Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Obicno redovno presvlacenje asfalta i ne moze da se poredi kao jas se cjela ulica prepakuje tipa bka vojvode stepe ili resavska ruzveltova npr ...
 
Evo par slika sa rekonstrukcije ulice Ratka Mitrovica. Prvih nekoliko slika je od Spasovdanske do Dimitrija Avramovica tu se trenutno obavljaju radovi. Mozete videti i pripremu za semafore na raskrsnici R. Mitrovica-Spasovdanska. Tu postavljaju i spustene ivicnjake, a postavice ih i na svim ulazima u dvorista.Poslednje slike su od pocetka ulice, tj od Zarkovacke do Spasovdanske ulice. Tu su zavrsili sa radovima. .. Izvinjavam se sto su neke slike mutne, slikao sam u pokretu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632730#p632730:ztzso3bz je napisao(la):
astrodule » Sub Jun 22, 2019 11:55 pm[/url]":ztzso3bz]Je l to ona ulica što je dugo bila raskopana pa kiša sve sprala?
Ace Joksimovića je spirana.
 
Da Ace Joksimovica je bila unistena, proslo leto. Sada su bili pametniji pa su delove sa nagibima odmah asfaltirali prvim slojem kako im se ne bi to ponovilo. Habajuci sloj su postavili tek kada su zavrsili i sa ravnim delovima ulice. Trenutno je zavrseno oko 600 m, na 350 m se obavljaju radovi, a navodno ce raditi svih 2.2 km. Mada deonkod filmskog grada je radjen pre par godina i ne verujem da ce se raditi. Mozda ce raditi do raskrsnice sa Jablanickom. Inace ovo je jedna od najduzih ulica na Cukarici
 
Hvala. Ne znam najbolje taj deo grada pa mešam ulice.

Evo i sinoć je pljuštalo, valjda nije mnogo isprano.

Realno, ovaj jun nije baš dobar za građevinu.
 
Радови на реконструкцији Ресавске улице, део од Војводе Миленка -Милоша Поцерса - Вишеградске. Остало је да се постави још хабајући слој асфалта на улици и асфалтирају паркинг места ближе КЦС и тротоари. Радови се обављају под пуним саобраћајем у Ресавској !!!
Слике од јуче 26.јуна 2019.

Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Некада је на раскрсница Вишеградске-Ресавске-КЦС-је и Ургентног центра, била под калдрмом.
 
Šteta što nije popločano pa da ulica bude ujednačena od početka do kraja.
 
Sto vesic nije sklonije ove sklepotine sa trotoara sta slucajno zaboravio...
 
Од кад је Фолић склоњен, нема ко више да гура та рушења склепотина веселих деведесетих ... шта је срушено - срушено је.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632243#p632243:1amwnjxg je napisao(la):
astrodule » 21 Jun 2019, 14:57[/url]":1amwnjxg]Baš me hoće ovih dana. Opet sam naišao na auto koji je upao u rupu, ovaj put ispred zgrade.

Vozač misli da ne može da tuž Beograd put jer rupa nije postojala, nego se pod njim otvorila i da se to vodi kao nepogoda. Auto je kasko osiguran.
fa4386dced32c97854ec2c3fa0c05bdc.jpg
70233b5e1e4e0513e7c1a02593aa2ff4.jpg

I posle 10 dana su rupu zatrpali. Sa obzirom da se ovo verovatno vodilo kao hitna intervencija, mislim da uopšte ne treba da očekujem u skorije vreme krpljenje raznih rupa po trotoarima što sam prijavljivao
bbddbe45e1f8a5e795876d13b5832fa8.jpg
 
Imam jednu lepu proverenu informaciju sa vrha što se kaže :wink:
Svetozara Markovića će se raditi ove godine u delu od Bulevara do Kralja Milana. Pošto je ulica dosta široka a jednosmerna oni će je suziti malo kako bi mogao da prođe jedan auto i time rešili dva problema u tom delu, prvi je zagrađivanje parkiranih automobila što je redovna pojava ovde zbog velike širine a druga je da će tim suženjem povećati pešački deo. E sad još dve bar meni bitne i lepe stvari su te da će ulica ići u KALDRMU :D a trotoar će biti popločan (nisam pitao koja vrsta ploča) ali ja se nadam granitom, koliko sam razumeo ulica i pešački deo biće u istom nivou.
Posle toga isto tako radiće se i ostale ulice koje seku Krunsku i Njegoševu, Kralja Milutina i ostale...
 
