Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Ja sam shvatila da oni nama ne nude nikakvu novu ogradu, vec samo uklanjanje postojece, da li gresim?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
persida":3bt5se49 je napisao(la):
Ja sam shvatila da oni nama ne nude nikakvu novu ogradu, vec samo uklanjanje postojece, da li gresim?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Da, da procitala sam ponovo hoce samo da je uklone. Ja sam naravno protiv, zato sto od nove onda nema nista jel nece svi da daju pare a neke i bas briga. Definitivno da ostane, pa da se ozeleni.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638548#p638548:3ot9kv8h je napisao(la):
persida » Pet Jul 12, 2019 4:38 pm[/url]":3ot9kv8h]Ja sam shvatila da oni nama ne nude nikakvu novu ogradu, vec samo uklanjanje postojece, da li gresim?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Bas tako. Da ostane postojeca ili da nemamo nikakvu. Da li treba mnogo da se razmisla da nam bude kakava takva ograda i da stiti ili da nema nikakva? :sesir:
 
Drage komšije. Po stoti put. U zaivnosti od toga kako nam ceo kompleks izgleda i kakav utisak daje, i koliko i kako se održava zavisiće cena naših nekretnina to jest investicija u budućnosti. Nisu ovo sicijalni stanovi pa da bude "ha ha baš me briga, tuđe". Nije tuđe, vaše je. Za sada jesmo i pored svega najbolji objekat u Dobanovačkoj jer ima masa malih novogradnjih čudnih proporcija.

Edit.

Ako izglasamo da se ograda ukloni ostaće ružna bedonska osnova. A svi stanari u prizemlju će postaviti rešetke na prozore i terase, svako u svojoj boji i zvedbi. Nakog toga je idući korak da krenemo sa zaplastičavanjem (niko stvarno nema para da zastakli) terasa :bash: :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638543#p638543:9yhiggcb je napisao(la):
mmv » Pet Jul 12, 2019 3:28 pm[/url]":9yhiggcb]Drage komsije,

U mailu jasno pise da nam se ne nudi nova ograda te da imamo 2 opcije da ostane ili da se skida.
Hajde da se dogovorimo da umesto vremena i ljudskog rada koji je potreban da se skine ograda da to vreme upotrebe za nesto drugo tipa sadjenje zive ograde i postavljanje navodnjavanja za iste.

Ako svi zajedno dodjemo do 3 izbora(a da ne ukljucuje preveliki izdatak i ljudski napor) uradice tako samim tim ce ta strana postati zelenija. Ovako ce nas individualno svesti na izbor DA/NE za ogradu.

Podrzavam. Neka ostane ograda a da umesto toga malo vise ozelene stranu kod Koloseuma i to je to. Tako cu i preneti sl. nedelje kada se vidim sa agentima. Nadam se da cemo uspeti ako svi stisnemo za zelenilo. Ograda ako nam kasnije ne odg mozemo je i sami skinuti.
 
zemun-ac":n2cim5qy je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638543#p638543 je napisao(la):
mmv » Pet Jul 12, 2019 3:28 pm[/url]":n2cim5qy]Drage komsije,

U mailu jasno pise da nam se ne nudi nova ograda te da imamo 2 opcije da ostane ili da se skida.
Hajde da se dogovorimo da umesto vremena i ljudskog rada koji je potreban da se skine ograda da to vreme upotrebe za nesto drugo tipa sadjenje zive ograde i postavljanje navodnjavanja za iste.

Ako svi zajedno dodjemo do 3 izbora(a da ne ukljucuje preveliki izdatak i ljudski napor) uradice tako samim tim ce ta strana postati zelenija. Ovako ce nas individualno svesti na izbor DA/NE za ogradu.

