Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643723#p643723:1ghaj4ou je napisao(la):
Straxa » Uto Jul 30, 2019 11:55 am[/url]":1ghaj4ou]Sta bi sa vozom do mladenovca

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

sta bi sa bg:vozom do panceva??????????????? dali su 200 MILIONA na novu prugu i mrzi ih da poteraju voz tuda
 
Nije problem u lenjosti , nego u lokalnoj samoupravi. Pitaj njihovu gradsku vlast zašto više voli autobuski saobraćaj u odnosu na železnicu.
 
i onda kazu diktatura....

da je, kamo lepe srece, diktatura, diktator bi odma nalupao lokalnu samoupravu i radio sta oce
 
Naravno da nije diktatura, nego autoritarna refeudalizacija.
 
Javlja mi se da od toga nema ništa dok se ne završi pruga Beograd-Subotica.
 
Javlja mi se da od toga nema ništa dok se ne izgradi ozbiljna mreža železnice u Grčkoj. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645089#p645089:147w1lwu je napisao(la):
dex87 » 03 Aug 2019 01:28 pm[/url]":147w1lwu]
wrexham":147w1lwu je napisao(la):
Naravno da nije diktatura, nego autoritarna refeudalizacija.
Bravo.

U Titovoj "diktaturi" te svinjarije nisu postojale.
Pogrešno.
Feudalne svinjarije su baš tada i nastale i pred smrt pomenutog dovedene do apsurda. Da se nije neko 1980. iz Pančeva za Beograd vozio vozom? Pa, to su tada bile dve železnice, a do 1989, praktično, dve države...
Inače, diktatura je trebalo da napišeš bez znaka navoda, jer, da sam tada ja rekao ovo što sam sada, išao bih u zatvor. Bem ti takvu zemlju i one što je priželjkuju.
(Brozonostalgiju i inače ne razumem, a posebno na temi o železnici, jer je u to vreme apsolutni prioritet dat drumskom saobraćaju)
 
A šta bi bilo da si napisao reč diktatura u vreme srpskih velikana Karađorđa ili kneza Miloša? I vidiš li ikakav apsurd i posle Titove smrti po pitanju feudalizacije i autokratije, 80tih i 90tih godina prošlog veka ili je tad sve normalno funkcionisalo?

U 21. veku postoje perfidniji i daleko efikasniji načini razračunavanja sa političkim neistomišljenicima od da ga strpaš u zatvor... Politički ga marginalizuješ, otvoreno blatiš, u javnom diskursu mu ne daš šansu da na išta od toga odgovori, mažeš oči građanima da sve to radiš zarad njihovog dobra, a jedini cilj ti je da niko ne dira tebi dodeljen deo kolača...

Пантограф":2htebvq0 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645089#p645089:2htebvq0 je napisao(la):
dex87 » 03 Aug 2019 01:28 pm[/url]":2htebvq0]
wrexham":2htebvq0 je napisao(la):
Naravno da nije diktatura, nego autoritarna refeudalizacija.
Bravo.

U Titovoj "diktaturi" te svinjarije nisu postojale.
Pogrešno.
Feudalne svinjarije su baš tada i nastale i pred smrt pomenutog dovedene do apsurda. Da se nije neko 1980. iz Pančeva za Beograd vozio vozom? Pa, to su tada bile dve železnice, a do 1989, praktično, dve države...
Inače, diktatura je trebalo da napišeš bez znaka navoda, jer, da sam tada ja rekao ovo što sam sada, išao bih u zatvor. Bem ti takvu zemlju i one što je priželjkuju.
(Brozonostalgiju i inače ne razumem, a posebno na temi o železnici, jer je u to vreme apsolutni prioritet dat drumskom saobraćaju)

A šta se to promenilo do danas? Valjda treba nešto da se za 40 g. promeni na bolje a ne da sav saobraćaj staje u Ovči kao da je reč o nekoj krajnjoj stanici u malom pograničnom mestu, i tek poneki "međjunarodni" voz protutnji za Vršac. Sa svim onim teretnjacima mi deluje kao da je i carina tamo...

