Šta je novo?

Kineski kulturni centar

Никакве грешке није било. Кинезима је тада послан сигнал, и они су га примили. Зато је Кина данас прва привреда света, и из дана у дан, војно све способнија.
 
Зато су добили део сбијене 117ице
Део Руси
и део нама, за музеј.

Као резултат "трансфера технологије" Кинези направише свој "стелт", а Руси С-400, систем као и С-300 али са могућношћу да гађа и "стелт" циљеве.
 
Sad je vreme na osnovu tog dela F117 koji posedujemo, kao rusi i kinezi da razvijemo domaći stelt avion pete generacije :D
 
A da se stelt vratimo temi ;)
 
Trenutno je ona fasada sa rendera u stelt modu. Da li se zna kako će da izleda objekat na kraju posto ono sto može da se vidi na slikama gradilišta ne liči na render?
 
Леле, колико је ово здање. Па какву и колику културу ће да нам испоручују одавде? :mrgreen:
 
Културу људскости. За разлику од оних других који су нам своју културу "испоручивали" на истој адреси пре 20 година...
 
Kineska kultura ljudskosti. Lepo se nasmejah. Pitaj male narode oko Kine sta misle o tome. Imperija ko imperija, sto dalje to bolje.
 
С обзиром да, колико знам, у новој згради треба да буде упослено 400 службеника, верујем да они већином неће бити "конфучијанци", већ као и у сличним објектима које држе САД, Русија... "аналитичари".

То је сасвим нормално и очекивано.
 
Ovo je zapravo zgrada tajne službe ili kako god osim ako svi spratovi ne budu bili otvoreni samo za kulturu i umetnost a to ćemo lako videti.
 
Видим ја да се разни аналитичари "професионалци" мотају и овде по форуму :mrgreen:
Сад ми се тек отворише очи, па Кинези преораше бомбама цео свет и утераше страх у кости и "савезницима" и противницима... :wink: Не може човек од њих ни гас да купи од кога оће... већ само оно њихово прескупо течно ђубре...ццц ужасни су :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627256#p627256:w2vy6aew je napisao(la):
neven_k » 04 Јун 2019 16:25[/url]":w2vy6aew]Kineska kultura ljudskosti. Lepo se nasmejah. Pitaj male narode oko Kine sta misle o tome. Imperija ko imperija, sto dalje to bolje.
Треба прво савладати материју па онда отворити уста. Кинеска "империја" је таква да у њој и данас 50+ етничких мањина говори својим језиком, док су Велшани, Ирци и Шкоти увелико заборавили своје. Бедни Корнвол нећу ни помињати. Па ипак, душебрижници на Западу креште "Free Tibet", иако је тај исти Тибет у саставу Кине дуже него што Америка постоји, а нема никога међу њима да узвикне, "Free Wales". Лицемерје, ништа друго.

Кина се у својој историји јесте ширила - понајвише за владавине туђинских династија - баш као и безмало свака друга земља, укључујући и нашу лепу Србију, али је и била отворена за све - опет, као и наша Србија. Поредити то са покоравањем читавих континената, скоро потпуним истребљењем тамошњег становништва и поробљавањем читавих народа, потпуно је бесмислено.

А бесмислено је и говорити о неком кинеском империјализму, на основу онога што је било истина пре више од четири века, када је последњи пут Кином владала једна кинеска династија, у тренутку када преко 600 америчких војних база окупира свет, уз десетине војних база њених сатрапија (Британија их има 16), и Америка не преза ни од чега да одржи своју хегемонију у свету, говорећи о некој својој "искључивости", док Кина позива на једнакост, поштовање међународног права, успостављање односа заснованих на обостраној користи итд. И сад ми треба да се плашимо Кине, а не оних који нас већ тридесет година уништавају на сваком могућем плану.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627310#p627310:w2vy6aew je napisao(la):
Пантограф » 04 Јун 2019 18:12[/url]":w2vy6aew]С обзиром да, колико знам, у новој згради треба да буде упослено 400 службеника, верујем да они већином неће бити "конфучијанци", већ као и у сличним објектима које држе САД, Русија... "аналитичари".

То је сасвим нормално и очекивано.
Апсолутно, и ја с тим немам никакав проблем. Ако по Србији могу да вршљају њени непријатељи, могу и они који су нам какви-такви пријатељи (бесмислено је говорити о пријатељству у међунардним односима, али јасно је на шта мислим). Јер, свакако је мање зло дозволити неколицини кинеских шпијуна да делају из њиховог културног центра у Београду, него отворити тајне војне архиве америчким сатрапима, рецимо, што смо пре пар година учинили.
 
Kad su kinezi zadnji put nekog bombardovali
Isto to pitanje za amere miroljubce
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628051#p628051:9a58i6qb je napisao(la):
direktor » 06 Јун 2019 22:26[/url]":9a58i6qb]Kad su kinezi zadnji put nekog bombardovali
Isto to pitanje za amere miroljubce
Још важније је питање, да ли Американци уче на својим грешкама? Да ли су ишта научили после Вијетнама, Југославије, Ирака..? "Арапско пролеће", Сирија и Јемен су доказ да промене нема. Они настављају да иду истим путем који је однео и упропастио милионе живота.

У Кини, с друге стране, више нема никога ко велича Културну револуцију, нити икога ко позива на то да се окупира или бомбардује било која земља у свету.
 
