Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

A sad moj prilog aktuelnoj diskusiji, uz nadu da neću biti napadnut i da će se moje mišljenje poštovati kao što i ja svačije poštujem.

Bio sam sada do naselja, obišao ga celog i velika većina onoga što sam video mi se veoma sviđa. Ograda izgleda sasvim pristojno, ne upada u oči i mislim da je njena funkcija - a to je veća bezbednost stanara i zaštita naše zajedničke imovine - ono na šta treba da se fokusiramo. Svakako podržavam inicijativu da se ograda zelenilom dodatno ulepša ali preživeću i bez toga. Btw, tek su lamele 4, 5 i 6 njome ograđene, oko ostalih još uvek nije postavljena.

Najveći problem kod završnih radova vidim u nedostatku drvoreda niti bilo kakve ozelenjene vizuelne prepreke sa strane Koloseuma i slažem se da pogled komšijama koje tu imaju prozore nije reprezentativan. Nadam se da će investitor imati sluha da ulepša tu stranu i svakako ću to pomenuti prilikom primopredaje stana.

Što se kontejnera kod lamele 6 tiče, meni se sviđa kako su vizuelno ograđeni i mislim da su dovoljno daleko od prozora, ali takođe komšijama koje se povodom toga osećaju ugroženim želim da u saradnji sa Merinom nađu najbolje rešenje tako da i oni budu zadovoljni.

Ostatak je izuzetno lep vizuelno, stabla prelepa, unutrašnje dvorište izuzetno lepo sređeno, kao i popločani deo i zeleni pojas uz same zgrade.

Nadam se da će i asfaltiranje strane prema Koloseumu i naravno Dobanovačke biti uskoro gotovo i jedva čekam ključeve!
 
Dobronameran predlog pojedinim clanovima, spustite svoj ego, prebacite raspravu na nivo PP, pa da ostali koji ovo prate uopste mogu da dodju do sustine. Prebacite tu energiju i zelju za promenama na sastanke skupstine stanara i borbu sa problemima koji nam tek predstoje. Sustina je da novu ogradu necemo dobiti, a kako je ovo objekat za kolektivno stanovanje vecina ce odluciti prilikom primopredaje da li zeli ili ne postojecu ogradu. U predugovoru svi znamo sta smo dobili od specifikacije materijala, ovo sve ostalo je rekla-kazala, a investitor u tom slucaju moze samo minimum da ispostuje.

Pozdrav...
 
ono sto se ne moze popraviti sta je tu je, na donjoj sam klackalici al nema tu prepravke... :violina: ali za ove ostale stvari treba reagovati dok ne bude konacno, ozelenjavanje, ograda, kontejneri... dobro bi bilo da se negde ubaci cesalj za bajseve jer verujem da dosta komsija ne zna sta ce sa svojim bajsem a lodje su premale :( saosecam sa komsijom i komsinicom kojima su kontejneri kod prozora, video sam da ima prostora na cosku blizu lamele 6 gde bi mogli da se stave kontisi a da budu na vecoj udaljenosti od zgrada, to bi mozda resilo problem :kk: imate i moju podrsku
reagujmo ljudi dok jos mozemo, posle oni uzese nase pare i bole ih usi a tad je kasno
 
zna li neko sta je jos u planu od lokala u prizemlju osim arome? hoce li biti neki kafic ili sl kao u a bloku, westu itd? :kafa:
 
Loshmy91":yy7oh0u3 je napisao(la):
zna li neko sta je jos u planu od lokala u prizemlju osim arome? hoce li biti neki kafic ili sl kao u a bloku, westu itd? :kafa:


Meni kako je receno, doduse prosle godine, bice aroma prodavnica i njihov magacin... i nista drugo... ali ne znam da li je doslo do nekih promena


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638613#p638613:1qukirbi je napisao(la):
Trecelice » Pet Jul 12, 2019 8:20 pm[/url]":1qukirbi]
Loshmy91":1qukirbi je napisao(la):
zna li neko sta je jos u planu od lokala u prizemlju osim arome? hoce li biti neki kafic ili sl kao u a bloku, westu itd? :kafa:


Meni kako je receno, doduse prosle godine, bice aroma prodavnica i njihov magacin... i nista drugo... ali ne znam da li je doslo do nekih promena


Sent from my iPhone using Tapatalk
eh steta... ako nista barem imamo prodavnicu ispred zgrade :D
 
@DzoniL koliki deo dvorista je pripao stanarima i da li ima nekih rekvizita za igru (ljuljaske, tobogan i sl.)? Hvala
 
i poneka klupa... osim onih sto imaju dobar pogled na aromu :lol: jel slikao neko dvoriste?
 
Ima li neko informaciju da li ce sa trenutno nezavrsene strane do koseuma biti ulicne rasvete. Instalacija ocigledno nepostoji, jedino ako nisu zamislili koriscenje solarne energije, ali cisto sumnjam, obzirom da ni travku nisu predvideli za tu stranu.
 
zemun-ac":2ox8l5dw je napisao(la):
@DzoniL koliki deo dvorista je pripao stanarima i da li ima nekih rekvizita za igru (ljuljaske, tobogan i sl.)? Hvala
Po mojoj proceni oko pola pola, sve su već jako lepo uredili i ima rekvizita za igru. Evo par slika (nisam hteo da ulazim u dvorište da baš ne okušavam sreću, pošto i to što sam šetao po kompleksu nije baš bilo dozvoljeno ), vidi se zajednička površina i u daljini ograđeni deo za vrtić (ulaz između lamela 1 i 6):
f4996f7c4478022eefd407c7c4016ab4.jpg
766956599bb4d7decf75d910fddf200e.jpg
3fe10e2e15fee727005ea07a0c8ad7b8.jpg
323f45b2672d99057a404f09ce945c6a.jpg
6c02e7877c05c08e7ffffe183e7d3784.jpg
 
Ovo je prelepo.... a sta su Bogu zgresili stanari sa strane Koloseuma......