To šta je u toj državi pre 40g. u saobraćajnoj infrastrukturi pa tako i u železnici izgrađeno i koje su brzine postizane i koliko se ulagalo i održavalo i u kakvim se vozovima putovalo i kako su ljudi komunicirali jedni sa drugima u javnosti i u tv emisijama i u tim kupeima u kojima su putovali... i ovo dno opšte društvene dekadencije koje danas živimo zajedno sa rijaliti gadurama i lokalnim moćnicima i njihovim kartelima koji ne daju ni 5 para na to šta građanima treba već bi po svaku cenu da očuvaju šta su razgrabili o tome nek pričaju ljudi iz železnice, ja ću ovde stati.

300000 Nemaca proterano, 300000 Srba naseljeno za vreme tog Tita i tada po prvi put Vojvodina postaje (etnički, većinski) srpska i onda kažu 'dve države', sve je to Tito činio protiv Srba...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645234#p645234:17qap1x5 je napisao(la):
Noki » Sub Avg 03, 2019 11:34 pm[/url]":17qap1x5]300000 Nemaca proterano, 300000 Srba naseljeno za vreme tog Tita i tada po prvi put Vojvodina postaje (etnički, većinski) srpska i onda kažu 'dve države', sve je to Tito činio protiv Srba...
A dole južno , u isto to vreme , 300000 Srba proterano, 300000 Albanaca naseljeno...
 
@Pantograf pa dobro 40 godina Copavog više nema, za vreme Miloševića voz je saobraćao na relaciji BG-Pancevo , šta nam se to danas dešava, free market, democracy... Da li je normalno da ukine voz samo da bi pojačao ATP-u prihode a firma im se raspada kao i autobusi (dobro znamo da ta firma finansira SNS ujedno) pa zato se i ne vide viškovi...

Znači imali smo pomake na bolje pa se neko setio da degradira...uruši.
I da se vrati voz opet , bojim se da će ga opet ukinuti jer "nema putnika"
Strategija im je super, prvo uništiš pa kao obnavljaš...

Beše 2011. godine su poljoprivrednici štrajkova li, sve blokirali, Pa-BG na posao jedino vozićem, bili puni sećam se kao danas. Kao u Indiji haha.
 
Momci, nemojte se srditi, svi smo izloženi teškoj propagandi i zaglupljivanju, pa nam tako i promiču notorne činjenice i jednostavne istine: Srbija i Vojvodina su do 1989. defakto bile dve države. Voljom Broza. I Kardelja. ŽTO Beograd i ŽTO Novi Sad su bila dva samostalna preduzeća (tj. 'radne organizacije', jer do 1988. preduzeća zvanično nismo ni imali). U Pančevu je cvetalo (feudalno) autonomaštvo i podozrenje prema Beogradu. Iz Beograda se u Pančevo putovalo autobusom, iako bi se u bilo kojoj drugoj zemlji, i na istoku i na zapadu, putovalo - vozom.

Pruga Beograd-Pančevo je rekonstruisana i elektrifikovana tri godine po ujedinjenju Srbije, 1992, i tada je krenuo masovan saobraćaj.

Kasnije, kao što znamo, ništa nije ispalo kako treba, ali to ne znači da se ovo pre toga nije desilo, ili da nije bilo kako je bilo.
 
Offtopic je obrisan molim vas da se drzimo teme ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642439#p642439:2g5w3qvj je napisao(la):
Bender Rodriguez » 25 Jul 2019 04:54 pm[/url]":2g5w3qvj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642434#p642434:2g5w3qvj je napisao(la):
Marcus Lupus » Čet Jul 25, 2019 5:34 pm[/url]":2g5w3qvj]Državi bi bilo pametnije da poboljša socioekonomski položaj celokupnog stanovništva, a posebno najugroženijih slojeva, pa onda više ovih problema neće biti, i to je ono za šta bi trebalo svi da se zalažemo, a pravne diskusije neka vodi pravna struka.
Prvo, ne kradu ovde samo oni koji jedva preživljavaju. Naprotiv, ovakve krađe uglavnom čine oni koji su lenji da rade bilo šta drugo. Nema to veze sa socioekonomskim položajem celokupnog stanovništva nego sa zakonima i stanjem države. Ima i bednijih država od nas pa se tamo ne krade ovako zato što se zna da će mu se napiti krvi. Dalje, ja potpisujem da sve i da sutra svaki Srbin dobije veću platu a država krene da olakšava narodu život, da bi iste ekipe nastavile da glođu pružne prelaze, semafore, mostove i depoe. Opet - zato što im je tako lakše.

