Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Dule.BGD":w7gbo43h je napisao(la):
Može se videti na detaljnom reg. planu koji je gore postovao jedan komsija da se sa strane koloseuma planira 20 parking mesta i kolovozna traka u oba smera, meni bas nije jasno gledajuci slike kako je sada, da to sve moze stati po širini ulice?

Pozdrav...
A da li je bilo moguce na svaka 2 paring mesta posaditi drvo? Kako se to uglavnom i radi uz zgrade?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mazailunja":2w1sg23m je napisao(la):
Dule.BGD":2w1sg23m je napisao(la):
Može se videti na detaljnom reg. planu koji je gore postovao jedan komsija da se sa strane koloseuma planira 20 parking mesta i kolovozna traka u oba smera, meni bas nije jasno gledajuci slike kako je sada, da to sve moze stati po širini ulice?

Pozdrav...
A da li je bilo moguce na svaka 2 paring mesta posaditi drvo? Kako se to uglavnom i radi uz zgrade?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Moguce je sigurno, ne zauzima to bas toliko mesta
bda1912f8000c304ce6a83eed98a3986.jpg
 
Gogiša":okib8htp je napisao(la):
Mazailunja":okib8htp je napisao(la):
Dule.BGD":okib8htp je napisao(la):
Može se videti na detaljnom reg. planu koji je gore postovao jedan komsija da se sa strane koloseuma planira 20 parking mesta i kolovozna traka u oba smera, meni bas nije jasno gledajuci slike kako je sada, da to sve moze stati po širini ulice?

Pozdrav...
A da li je bilo moguce na svaka 2 paring mesta posaditi drvo? Kako se to uglavnom i radi uz zgrade?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Moguce je sigurno, ne zauzima to bas toliko mesta
Delim Vase misljenje, ali kako to sad promeniti kada su sljunak posuli i ocigledno zbog nemara ili stednje upropastili taj deo naselja?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Gogiša":3skp83g6 je napisao(la):
Mazailunja":3skp83g6 je napisao(la):
Dule.BGD":3skp83g6 je napisao(la):
Može se videti na detaljnom reg. planu koji je gore postovao jedan komsija da se sa strane koloseuma planira 20 parking mesta i kolovozna traka u oba smera, meni bas nije jasno gledajuci slike kako je sada, da to sve moze stati po širini ulice?

Pozdrav...
A da li je bilo moguce na svaka 2 paring mesta posaditi drvo? Kako se to uglavnom i radi uz zgrade?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Moguce je sigurno, ne zauzima to bas toliko mesta
Ne znam kako taj zahtev najbolje da se usmeri jer izmena reg. plana nije nesto sto ce tek tako da se radi, a ako zele na postojecem delu nesto da promene mogli su zasaditi blize zgradi gde trotoar ide uz ogradu, ako vec nije planirano da se drugacije izvede.

Pozdrav...
 
Danas ili sutra se asfaltira ulica do Koloseuma, a juče je već bio završen trotoar do zgrade sa te strane. Nakon toga će biti jasno da li ima nade za neko drvo ili ne. Što se ograde tiče, da izgleda jeftino u udnosu na sve drugo izgleda, jedino što može da je izvadi je ozelenjavanje kako su neke komšije i pisale i mislim da u tom pravcu treba tražiti rešenje sa Merinom, pre nego uklanjati je.
Od ostalih stvari, Aroma se intenzivno sređuje, primetio sam i izvedene kablove za spoljnu reklamu, nadam se da neće biti preagresivna. Sa te strane, na Dobanovačkoj ulici, deo trotoara koji treba još da se uredi biće verovatno u sredu rađen, i nakon toga će se uklanjati zaštitne ograde gradilišta te će pristup biti u potpunosti omogućen. Sve info naravno od čuvara..
 