Podrzavam. Neka ostane ograda a da umesto toga malo vise ozelene stranu kod Koloseuma i to je to. Tako cu i preneti sl. nedelje kada se vidim sa agentima. Nadam se da cemo uspeti ako svi stisnemo za zelenilo. Ograda ako nam kasnije ne odg mozemo je i sami skinuti.
Slazem se sa vama, i ja cu isto uraditi. Samo da ne budu bezobrazni pa da izbetoniraju dotad.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ugovor i zakon štite stambenu zajednicu od zastakljivanja terasa i naknadnih izmena fasade od strane pojedinih stanara. Nije to kao nekad da svako radi i ugradjuje po svojoj volji.

Neka ostane ograda, ali da ozelene sa unutrašnje strane. Bilo bi idealno kada bi mogli da zasade biljke sa spoljašnje strane ograde, ali mislim da nema mesta za to. :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638451#p638451:jcz78b9f je napisao(la):
BBB » Pet Jul 12, 2019 12:54 pm[/url]":jcz78b9f]Kontejneri sasvim dovoljno daleko od zgrade, ograda ružnjikava ali boje da je ima nego da je nema, ništa strašno, ako se bašte srede ograda se neće ni primećivati. Jedini propust će biti ukoliko do Koloseuma ne bude posađeno drveće jer baš lepo izgleda na suprotnoj strani. Dodatni, ogroman propust su naravno donje klackalice kao nedopustiv propust investitora a ostalo sve je mlaćenje prazne slame.
Kontejneri sasvim dovoljno daleko od zgrade!? Jesam li ja to dobro pročitala!? Komšija, posavetovala bih Vas da pod hitno proverite dioptriju! A verovatno ste vi na donjoj klackalici,pa Vam jedino to smeta. Zašto je pogrešno da tražimo ono što nam je OBEĆANO? Na renderu se nigde ne pojavljuju kontejneri, dakle onda bi logično bilo da su oni DALEKO od zgrada i prozora ljudi i male dece koji su papreno platili svoje stanove i žele ono što im je obećano! Dakle kontejneri sigurno mogu I MORAJU biti premešteni negde gde nikome neće smetati. Deo oko Koloseuma MORA da se ozeleni, jer na renderu nigde nisam videla naznake Aušvica. Ograda je čista svinjarija. A i deo dvorišta koji pripada stanarima, 50 kvadratnih metara ili koliko već, je jad i beda. Ne tražimo zlatne lavove i zlatne ograde, nego ono što je predviđeno i obećano.
 
Nema potrebe da budete nevaspitani, da dovoljno daleko, maximalno
 
Drage komšije želim samo jedan smislen komentar iz kog razloga je ograda na 2m od kompleksa dobra i korisna? Čemu ona služi? Imate zelenilo imate sve ispred samih ulaza, čemu ograda da kada izađem ispred zgrade moram i tag da vadim da bih izašao iz kompleksa? Gde ste u A Bloku ili sličnim kompleksima videli ogradu isperd ulaza u zgradu??? Toga nema nigde. Sasvim je normalno da bude ograđeno dvorište, ali ceo kompleks???? Pa da imamo naše te ulice okolo pa da imamo ogradu po obodima tih ulica, a ovako nema nikakvog apsolutno smisla... imaš metar ipo trave pa ogradu ispred zgrade. Pa nismo u Aušvicu. Valjda je normalno da ulaziš u zgradu sa ulice bez ograde od kokošinjca. Ako bi zelenilo i trebalo negde to je po obodima do susednih plačeva, a na metar ipo od zgrade nema nikakvog smisla. Dakle ograda na tag za unutrašnje dvorište da, a oko zgrade apsolutno ne. Čemu ona služi kad imate interfone??? Kakva deca kakvi izgovori? Gde to još postoji???
 