Veoma intrigantno razmišljanje, u principu u suprotnosti sa svim psihološkim i sociološkim saznanjima pa i zdravim razumom, da li bi mogao malo detaljnije da nam izvedeš argumente (jače od tvog potpisa, koji cenim i uvažavam) za svoje tvrđenje da ljudi ne žele da im bude bolje i da žele da ih svi preziru? Mislim da bi bilo baš zanimljivo pročitati, nisam do sada sreo u životu takvu osobu (osim graničnih ličnosti), a verujem ni većina ostalih.

Slažem se da ovde ne kradu samo oni koji jedva preživljavaju, ubedljivo najviše kradu oni koji odlično žive i već imaju milione (u devizama), i svi znamo ko su.

Teško da par miliona ljudi greši a manjina je jedina u pravu. Nego znam ja o čemu se radi, ali ajde da ne pišem nešto zbog čega bi se neko našao uvređen i da se ne bi pokretale nove rasprave, staću ovde.

Vrlo lako par miliona ljudi greši, a manjina je u pravu, npr. manjina Nemaca koja je pred Hitlerom pobegla u egzil ili platila glavom suprotsavljanje njegovoj politici je bila vrlo u pravu, dok su milioni grešili.

ali da vi treba nekome da potpišete 20 godina (trećinu života!) zatvora i saopštite mu tu kaznu gledajući ga u oči, baš me zanima da li biste se tek tako frljali brojevima i mirno došli kući i spavali
A zamisli da to kažeš porodicama i prijateljima ljudi koji su poginuli zbog takvih lopovluka, ili da kažeš to ljudima koji su pretrpeli značajne materijalne štete zbog istih...
[/quote]
:violina: :violina: Veoma dirljivo i potresno, plačem. :blah:
Ko je poginuo zbog takvih lopovluka, pratim vesti svaki dan i ne sećam se nekog slučaja?

U svakom slučaju, veoma, veoma topao i emotivan odgovor, vidim da su sagovornici na temi prepoznali ovu toplu ljudsku priču koju si nam sastavio i plusići pršte; nadam se da se niko nije rasplakao nad tužnom sudbinom materijalne štete. Međutim, apelovao bih na sve da suzbijemo svoje emocije npr. gađenja prema određenim, kako se ovde nazivaju "ekipama", i problemu pristupimo iole racionalno, s obzirom na to da ovaj forum nije tele-novela niti rijaliti program, te da svoje fantazije o naučnofantastičnim metodama zaštite pruga, opsesivne fantazme o svemogućem zatvoru i apsolutnoj kontroli, fantazmagorije o zbrisavanju "ekipa" iz okom vidljivog prostora, te logičke greške u vidu demagoških podmetačina tipa "nemoguće da većina greši" i "oni neće da im bude bolje" svedemo na najmanju moguću meru. :kk:
 
Markuse, Hitlerova partija nikad nije dobila većinu na izborima, a sam firer je jedine direktne izbore na kojima je učestvovao - izgubio od onemoćalog starca. Ta teorija o većini i manjini ti je pogrešna, a još pogrešnija je ona da je siromaštvo opravdanje za lopovluk. To ne može biti nikad, jer je u suprotnosti sa principom samoodržanja društva. Ravno je, dakle, kolektivnom samoubilaštvu. To se seče u korenu, nema šta da se diskutuje.

Još manje je jasno kako ti ne vidiš opasnost po živote koja može da nastane krađom signalno-SIGURNOSNE opreme na pruzi? Shvataš li da, kada u nekoj zajednici do određene mere ojača stav koji to opravdava (levi ekstremizam), da onda upravo na vlast dolazi neki Hitler ili sličan, da se povrati osnovni red? Da li to želiš?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645550#p645550:2gsotby2 je napisao(la):
Marcus Lupus » Pon Avg 05, 2019 12:46 pm[/url]":2gsotby2]
Veoma intrigantno razmišljanje, u principu u suprotnosti sa svim psihološkim i sociološkim saznanjima pa i zdravim razumom, da li bi mogao malo detaljnije da nam izvedeš argumente (jače od tvog potpisa, koji cenim i uvažavam) za svoje tvrđenje da ljudi ne žele da im bude bolje i da žele da ih svi preziru?

