Šta je novo?

Javno osvetljenje (Kandelabri ,Bandere)

Да ли би неки заштитни слој пластике спречио корозију од мокраће паса?
 
@ Gaga
Isto se desilo i u Humskoj ulici , kod Vojnog internata , a tu su rešili problem tako što su banderu uklonili a taj deo popločali u okviru uređenja trotoara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619882#p619882:1heznl8d je napisao(la):
Гага » 02 May 2019 04:41 am[/url]":1heznl8d]Морам да похвалим, ред је, ЈКП "Јавно осветљење" Београд, за брзу реакцију око санирања оборене парковске бандере иза моје зграде. Пре неки дан је у парку пала бандера, кажу неки сама од себе, из разлога што је иструлио део стуба који је у самој земљи. Како било да било, бандера је пала тако, искосила се, да се попречила по већем делу парковског тротоара, који је иначе и доста широк. Морам и то да напоменем, а то је и један од разлога пада бандере, да су њу често кучићи, које поносни власници изводе у овај парк иза моје зграде, и ето није издржала парковско "обележавање" територије.

Људи из ЈКП "Јавног осветљења су након пријаве дошли после два дана, уклонили бандеру, обезбедили каблове са пластичном наранџастом цеви, дужине 1,5 метар, и сад после празника ће донети нову бандеру, и све довести у ред.

Moje iskustvo je da uglavnom prilično brzo reaguju na prijave i stručno rešavaju probleme. Uglavnom. E sad, ja bih onako laički procenio da ta vaša bandera nije ni bila učvršćena kako treba. Zar ne bi trebalo da se postavljaju u betonsko postolje?
 
Личи на стару АМИГА или ЕМПА бандеру префарбану и замењене светиљке (старе су углавном биле округле или дугуљасте са шеширићем).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619914#p619914:hdros007 je napisao(la):
ink » 02 Мај 2019 01:05 pm[/url]":hdros007]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619882#p619882:hdros007 je napisao(la):
Гага » 02 May 2019 04:41 am[/url]":hdros007]Морам да похвалим, ред је, ЈКП "Јавно осветљење" Београд, за брзу реакцију око санирања оборене парковске бандере иза моје зграде. Пре неки дан је у парку пала бандера, кажу неки сама од себе, из разлога што је иструлио део стуба који је у самој земљи. Како било да било, бандера је пала тако, искосила се, да се попречила по већем делу парковског тротоара, који је иначе и доста широк. Морам и то да напоменем, а то је и један од разлога пада бандере, да су њу често кучићи, које поносни власници изводе у овај парк иза моје зграде, и ето није издржала парковско "обележавање" територије.

Људи из ЈКП "Јавног осветљења су након пријаве дошли после два дана, уклонили бандеру, обезбедили каблове са пластичном наранџастом цеви, дужине 1,5 метар, и сад после празника ће донети нову бандеру, и све довести у ред.

Moje iskustvo je da uglavnom prilično brzo reaguju na prijave i stručno rešavaju probleme. Uglavnom. E sad, ja bih onako laički procenio da ta vaša bandera nije ni bila učvršćena kako treba. Zar ne bi trebalo da se postavljaju u betonsko postolje?
Вероватно да је требало да буде у бетонском постољу, али ето... Остале бандер у парку су у бетонском постољу.
Иначе, пре две године је исто оваква бандера у истом реду, а прва у низу, пала сама од себе и умало није убила човека који је ту на зеленој површини и у једном грмљу спавао, иначе скитница, а он је стално висио по зеленој пијаци "Бежанијска коса". Пала је на пола метра од њега ! Ту бандеру су исто релативно брзо санирали и поставили другу.
 