:lol: Ogradu prihvatam, kakva takva je! Najgore je to zelenilo kod koloseuma, al nesto sam optimista pa se nadam ce nam ipak investitor incestitor to ovezbediti barem ako ne da se oduzi za donje uzasneee Kklackalice! P.s. U svakoj zgradi ima ovakvih kompleksasa od kojih ne mozes pobeci, al zato ovakve komsije lako ignorises kao sto je gospodjica tzv Iva koja demoralise sveee al bukvalno sveeee...preporucila bih vam da je najbolje da prodate odmah stan da ne gledate u kontejnere i sve ostalo sto vam smeta.!!!!!! 90% komsija ne sumnjam da su gospoda , uvek ima ona malaaa manjina koja se za sve buni :lol:
 
Milanmst":2e2rdnlh je napisao(la):
Drage komšije želim samo jedan smislen komentar iz kog razloga je ograda na 2m od kompleksa dobra i korisna? Čemu ona služi? Imate zelenilo imate sve ispred samih ulaza, čemu ograda da kada izađem ispred zgrade moram i tag da vadim da bih izašao iz kompleksa? Gde ste u A Bloku ili sličnim kompleksima videli ogradu isperd ulaza u zgradu??? Toga nema nigde. Sasvim je normalno da bude ograđeno dvorište, ali ceo kompleks???? Pa da imamo naše te ulice okolo pa da imamo ogradu po obodima tih ulica, a ovako nema nikakvog apsolutno smisla... imaš metar ipo trave pa ogradu ispred zgrade. Pa nismo u Aušvicu. Valjda je normalno da ulaziš u zgradu sa ulice bez ograde od kokošinjca. Ako bi zelenilo i trebalo negde to je po obodima do susednih plačeva, a na metar ipo od zgrade nema nikakvog smisla. Dakle ograda na tag za unutrašnje dvorište da, a oko zgrade apsolutno ne. Čemu ona služi kad imate interfone??? Kakva deca kakvi izgovori? Gde to još postoji???
Zato sto su stanovi u prizemlju i na prvom spratu dosta nisko a povrsina oko zgrade je javna i niko nebi voleo da mu se unistava imovina i zelenilo ispod prozora. Prekoputa je stadion, restorani, firme, skole i svakako nece niko da mu neko zvera u spavacu sobu.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638562#p638562:2umsfcoi je napisao(la):
Milanmst » Pet Jul 12, 2019 6:14 pm[/url]":2umsfcoi]Drage komšije želim samo jedan smislen komentar iz kog razloga je ograda na 2m od kompleksa dobra i korisna? Čemu ona služi? Imate zelenilo imate sve ispred samih ulaza, čemu ograda da kada izađem ispred zgrade moram i tag da vadim da bih izašao iz kompleksa? Gde ste u A Bloku ili sličnim kompleksima videli ogradu isperd ulaza u zgradu??? Toga nema nigde. Sasvim je normalno da bude ograđeno dvorište, ali ceo kompleks???? Pa da imamo naše te ulice okolo pa da imamo ogradu po obodima tih ulica, a ovako nema nikakvog apsolutno smisla... imaš metar ipo trave pa ogradu ispred zgrade. Pa nismo u Aušvicu. Valjda je normalno da ulaziš u zgradu sa ulice bez ograde od kokošinjca. Ako bi zelenilo i trebalo negde to je po obodima do susednih plačeva, a na metar ipo od zgrade nema nikakvog smisla. Dakle ograda na tag za unutrašnje dvorište da, a oko zgrade apsolutno ne. Čemu ona služi kad imate interfone??? Kakva deca kakvi izgovori? Gde to još postoji???
Pa verovatno kod vas u kokosinjcu :lol: :lol:
 