У Гроцкој је јуче завршена реконструкција коловозног застора у Сутјеској улици 160 метара и део Вучка Милићевића у дужини од 100 метара од Сутјеске улице до раскрснице са улицом Српско-грчког пријатељства. Тренутно се бетонирају темељи за нове расветне стубове како би се овај део центра Гроцке коначно пристојно осветлио. У склопу ових радова реконструисан је и коловозни застор у Београдској улици, на деоници од Космајске до Златиборске улице у дужини од 185 метара.

65861542_2169420286489639_659639549974020096_o.jpg
 
I tako , ništa se ne radi po periferiji , samo se centar rekonstruiše i asfaltira. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635274#p635274:2y0m46fg je napisao(la):
solecar » 01 Јул 2019 01:05 pm[/url]":2y0m46fg]I tako , ništa se ne radi po periferiji , samo se centar rekonstruiše i asfaltira. :wink:
Као што написах више пута, на периферији се ради више него икада. Код нас у Гроцкој је за две године урађено преко 100 километара путева, а то је више него претходних 15 година заједно.

Али се у центар улаже и даље више него што грађани центра заслужују. Шта год им урадиш, ништа не ваља. Сад су у фазону да једва чекају да СНС оде да све разруше и врате како је било?!?!? Колико болестан треба да будеш за такав став?

Због таквог размаженог, себичног и бахатог понашања зауставио бих развој центра на једно 10 година минимум и буквално цео буџет дао периферији како би се како-тако изједначио јаз у развијености инфраструктуре створен у претходне две деценије.

Ионако је периферија трпела финансијек последице и комплетно завртање финансисјке славине још од 5. октобра, јер није делила политичко мишљење као центар града. Напредњаци као да су заборавили шта је Ђилас радио периферним општинама не тако давно, и уместо да ураде исто они улажу ко блесави ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635249#p635249:18p3ibbr je napisao(la):
astrodule » Yesterday, 13:02[/url]":18p3ibbr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632243#p632243:18p3ibbr je napisao(la):
astrodule » 21 Jun 2019, 14:57[/url]":18p3ibbr]Baš me hoće ovih dana. Opet sam naišao na auto koji je upao u rupu, ovaj put ispred zgrade.

Vozač misli da ne može da tuž Beograd put jer rupa nije postojala, nego se pod njim otvorila i da se to vodi kao nepogoda. Auto je kasko osiguran.
fa4386dced32c97854ec2c3fa0c05bdc.jpg
70233b5e1e4e0513e7c1a02593aa2ff4.jpg

I posle 10 dana su rupu zatrpali. Sa obzirom da se ovo verovatno vodilo kao hitna intervencija, mislim da uopšte ne treba da očekujem u skorije vreme krpljenje raznih rupa po trotoarima što sam prijavljivao
bbddbe45e1f8a5e795876d13b5832fa8.jpg
Opet smaram cenjene forumaše sa dogodovštinama iz kraja, ali ovo što se dešava je stvarno piš živi. Znači juče je Beograd put lepo isekao kvadrat oko rupa koje su bile oko slivnika i gde je propao asfalt. Prvo propadanje asfalta se desilo pre više od mesec dana, a drugo pre 10-ak dana.

Danas vidim ekipe BVK kako otkopavaju i priđem i pitam šta je bio problem i kaže mi lik da je Beograd put zatrpao rupu (a mislim i asfaltirao), a BVK još nije otklonio kvar !?!? :bash: :bash: :bash:

I posle kažu da u Srbiji nema posla...

Pa ne da bih smanjio plate odgovornima za ovu nesinhronizaciju, nego bih ih i otpustio. Znači BVK-u je trebalo više od mesec dana da otkloni jedan kvar, za drugi im je trebalo 10-ak dana, a Beograd put je zatrpao ne proverivši da li je BVK završio posao.