U Paunovoj ulici od leta 2018-te,prijavljujemo kvar na uličnoj rasveti više puta kod broja 48, gde na pešačkom prelazu i iznad njega ne radi jedna svetiljka,a druga je cela ispala i potrebno je staviti novu. Uzgred,u svim sporednim ulicama na Banjici,kao i na parkinzima i u parkovima je promenjena bela rasveta,dok je u Paunovoj ostala narandzasta i svaka peta sijalica ne radi ili fale cele svetiljke. Ne znamo kome da se više obratimo,a da se to reši

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Ja živim u Paunovoj i Vlada je upravu potpuno. Rasveta od TC Banjica do okretnice trolejbusa je blago rečeno katastrofalna. Od trolejbusa kojima često ispadnu trole,na ovoj deonici fali dosta celih svetiljki,mnoge stoje okrenute krivo. I ja sam lično zvao već sigurno pet puta za dve godine JKP Javno osvetljenje,ali od toga nema ništa. Kažu kako čekaju odobrenje od EDB-a za postavku svetiljki koje fale. I to tako od 2017-te traje. Dok neko u medijima ne bude reagovao,očigledno da se to neće rešiti
 
Evo i do danas situacija je nepromenjena

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Izvor: Novosti.rs

Uličnu rasvetu plaćaće građani? Grad Beograd planira da uskoro uvede novu naknadu za pružanje komunalnih usluga
BEOGRAĐANI bi u narednoj godini mogli da dobiju još jedan namet, taksu za uličnu rasvetu. Način naplate javnog osvetljenja trenutno se razmatra. Nezvanično, građani bi novu taksu mogli da plaćaju preko "Infostana". Promena je, inače, planirana programom poslovanja JKP "Javno osvetljenje" za 2020. godinu.

Kako se navodi u dokumentu, koji su odbornici Skupštine grada usvojili na poslednjoj sednici u 2019. godini, 27. decembra, uvođenje ove naknade je u skladu sa Zakonom o komunalnim delatnostima i inicirano je izmenama postojećeg modela finansiranja iz budžeta.

- Naknada bi se naplaćivala od krajnjih korisnika, odnosno građana i preduzeća, čime bi se delimično ili u celini rasteretio gradski budžet. U toku je traženje odgovarajućeg modela naplate - navodi se u programu poslovanja JKP "Javno osvetljenje".

Preduzeće, kako se može videti iz ovog plana, ima problem finansijske prirode da obezbedi javno osvetljenje u skladu sa komunalnom delatnošću za koju je odgovorno, pa se planira uspostavljanje "stabilnijeg izvora finansiranja".

- Trenutni model finansiranja preduzeća podrazumeva zahvatanje iz budžeta Grada Beograda za narednu godinu. Menadžment je u saradnji sa nadležnim Sekretarijatom za energetiku predložio nekoliko strateških projekata, koji će ukoliko dođe do realizacije, narednih godina znatno unaprediti poslovanje i rasteretiti budžet.

Ovo je samo jedna u nizu taksa koje bi pale na teret građana. Nedavno je i JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" uveo novu naknadu za pogonsku spremnost vodovodnog sistema koja iznosi 130 dinara.

NADLEŽNOST NAD SVIH 17 OPŠTINA

OSIM nove naknade u 2020. godini, JKP "Javno osvetljenje" planira da dobije pravo na upravljanje objektima i instalacijama na području gradskih opština na kojima održava javno osvetljenje, kao i da preuzme brigu o rasveti na svih 17 opština. Planira se i uspostavljanje daljinskog upravljanja osvetljenjem kako bi se kvarovi brže identifikovali i otklanjali.

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... nih-usluga
 
Још једна пљачка грађана. А и даље није јасно шта је њихова надлежност а шта ЕПСа када су у питању стубови и светиљке.
 
Fake News - nece gradani placati nemoj odma da preterujete ljudi. opusteno!!!
 
Neće ove ali oče neke naredne ko pogonsku spremnost vodovodnog sistem što su nam uvalili
Stub pripada jkp osvetlenje a sijalno mjesto eps mislim da je u toku primopredaja.
 
Cak iako dodje do placanja, ljudima nece biti tesko da to plate, kao i sve do sada.
 
Misliš niko se neće pobuniti kao ni do sada ...
 
