Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Zemljani to je kod vijadukta sa obe strane potonulo stara boljka.Ima jos na jednom mestu isto stanje od onog kratera prema Lajkovcu isto mali most.
 
Ljudi da mi odemo i otvorimo (po najavi predsednika) to za Vidovdan a oni neka vide šta će i kako će
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628921#p628921:28ben4r8 je napisao(la):
MiraC » Pon Jun 10, 2019 8:38 am[/url]":28ben4r8]Cemu onda kraj leta kao rok? Bas mi nije jasno. Opet su pokazali da ma koliko se o tome govorilo nema parcijalnog puštanja, znaci glinena mora biti gotova. Ako se jos nesto naknafno raskopava nema sanse da to sve odrade do septembra, cemu onda rok od nekih 2mes( ovo sto si označio Earth je malo,valjda to nije problem). Mozda je problem u naplati putarine,ali se moglo u pocetku ici bez naplate ,a kad zavrse sistem i sve nek napalcuju kao sto je @ Stara Mo govorio.
Cak i za onaj odron ispred tunela ne treba valjda ceo jun jul i avgust
Earth je jednom objasnio- od pocetka asfaltiranja pa do zavrsetka svega na AP treba nekih mesecak dana.
Ok,te guzve oko Umke,ali cak i da je to razlog - ko ide na more ,Zlatibor ima mogucnost da isplanira polazak ,da ako su guzve ide Ibarskom,preko Topole,preko Divcibara . Tu mozda gledaju da ce biti ogromne guzve,a u mom kraju iz godine u godinu u vreme najvece letnje sezone postavi se 5 semafora od Cacka do Uzica,pa zasto i tad ne uzimaju u obzir nevolje putnika.
Drago mi je samo da se konacno radi na glinenoj ,a ko zna pravi razlog svega ovoga


Naravno jos da dodamo par semafora Uzice -Zlatibor kao sto je ovih dana . . .

Kao neverovatni optimista ipak verujem u bar neko parcijalno pustanje (tunel Brancic, jedna cev . . . mozda i Lajkovac-Ljig . . . ), a sve to jer u petak 7.6. oko 15h videh asfsaltiranje izmedju traka autoputa sa nadvoznjaka u Ljigu prema tunelu - to bi znacilo preusmeravanje saobracaja na jednu traku i pustanje jedne tunelske cevi na Vidovdan . . . . cekamo Krcana i ostale da jave pouzdanije info. . .

Znam da nada umire poslednja :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629032#p629032:2ek0l1ho je napisao(la):
ilija » Pon Jun 10, 2019 5:54 pm[/url]":2ek0l1ho]https://youtu.be/-xYk0bT70Eo


"Uveravaju da će biti gotovo pre nego što krene prvi turistički talas ka CG"
Ovo je snimljeno pre 2-3 meseca i nije vise aktuelno.
 
na kojoj stranici ove teme ce biti prvi post za pustanje ove deonice? idemooo. 518 predvidjam :sesir:
 
Темпо којим идемо је око 1,5 дан по страници, тако да 518 достижемо за 20-30 дана, што ће рећи да си баш оптимистичан. Једино ако "замре" тема на неких два месеца, али то није очекивано јер како се буде ближило отварање ићи ћемо све бржим.
 
Koje otvaranje ,jel stvarno ili " moša salili smo se"? Kad sam ja razočarana, onda znajte situaciju onih koji su mozda ovo i očekivali !
Ja najozbiljnije stavljam novac na mart naredne godine, tad ce da bude i do Surcina :dil:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629252#p629252:8kn3cp29 je napisao(la):
Darko78 » Uto Jun 11, 2019 2:48 pm[/url]":8kn3cp29]Miro ima li Kineza negde ....
E Dare,nisam sigurna,kad bi neko ko je blizi javio ima li tj hoce li biti i sa strane Pz radova ,rado cu obilaziti i javljati, ovako ne znam gd3 tacno ni da gledam ni kojim putem da se pridje i slika. A u Lu sad gledam da je i Krstacko polje popavljeno( nista novo) ,to se sad sanira,pa mozda nije još tu radjeno na kampu. Nikoga nemam u tom selu
 
Evo situacije oko 14h na južnom izlazu tunela Brančić. Bilo je bas radno danas,dosta radnika ,mašina i vidi se da je to sve pri kraju. Usao sam na "kvarno" i u sam tunel gde takodje ima napredka u odnosu na pre tri nedelje kada sam bio. Stučniji od vas će videti sta je ono na plafonu...noseća konstrukcija rasvete? Ispred se asfaltira ono parče izmedju traka kao i prostor ispred kontrolne kućice i da je postavljena rasveta. Lepo to ide sada!!!



