Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626614#p626614:dgptogw4 je napisao(la):
direktor » 02 Јун 2019 01:48[/url]":dgptogw4]Niko netrazi to vec ovo sto se sad divlja da se rusi odma
A da se nelegalni objekti stave van pravnog prometa pa samim tim ce onemoguciti bahate investitore da lapaju....
Ако је тако, добро. Слажем се: све (наново саграђено) рушити, и то о трошку преступника, уз дебеле казне - и заплену имовине, ако треба.

Нажалост, то је у пракси немогуће спровести све док су они који треба да спроводе закон извор корупције.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626622#p626622:dgptogw4 je napisao(la):
Dart » 02 Јун 2019 02:41[/url]":dgptogw4]Već jesu van pravnog prometa ako se ne varam tj ugovor ne može da se overi kod notara. Mada to neće sprečiti divlju gradnju za lične potrebe, izdavanje i slično.
Najefikasnije je ne dati struju, vodu i ostalu infrastrukturu, jer će stanovi tako biti neupotrebljivi...
Мој утисак је да је тек делимично тако у пракси. Инвеститору с добром потпором је остављено довољно маневарског простора да дела по своме.
 
problem je sto bolesnici problem nelegalne gradnje """resavaju""" tako sto legalizuju nelegalno, to je kao kada bi svaki pijani vozac od mup-a dobio poseban papir da mu se taj prekrsaj oprasta, a moze i serijski ubica

hajde da legalizujemo sve pa nista vise nece biti nelegalno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626706#p626706:23vkw5xo je napisao(la):
Хаеул » 02 Jun 2019 00:42[/url]":23vkw5xo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626614#p626614:23vkw5xo je napisao(la):
direktor » 02 Јун 2019 01:48[/url]":23vkw5xo]Niko netrazi to vec ovo sto se sad divlja da se rusi odma
A da se nelegalni objekti stave van pravnog prometa pa samim tim ce onemoguciti bahate investitore da lapaju....
Ако је тако, добро. Слажем се: све (наново саграђено) рушити, и то о трошку преступника, уз дебеле казне - и заплену имовине, ако треба.

Нажалост, то је у пракси немогуће спровести све док су они који треба да спроводе закон извор корупције.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626622#p626622:23vkw5xo je napisao(la):
Dart » 02 Јун 2019 02:41[/url]":23vkw5xo]Već jesu van pravnog prometa ako se ne varam tj ugovor ne može da se overi kod notara. Mada to neće sprečiti divlju gradnju za lične potrebe, izdavanje i slično.
Najefikasnije je ne dati struju, vodu i ostalu infrastrukturu, jer će stanovi tako biti neupotrebljivi...
Мој утисак је да је тек делимично тако у пракси. Инвеститору с добром потпором је остављено довољно маневарског простора да дела по своме.

Све се може ако се имају леђа, тако се и ради - ја сад да хоћу да на дивљака преуредим таванда бих направио дуплекс стан, обрушили би се на мене као лавина иако би квалитет био бољи него 90% надоградњи.

Али зато ако је неко довољно напредан или богат, може да ради шта хоће - најбољи пример је она караконџула на углу Бајдине и БКА, која шатро чак имала и дозволу, али је претерана и спратност, и што је на срећу врло ретко, грађевинска линија (не ка улици или јавним површинама, него ка унутрашњој страни блока тј 2 зграде не смеју по плану да се спајају).

Једно време је то бахаћење било ретко - прво се кренуло са непоштовањем заузетости парцеле (те имамо силне дугуљасте зграде, да заузму што више простора), од скорије непоштовање спратности а ускоро ће опет бити непоштовање свега. Наравно, непоштовање стандарда за паркирање је одувек.

Зато лепо да се направи пресек - свака зграда која је направљена после ступања на снагу плана за тај део, а не поштује макар и једну ставку, одмах да се направи договор са станарима и да се одради или реконструкција или да се гради испочетка. Тако је најправедније. А за зграде дигуте пре доношења плана, о њима би се одлучивало за сваки случај појединачно, пошто ту свачега може бити
 
Zgrada na uglu Bajdine i BKA je još i dobra prema onoj iza, što izgleda kao kuća na steroidima.
 