Mazailunja":1s6msop4 je napisao(la):
MontiP":1s6msop4 je napisao(la):
Evo i ja da se prikljucim diskusiji. Forum pratim od pocetka, i sada se prikljucujem najvise zbog Emaila poslatog pre neki dan. Obisao sam gradiliste juce, i u principu je sve ok. Licno smatram da. Je bolje zadrzati ogradu oko objekata, pretpostavljam da ce svaki ulaz imati odgovarajuca vrata sa karticcom za ulaz.
Objektivno je bolje imati ogradu, zbog bezbednosti i grafita. Sjajne su ideje da se dopuni zelenilom, to bi bilo zaista fantasticno.
Po pitanju ograde imam pitanje dali ce ispred lamela 5i 6 biti takodje ograda prema placevima ka kojima gleda, jer su izbetnirali neki omanji zid ?
Kontejnera sto se tice shvatam nezadovljstvo komsija ispred cijih su lamela, ali je pitanje postoji li neko bolje mesto na ovako uskoj lokaciji.
Deo prema Koloseumu mi nije jasan , uopste.
Radovi su se produzili i ovoj fazi sve deluje bez ideje
Velika je disproporcija da izgledom sa druge strane, koji je zaista predivan.
Nadam se da investitor i za taj deo ima plan, jer mi je nezamislivo da ovakvo ruglo ostane.
Juce obilazeci kompleks iz razgovora sa obezbedjenjem mi je receno da drveca sa strane Koloseuma nece biti. Samo asfalt. Slazem se sa ogradom, ali da se trazi da se ona ozeleni. Ali je problem kako je odrzati jer nema obezbedjeno zalivanje. A za drvece takodje SVI pri primopredaji da trazimo da se napravi zelena barijera ka Koloseumu i supama. Pa ne moze sa jedne strane majka, a sa druge maceha! A svi su isto platili kvadrat! Bez obzira kako je stan orijentisan svi zivimo u istom kompleksu. A da ne govorim o otetom dvoristu!!!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Slazem se sa vama, na primopredaji stana cu se isto izjasniti.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mislim da ce investitori u buducnosti mnogo ozbiljnije shvatiti znacaj ograde. Kompleksi ce u buduce biti ogradjeni tvrdjavom i kanalom sa vodom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638909#p638909:1k523vt2 je napisao(la):
Dule.BGD » Ned Jul 14, 2019 8:07 am[/url]":1k523vt2]Može se videti na detaljnom reg. planu koji je gore postovao jedan komsija da se sa strane koloseuma planira 20 parking mesta i kolovozna traka u oba smera, meni bas nije jasno gledajuci slike kako je sada, da to sve moze stati po širini ulice?

Pozdrav...
Kad se pogleda pozicija kombija na slici, koju je okačio Gogiša, deluje da se mogu (nategnuto) nagurati parking mesta 2-2.5m širine i kolovozne trake 2.5-3m širine. Ako se tako napravi, što je u skladu sa regulacionim planom, jasno je zašto ne ostaje prostora za pojas zelenila.
 
dekius":16l0l39q je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638909#p638909 je napisao(la):
Dule.BGD » Ned Jul 14, 2019 8:07 am[/url]":16l0l39q]Može se videti na detaljnom reg. planu koji je gore postovao jedan komsija da se sa strane koloseuma planira 20 parking mesta i kolovozna traka u oba smera, meni bas nije jasno gledajuci slike kako je sada, da to sve moze stati po širini ulice?

Pozdrav...
Kad se pogleda pozicija kombija na slici, koju je okačio Gogiša, deluje da se mogu (nategnuto) nagurati parking mesta 2-2.5m širine i kolovozne trake 2.5-3m širine. Ako se tako napravi, što je u skladu sa regulacionim planom, jasno je zašto ne ostaje prostora za pojas zelenila.
A zasto je onda prezentovan nerealni render pri kupovini stana? Ako je imao uvid u regulacioni plan, a jeste sigurno?! Da se malo razmislilo sigurna sam da je red tuja mogao da se posadi! Isto je slagano i za dvoriste....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638952#p638952:23ca3ryj je napisao(la):
Mazailunja » Ned Jul 14, 2019 12:00 pm[/url]":23ca3ryj]
dekius":23ca3ryj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638909#p638909 je napisao(la):
Dule.BGD » Ned Jul 14, 2019 8:07 am[/url]":23ca3ryj]Može se videti na detaljnom reg. planu koji je gore postovao jedan komsija da se sa strane koloseuma planira 20 parking mesta i kolovozna traka u oba smera, meni bas nije jasno gledajuci slike kako je sada, da to sve moze stati po širini ulice?

Pozdrav...
Kad se pogleda pozicija kombija na slici, koju je okačio Gogiša, deluje da se mogu (nategnuto) nagurati parking mesta 2-2.5m širine i kolovozne trake 2.5-3m širine. Ako se tako napravi, što je u skladu sa regulacionim planom, jasno je zašto ne ostaje prostora za pojas zelenila.
A zasto je onda prezentovan nerealni render pri kupovini stana? Ako je imao uvid u regulacioni plan, a jeste sigurno?! Da se malo razmislilo sigurna sam da je red tuja mogao da se posadi! Isto je slagano i za dvoriste....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Potpuno se slažem, samo iznosim činjenično stanje. Nažalost, investitorski renderi prečesto nemaju veze sa realnošću i objekti se stavljaju u neka virtuelna okruženja (da ne nabrajamo pojedinačno, na forumu se mogu naći bezbrojni primeri).
 