PLAN DETALJNE REGULACIJE BLOKA IZMEĐU ULICA: DOBROVOLJAČKE, DOBANOVAČKE, SVETOTROJIČINE I CARA DUŠANA, OPŠTINA ZEMUN

NIVELACIONO - REGULACIONI PLAN

DOKUMENTACIJA PLANA


8734f8871e28211b40b4c8fd2e884d2d.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638562#p638562:241n9swq je napisao(la):
Milanmst » Pet Jul 12, 2019 5:14 pm[/url]":241n9swq]Drage komšije želim samo jedan smislen komentar iz kog razloga je ograda na 2m od kompleksa dobra i korisna? Čemu ona služi? Imate zelenilo imate sve ispred samih ulaza, čemu ograda da kada izađem ispred zgrade moram i tag da vadim da bih izašao iz kompleksa? Gde ste u A Bloku ili sličnim kompleksima videli ogradu isperd ulaza u zgradu??? Toga nema nigde. Sasvim je normalno da bude ograđeno dvorište, ali ceo kompleks???? Pa da imamo naše te ulice okolo pa da imamo ogradu po obodima tih ulica, a ovako nema nikakvog apsolutno smisla... imaš metar ipo trave pa ogradu ispred zgrade. Pa nismo u Aušvicu. Valjda je normalno da ulaziš u zgradu sa ulice bez ograde od kokošinjca. Ako bi zelenilo i trebalo negde to je po obodima do susednih plačeva, a na metar ipo od zgrade nema nikakvog smisla. Dakle ograda na tag za unutrašnje dvorište da, a oko zgrade apsolutno ne. Čemu ona služi kad imate interfone??? Kakva deca kakvi izgovori? Gde to još postoji???

:grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638563#p638563:27bz5f3w je napisao(la):
Saska » Pet Jul 12, 2019 5:29 pm[/url]":27bz5f3w]:lol: Ogradu prihvatam, kakva takva je! Najgore je to zelenilo kod koloseuma, al nesto sam optimista pa se nadam ce nam ipak investitor incestitor to ovezbediti barem ako ne da se oduzi za donje uzasneee Kklackalice! P.s. U svakoj zgradi ima ovakvih kompleksasa od kojih ne mozes pobeci, al zato ovakve komsije lako ignorises kao sto je gospodjica tzv Iva koja demoralise sveee al bukvalno sveeee...preporucila bih vam da je najbolje da prodate odmah stan da ne gledate u kontejnere i sve ostalo sto vam smeta.!!!!!! 90% komsija ne sumnjam da su gospoda , uvek ima ona malaaa manjina koja se za sve buni :lol:
Ovo je pravi primer osobe koja gleda samo svoj interes, a pritom je ovaj komentar izuzetno uvredljiv. Uvažena gospođo, s obzirom da sam student Filološkog fakulteta, sa zadovoljstvom ću Vam pokloniti primerak gramatike srpskog jezika, kao i neko lako štivo da obogatite Vaš osiromašeni vokabular. Nisam znala da gospoda koriste izraze 'kompleksaš' i sl. Takođe 'mala manjina' je PLEONAZAM. Poradite na pismenosti, ako već sebe ubrajate u 'gospodu'. Stan ne želim da prodam, nemam nikakvu zamerku što se stana tiče, međutim nisam ljubitelj kontejnera. Ako Vi jeste, sa zadovoljstvom ću ih pogurati ispod Vašeg prozora, kao i ispod prozora komšije 'BBB'. Da budu, naravno, na 'maximalnoj' udaljenosti, kao što su sada. Živimo u demokratskoj državi, što znači da imam pravo da iznesem svoje mišljenje i zauzmem stav.
 
:lol: Aaa pa da zaista mi je sada sve jasnije, jednom recju ste Smaracica! A bice prilika da vas upoznam pa cete i saznati ko je al zaista ova uvazena gospodja, lepo ste to i rekli kao da ste i sami osetili! :p
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638569#p638569:1ahjuwpy je napisao(la):
Iva96 » Pet Jul 12, 2019 6:49 pm[/url]":1ahjuwpy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638563#p638563:1ahjuwpy je napisao(la):
Saska » Pet Jul 12, 2019 5:29 pm[/url]":1ahjuwpy]:lol: Ogradu prihvatam, kakva takva je! Najgore je to zelenilo kod koloseuma, al nesto sam optimista pa se nadam ce nam ipak investitor incestitor to ovezbediti barem ako ne da se oduzi za donje uzasneee Kklackalice! P.s. U svakoj zgradi ima ovakvih kompleksasa od kojih ne mozes pobeci, al zato ovakve komsije lako ignorises kao sto je gospodjica tzv Iva koja demoralise sveee al bukvalno sveeee...preporucila bih vam da je najbolje da prodate odmah stan da ne gledate u kontejnere i sve ostalo sto vam smeta.!!!!!! 90% komsija ne sumnjam da su gospoda , uvek ima ona malaaa manjina koja se za sve buni :lol:
Ovo je pravi primer osobe koja gleda samo svoj interes, a pritom je ovaj komentar izuzetno uvredljiv. Uvažena gospođo, s obzirom da sam student Filološkog fakulteta, sa zadovoljstvom ću Vam pokloniti primerak gramatike srpskog jezika, kao i neko lako štivo da obogatite Vaš osiromašeni vokabular. Nisam znala da gospoda koriste izraze 'kompleksaš' i sl. Takođe 'mala manjina' je PLEONAZAM. Poradite na pismenosti, ako već sebe ubrajate u 'gospodu'. Stan ne želim da prodam, nemam nikakvu zamerku što se stana tiče, međutim nisam ljubitelj kontejnera. Ako Vi jeste, sa zadovoljstvom ću ih pogurati ispod Vašeg prozora, kao i ispod prozora komšije 'BBB'. Da budu, naravno, na 'maximalnoj' udaljenosti, kao što su sada. Živimo u demokratskoj državi, što znači da imam pravo da iznesem svoje mišljenje i zauzmem stav.
Imate naravno pravo da iznesete svoje misljenje slazem se tu sa vama, al imam i ja da ga komentarisem!
 