"oni neće da im bude bolje"
Budi ljubazan pa mi citiraj deo posta gde sam rekao da oni ne žele da im bude bolje. :wink: :sesir:
Rekao sam da ovi koji kradu sad, nastavili bi da kradu sve i da sutra dobiju finansijsku pomoć od države ili veću platu.
Vrlo lako par miliona ljudi greši, a manjina je u pravu, npr. manjina Nemaca koja je pred Hitlerom pobegla u egzil ili platila glavom suprotsavljanje njegovoj politici je bila vrlo u pravu, dok su milioni grešili.
Babe i žabe.
Inače znam i pravnike koji sami kažu da su mnogi naši zakoni imbecilni. Štaviše, tek pošto sam pričao sa njima o tome, pa i sam prošao kroz jedan deo prava kao predmet, dao sam sebi slobodu da komentarišem naše zakone i uređenje.
Ko je poginuo zbog takvih lopovluka, pratim vesti svaki dan i ne sećam se nekog slučaja?
Imam u užem okruženju osobu koja već decenijama radi veštačenja na železničkim nesrećama, tj. tzv ''vanrednim događajima'' na železnici pa sam x puta imao prilike da čujem za razne katastrofe koje su nastale upravo zbog krađe opreme. To što ti ne znaš za njih ne znači da se nisu desile. Ili možda čekaš da se desi neka masovna nesreća i pogibija da bi ti prihvatio krađu opreme kao jedan od faktora koji utiču na našu (ne)bezbednost pruga i puteva?
U svakom slučaju, veoma, veoma topao i emotivan odgovor, vidim da su sagovornici na temi prepoznali ovu toplu ljudsku priču koju si nam sastavio i plusići pršte
Analizirao sam Hitlerove metode da bih lakše zavodio mase po forumima. 8)
Ali dobro, možda si ti ipak u pravu. Možda zaista većina greši a ti jedini znaš istinu..
 
"Moja" teorija o manjini i većini prvo nije moja, drugo nije ni pogrešna, jer je empirijski mnogo puta dokazana. Evo prvi mi ovde na Beobuildu smo često za mnoge stvari u pravu, a predstavljamo složićete se jednu krajnje oskudnu manjinu.

Drugo se slažem da je lopovluk konta principu društvenog ugovora, ali ne primećujem da su svi spremni da plate cenu uključivanja određene "ekipe", kako ih neki nazivaju ovde, u taj društveni ugovor, tj. spremni su isključivo u delu krivičnopravnih sankcija, i to po mogućstvu nekih prepisanih iz Severne Koreje, Dušanovog zakonika ili tome sličnog.

Treće, hvala na sugestiji, opasnost po živote itekako vidim, ali za svačije živote, ne selektujem čiji je život bitniji, a materijalnu štetu nastalu usled katastrofe krađe opreme zaista ne mogu da postavim iznad života nekog čoveka. Bilo kog.

Jako me čudi da od razboritih ljudi čije priloge ovom forumu cenim u pojedinim temama čitam kvaziargumente tipa "većina je u pravu" i "desilo se, nego ti ne znaš, niko ne zna, ali ja slučajno znam" ili "citiraj mi još jednom, da se opet napravim da nisam razumeo".
Na kraju očito preostaje samo nada u napredak tehnike i tehnologije, kojom će ti izgleda vrlo manjkavi železnički sigurnosni sistemi doći na nivo da sami prijavljuju havarije, te da se te strašne nesreće time spreče, pošto se na ljudski razum u ovom konkretnom slulaju izgleda nije moguće osloniti.
 
Секундарци прво угрожавају своје животе и здравље и своје деце. Деца им тегле гвожђе и баратају са алатима, пале изолације па удишу канцерогене гасове, упадају у трафое и чепркају по високонапонској мрежи, крећу се по прузи. Ја сам лично у кругу бивше главне станице видео њих 50 секундараца од тога десеторо деце млађе од 15 како са алатима скидају металне делове са пруге, лимене кровове магацина, електричне инсталације, кидају арматуру из бетона... Ту поред крађе имамо и угрожавање здравља деце и злоупотребу деце. Да ли то треба да се толерише?
 
Начух да ће пустити БГ:Боз до Панчева. Докле се стигло? Кад креће?

