Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Postavljena nova stakla na ovoj zgradi, cetvrti sprat odozgo, bez klima.

Mogli su celu tako :roll:
 
Tabla za zgradu u kralja milana nema prikaz izgleda zgrade sto je obavezni dio gradj table ....
 
Ako Bog da, uskoro Vas ocekuje iznenadjenje u vezi ove zgrade... :D
 
Zgrada me podseća na Ušće pre rekonstrukcije (bombardovanja)...
 
Malo fasada iz Zemuna.Glavna ulica cela u skelama.
2c6f5142ab6c23b0e87b95dc2f1f8e73.jpg
299c9f9f16a906d798526e1d175f5c0f.jpg
aefeadc5f554535d4e024944df22e086.jpg
547463b429b3784d808d88ac38491b37.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nijedan jedini komentar o fasadama u Zemunu, gde se obnavlja citavo staro jezgro ali zato 6 strana o trotoaru u Karadjordjevoj. Tako je to u zemlji Srbiji :)
 
Cekamo da skinu prve skele pa da vidimo ...
1.boju
2.sta je sa kimama
3.sta sa reklamama
4.detalji...
 
Мало где су их скинули при реноворању, а реално и немају право то да траже од грађана докле год све државне и градске зграде, па и оне најрепрезентативније имају климе помфасади (зграда скупштине, зграда владе, стари и нови двор...).
 
Prosle godine su ih skidali ali dzabe, sad ih je dosta njih vratilo...
 
Meni je najveci problem kod ovih fasada sto nisu resili reklame po lokalima. Max bet, slot club, aroma...sve sljasti svaka razlicite dimenzije, cirkus zivi. To je grad morao da regulise kao baste u centru i kao kioske jednobojne.
 
Треба увести одредбу о излозима, рекламама и таблама на зградама, прво да столарија локала буде у складу са архитектуром зграде, а не као Лили са алуминијумским панелима у приземљу прелепе зграде у којој је легат Паје Јовановића, затим натписи, где смеју у боји, онда да ли смеју излози да се излепе и којим бојама. Да се ја питам по том питању би се угледали на Суботицу.
 
U prolazu.
7483365fb9a2a19882cacfa7108acdcb.jpg
551f8b88d92bd9c064b70288c8e93801.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ne mora se više ići do Narodnog muzeja,dovoljno je otići u centar Zemuna. Toliko lepih slika ima,prolazim tuda svaki dan i oduševljen sam idejom sa slikama na skelama
Jedino mi žao lika što je sam uradio fasadu hotela Grand relativno skoro. Doduše sređivao je i unutrašnjost o izbacio sve male lokale da odećom i ukrupnio prostor koji je uspeo da iznajmi posle malo čekanja. Ostaje nam da vidimo da li će grad izabrati lepše boje za Grand od njega( što iskreno i neće biti problem kad se pogledaju trenutne boje)
 
Ja mnogo ocekujem od nove marine, pristanista kako god koja se pravi u Zemunu, to ce dati dodatni smek Zemunu a i povecace se broj turista ako Bog da. Mali off ali nema veze ;)
 
Iskreno meni onaj pristan koji grade kod Kapetanije izgleda mali,kao i prostor za iskrcavanje,pa još kad se doda na to da tu treba da se parkiraju neki autobusi koji će ih prevoziti. I bez njih ume da bude gužva kad dođu 2 autobusa sa grupama koje obilaze Zemun,šta će biti posle,ne smem ni da pomislim.
 
Ima li neko render ili predložak kako će izgledati zgrada Putnika kada bude gotova? :)
 
Vračarac":1uxkiro4 je napisao(la):
Meni je najveci problem kod ovih fasada sto nisu resili reklame po lokalima. Max bet, slot club, aroma...sve sljasti svaka razlicite dimenzije, cirkus zivi. To je grad morao da regulise kao baste u centru i kao kioske jednobojne.
A šta da kažeš na ovo?
Ovo nije ni izlog, celu fasadu obložiše u zeleno. Dobro te se zaustaviše na prvom spratu.
Stvarno, kako im ovo dozvole???
9ef9f3d7b5d29fd1384491ec11557bb2.jpg
bf20d30925db1253c36c6e262a7ab62b.jpg


Послато са SM-G960U помоћу Тапатока
 
Vezano za reklame i oglašavanje - ko je u periodu od 2000 do 2005 otvorio štampariju/radionicu za reklame/panoe/bilborde/PVC table/natpise na vozilima... taj se sad valja u lovi. U zadnjih 10 godina, gde god se okrenem, svuda neke reklame. Tabla ''Menjačnica'', PVC natpis ''Leskovački roštilj'', folija na izlogu ''SALE'' (taj Sale se svuda potpisuje u zadnje vreme :mrgreen: ), bilbordi raznih vrsta... Za one koji su na vreme uleteli u to, kad je krenulo potpuno rasulo i urbani haos, to štampanje postade profitabilnije nego da držiš kladionicu. :kafa:


Inače gledam sad radove na fasadama u Brankovoj i moram da kažem da mi se sviđa što su stavili one mreže za skele sa različitim motivima i sadržajima. Bolje to nego ono ko ranije, bele monotone mreže ili još gore kao nekad - samo skele i ništa više.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640476#p640476:3e1vbkmv je napisao(la):
makarije » Пет Јул 19, 2019 4:45 pm[/url]":3e1vbkmv]
Vračarac":3e1vbkmv je napisao(la):
Meni je najveci problem kod ovih fasada sto nisu resili reklame po lokalima. Max bet, slot club, aroma...sve sljasti svaka razlicite dimenzije, cirkus zivi. To je grad morao da regulise kao baste u centru i kao kioske jednobojne.
A šta da kažeš na ovo?
Ovo nije ni izlog, celu fasadu obložiše u zeleno. Dobro te se zaustaviše na prvom spratu.
Stvarno, kako im ovo dozvole???
9ef9f3d7b5d29fd1384491ec11557bb2.jpg
bf20d30925db1253c36c6e262a7ab62b.jpg


Послато са SM-G960U помоћу Тапатока

Мени апсолутно није јасно у чему је овде проблем

У већини случајева оваквих критика ми није јасно у чему је проблем али ова је баш бизарна. Одвратна, мртва сива зграда чије је приземље улепшано бојом и складним дизајном. Да изгледа идентично а само да није намењено обележавању привредног субјекта него је нпр. уметнички мурал на сва звона би било хваљено што ме наводи на закључак да је главни проблем мржња према приватницима. Исто што као што сви игноришу шљаштеће тробојке по мостовима и граду и као што се нико не жали како новогодишње осветљење 6 месеци годишње смета станарима да би одједном светлеће рекламе сметале. Исто као што новогодишње сеоце на Тргу Републике представаљу скандалозно и бахато заузимање простора које би неко ваљда користио кад напада снег и све се зацрни.

Можете да пените до сутра али већини Срба је "вашарски" изглед престонице у виду светлећих реклама и живих боја драг тако да сви покушаји борбе против тога су дугорочно осуђени на пропаст као што су последњих 30 година забрана и прописа показале. Сивило и швапска естетика ће изгубити битку
 
Vrh