4de546d80f13a13569de9cf94e402776.jpg
bcbf71fc7829410f999d188fdb8463ce.jpg
 
Не верујем да БГ Пут иде са камионом пуним асфалта и затрпава рупе на које наиђе нити је дужан да проверава да ли је испод тога отклоњен квар, то би било апсурдно. Вероватно су добили налог од БВК-а да се рупа закрпи, а грешка је настала негде унутар њихове фирме

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635450#p635450:qsqbry1p je napisao(la):
stf » Uto Jul 02, 2019 8:13 am[/url]":qsqbry1p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635274#p635274:qsqbry1p je napisao(la):
solecar » 01 Јул 2019 01:05 pm[/url]":qsqbry1p]I tako , ništa se ne radi po periferiji , samo se centar rekonstruiše i asfaltira. :wink:
Као што написах више пута, на периферији се ради више него икада. Код нас у Гроцкој је за две године урађено преко 100 километара путева, а то је више него претходних 15 година заједно.

Али се у центар улаже и даље више него што грађани центра заслужују. Шта год им урадиш, ништа не ваља. Сад су у фазону да једва чекају да СНС оде да све разруше и врате како је било?!?!? Колико болестан треба да будеш за такав став?

Због таквог размаженог, себичног и бахатог понашања зауставио бих развој центра на једно 10 година минимум и буквално цео буџет дао периферији како би се како-тако изједначио јаз у развијености инфраструктуре створен у претходне две деценије.

Ионако је периферија трпела финансијек последице и комплетно завртање финансисјке славине још од 5. октобра, јер није делила политичко мишљење као центар града. Напредњаци као да су заборавили шта је Ђилас радио периферним општинама не тако давно, и уместо да ураде исто они улажу ко блесави ...
Treba da budes ,,toliko bolestan" ako si toliko slep i glup da ne vidis onu nakazu od fontane ,,Crveni pecac" , propadanja kaldrme na Kosancicevom vencu nakon par meseci, rusenje stepenica na Kalemgdanu kao najveca st*** sa stadiona (mada sta ocekivati od vlasti koju vodi jedan huligan,upravo sa stadiona...), popravljanja ploca 4 puta bi se u razmaku od 2 meseca (na istim mestima) ponovo raspale, pukusaj rusenja park i izgradnja poplacane pustinje sa fugurama sa jos genijalnijom idejom da se sruse iskopine zarad izgradnje garaze ,,Studentski trg"... Mislim da se iz ovog dolazi do zakljucka da je ipak nekog drugi ovde ,,bolestan" ili se mozda pravi zarad sendvica... (ne mislim bas na tebe ali ima nekih na forumu za koje itekako mislim) Pozdrav!
 
Имењаче, зато сам и написао то што сам написао. Да сам у врху власти у граду, зауставио бих сва улагања града у општине где нису добили политички подршку, улагао у оне где их људи подржавају а центар града оставити Бастаћу да га уређује из општинског буџета онако како грађани тог центра желе. Не видим зашто силити било шта.

Стари град СНС-у не треба. Врло просто.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635579#p635579:2fhni36n je napisao(la):
astrodule » 02 Jul 2019 01:35 pm[/url]":2fhni36n]

....
Opet smaram cenjene forumaše sa dogodovštinama iz kraja, ali ovo što se dešava je stvarno piš živi. Znači juče je Beograd put lepo isekao kvadrat oko rupa koje su bile oko slivnika i gde je propao asfalt. Prvo propadanje asfalta se desilo pre više od mesec dana, a drugo pre 10-ak dana.

Danas vidim ekipe BVK kako otkopavaju i priđem i pitam šta je bio problem i kaže mi lik da je Beograd put zatrpao rupu (a mislim i asfaltirao), a BVK još nije otklonio kvar !?!? :bash: :bash: :bash:

I posle kažu da u Srbiji nema posla...

Pa ne da bih smanjio plate odgovornima za ovu nesinhronizaciju, nego bih ih i otpustio. Znači BVK-u je trebalo više od mesec dana da otkloni jedan kvar, za drugi im je trebalo 10-ak dana, a Beograd put je zatrpao ne proverivši da li je BVK završio posao.
...


A da stvar bude još više kao iz neke uvrnute komedije:
I "Beogradski vodovod i kanalizacija" i "Beograd put" na svojim sajtovima postavljaju spiskove kvarova, planiranih radova, radova na mreži...

Zna se šta se radi.
Javno je.
Objavljuje se.

Oni ne da ne koordinišu radove, oni se jednostavno međusobno ignorišu.
A to je samo i jedino problem - šefova. Ništa više.
 
Vrh