Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Po ovoj slici je i manja sirina obale, a kolicina zelenila i drveca puno manja?!
 
Ljudi, ne razumem kako OVO u Londonu može nekome da se svidja. Blago rečeno,ODVRATNO.
Naravno gledajući ovako sa fotki,jer nisam imao prilike da vidim uživo.
 
Не знам како неко може да пореди Сити у Лондону са БнВ. БнВ се гради на простору који је био мање више слободан, ако не рачунамо железничку инфраструктуру и неколико уџерица, и криминалног рушења зграде Симпа, док је Сити настао на густо урбанизованом подручју где се без рушења тешко и киоск може поставити. Сити је настао из велике потребе за пословним простором, а БнВ сад не би да спекулишем али с обзиром шта се гради сигурно није због потребе за пословним простором. Сити генерално није уз реку, док је БнВ суштински везан за реку. Објекти у Ситију су врхунски грађевински подухвати, без обира што се слажем да су естетски нису уклопили у градске визуре, док су објекти у БнВ обични стамбени објекти са изузетком планиране Куле. Заправо једина сличност је већ поменуто нарушавање постојеће визуре града.
 
Pa i Sava je šira od Temze...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
bas volim da citam kad naprednjaci pisu o estetici, beskrajno zabavno :)

imam konkretno pitanje, oce li ovo drvo preziveti ili ce i ono kao i pacovi i narkomani da leti odavde?
Саша":26zs1twi je napisao(la):
Данас с Газеле:

 
La defence i canary wharf su svakako primeri lepse arhitekture u odnosu na londonski siti medjutim siti tek ceka izgradnja. Eto i u jednom Londonu ima promasaja poput nasih visti/parka.
 
Ne mozemo mi sagledati velicinu i uticaj ovog projekta. Al vreme ce pokazati. Isplativost projekta se vidi sto su umesto jedne digli 4 kule. Ipak je to motor srbske privrede, ono sto je ne dostajalo da nas vrati na mapi svecskih velesila i da nam ocuva integritet i teritorijalni integritet.
Volimo te otadzbino nasa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627978#p627978:2jda7w5q je napisao(la):
Nebojsa » 06 Јун 2019 18:43[/url]":2jda7w5q]La defence i canary wharf su svakako primeri lepse arhitekture u odnosu na londonski siti medjutim siti tek ceka izgradnja. Eto i u jednom Londonu ima promasaja poput nasih visti/parka.
У Лондону су такви промашаји далеко чешти него што мислимо. Лондон је претрпео велика разарања у Другом светском рату, након којих је
морао брзо да се обнови у време поприличне оскудице, која је, са изузетком педесетих, трајала све до почетка седме или осме деценије двадесетог века.

Послератну лондонску архитектуру, баш као и београдску, управо понајвише карактеришу промашаји, тако да нема разлога да Лондон дижемо на неки пиједестал. Заправо, у Београду има и лепих примера послератне градње, попут Палате Србије (зграде СИВ-а). Можда их има и у Лондону, али ништа од онога изграђеног пре осамдесетих ми не пада на памет. А, као што видимо из горе приложеног, ни након тог периода ствари нису биле идеалне.

Зато, ако ћемо тражити примере, тражимо их негде друго, и будимо реални. Узмимо у обзор наше потребе, и могућности.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628007#p628007:2jda7w5q je napisao(la):
marone » 06 Јун 2019 19:54[/url]":2jda7w5q]Volimo te otadzbino nasa.
Рекао бих да ипак више волите свој сендвич насушни.
 
Ne mogu a da ne primetim da se na ovom forumu jako lako lupaju etikete ljudima, bilo zbog različitih mišljenja, bilo zbog neprepoznavanja ironije kao u postu iznad.
 
Vi ste se koncentrisali na ovo dno u BnV a meni je upao u oko broj kuća na krovovima na ovoj slici.Ljudi moji pa jel ovo normalno?Ima više kuća na krovovima nego na zemlji!

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Нажалост то су трајни ожиљци 90их и каснијег периода, има их свуда, од Трга републике, преко Палилуле и Савског венца, по блоковима па све до ободних насеља.
 
Joooj znam Došljak,ali izgleda da se nisam skoro peo na neku višlju zgradu u centru pa me ovo zateklo.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pa ili ovako ili bi imali ravan krov koji prokišnjava... Tako će i BNV ako opstane u ovom obliku :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Није толики проблем у прављењу косих кровова, колико је то све урађено накарадно као и већина надоградњи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628077#p628077:1g9kl7dt je napisao(la):
StariPosmatrač » 06 Јун 2019 23:27[/url]":1g9kl7dt]Ne mogu a da ne primetim da se na ovom forumu jako lako lupaju etikete ljudima, bilo zbog različitih mišljenja, bilo zbog neprepoznavanja ironije kao u postu iznad.
Ако је посреди иронија, извињавам се. С обзиром да је таквих постова пун интернет, није лако разликовати оне постављене по партијском задатку од оних саркастичних, без познавања појединца.

Наравно да се лако лепе етикете. Живимо у болесном и подељеном друштву, које полако али сигурно срља ка самоуништењу. Они који га предводе, уместо да то мењају, додају угаљ у котао локомотиве на челу одбеглог воза.
 
Мислим да је потпуно бесмислено поредити Боеград са градовима попут Париза или Лондона, без обзира свиђали се некоме њихови пројекти које поредимо са БНВ или не. То су градови толико пута већи по значају и развијенији од Београда као да су на другим планетама.

За нас је и Братислава постала појам у архитектури.

eurovea2010v139.jpg


Да имамо неку реалнију представу о себи, а не да се стално прсимо да смо нешто што нисмо, некакав центар неке непостојеће регије или не знам чега... а град више не привлачи никога ван Србије и РС...и ови постојећи становници гледају да побегну... можда би правили и неке нормалније пројекте... баш као што то ради Братислава...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628203#p628203:38d5kx4u je napisao(la):
vranac » Čet Jun 06, 2019 5:11 pm[/url]":38d5kx4u]Мислим да је потпуно бесмислено поредити Боеград са градовима попут Париза или Лондона, без обзира свиђали се некоме њихови пројекти које поредимо са БНВ или не. То су градови толико пута већи по значају и развијенији од Београда као да су на другим планетама.

За нас је и Братислава постала појам у архитектури.

eurovea2010v139.jpg


Да имамо неку реалнију представу о себи, а не да се стално прсимо да смо нешто што нисмо, некакав центар неке непостојеће регије или не знам чега... а град више не привлачи никога ван Србије и РС...и ови постојећи становници гледају да побегну... можда би правили и неке нормалније пројекте... баш као што то ради Братислава...

ja znam puno primera stranaca koje beograd itekako privlači. sto naravno ne znaci da smo london ili pariz. ali “grad više ne privlači nikog” je jednako nerealna predstava.
 
Topla preporuka: nova obala Visle koju su skoro radili u Varšavi. Vistula Boulevards za one koji bi da guglaju, za mene fenomenalan projekat i ono što je Sava promenada trebalo da bude (pogotovo što se širine tiče, jer je širina preduslov za sve ostale sadržaje)
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=33XMEHxW-Z4[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ngqoq6E7S7k[/youtube]
 
Betonske baze će najviše zaraditi...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Možda je neko već pisao ali ove terase na obali (de facto u rečnom koritu) uopšte nisu primerene našim rekama. Za čas to izađe iz korita, a oscilacije u visini su zagarantovane. Verovatno je inostrani crtač mislio da se radi o jezeru ili da je tok reke regulisan ili je u obzir uzeo samo visinsku razliku plime i oseke...
 
Vrh