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
U vezi sa zelenilom kod Koliseuma, zna li neko koliko su u obavezi da ispostuju slike s rendera? Posto je render i ono sto smo dobili nebo i zemlja
 
Parkić je presladak ali mali, postoje i staze sa klupama gde dodatno može da se odmori, sve izgleda baš lepo. Stanovi sa baštama su prelepi, garaža fenomenalna, sa širokim ulazima, vrlo prostrana, one klackalice su čudne i zaista preniske. Deo ispred Koloseuma će garantovano biti sa nekim zelenilom jer sa unutrašnje i druge bočne strane ima onoliko posađenog drveća da bi bilo čudno da to i ovde ne urade
 
Molim vas obratite pažnju na međusobno obraćanje.
 
Prosto se pitam kako cemo se dogovarati na skupstini stanara da donesemo odluke kad se ovakve rasprave vode za nesto za sto ni ne treba da odlucimo vec samo iznosimo misljenje???
:notok:
 
Komsija, ja bih pre izabrao tu opciju nego da me bude kamioni koji dovoze robu u Aromu i oni koji odvoze smece. Ako Vam ne odg pogled na dvoriste mozemo zameniti stanove :)
 
Evo jos primera slicne/iste ograde u kombinaciji sa zelenom ogradom (naravno posle par godina)
 
Evo i ja da se prikljucim diskusiji. Forum pratim od pocetka, i sada se prikljucujem najvise zbog Emaila poslatog pre neki dan. Obisao sam gradiliste juce, i u principu je sve ok. Licno smatram da. Je bolje zadrzati ogradu oko objekata, pretpostavljam da ce svaki ulaz imati odgovarajuca vrata sa karticcom za ulaz.
Objektivno je bolje imati ogradu, zbog bezbednosti i grafita. Sjajne su ideje da se dopuni zelenilom, to bi bilo zaista fantasticno.
Po pitanju ograde imam pitanje dali ce ispred lamela 5i 6 biti takodje ograda prema placevima ka kojima gleda, jer su izbetnirali neki omanji zid ?
Kontejnera sto se tice shvatam nezadovljstvo komsija ispred cijih su lamela, ali je pitanje postoji li neko bolje mesto na ovako uskoj lokaciji.
Deo prema Koloseumu mi nije jasan , uopste.
Radovi su se produzili i ovoj fazi sve deluje bez ideje
Velika je disproporcija da izgledom sa druge strane, koji je zaista predivan.
Nadam se da investitor i za taj deo ima plan, jer mi je nezamislivo da ovakvo ruglo ostane.
 
MontiP":3ab84ixt je napisao(la):
Evo i ja da se prikljucim diskusiji. Forum pratim od pocetka, i sada se prikljucujem najvise zbog Emaila poslatog pre neki dan. Obisao sam gradiliste juce, i u principu je sve ok. Licno smatram da. Je bolje zadrzati ogradu oko objekata, pretpostavljam da ce svaki ulaz imati odgovarajuca vrata sa karticcom za ulaz.
Objektivno je bolje imati ogradu, zbog bezbednosti i grafita. Sjajne su ideje da se dopuni zelenilom, to bi bilo zaista fantasticno.
Po pitanju ograde imam pitanje dali ce ispred lamela 5i 6 biti takodje ograda prema placevima ka kojima gleda, jer su izbetnirali neki omanji zid ?
Kontejnera sto se tice shvatam nezadovljstvo komsija ispred cijih su lamela, ali je pitanje postoji li neko bolje mesto na ovako uskoj lokaciji.
Deo prema Koloseumu mi nije jasan , uopste.
Radovi su se produzili i ovoj fazi sve deluje bez ideje
Velika je disproporcija da izgledom sa druge strane, koji je zaista predivan.
Nadam se da investitor i za taj deo ima plan, jer mi je nezamislivo da ovakvo ruglo ostane.
Juce obilazeci kompleks iz razgovora sa obezbedjenjem mi je receno da drveca sa strane Koloseuma nece biti. Samo asfalt. Slazem se sa ogradom, ali da se trazi da se ona ozeleni. Ali je problem kako je odrzati jer nema obezbedjeno zalivanje. A za drvece takodje SVI pri primopredaji da trazimo da se napravi zelena barijera ka Koloseumu i supama. Pa ne moze sa jedne strane majka, a sa druge maceha! A svi su isto platili kvadrat! Bez obzira kako je stan orijentisan svi zivimo u istom kompleksu. A da ne govorim o otetom dvoristu!!!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Može se videti na detaljnom reg. planu koji je gore postovao jedan komsija da se sa strane koloseuma planira 20 parking mesta i kolovozna traka u oba smera, meni bas nije jasno gledajuci slike kako je sada, da to sve moze stati po širini ulice?

Pozdrav...
 
Gogiša":3t7d8srw je napisao(la):
Ima zalivanje uz samu ogradu, zumirajte moje fotografije iznad
Hvala...onda je super...ograda moze da se ozeleni!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vrh