Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Evo i iz vazduha,

zamislite sa duplo višim kulama Skajlajn poslovna i Kula Beograd kako će ovo izgledati.

Inače, snimak je iz ministarstva nekog, ne razaznajem iz kog.

Za dron su imali, a da ubace u višoj rezoluciji to ne znaju.
 
Ко купи стан у Скајлајну добије следеће године најновији Нисанов модел Скајлајн :o , који исто излази на тржиште следеће године
:wink:
 
Poverovaće ljudi, trebalo bi požuriti, skočiće prodaja i biće navala od ponedeljka :lol:
 
Darko i Marko iz Mentalnog razgibavanja na 1:31:00 prezentuju neke savremene Arch Viz alate na primeru Skyline-a.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6FP2KWH51Y4[/youtube]

Ne ide baš da "spojlujem" i da kačim screenshot ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641073#p641073:2jmrk2md je napisao(la):
Саша » Ned Jul 21, 2019 10:38 pm[/url]":2jmrk2md]Из Сарајевске данас у пролазу:













Hm prozori su baš mali ili mi se to čini na slici. ?
 
Naleteo sam na ovu sliku i bas me podsetilo na Skyline i Bigz iza. Kako bi bilo lepo kada bi se Bigz spi... da imamo ovakav pogled sa mostova ili druge strane na ovaj deo grada.

cajasol-tower.jpg
 
Mislim da je ovo u Spaniji, Sevilja ... Pljunuti Skyline ali i najvece ruglo grada.... Izuzetno ružna zgrada....
 
Jeste Sevilla. Zgrada nije pojam lepote ali nije katastrofa. I ne smeta - ne utice, kako mi to volimo da kazemo za bg, na gradsku vizuru. Zgrada je, kada ste u gradu nekako neupadljiva. Centar je u odnosu na mesto sa koga je slikano u pravcu iza fotografovih ledja.
Sevilja je inace najtopliji grad u kontinentalnoj evropi (bio pre mesec i po i htedoh dumrem). Zabelezeno je da je sneg u poslednjih 500 godina provejao tacno 10 puta. Zbog toga u starom gradu svuda ima drvoreda narandzi. Sadjene su zbog niske guste krosnje koje bacaju kontinuiranu senku i korena koji se ne siri tako da potkopava temelje kuca ili ulic koje su veoma uske (negde i nema trotoara, a za vozace su "pakao").
 
Bilo bi dobro kad bi druge dvije kule podigli istovremeno ...
 
Jel su definitivno poceli sa gradnjom kule B, sta se desava na terenu po tom pitanju
 
Vidi se na drugoj slici kran da je postavljen, i da su krenuli da izlivaju stubove. Mislim da su izasli iz zemlje.
 
Slike su nastale u prethodnih 48 sati.

Kula B uglavnom juri ka vrhu iz jame, u jednom delu je samo izašla armatura.

Poslovnu kulu su konzervirali i čeka svoj termin.
 
kad će biti gotova shopping zona u okviru skyline? da li će čekati da sve tri kule budu gotove?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644683#p644683:2tvdv1fd je napisao(la):
bushwick » 02 Aug 2019 06:12 am[/url]":2tvdv1fd]kad će biti gotova shopping zona u okviru skyline? da li će čekati da sve tri kule budu gotove?

Šoping zona ?
Stvarno ?
To ti je bitan podatak ?
Vidim ja da me vreme prestiglo...
 
Naravno da ce se cekati sve tri, zato sto je upravu u sklopu tih zgrada soping zona, odnosno lokali koji je zajedno cine.
 
Mora da se završi parter da bi moglo da se priđe šoping zoni. Da bi se zavšio parter moraju da se završe svi građevinski radovi, uključujući izgradnju sve 3 kule i uređenje parka. Kao i useljenje stanova, i useljenje lokala uvek ide poslednje. Logično
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644778#p644778:1dejsfsn je napisao(la):
Myah » Pet Avg 02, 2019 5:56 am[/url]":1dejsfsn]Mora da se završi parter da bi moglo da se priđe šoping zoni. Da bi se zavšio parter moraju da se završe svi građevinski radovi, uključujući izgradnju sve 3 kule i uređenje parka. Kao i useljenje stanova, i useljenje lokala uvek ide poslednje. Logično

hvala na objašnjenju! tako nešto sam i ja mislila ali sam se ponadala da možda postoji neka prečica jer su mnogo vece šanse da koristim šoping zonu od npr. biznis kule.

ne mogu nigde da nadjem - koja je procena, kada bi sve to trebalo da bude useljeno?
 
Ja preptostavljam da izgradnja kule zavisi od anker tenanta. Nemam pojma kako se to zove na srpskom (anchor tenant na eng), ali koliko ja znam u inostranstvu svaki veliki poslovni soliter počinje da se gradi tek kada sa nekim potpišu ugovor da će da iznajmi dovoljno veliki deo zgrade da bi im se isplatila gradnja. Ja pretpostavljam, ali ne znam zasigurno, da će to da se desi i ovde. Logično mi je, pošto im se ne isplati da grade nešto što će da stoji prazno. Isto tako funkcionišu i stambene zgrade - kad se proda dovoljan broj stanova kreće izgradnja. Zato uvek ima pauza od par meseci između najave objekta i početka gradnje.
Tek kad završe grube radove na kuli mogu da raskopaju parter i rade popločanje (pošto ne bi valjalo da nešto padne odozgo i razbije nove ploče, na primer).
 
Vrh