Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

A kad cemo pocet govorit istinu bez politike?
Pocetak gradnje 2011 zavrseno 2014.
Da bi nest poceo gradit treba pre toga valjda uradit projekat i dobit dozvole. Ko je dao dao dozvolu da se gradi sa ovakvim tehnickim resenjima?
Najveci problem te 2014 i otvaranje puta je bio sto tadasnja opozicija a VLAST koja je pocela gradit nije pozvana na otvaranje.Iako je Djilas pozvan a nije dosao.
Po meni onom ko je projekovao ovakvu glupost treba oduzet diplomu.
I sad svu krivicu svaljivat na ove sto nisu pre ispravili greske nije fer.
I opet dolazimo do teme gde ste čuli ,videli da se neko proziva od politicara za sve nesrece koje su se desile ili da je neko od novinara tu pricu pokrenuo nema nigde.
A kako da bude kad ponovo dolazimo do njihove solidarnosti i nikom nista.
Gde su god zajedno nesto radili i kakvo god ispalo nailazis na zid sutnje
I zato nije fer optuzivat samo jednu stranu pogotovo u ovom slucaju .
 
Italijani, slovenci, nemci samo spustaju jersey barijere i sve je gotovo za čas. Bezbednije, nema svetala sa druge strane, milina... samo mi ostajemo 20 godina iza u svim segmentima.
 
Mislim da je djilas bio i tadic
Nisi pratio pricu pre projektovano je u jednom trenutku bandere su prvo bile na drugoj poziciju
Meni su svi isti
Zaltokosa je rekla da ce ispravi to i bic staze da produzi ...
 
Da permutovao sam Djilas je dosao u pravu si .Nazalost svi jedni drugim cuvaju ledja.A posto zivim u tom delu Bg sve dobro znam i svakodnevno bukvalno koristim most sve mi jasno .Od one nenormalne krivine ili ne znam sta je ono na sred pravca sreca imaju barijere, i vec je ispucao asfalt silazak sa mosta vec postaje skakaonica.A deo od mosta do pošte na krivini e tu je skoro asfalt kao na glinenoj na k11. Ja se vozeci nocu i kad pada kisa strahovito osecam nebezbedno.
 
Mislim da su do sad sa ogradama u sredini puta, stigli do Zrenjaninskog puta. Kad sam prolazio pre 3 dana bili su stigli do Kovilova. Naravno, kad se gleda od Pancevackog puta jer su odatle krenuli da ih postavljaju.
 
Sve to lepo ali još ovo da isprave. Ionako neće skretanje za Borču brzo , a i bolje da prave nadvožnjak i petlju a ne ovo prazno skretanje za levo. Da nećeš možda da skreneš skoro ili da pakriraš da praviš selfi.


Za ovo bi izveo nekog pred streljački vod. Voziš 80km/h i onda ti uleti ovaj iz srednje u skroz levu a ti ideš pravo na banderu. :bash:
Ova krivina pre mosta i posle mosta moraju da se ispeglaju a ima mesta da bude blaža.



Lepo što su ogradili ali mislim da će i tu ogradu da pokradu. Prvo zatezne trake kao dole na A1 (bilo sad u SATu) pa onda sve.

Samo po kratkom postupku. Neka nas ima milion manje al da živimo ko ljudi.
To bi bila "zadesna" smrt. Zadesilo se to da si ga našao da KRADE ono što drugima život čuva.
 
Kradu malo po malo na petlji hipodrom isto fale elementi...
 
Vozio sam ovim putem pre koji dan iz pravca Borca - Zemun i preko mosta. Nije mi jasno, da li ovo neko odrzava uopste i koji je plan dalje.

Vec na nekoliko mesta nedostaju bandere i vire kablovi od struje. A jedno 10 bandera su skroz iskrivljene u smislu da ne stoje pravilno kao sve ostale. Saobracajni znaci su isarani, a iz sahtova viri travuljina, mislim da je na par mesta cak i nikao suncokret.

E sad, posto je ovo jedan od retkih puteva sa 3 trake kod nas, izgleda da niko od vozaca ne poznaje pravila voznje na putevima sa 3 trake.

Ne znam ni da li ta pravila vaze kod nas.

Ali recimo svugde gde sam vozio do sad je bilo zabranjeno voziti srednjom trakom ako je kranja desna traka prazna. To pravilo vazi da se ne bi vozila preticala sa desne strane, sto se u sustini i desava na ovom putu.

Pravilo koje vazi u drugim zemljama je: obavezno je voziti krajnje desnom trakom, preticati srednjom ili krajnje levom u zavisnosti od toga koliko vozila ima i kojom se brzinom krecu.

Da li neko ima neke informacije ko je u stvari nadlezan za ovaj put?
 
Crno bjeli ivicnjaci jel to neko farbo zbogpropisa ili zbog navijanja....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636339#p636339:aqswnc4o je napisao(la):
Гага » 05 Jul 2019, 02:07[/url]":aqswnc4o]Слике 04. јул 2019., део смт-а од Пупиновог моста до петље са Зрењанинским путем.
file.php

vs

 
Lepše da ali nisam siguran koliko bezbednije.
 
