Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Mislim od 23 maja. Posto rade parcijalno mislim da ce je raditi celo leto. U delovima ulice sa starijim asfaltom menjali su kompletan tampon, koji je sada mnogo deblji, kao i asfalt. Cak i to postavljanje semafora dovodi me u neku sumnju da ce mozda pojacati prevoz kroz Ratka Mitrovica, odnosno da ce po starim inicijativama mozda preusmeriti 37 ili 52 kroz Djodja Ognjanovica i Ratka Mitrovica umesto kroz Trgovacku i Ace Joksimovica. Videcemo sta ce biti do zimskog reda voznje i zavrsetka rekonstrukcije
 
To mi jedino ima logike. Za trenutno stanje na terenu tu nije potreban semafor.
 
Obnova Cerske ulice na Vračaru

Nastavlja se rekonstrukcija Cerske ulice, radovi se obavljaju planiranim tempom i biće završeni do dvadesetog jula, kaže predsednik GO Vračar Milan Nedeljković.

„Sredinom maja otpočela je kompletna rekonstrukcija Cerske ulice, u dužini od 860 metara na kolovozu širine 6 metara“, izjavio je predsednik Gradske opštine Vračar Milan A. Nedeljković prilikom obilaska radova, koji se izvode u delu od ulica Maksima Gorkog do Jadranske.

Predsednik opštine Vračar je građanima i predstavnicima medija izjavio da su radovi već završeni na deonici u dužini od 400 metara, dok će kompletna rekonstrukcija biti okončana 20. jula. U prisustvu zamenice predsednika GO Vračar Radmile Sarić, načelnice Uprave GO Vračar Gordane Baste, pomoćnika predsednika Opštine Aleksandra Vidakovića i izvršnog direktora za tehničke poslove JKP „Beograd put“ Aleksandra Svilara, predsednik je istakao da je vrednost radova na rekonstrukciji 25 miliona dinara.

„Ovo je jedna od nosećih ulica na Vračaru. Mi smo prošle godine, u ovom delu Vračara, završili rekonstrukciju Sazonove ulice u dužini od 1150 metara, i Šumatovačke ulice u dužini od 1000 metara. Cilj nam je da ovaj deo grada bude bez rupa. Mnogi naši sugrađani su imali probleme sa vozilima, te je Gradska opština Vračar, zajedno sa JKP ‘Beograd put’ obezbedila sredstva za rekonstrukciju. Kroz dva meseca će biti urađena i rekonstrukcija ulica Jovana Rajića i Đerdapske. Po završetku radova ovaj deo Vračara će biti obezbeđen dobrom mrežom puteva, kako trotoara, tako i kolovoza, i biće bezbedan za saobraćaj, kako za vozače, tako i za pešake i decu. S obzirom da je u ovom kraju osnovna škola obezbedićemo i postavljanje ležećih policajaca i ogledala, jer nam je cilj da bezbednost vračarskih učenika bude na najvišem nivou.“, istakao je predsednik Nedeljković.

„Dolazak predsednika opštine predstavlja veliko zadovoljstvo za nas. Ovo je za nas svečani trenutak. Zahvaljujemo se predsedniku Opštine, rukovodstvu Opštine, Gradu Beogradu i svima koji su se angažovali kako bi se ova rekonstrukcija realizovala. Zadovoljni smo urađenim i nadamo se da će se i dalje raditi da se ovaj kraj ulepšava“, izjavio je jedan od mnogobrojnih zadovoljnih stanara Cerske ulice Bogoljub Lepojević pozdravljajući predsednika Opštine.

Radovi na rekonstrukciji Cerske ulice završen je na delu deonice od ulica Maksima Gorkog do ulice Svetolika Rankovića. Radovi se nastavljaju u delu od ulica Svetolika Rankovića do Jovana Rajića. Investitor radova je JP „Putevi Beograda“, dok je izvođač JKP „Beograd put“.

izvor: Studio B
 
Postoji razlika u kvalitetu i obimu radova u centru i na periferiji
Na periferiji se uglavnom samo ljulne asfalt cesto bez ivicnjaka i trotoara a da ne govorimo o vodovodu ili kanalizaciji
Dok se to u centru sve u 90% slucajeva radi ...
 
Prošle godine renovirana kaldrma kod 11. aprila (Žorža Matea ulica) nije izdržala pljuskove

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ANOphisGsHc[/youtube]

 
Sprana podloga ocigledno zid sahte nije bio dobar ...
 
Tu je bio problem i pre rekonstrukcije. Svakih par meseci su popravljali i na kraju asfaltirali.

Bitno je da su rešili problem - noooot
 
Ovo Godzila izašla iz Valjevske ?????

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1joARlw4lAA[/youtube]
 
Sufozija tla- ispiranje...
Voda dospela do nivao do kog nije smela da ima drenaznog sistema...raskvasila nasip i odnela ga...
 