Да ли је то заиста БГ:Боз или ће то бити некакав други систем, (типа БеоВоз)

Споља је исто, само, различити су тактови, али је различито на чијем је балансу Град Боград или СрбијаВоз?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645869#p645869:273dol8q je napisao(la):
Дошљак » 06 Aug 2019 11:15 am[/url]":273dol8q]Секундарци прво угрожавају своје животе и здравље и своје деце. Деца им тегле гвожђе и баратају са алатима, пале изолације па удишу канцерогене гасове, упадају у трафое и чепркају по високонапонској мрежи, крећу се по прузи. Ја сам лично у кругу бивше главне станице видео њих 50 секундараца од тога десеторо деце млађе од 15 како са алатима скидају металне делове са пруге, лимене кровове магацина, електричне инсталације, кидају арматуру из бетона... Ту поред крађе имамо и угрожавање здравља деце и злоупотребу деце. Да ли то треба да се толерише?
Tačno, Došljak. Ugrožava li, takođe, život deteta, bebe, žena koja je nosi, poluusranu, između automobila u pokretu na raskrsnici kod Ušća, da bi iskamčila koji dinar za kakvog mafijaša, koji je, verovatno, bije i siluje po potrebi? A sutra će to dete. Pa šta radi naša država? Zašto ne uzme nedužno detence iz tih kandži i ne da ga na usvajanje nekom našem, ili skandinavskom, ili kojem god bračnom paru, u čijim bi rukama bilo maženo i paženo, kako dolikuje? Je l' možda nedostaje zakonski osnov? Nedostaje my ass.

Država, jednostavno, ne želi da postoji pred određenim grupama stanovništva, jer joj je tako lakše. I time i njih ugrožava.
 
Дошљак":4eo49tcr je napisao(la):
Секундарци прво угрожавају своје животе и здравље и своје деце. Деца им тегле гвожђе и баратају са алатима, пале изолације па удишу канцерогене гасове, упадају у трафое и чепркају по високонапонској мрежи, крећу се по прузи. Ја сам лично у кругу бивше главне станице видео њих 50 секундараца од тога десеторо деце млађе од 15 како са алатима скидају металне делове са пруге, лимене кровове магацина, електричне инсталације, кидају арматуру из бетона... Ту поред крађе имамо и угрожавање здравља деце и злоупотребу деце. Да ли то треба да се толерише?
Ne treba.
Šta je rešenje ako država ne radi ništa?
Da se samoorganizujemo? Da ih jurimo po ulicama?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646028#p646028:1vcczmpf je napisao(la):
Пантограф » 06 Aug 2019 07:19 pm[/url]":1vcczmpf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645869#p645869:1vcczmpf je napisao(la):
Дошљак » 06 Aug 2019 11:15 am[/url]":1vcczmpf]Секундарци прво угрожавају своје животе и здравље и своје деце. Деца им тегле гвожђе и баратају са алатима, пале изолације па удишу канцерогене гасове, упадају у трафое и чепркају по високонапонској мрежи, крећу се по прузи. Ја сам лично у кругу бивше главне станице видео њих 50 секундараца од тога десеторо деце млађе од 15 како са алатима скидају металне делове са пруге, лимене кровове магацина, електричне инсталације, кидају арматуру из бетона... Ту поред крађе имамо и угрожавање здравља деце и злоупотребу деце. Да ли то треба да се толерише?
Tačno, Došljak. Ugrožava li, takođe, život deteta, bebe, žena koja je nosi, poluusranu, između automobila u pokretu na raskrsnici kod Ušća, da bi iskamčila koji dinar za kakvog mafijaša, koji je, verovatno, bije i siluje po potrebi? A sutra će to dete. Pa šta radi naša država? Zašto ne uzme nedužno detence iz tih kandži i ne da ga na usvajanje nekom našem, ili skandinavskom, ili kojem god bračnom paru, u čijim bi rukama bilo maženo i paženo, kako dolikuje? Je l' možda nedostaje zakonski osnov? Nedostaje my ass.

Država, jednostavno, ne želi da postoji pred određenim grupama stanovništva, jer joj je tako lakše. I time i njih ugrožava.

Tako je, drago mi je da smo se približili i ovoj strani problema i došli takoreći do konsenzusa da veći deo odgovornosti ne leži kod sekundaraca, nego kod nadležnih koji neće/ne umeju da urade ništa, osim da propišu neke represivne mere, a ni njih ne sprovode (mada one i kada se sprovode, malo pomažu, tj. najčešće problem samo izbije na drugom mestu). :kk:
 
Vrh