Ma mogu da posade drvo na svakih 5m odmah do one stazice koja ide uz ogradu, to ni sada nije kasno sem ako nisu nasuli metar sljunka. Kada pogledas raspored zasada oko lamele 1 ni tu nista nije dalje svako ono drvo od zgrade.

Pozdrav...
 
Dule.BGD":ivkgi4w1 je napisao(la):
Ma mogu da posade drvo na svakih 5m odmah do one stazice koja ide uz ogradu, to ni sada nije kasno sem ako nisu nasuli metar sljunka. Kada pogledas raspored zasada oko lamele 1 ni tu nista nije dalje svako ono drvo od zgrade.

Pozdrav...
Samo malo dobre volje, na zaradu od onoliko stanova i lokala to je jeftinije od priveska za kljuceve, a efekat neuporediv u odnosu na investiciju! Pa bi dragi investitor trebao da uzme u obzir sve dobro sto je uradio vezano za zgradu i jos malicko se potrudi da svi budemo prezadovoljni. A ovako...???

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638962#p638962:m3tdsdwy je napisao(la):
kristijan » Ned Jul 14, 2019 12:36 pm[/url]":m3tdsdwy]Kakvo drvece, sve su izbetonirali danas. Bas je ruzno
Ja ne znam kako ste vi pravili ove slike, prilaz je i dalje zabranjen, Milmar izliva beton pored kuglane.
 
kristijan":jfq0y655 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638962#p638962 je napisao(la):
kristijan » Ned Jul 14, 2019 12:36 pm[/url]":jfq0y655]Kakvo drvece, sve su izbetonirali danas. Bas je ruzno
Ja ne znam kako ste vi pravili ove slike, prilaz je i dalje zabranjen, Milmar izliva beton pored kuglane.
cebbc2b8fd54527eeeee0fb92b1b9524.jpg

Evo kako izgleda betoniranje



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako ekspeditivno finiširana kreativna vizija...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xDQFDwRrBpA[/youtube]
 
Render je možda realan. Ali će sačekati gradnju na placu gde je Koloseum :(

Kontejnere su stvarno mogli da udalje u najdalji mogući ćošak od lamela. A to bih rekao da je gornji desni kada se gleda iz Dobanovačke. Po detaljnom planu tu nije planirana nikakva otvorena ulica pa da mogu da smetaju u budućnosti.
A tamo gde su sada postavljeni da se napravi tih par parking mesta koji bi se izgubili u tom ćošku.

Pozdrav.
 
:bash: Bez drveca uzasno izglefa!!! A pritom sve otvoreno , zamislite samo kad se svi budu parkirali kod Saca kad dodju, i svako ulazio tu, jednom recju, Haosssss nam sledi u najavi!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639029#p639029:1j3cts71 je napisao(la):
gosha.bg » Ned Jul 14, 2019 4:14 pm[/url]":1j3cts71]Kontejnere su stvarno mogli da udalje u najdalji mogući ćošak od lamela. A to bih rekao da je gornji desni kada se gleda iz Dobanovačke.

Predložite to komšijama iz lamele 6.

Ograda oko kompleksa zahteva hitno postavljanje zelenila.
 
Ako naseg unvestitora nije sramota pa sramoti i sebe i nas, nije mi jasno kako komsije pored tj. Koloseum i Sac nije sramota da ovo ostane ovako bez ijednog jedinog drveta?????? Golo, ruzno... nemam reci... ma sramota.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
persida":2n1e9ydf je napisao(la):
Ako naseg unvestitora nije sramota pa sramoti i sebe i nas, nije mi jasno kako komsije pored tj. Koloseum i Sac nije sramota da ovo ostane ovako bez ijednog jedinog drveta?????? Golo, ruzno... nemam reci... ma sramota.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
I oni su za zelenilo
 
Sredice se to jos malo, od drveca jasno nema nista ali verujem da ce staviti bar neke zardinjere sa zelenilom..
Dalje, nista nece biti otvoreno, postavice rampu i rentati parking mesta. Cak i da ne urade to odmah, nije Sac kod Nike kafana Durmitor pa da bude bas toliki haos..
Pa gde su sad svi ti automobili koji dolaze u tu prepopularnu kafanu?
Ustalom imate sad i ogradu sa vas stiti :roll:
 
Vrh