Zbog izvođenja radova na održavanju kolovoza u ulici Ratka Mitrovića na delu od ulice Spasovdanska do ulice Dimitrija Avramovića u periodu od subote 22.06. do 06.07.2019. godine, menja se režim rada linija JGP-a. 89 i 57 ce voziti kroz Ace Joksimovica. Kako posle sledi druga deonica Ratka Mitrovica za rekonstrukciju mislim da ce ova izmena vaziti do avgusta. Inace sinoc su zavrsili asfaltiranje habajuceg sloba od Zarkovacke do Spasovdanske.
 
Baš me hoće ovih dana. Opet sam naišao na auto koji je upao u rupu, ovaj put ispred zgrade.

Vozač misli da ne može da tuž Beograd put jer rupa nije postojala, nego se pod njim otvorila i da se to vodi kao nepogoda. Auto je kasko osiguran.
fa4386dced32c97854ec2c3fa0c05bdc.jpg
70233b5e1e4e0513e7c1a02593aa2ff4.jpg
 
Evo kratka analiza uradjenih bulevara (i onih koji se trenutno rade). Sta je uradjeno u poslednjih nekoliko godina:

1. Bulevar oslobodjenja oko 3km + od Slavije do Autokomande 1km (ukupno oko 4km)
2. Visnjicka oko 3km
3. Ruzveltova oko 1.5km
4. Vojvode Stepe oko 4.5km
5. Bulevar Zivojina Misica od mosta na Adi do petlje Zarkovo oko 2km
6. Kraljice Marije-27. marta-Dzordza Vasingtona-Cara Dusana 3km
7. Bulevar heroja sa Kosara 2.5km
8. Bulevar Patrijarha Pavla 1.7km
9. Bulevar Vudroa Vilsona 2.5km


Ukupno oko 24km.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632514#p632514:2e6qnn1r je napisao(la):
solecar » Sub Jun 22, 2019 11:38 am[/url]":2e6qnn1r]Ti ko Ivan Ivanović , vesti iz budućnosti. :)
Dobro je, ja reko sad ces da poredis ovih 24km sa dve "najbolje" rekonstrukcije u istoriji Beograda i univerzuma, Nemanjine od 800m i BKA od 2km ;)
 
Zašto bih tako nešto uradio kada si to upravo ti sam uradio , uporedio završene , započete i nezapočete projekte sa završenim. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632562#p632562:1ii61v0y je napisao(la):
solecar » Sub Jun 22, 2019 1:08 pm[/url]":1ii61v0y]Zašto bih tako nešto uradio kada si to upravo ti sam uradio , uporedio završene , započete i nezapočete projekte sa završenim. :)
Razumem, hteo si da kazes kako to mogu da poredim zavrsene bulevare Ruzveltovu, Bul oslobodjenja, Kneza Aleksandra, Visnjicku...sa Bulevarom Kralja Aleksandra koji je od svojih 7km urdjen na 2.5. Dakle 1/3
 
Ne , nego sam hteo da kažem upravo ovo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632479#p632479:38gye5gs je napisao(la):
Vračarac » Sub Jun 22, 2019 10:04 am[/url]":38gye5gs]Evo kratka analiza uradjenih bulevara (i onih koji se trenutno rade). Sta je uradjeno u poslednjih nekoliko godina:

1. Bulevar oslobodjenja oko 3km + od Slavije do Autokomande 1km (ukupno oko 4km)
2. Visnjicka oko 3km
3. Ruzveltova oko 1.5km
4. Vojvode Stepe oko 4.5km
5. Bulevar Zivojina Misica od mosta na Adi do petlje Zarkovo oko 2km
6. Kraljice Marije-27. marta-Dzordza Vasingtona-Cara Dusana 3km
7. Bulevar heroja sa Kosara 2.5km
8. Bulevar Patrijarha Pavla 1.7km
9. Bulevar Vudroa Vilsona 2.5km


Ukupno oko 24km.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632514#p632514:38gye5gs je napisao(la):
solecar » Sub Jun 22, 2019 11:38 am[/url]":38gye5gs]Ti ko Ivan Ivanović , vesti iz budućnosti. :)
 
Џаба те километраже, урачунај да је услед ненормалне крађе материјала и фушарења 1/3 свега тога, зато се и улице дезинтегришу понекад и пре завршетка радова
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632622#p632622:2puiw2m9 je napisao(la):
SRBO » Sub Jun 22, 2019 3:56 pm[/url]":2puiw2m9]Џаба те километраже, урачунај да је услед ненормалне крађе материјала и фушарења 1/3 свега тога, зато се и улице дезинтегришу понекад и пре завршетка радова
Mogu da se slozim, takva je recimo rekonstrukcija Vojvode Stepe...
 
Vrh