@SRBO Све потписујем. Преостаје нам само да коначно доведемо на власт некога ко није штеточина.
 
Pretpostavljam da je za ovu temu. CEOP nije radio nekoliko dana u potpunosti krajem prošle nedelje. U ponedeljak je "kao" proradio, ali pretraga ne radi kako treba - ne funkcioniše ("napredna") pretraga po katastarskoj parceli niti po matičnom broj investitora. Srećom radi koliko toliko po ulici i po imenu investitora. Ne treba biti prevelik paranoik da bi se pomislilo da ovo verovatno nije slučajno.
 
Скончали су објекти на углу Булевара уметности и Булевара ЗЂ, нема више Цице, Сача...
 
Samo jedno mogu da kazem - fala Bogu. Nadajmo se nastavku akcije.
 
Od svih sklepotina po gradu ovih par objekata nekako su mi najmanje smetali. Al svakako za pohvalu i nadam se da ce i ostale cekati ista sudbina
 
Хтео сам да прокоментаришем новоградњу на Дорћолу коју је Саша ставио у теми разни пројекти, али мислим да је довољно да цитат ставим у тему "Ко им ово дозволи" без додатног коментара...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625429#p625429:3nbwxkso je napisao(la):
Саша » 27 May 2019 07:01 pm[/url]":3nbwxkso]Венизелесова улица - ново градилиште вишеспратне зграде, између приземна кућа, па нови осмоспратни хотел (с неколико спратова вишка):

 
Та зграда није у Венизелосовој улици, није онај недовршени хотел с вишком спратова. Она је довршена и налази се, мислим, у Кнез-Милетиној улици. А да, исто тако, има спратова вишка, то је јасно.

....................................

Камиони усред дана у КМ:





Зграда Пореске управе Чукарица на Бановом Брду, практично иста зграда с Општином и МУП-ом, снимљено јуче. Очигледно је да је ђубре старо, да га недељама/месецима ни из једне од ових установа нико не види, неће да га види и прави се да га не види; сигурно је да немали број службеника из њих сваки дан прође туда:



Нова грађевинска линија је у Зрмањској улици (Баново брдо) повучена у односу на стару, али, залуду, тротоари су остали уски и - непроходни:



Улица испод ње, Мајданска:



Топличин венац:



Туморска новоградња у Трговачкој улици добија терасу:



Грачаничка ...:

 
Ta u Knez Milutinovoj je takva po projektu nema nelegalnih spratova.
 
Tим горе што је одобрен такав пројекат... јер то значи да ће их бити све више...
 
То ће бити прича као за оно бекаментово на углу Бајдине и БКА - има дозволу али премашило неколико параметара, зато и даље чак није ни уписана зграда у катастар, јер то што су провукли код једних не значи да важи да ће проћи код других
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628448#p628448:1c842rzr je napisao(la):
Михаило » Pet Jun 07, 2019 9:29 pm[/url]":1c842rzr]Ja samo čekam da se sad pojavi neko i tu napravi zgradu od 10 spratova :D

zato treba da se uvede neki pravilnik da ne sme da se gradi nista novo u naseljima gradjenim za vreme socijalizma, cak ni nadogradnje, naselja kao sto su konjarnik, razni nbgd blokovi, miljakovac, banjica, vidikovac.... su oaze planske gradnje, sa dovoljno parkinga, kvalitetnom gradjevinom, prosto covek tu kad zivi zivi normalno, za razliku od ostatka grada nad kojim se legalno izivljavaju tako sto grade zgrade do ivicnjaka, nenormalne spratnosti, bez garaza...

i neka socijalisticka naselja su vec prenatrpana, npr savski blokovi, tako da je gradnja one zgrade gde bese u 70 ili 45 apsolutno izivljavanje nad gradom i makar pola grada bili beskucnici, ne sme se dozvoliti takvo zapisavanje, unistavanje, omalovazavanje... jednog projekta kao sto je nbgd, tih ljudi, pametnih inzinjera i arhitekta koji su sve projektovali, dece koja su radila na radnim akcijama

ako vam se divlja bar ne use**** ono najlepse, sj***** vracar koji od pocetka nije gradjen planski, al nemojte jedina mesta gde se postuju planovi
 
Где довољно паркинга у социјалистичким насељима, натрпане улице колима тотално. Ионако су пола шуме нек ископају гараже.