Dajte ljudi uozbiljite se, kakva Kina, kakva Rusija mante se samoobmanjivanja zna se ko je gazda sveta i svetski kauboj i ko ce to biti u narednih bar 200 godina.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628054#p628054:ow40s4n5 je napisao(la):
Хаеул » 06 Jun 2019 02:37 pm[/url]":ow40s4n5]
Још важније је питање, да ли Американци уче на својим грешкама? Да ли су ишта научили после Вијетнама, Југославије, Ирака..? "Арапско пролеће", Сирија и Јемен су доказ да промене нема. Они настављају да иду истим путем који је однео и упропастио милионе живота.
Amerikanci da uce na svojim greskama? Od silnih gresaka propadose. Naucice, istog trenutka kad mi naucimo i shvatimo da su medjunarodno pravo i rezolucije UN price za malu decu a umesto toga batina ono cime se vlada i siri uticaj. Posto to mi nikad necemo shvatiti i dalje cemo se zamlacivati pravom i tamo nekim 1244 tako ce i oni "uciti iz svojih gresaka". Smesno zaista.
 
Da ilustrujem i slikom silne greske kauboja i vikinga. Pokajanja i ispravke ocekujemo uskoro.

 
Nismo mi banana drzava, mi smo paramecijum drzava. Banane su visecelijski oblik zivota.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628204#p628204:3iexfmev je napisao(la):
Nebojsa » 07 Јун 2019 07:17[/url]":3iexfmev]Dajte ljudi uozbiljite se, kakva Kina, kakva Rusija mante se samoobmanjivanja zna se ko je gazda sveta i svetski kauboj i ko ce to biti u narednih bar 200 godina.
Замолио бих Вас да се упристојите и да нам се обраћате с одређеном дозом поштовања.

Осим ако сте последње три деценије провели на Марсу, или испод површине земље, једино одсуство интелигенције може да објасни чињеницу да нисте приметили оно што је приметио цео свет - наиме, да је релативна моћ Америке у паду, а моћ Кине и многих других, укључујући и неке америчке сатрапије, у јасном успону.

Нисам од оних који су на другом екстрему од Вас, и који мисле да ће се Америка, колико сутра, урушити као кула од карата. Америка ће, нажалост, наставити да игра важну улогу у свету, посебно у банана државама попут наше, предвођеним од стране Вама сличних, који не схватају да је '99. две деценије иза нас. Али време америчке глобалне хегемоније је јасно на заласку, ако не и већ иза нас.

Amerikanci da uce na svojim greskama? Od silnih gresaka propadose. Naucice, istog trenutka kad mi naucimo i shvatimo da su medjunarodno pravo i rezolucije UN price za malu decu a umesto toga batina ono cime se vlada i siri uticaj. Posto to mi nikad necemo shvatiti i dalje cemo se zamlacivati pravom i tamo nekim 1244 tako ce i oni "uciti iz svojih gresaka". Smesno zaista.
У овој вашој сплачини од коментара сте успели да се дотакнете безмало свега, осим поенте мог коментара.

А поента јесте да Америка - а овде мислим на оне који је контролишу, а не њен народ - инсистира на истој политици која је милионе људи коштала живота, и најзаслужнија је за то што је у домену међународних односа данас сила јасно изнад права. То је чини непријатељем свих држава, народа и појединаца којима је стало до слободе и благостања њихових друштава.

То што је међународно право данас "прича за малу децу" управо највише говори о онима за које кажете да су "gazda sveta i svetski kauboj". Нормалнима то може бити само додатни разлог да се боре против тога да Америка остаке "gazda sveta i svetski kauboj [...] u narednih bar 200 godina".

А што се тиче грешака, чињеница је да је америчка моћ данас тек бледа сенка америчке моћи деведесетих. Најбољи дани "gazda sveta i svetski kauboj" су јасно иза њега, и то само све говори.

На квалитет живота просечног Американца данас, и пре пар деценија, нећу се уопште освртати.
 
Sa leđa.
e90861ce3c549281dea8601552d70f60.jpg
1695a374e9a928c24769fcce8cee5afc.jpg
5f734a1820b924891075291baa971502.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
@Xaeyl
Pre svega obracao sam se prvenstveno vama posto zivite u svetu iluzija i ocigledno ste produkt raznih manipulanata o skoroj propasti Engleske i Amerike i dolasku Rusije i Kine na njihovo mesto. Onog trenutka kad vidim da Rusija uvodi sankcije Americi pocecu da menjam misljenje.

Ja lepo objasnih cinjenicno stanje odnosa u svetu a vi i dalje terate svoje. Vi ocekujete da se kauboji i vikinzi nekom izvine za svoju visevekovnu politiku i uvide gresku? Pa zar to nije smesno. Vi nista ne razumete. Moc Amerike i mudro povlacenje Rusije ce se nastaviti u istom ritmu i obimu kao i danas a dolar ce nastaviti da dominira svetom.

I da, previse se uzbudjujute. To sto ste skloni samoobmanjivanju i verovanju u razne dezinformacije prihvatate kao uvredu. Niko vas ovde ne provocira, ovo je mesto za razmenu misljenja, opustite se.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628493#p628493:1miy03y1 je napisao(la):
Nebojsa » 08 Јун 2019 07:15[/url]":1miy03y1]Onog trenutka kad vidim da Rusija uvodi sankcije Americi pocecu da menjam misljenje.
Већ их је увела. Толико о Вашим "чињеницама".

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628494#p628494:1miy03y1 je napisao(la):
Igor » 08 Јун 2019 07:25[/url]":1miy03y1]Vratimo se temi
Договорено.
 
Vrh