Из безбедносних разлога, дрвеће не сме да се сади на разделном делу, такође не сме ни близу коловозних трака,брзог пута и аутопута. Такође не сме да се поставља метална заштитна ограда на десним странама коловозних трака, сем ако има неки паралелни пут нижег ранга (као рецимо на аутопуту десна трака ка граду, где има метална ограда јер ту има паралелни пут за насеље Радио Фар), ако има близу аутопут нека косина-онда се целом дужином колико је дугачка та косина - поставља метална ограда. Има још неколико случајева, али сам заборавио.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636487#p636487:13z5pv3j je napisao(la):
spatiotecte » 05 Јул 2019 04:27 pm[/url]":13z5pv3j]Gaga vozi BMW :)
Ја се држим Субаруа :kk: . Ја нисам љубитељ немачких аутомобила, могу слободно да кажем и европских аутомобила, осим бившег Саба (9-3 аеро и 9-7), па и понеког Пежоа (205 и 308 гти, 405 Ми 16, 508).
То је од сина бмв седмица е38, 4.0, 1994.годиште, сад треба да га продам. Из милоште га зову "транспортер", @Спатио знаш и сам зашто га тако зову.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636608#p636608:3se5kgbv je napisao(la):
Гага » 06 Jul 2019, 00:19[/url]":3se5kgbv]Из безбедносних разлога, дрвеће не сме да се сади на разделном делу, такође не сме ни близу коловозних трака,брзог пута и аутопута. Такође не сме да се поставља метална заштитна ограда на десним странама коловозних трака, сем ако има неки паралелни пут нижег ранга (као рецимо на аутопуту десна трака ка граду, где има метална ограда јер ту има паралелни пут за насеље Радио Фар), ако има близу аутопут нека косина-онда се целом дужином колико је дугачка та косина - поставља метална ограда. Има још неколико случајева, али сам заборавио.
Mislio sam i ja pre da ne sme, nego sam bio inpirisan ovim iz Novog Sada, valjda zakon vazi za celu drzavu, ali vrv je to samo zakategoriju brzi put sto kaze Gaga . Nisam znao samo za ogradu sa desne strane, ali ima logike. Gago svakako :kk: za edukativni post.

Elem kad smo kod zelenila (mali off,Igore ne zameri) mislim da bi svakako bilo potrebno saditi drvece pored gradskih ulica i bulevara.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636602#p636602:1i2j6l5n je napisao(la):
Igor » Sub Jul 06, 2019 12:51 am[/url]":1i2j6l5n]Lepše da ali nisam siguran koliko bezbednije.

Ima osnove da se kaže da po necemu nije bezbednije. Ali secam se, jednog povratka sa letovanja, bio sam na deonici autoputa u Grčkoj, neposredno pred granicu sa Makedonijom, gde ima drveca na razdelnom ostrvu. Koje je prirodni štit od zaslepljivanja farova vozila iz suprotnog smera. Za to je bolje. Ali šta ako neko vozilo iz kontra smera (odnosno njegov vozač) izgubi kontrolu, pa probije ogradu i pređe na moju stranu. Da nema drveća, ja cu to da primetim i možda ga izbegnem. A sa drvećem ću da teško uočiti.
 
Dali su počeli postavljati zaštitnu ogradu od petlje prema mostu?
Gaga moj je isto 4.0 BMW740 samo 1995. Ovde de živim je već oldtimer.
 
Juče nisu. Eventualno danas, ali čuli bi verovatno do sada.

Tako da, računaj da nisu.
 
@TihiSRB
Pravilna kategorija za tu sedmicu bi bio Youngtimer.
Svakako legendarni auto, a kao sto reče Gaga, poznat je po filmu transporter (prvi)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636901#p636901:2fref9wl je napisao(la):
Tihi_SRB » 06 Јул 2019 11:42 pm[/url]":2fref9wl]Dali su počeli postavljati zaštitnu ogradu od petlje prema mostu?
Gaga moj je isto 4.0 BMW740 samo 1995. Ovde de živim je već oldtimer.
Још нису @Тихи СРБ, имаш изнад моје слике баш тог дела смт-а, од четвртка-04.јула 2019.

Још ти није старовременски аутомобил, било где да је у свету. Рачуна се да је старовременски кад је старији од 30 година и да има потврду (цертификат) од овлашћене институције, значи за 6 година (2025.) ће ти бмв бити старовременски. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636920#p636920:3t5boms6 je napisao(la):
spatiotecte » 07 Јул 2019 02:35 am[/url]":3t5boms6]@TihiSRB
Pravilna kategorija za tu sedmicu bi bio Youngtimer.
Svakako legendarni auto, a kao sto reče Gaga, poznat je po filmu transporter (prvi)
Да, управо тако @Спатио, "Времешни младић" :D
Да, у питању је Транспортер 1
 
Vrh