku pridje u pomoc vec svi stoje sa strane i gledaju kao da smo mi manjina u njihovoj drzavi a ne obrnuto. Ugrozena manjina? Nebih rekao, pre zasticena okurazena manjina koja se sve slobodnije ponasa kao da je oslobodila Beograd i Srbiju. Tek nam slede igranke sa njima, prosto imam neki osecaj.

SRAM vas bilo.

Srbija je i naša država, pripadati manjini (Romi, invalidi, homoseksualci, itd) ne znači da manje pripadamo Srbiji. Sram vas bilo.
Ne razvodnjavajte temu, ovde je rec o ciganima. Ko je pominjao Invalide, Homoseksualce itd?

Izvinite se, uvidite i priznajte svoju grešku, pa ćemo onda nastaviti razgovor. Od sada ste blokirani na mojoj listi.
 
PAE Populacija njeni pripadnici koji zele da se integrisu je jako mali broj .Onima kojima se pruzila prilika vecinom su je iskoristili...Pocnimo od toga da izbjegavaju slanje djece u skolu sto opet drzava ne sankcjonise adekvatno onda zacarani krug se nastavlja...
 
Drzava ne sankcionise, jer nece da korsti silu prema manjini (ili je to samo izgovor za necinjenje), jos ako dete dozivi diskriminaciju u skoli, prisila od strane drzave ispada duplo gora.
Pitam se samo da li je gore nasilje sankcionisanje zbog ne slanja deteta u skolu ili je gore nasilje to sto je to dete bez skole osudjeno da ceo zivot ostane u tom zacaranom krugu siromastva i neobrazovanja? Ja mislim ovo drugo.
 
Мислим да је за добробит те популације боље приступити санкционисању нелегалног понашања (не слање деце у школу, присиљавање деце на прошење и проституцију, крађа секундарних сировина, спаљивање пластике) него из неког лажног поштовања мањинских права игнорисати све те проблеме и гурати их под тепих.
Потребан је озбиљан и темељан план за интеграцију те популације у друштво који би обухватио ангажман свих слојева власти и цивилног друштва (центар за социјални рад, здравство, школство, полиција, локалне заједнице, хуманитарна друштва и цивилни сектор, међународне институције...).
Најлакше је игнорисати проблем и гурати га под тепих.
 
Guranje pod tepih je praksa većine ljudi.

Što je veći problem, guranje je veće i na kraju to nekako naraste do te mere da je skoro pa nemoguće rešiti taj problem.
 
U svakoj porodici postoji neko guranje pod tepih. Pa setimo se u školi, skoro niko nije hteo da odgovara među prvima, već svi čekamo da se gradivo nagomila.

Zato je i logično da se problemi guraju pod tepih i na višem nivou.

Opet, sa porastom lažnih (neiskrenih) NVO ovo je preosetljivo pitanje jer Evropa samo čeka da nam uputi neku packu (a ni kod njih nije sjajna situacija)
 
evropa je najgora sa guranjem pod tepih, samo su ih poslali kod nas, a ako ih ne guraju pod tepih onda ih guraju pod tus, tako da evropa apsolutno ne sme da nam bude uzor po tom pitanju
 
Слажем се, а јако је цинично што увек потенцирају тај расизам код нас а у своје двориште не гледају.
Сви знамо како Француска решава проблем нехигијенских насеља, нисамо могао да нађем линк за вест када је багерима држава рушила једно овако насеље, али ево га један када су становници Марсеља узели ствар у своје руке:

https://www.france24.com/en/2012092...y-burn-camp-france-valls-sarkozy-repatriation

Проблеми које има Ромска популација су јако комплексни, а још тежи су у земљама попут Србије која има доста сиротиње и без њих. Много је лакше богатим земљама, уложе нешто пара да се овај део популације уклопи у њихов систем а оне који се не уклопе шаљу у земље трећег света, читај Србију и сличне.
Србија улаже доста напора, има ту пара од неких европских фондова које смо ваљда добили да би примили Роме протеране из западних земаља, али све се сведе само на неке програме да се покрију трошкови из ових фондова а резултата нигде. Фаворизовање Рома у појединим ситуацијама (упис у средње и више школе, толерисање не плаћања обавеза и слично) не даје неке резултате а са друге стране продубљује негативан однос. Све у свему тешка мука, али не може се свака критика овог програма, и свака реч да ту нешто не ваља сматрати расизмом.
 
to favorizovanje pri upisu em sto je diskriminacija prema belcima, em sto se obesmisljava, vise je koriste ljudi koji nadju papir da im je neki daleki predak bio obojen
 
Vrh