Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633286#p633286:2qg3wi4d je napisao(la):
mikas818 » 24 Jun 2019 18:34[/url]":2qg3wi4d]I ja mislim da je direktor u pravu, spojiti je najbolje resenje realno.

Па спајање је и испланирано, да се добије лепо булеварско спајање Димитрија Туцовића и Јужног Булевара, са све кружним током код Цветка, и продужетком трамваја до Стојчиног брда али већ знамо да од тога нема ништа, штавише следи вероватно потпуно одсецање булевара ето тако из спрдње
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633313#p633313:38jyt8n5 je napisao(la):
solecar » 24 Jun 2019 21:39[/url]":38jyt8n5]U kom smislu odsecanje Bulevara?

"Хехе сад ћу да направим зграду преко целог булевара". Вероватно једва чекају
 
Na 2-3 nedelje pukne vodovodna cev na relaciji Cvetkova pijaca- Ustanicka, danas nigde obavestenja da se kopa na stajalistu "Radio industrija-Koste Trifkovica" ljudi cekaju tramvaj, 309, 20.. skoro bilo pucanje cevi na raskrsnici Deskaseva-BKA ka gradu, hoce li se i kada napokon raditi ovaj potez, nije potrebna samo šminka, već i vodovod, kanalizacija...
 
Овај део Устаничка-Цветкова пијаца је стварно највећи хорор и најубедљивије најружнија улица у градској зони Београда...
Ако ово није приоритет ја не знам шта је... а то пуцање цеви на 2 недеље је још next level...
 
Чекаће се то дуго дуго - инвеститори морају прво да поруше све уџерице, а проблем је што се у неким деловима малтене потпуно уништавају блокови, и онда буде све испомерано и џумбус, и инвеститори неће да зидају ту ништа док се булевар не прошири - у бољој опцији регулација се скроз помера, али онда се добија глупост типа Ивана Градника 2 где зграда бије на булевар калканом, зато што би технички требало још дубље да иде.

Зато и треба прво да се откупе сви околни блокови, изграде улице па се земљиште распрода али не то је превише мешања у привреду и скупо
 
To kod Deskaseve su radili već 3-4 puta ove godine. Tu je dugo vremena bio šaht koji se klatio, sve dok nije propao i razbio cevi. Od tada je više puta pucalo i to uvek na istom mestu, jer nisu sposobni da poprave kako valja.
 
Ma svako pucanje nisu uspeli da poprave kako treba. To bude privremeno, i onda opet propadne asfalt. I što je najgore, oni to prvo iskopaju nešto pa zatrpaju šljunkom i ostave tako. I onda ili asfaltiraju kada neko to prijavi, ili ostane tako, i opet pukne. Tačno se poznaju mesta gde su bili ti radovi.
 
Чингријина-Милана Ракића-Булевар Револуције
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436578#p436578:1c89v40m je napisao(la):
vucko » 28 Феб 2017 07:06 pm[/url]":1c89v40m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436342#p436342:1c89v40m je napisao(la):
Mila mila » 27 Feb 2017 08:51 pm[/url]":1c89v40m]Ne mogu da tvrdim za ceo kraj, ali na zgradama na pocetku Cingijine obavestenje se pojavilo u subotu 25.2
Rok do 1.3. je za iznosenje kako tamo stoji "misljenja" o planiranom resenju.
Daleko sam od eksperta, ali zvuci I menu kao da se tu nista ne moze.
Ono sto mi nije jasno je da li se pri pravljenju tih palnova uzima u obzir I kavalitet zivota stanovnika cije ce se ulice rekostruisati. Tesko mi je da zamislim da ce zivot biti iole pristojan bez trenutno postojeceg zelenog pojasa, sa 1,5 m trotoara od ulaza u zgrade na pocetku Cingijine I uz to pojacanim saobracajem (cetiri trake ! tranzit?). Da nisu planirali I zvucne zidove np.!?
Ono sto bi bila korisna informacija je dinamika od ranog javnog uvida (o cemu je navedeno obavestenje) do pocetka realizacije.
Ako imko moze da pobegne (da se evakuise) iz Cingijine.
Komšinice, ja sam u ulici pored koja ima raskrsnicu sa Čingrijinom kod pumpe :)
Bio sam aktivan i oko Zvezdarske šume. Suština priče je da je već 40 godina planirano širenje Čingrijine, probijanje do Milana Rakića i Bulevara. Sa njime ide i premeštanje okretnice kao i produženje 28 kroz Milana Rakića za Mirijevo.
Batutova generalnim urbanističkim planovima nije nikada planirana da njom idu kamioni već je to bila Čingrijina.

