Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Da se pebacimo ovde sa pričom o poplavama na NBG
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633120#p633120:2vdhtt0t je napisao(la):
kizami » 15 minutes ago[/url]":2vdhtt0t]"Govoreći o poplavi na delu auto-putu na Novom Beogradu, Radojičić je rekao da su zbog ogromnih padavina dve crpne stanice ispale iz funkcije i da se, kada su one ponovo profunkcionisale, situacija vratila u normalu."
Kako to crpne stanice ispadaju? Zar to nije nešto što mora da radi u svakakavim uslovima.

Zašto nam semafori ispadaju iz funkcije posle svake kiše?

Zar ne mogu ti trafoi i crpne stanice i instalacije da se naprave bolje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632912#p632912:1khljgm2 je napisao(la):
direktor » Yesterday, 19:33[/url]":1khljgm2]Pa ti si imao bas dosta vode kako je prosla voda ispod vrata jesu pvc vrata sta je sa silikonom ispod praga ...
Moraces malo sa upravnikom porazgovarati sta i kako treba preduzeti sa se to ne bi ponavljali vidi imaju li druge vertikale taj problem....
Najbliži sam rešenju da zalijem betonom taj slivnik jer mi ne treba (naravno pazeći da beton ne ode do glavne vertikale). Prozore uvak zatvaramo i nikad nam nije ušla kiša kroz prozor.

Pogledajte prilog 1

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633123#p633123:3lek7fcx je napisao(la):
astrodule » 24 Јун 2019 18:41[/url]":3lek7fcx]
Kako to crpne stanice ispadaju? Zar to nije nešto što mora da radi u svakakavim uslovima.

Zašto nam semafori ispadaju iz funkcije posle svake kiše?

Zar ne mogu ti trafoi i crpne stanice i instalacije da se naprave bolje?
Надам се да штета није велика, колега. Нека срећа у несрећи је што се десило сад, када су температуре високе.

Наравно да могу. Има земаља у којима тајфуни изазову мање штете од оне која прати сваку иоле јачу кишу у нашим градовима.
 
Nije velika jer nam je taj parket već oštećen pošto nam se iz sličnog razloga izlila kuhinjska vertikala. Dobro je što nismo posle toga sređivali parket.

Taj problem sa kuhinjom smo rešili jer smo proširili usko grlo u podrumu odakle se voda vraćala gore.

Pričao sam sa komšijama malo pre, oni su isto imali problem sa kišnom kanalizacijom na terasi i na kraju su betonirali slivnik i probili cev kroz fasadu kao što imaju i neke susedne zgrade.

Onda sam gledao još neke terase na prvom spratu i video da su i oni probili cev kroz fasadu.
 
Имао сам сличан проблем док сам живео у иностранству. Особа поред је третирала сливник малтене као канту за смеће, и након месец дана, вода је почела да се враћа. Настала је хаварија у неколико станова. Морали смо да мењамо целу кухињу, паркет итд. Да ствар буде гора, све се десило док сам био на путу. Сцена која ме затекла по повратку није била нимало пријатна.

Нисам знао да уопште постоји такав систем канализације. Виђао сам балконе прикачене на олук, али на цев унутар самог зида - никада.

Обична рупа у тераси са пипом, иако можда помало незгода за пролазнике, дефинитивно најбоље функционише.
 
Da, rupa sa pipom je logično rešenje. Uopšte do sada nisam ni obraćao pažnju na to da lamele oko Fontane nemaju oluke spolja, već očigledno imamo samo unutar zgrade.

Moj tipa zgrade nema pipe, ali druge zgrade imaju.
 
Естетски гледано, систем без пипа и спољних олука је свакако најпожељнији, али и најпрактичнији. Незгодан је за одржавање, неретко изазива проблеме с влагом итд.

Изнад сам написао да нисам знао да такав систем уопште постоји, а заправо јесам. Оно што нисам знао је да се користи и код нас, на зградама попут Ваше. Мислио сам да је његова употреба ограничена на куле.
 
И то је све суштински битно за развој Новог Београда ? А боја лавора је вероватно најбитнија за тај развој.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633257#p633257:ua9tsyfi je napisao(la):
ris.risis » Pon Jun 24, 2019 7:08 pm[/url]":ua9tsyfi]Stan bez terase mi je fuuuuuuuj
Ма да... нарочито у центру, а нешто нисам видела да се терасе користе чак ни за цвеће, или је то јако ретко. Разумем терасу са погледом на зеленило које је често природни филтер, затим на парк, улицу са мањом или малом фреквенцијом саобраћаја али, тераса на којој сваки дан пада црни смог апсолутно је неискоришћена. Нпр. Французи и не отварају прозоре а на терасама се често могу видети пластични пси у природној величини.
2317702173.gif
Углавном их користе старији људи или самице не би ли заварали потенцијалне провалнике. То је као и мој пластични пиштољ на воду који за сваки случај држим крај улазних врата.
Лаку ноћ становницима Новог Београда у развоју, и поздравите Шапића с поруком да би могао уклонити коров који је у сукобу са ултра модерном архитектуром надомак истог.
 
Kome se treba obratiti za " probijanje " ulice, odnosno stvaranje još jednog ulaza i izlaza iz bloka? Konkretno blok 37 je u pitanju, a izlaz bi bio na ulicu Tošin bunar.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
 
Sek za saobracaj ....pitanje da li ce dozvoliti pogotovo ako treba semafor ....
 
Zaista glupo što Blok 37 nema još neki ulaz/izlaz iz bloka.

Nego, šta su ono radili kod izlaza/ulaza na Bulevar Milutina Milankovića?
 
Već par dana postavljaju behaton ploče. Po slobodnoj proceni, biće oko 10 novih parking mesta.
1yShumo.jpg
 
astrodule":v2osyatz je napisao(la):
Zaista glupo što Blok 37 nema još neki ulaz/izlaz iz bloka.

Nego, šta su ono radili kod izlaza/ulaza na Bulevar Milutina Milankovića?
Menjali su vodovodne cevi. Mislim i da su radili priključak za plac na uglu Milankovića i Tošinog

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
 
Pošto smo pominjali oluke, evo šta može da se desi ako se crevo iz klime sprovede u oluk

Prilikom instalacije klime, kod kolege su uboli crevo za kondenz unutrasnje jedinice u oluk.
Ovih dana, kada je bila jaka kisa, oluk se zacepio, ili nije imao dovoljan protok, i voda se preko creva popela, i napravila poplavu u stanu.
 
To mi malo cudno zvuci. Razumem da je voda stigla do spoljne jedinice, ali kako je stigla u stan?
 
O tome ljudi generalno ne razmišljaju jer zašto bi se kišna kanalizacija uopšte zapušila.

Opet dolazimo do stavke održavanja. Primetio sam da su nadstrešnice isred ulaza kod Fontane u očajnom stanju. Uslikaću sva ta curenja, raspadanja. Čak se vidi visoka trava na nekima.

Kiša je padala pre 2 dana, a sa nekih i dalje curka voda. Naša zgrada je sredila 3 od 4 nadstrešnice, ali zgrada uz ulicu je užas. Vidi se po ulazima da tu nema normalnih predsednika jer je sve zapušteno, pa i te nadstrešnice.
 
I kalis klupa dosla do nbg nekako
Bice to dobar parking i manje guzve ce se generisati tu...
Dule kako stojis sa vecerasnjim pljuskom ...
 
Ima 11 novih parking mesta. Postavljene su tri klupice i isto toliko kanti (koje su vizuelno užasne), zasađeno drveće. Baš lepo izgleda. Slikaću sutra.
 
Vrh