Мада свако социјалистичко насеље сем Вишњичке Бање је само улепшана спаваоница, да су се примењивали планови њихових болесних мегаломанских ствараоца то би и остале
 
Zgrada na Zvezdari u Kragujevačkoj...maltene na ulici a zakleo bih se da terase pomalo vire preko trotoara na ulicu.
Inače zgrada naravno ima sprat viška a neko je sklepao na banderama neke držače pa sad kablovska struja i šta godi ide tim žicama zaobilaze zgradu jer inače ne bi mogle da prođu normalno kako prolaze u ostatku ulice...

Naravno da ovde nema nikakve korupcije i da je sve čisto i po planu i projektu... :violina:
 
Не знам за близину зграде улици (пошто је план стар те није дигитализован и на њему се ништа не види), али колико знам и предвиђено је да зграда иде до регулационе линије - е сад те терасе и спрат вишка су скроз друга ствар
 
Слика 11.јун 2019., сад и сама раскрсница Булевара АВНОЈ-а и Булевара уметности делује некакао шире од како су срушили ону скарабуџевину. Сав шут је однешен, а да је нешто овде било, подсећају ове црвене траке које, чини ми се, ограђују мању рупу са заштићеним подземним кабловима, која ће исто ускоро бити попуњена.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629346#p629346:187l0x3n je napisao(la):
SRBO » Uto Jun 11, 2019 10:08 pm[/url]":187l0x3n]Не знам за близину зграде улици (пошто је план стар те није дигитализован и на њему се ништа не види), али колико знам и предвиђено је да зграда иде до регулационе линије - е сад те терасе и спрат вишка су скроз друга ствар

Majko mila kakvi su nam onda to planovi, celom dužinom ulice su kuće uvučene i postoji trotoar od metar i po - dva, ne mogu da ocenim...samo ovde je zgrada na ulici i trotoara neće biti ...celom dužinom bandere i kablovi idu normalno samo ovde je po planu da postoje ove sklepotine na banderama inače bi kablovi išli kroz zgradu a bandere kroz terase- viđali smo i takve primere...

Oko sprata viška se niko više ni ne uzbuđuje pa ni ja...živela Srbija! :vops:
 
Pomerice ulicu na drugu stranu ili je suziti ako fali za trotoar.. Kablovi jednog dana podzemno.. sada mogu za susenje vesa da se iskoriste
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629774#p629774:20n6jeho je napisao(la):
gradjaninx » 13 Jun 2019 08:58[/url]":20n6jeho]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629346#p629346:20n6jeho je napisao(la):
SRBO » Uto Jun 11, 2019 10:08 pm[/url]":20n6jeho]Не знам за близину зграде улици (пошто је план стар те није дигитализован и на њему се ништа не види), али колико знам и предвиђено је да зграда иде до регулационе линије - е сад те терасе и спрат вишка су скроз друга ствар

Majko mila kakvi su nam onda to planovi, celom dužinom ulice su kuće uvučene i postoji trotoar od metar i po - dva, ne mogu da ocenim...samo ovde je zgrada na ulici i trotoara neće biti ...celom dužinom bandere i kablovi idu normalno samo ovde je po planu da postoje ove sklepotine na banderama inače bi kablovi išli kroz zgradu a bandere kroz terase- viđali smo i takve primere...

Oko sprata viška se niko više ni ne uzbuđuje pa ni ja...živela Srbija! :vops:

Стандардно кад се не примењује плански систем него ситна боранија ради па се уграђује

Свака глупост на крају буде кажњена како год
 
Uzurpiran trotoar. Sa druge strane je parking za Maxi, pesaci moraju da se krecu kolovozom.

@direktore nemoj mi reci da im je neko izdao dozvolu za ovo?

87om.jpg

87oo.jpg

87oq.png


Lokacija https://goo.gl/maps/CquFiPEAbzJp8iAM9
 
Vrh