Kako im je samo palo na pamet ili je neka divljastina u pitanju
 
Danas su u ulici Omladinskih brigada u Novom beogradu, u smeru ka bloku 70A zamenili sijalice na uličnoj rasveti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628312#p628312:28zw9ung je napisao(la):
Gile222 » Пет Јун 07, 2019 12:43 pm[/url]":28zw9ung]Ja živim u Paunovoj i Vlada je upravu potpuno. Rasveta od TC Banjica do okretnice trolejbusa je blago rečeno katastrofalna. Od trolejbusa kojima često ispadnu trole,na ovoj deonici fali dosta celih svetiljki,mnoge stoje okrenute krivo. I ja sam lično zvao već sigurno pet puta za dve godine JKP Javno osvetljenje,ali od toga nema ništa. Kažu kako čekaju odobrenje od EDB-a za postavku svetiljki koje fale. I to tako od 2017-te traje. Dok neko u medijima ne bude reagovao,očigledno da se to neće rešiti
Не знам из ког разлога им треба одобрење дистрибуције? Код мене кад је прегорела сијалица, попунио сам шаблон за пријаву квара на њиховом сајту и екипа ми је дошла пред кућу после 2 дана од пријаве и звали су ме на телефон да се јаве да су стигли. Нисам могао да се начудим њиховом брзином. Када сам их похвалио, радник се баш и није обрадовао мојим позитивним критикама, што ми је и даље нејасно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619735#p619735:1w8ru5zi je napisao(la):
ink » Сре Мај 01, 2019 12:06 pm[/url]":1w8ru5zi]Rekoh da malo oživim ovu temu...

Objavljen je tender za studiju opravdanosti daljinskog upravljanja javnom rasvetom.

Cilj studije je da snimi postojeće stanje javnog osvetljenja, ukljućujući energetske troškove, kao i definisanje potencijalne modernizacije.

TENDER: Izrada studije opravdanosti i projekta za daljinsko upravljanje javnim osvetljenjem u Beogradu

https://balkangreenenergynews.com/r...o-upravljanje-javnim-osvetljenjem-u-beogradu/

Kao vlasnik pasa, često sam u prilici da šetam po gradu i parkovima u večernjim satima i smatram da je javno osvetljenje u prilično lošem stanju. Mogu samo da maštam o tome koliko bi se uštedelo uvođenjem LED rasvete i koliko bi značilo kad bi grad (i njegovi parkovi) bio bolje osvetljen.

Naravno, pošto ne živim u centru, bitno mi je da osvetljenje u prigradskim naseljima bude bolje - da se svi osećamo bezbednije i da se ne dešavaju slučajevi kao taj kad je jedne zimske noći moja komšinica slomila zglob u pokušaju da se vrati kući sa posla kroz mračne ulice svoga kraja. Ali pošto sam ponosan Beograđanin, voleo bih da vidim i bolju rasvetu na ključnim lokacijama (recimo na Kališu gde je situacija trenutno stvarno loša).
Ово подразумева озбиљна улагања, уградњу нових светиљки које имају способност димовања, уградњу нових ормана, ПЛЦ контролера, СКАДА система за надзор и управљање, пуштање у рад целог система. Формирање групе која би управљала системом, формирање сектора за одржавање такве опреме у ЈКП. О трошковима одржавања не бих ни писао. Али, ако са свим тим успеју да смање потрошњу ел. енергије и да покрију тиме своја радна места то је ок.
 
A kako se sad pali rasvjeta i u cemu je problem u tome osim oni prelzni periodi u godini kad ne upale na vrijeme
 
Знам по мањим местима стоје тајмери у трафостаницама, који се програмирају. За Београд појма немам, да ли је уопште обједнињен систем или је исто по сегментима, па иду да подешавају тајмере кад се мења време укључења.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728266#p728266:1wl73pfc je napisao(la):
Džoni » Sre Apr 15, 2020 9:44 pm[/url]":1wl73pfc]Danas su u ulici Omladinskih brigada u Novom beogradu, u smeru ka bloku 70A zamenili sijalice na uličnoj rasveti.
Danas je isto uradjeno na drugoj polovini, ove nove sijalice su led, a stare su žuto-narandžaste.
 
Надам се да ће све те жуто-наранџасте сијалице што пре заменити.
 
Okačili su na IG profilu Javnog osvetljenja uporedni snimak Vojislava Ilića, na jednoj polovini novo led osvetljenje, a na drugoj staro.
Lepo je što su iskoristili ovo smanjenje ljudi na ulicama da zamene konačno obične sijalice led rasvetom.
Bilo je i vreme.

Evo isečak iz klipa:
 

Prilozi

  • Screenshot_20200417-014034~2.png
    Screenshot_20200417-014034~2.png
    598,3 KB · Pregleda: 2.851
Vrh