Elem, nije to toliko strašno, biće ista situacija kao u Dimitrija Tucovića, ali ni tamo nije baš lepo jer nema zelenila a ni drveća. Čingrijina je zapravo produžetak Dimitrija Tucovića. Inače, zagađenje vazduha u Batutovoj je isto kao i u 29. novembra, ako ne i gore.

I ne, urbanisti ne pitaju građane ni zašta, jer se to može videti po bezbroj primera, jer su oni eksponenti interesa politike i kapitala.

Tek će poseban problem nastati oko parkinga jer će biti ukinuto ko zna koliko parking mesta, a pomenuta garaža kod okretnice se koristi kao mala fabrika svega i svačega. Inače, i Euromedik je trebao biti garaža ali je to neko prenamenio 90tih godina.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632911#p632911:1c89v40m je napisao(la):
Dart » 23 Јун 2019 07:33 pm[/url]":1c89v40m]Danas videh radove u Aradskoj ulici. Taman sam pomislio da će spojiti bulevar sa Milana Rakića, kad ono ćorak i dalje ostaje samo za pešake. https://zvezdara.rs/poceli-radovi-na-re ... /?lang=lat
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632914#p632914:1c89v40m je napisao(la):
direktor » 23 Јун 2019 07:39 pm[/url]":1c89v40m]Bespotrbno bacanje pare umjesto da su porusili sta treba i spojili sve do cingrijine
Измена плана саобраћајница на Звездари. Спајају се Чингријина – Милана Ракића - Булевар Револиције са новом саобраћајницом.

Измењен саобраћајни план: Звездару и Аутокоманду спаја нови булевар
С. Видачковић | 10. новембар 2019. 15:18 | Коментара: 1
Детаљном регулацијом предвиђена саобраћајница дугачка 3,2 километра од Димитрија Туцовића до Јужног булевара. Коловоз ће имати четири траке, а поред Цветкове пијаце биће изграђена нова деоница пута
http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 0%B0%D1%80
 
Da li se gospodara vučića, prosiruje do uliva u južni bulevar?

Koliko vidim, najveća korist ,bi se izvukla, kada bi se milana rakica, prosirila u smeru ka mirijevu



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Требало би ако буде места, лепо је тај део нападнут новоградњом.
 
Najkriticniji deo Milana Rakića je taj ka Mirijevu, na par mesta uopšte nema ni trotoara, jer su ograde pravili uz sam put. Deo od Olimpa nadole je manji problem, jer su uglavnom javni/drzavni objekti (2 škole, Olimp, vodovod, čistoća, PS, barake)
 
Taj najkritičniji deo ka mirijevu, koliko vidim po uvučenoj novogradnji, je izgleda projektovan za prosirenje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Милана Ракића се много шири, види се у плановима - што ће бити велико растерећење Мите Ружића (Мита се неће ни ширити, барем не значајно)

Мислим чак да га шире на 2+2
 
Ako budu čekali, da se sve novogradnje okončaju, onda prosirenja neće biti ni za narednih 20 godina.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Само ми није јасно зашто је побогу овај део обележен црвеном реконструисан и свеже отворен, нова калдрма , нови тротоари...

Да ли ће да ме изненаде па је то урађена једна страна будуће улице или се неко једноставно уталио за радове и све је бачено узалуд као толико пута до сада?
 
Kada sam video da tu rade nešto, pomislio sam kao konačno da će da povežu pravom ulicom taj deo. A onda sam video slike da je to "šetalište" obično i baš sam se razočarao.
 
Ta novootvorena mrtva ulica, je stvarno misterija.Ne bi me čudilo, da su radeći tu ulicu, zapravo dobili ideju za ceo ovaj potez čingrijina - južni bulevar.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Па једноставно - тал, + изговор да се не цимају са проширењем сад пошто морају да ћерају кроз куће и зграде
 
Ko zna kad će da se radi ovo probijanje tako da to sredjivanje kaldrme i nije bacanje para. Ovi planovi su stari barem 30 godina ...
 
Da je pameti radili bi se sto pre ovakvi projekti...Mirijevu vise ne moze da se pridje...ni iz Milana Rakica ni iz Mite Ruzica.
Ja vise ne bih izdao nijednu dozvolu niti za jedan jedini kvadrat nove gradnje tamo dok se saobracajno ne resi to naselje...
Al doduse njima dozvole u ovom gradu i ne trebaju..
 
Ne bih da baksuziram, ali dok počnu radovi kaldrma će taman biti zrela za zamenu (ako ikada uopšte i počnu).
 
Као да немамо већ 10 најављених и планираних проширења широм града.
 
A što je najveći biser , neće da liniju 77 prebace da se okreće kod Cvetka , jer se čeka to proširenje i spajanje.
 
Vrh