Nivo komunikacije na ovoj temi je dostigao neslućene lepote. Prosto jedva čekam prvu skupštinu stanara da se svi počupamo.
 
Za drvece ne treba cekati, nego pisati i traziti resenje sa merinom. Ja sam im vec pisala.
Posto drveca za sada nema, ograda koja bi se ozelenila bi bila jedno resenje dok ne dodje i drvece da rashladi tu gomilu betona, bez obzira sta ce se kasnije na toj parceli graditi.

Mi smo buduci stanari, komsije i naravno da nemamo svi isto misljenje o svemu, ali nemojte spustati raspravu na licni nivo. Trazimo resenje iako smo razliciti i imamo razlicite interese. U nasem je interesu da zivimo u tom bloku slozno iako razlicito razmisljamo.
 
Napisi im e-mail pa ce ti onda odgvoriti. Ukratko: pitali su da li da uklone ogradu ili ne i da se izjasnimo.
 
I baš zato što je nivo komunikacije dotakao dno, ne želim više da uludo trošim vreme na nepotrebne rasprave. Ja sam osoba koja se zalaže za dobrobit svih stanara. Trebalo bi svi da budemo na istoj strani, jer nam je cilj zajednički, a ne da jedni druge sabotiramo. Nije humano da ispod/ispred nečije sobe (a pogotovo sobe jednog deteta) stoji osam kontejnera i tačka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638575#p638575:2fi3d34v je napisao(la):
cipiripi » Pet Jul 12, 2019 5:15 pm[/url]":2fi3d34v]Za drvece ne treba cekati, nego pisati i traziti resenje sa merinom. Ja sam im vec pisala.
Posto drveca za sada nema, ograda koja bi se ozelenila bi bila jedno resenje dok ne dodje i drvece da rashladi tu gomilu betona, bez obzira sta ce se kasnije na toj parceli graditi.

Mi smo buduci stanari, komsije i naravno da nemamo svi isto misljenje o svemu, ali nemojte spustati raspravu na licni nivo. Trazimo resenje iako smo razliciti i imamo razlicite interese. U nasem je interesu da zivimo u tom bloku slozno iako razlicito razmisljamo.

Slazem se komsinice, ovo treba da bude nas zajednicki stav i da tako zajedno nastupimo :kk:
 
Pa što odmah niste pomenuli da ste na filološkom :bash: :bash: :bash:. Dno je krenulo pominjanjem dioptrije i krajnje prostačkim Vašim upisom. Kako delite lekcije iz gramatike molio bih da posle zapete otkucate razmak pa onda novu reč kao ovde gde ste znali da ja imam klackalicu iako je nemam već garažno mesto/A verovatno ste vi na donjoj klackalici,pa Vam jedino to smeta. /. Uz obnovu gramatike bonton će Vam dobro doći.
 
Vrh