Pogledajte prilog 1

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 3

Pogledajte prilog 4

Pogledajte prilog 5

Pogledajte prilog 6

Pogledajte prilog 8

Pogledajte prilog 7
 
Slika bez strelice je 9.6,a danas je slika sa strelicom,da li jeovo asfalt? Bravo ako jeste! Petlja Surcin

Starchaser,svaka cast za slike, i spijunski rad.
 
Miro na celoj deonici velika razlika samo za dva dana .
A tunel opet dobre slike bravo i veoma blizu kraja .
 
Lepe slike oko tunela. Zavrsni radovi.
Dare, ako su poceli da asfaltiraju levu deonicu onog parceta na glinenoj, uskoro mozemo ocekicati I desnu jer su na slikama leva I desna traka tu isto bile nasute materijalom. Znaci 2 od 5 glavnih tacki na glinenoj je u fazi asfalta. Nazalost gornja I donja na slici se jos crvene, znaci da treba jos gornji kamen tampona pre asfalta.
 
Da Earth obe trake su bile u istom stanju na ovom delu. I dalje mi nije jasno zasto je sve pomereno za kraj leta.Tunel evo skoro gotov samo da postave svetleca tela i to je to, glinena ipak se konacno radi kako treba i krenulo asfaltianje manjih delova .
 
Ja se iskreno nadam da ce otvoriti do prvog jula, da ce onda reci rekli smo kraj leta, ali evo otvaramo pre roka zbog ljudi o sezone odmora...
 
Ma kad bi samo pustili petlju Ljig i tunel skratio bi se put nekih 5 min..U sezoni i 10 min, jer su svakodnevne guzve na semaforu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629187#p629187:33sp005z je napisao(la):
msksim1 » Uto Jun 11, 2019 12:40 pm[/url]":33sp005z]na kojoj stranici ove teme ce biti prvi post za pustanje ove deonice? idemooo. 518 predvidjam :sesir:
lakše je izračunati na kojoj stranici je trebalo već da bude pušten AP.
pre koliko stranica je bio mart 2017 ili da li nam je brzo i u kakvom raspoloženju prošlo tih 800 dana? :bash:
na nekim deonicama između lajkovca i ljiga je već izbledeo asfalt jer su ga stavili pre npr 400 dana.
mora biti spektakularno otvaranje, dugo smo čekali.
 
Pravo da vam kazem bas sam se smorio danas, jer sam ja otvorio ovu temu 2010. godine, medju prvima pravio reportaze i slikao deo Ub - Lajkovac i posle malo razocarano nisam vise pisao na ovoj temi jer eto skoro smo dosli do deset godina od otvaranja teme a jos nismo sa auto putem ni do Cacka dosli gledano od Beograda. Sve to previse traje, previse se fuserise, sve se narod drzi u nadi ove godine, sledece godine, jos malo, sad ce ova deonica sad ce ona, a zivot prolazi. Kada cemo mi uzivati u blagodetima tih auto puteva, kada cemo ih koristiti. Mogu samo da zamislim kako to izgleda iz pogleda mog oca ili Krcana, koji ceo zivot cekaju da se provozaju kao ljudi. I onda politicarima nije nista jos pola godine. Pa sta otvoricemo ga do kraja leta, do nove godine, a neki cekaju decenijama...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629305#p629305:3den1b4q je napisao(la):
Earthmoving » Uto Jun 11, 2019 7:55 pm[/url]":3den1b4q]Lepe slike oko tunela. Zavrsni radovi.
Dare, ako su poceli da asfaltiraju levu deonicu onog parceta na glinenoj, uskoro mozemo ocekicati I desnu jer su na slikama leva I desna traka tu isto bile nasute materijalom. Znaci 2 od 5 glavnih tacki na glinenoj je u fazi asfalta. Nazalost gornja I donja na slici se jos crvene, znaci da treba jos gornji kamen tampona pre asfalta.
Sve su to kratke deonice, ništa preteško za finišere koji bi to mogli da odrade za par dana, sva tri sloja.

Oni mogu da odrade sloj 1 do 1,5 km dnevno.
 
Vrh