Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Bender , pokretne stepenice ako nisu radile znači da su bukvalno kao nove. Eventualno čišćenje i podmazivanje svega što treba i mogle bi da rade dugi niz godina. Možda novije generacije imaju efikasnije motore, ležajeve ali za toliko bi istrpeli staru generaciju.
Bespotrebno uništavanje i nabacivanje posla nekom drugom. SBPOK bi imao tu lep poslić
 
Ok, ne tvrdim ništa, samo kažem da ne mora uvek da bude onako kako deluje na prvi pogled. Setio sam se kako sam ranije slušao svašta o nekim zatvorenim fabrikama i preduzećima, kako su tamo bile bog zna kakve vrhunske mašine koje je neko očerupao. A onda kad sam ušao u neke od tih objekata (znam dobro Beograd a i pamtim dosta naših bivših preduzeća i firmi tako da bih uvek znao gde ulazim), vidim da ne samo što su mašine tu, nego su pritom stare 60 godina i toliko dugo van funkcije da su maltene neupotrebljive. Tad sam ujedno skapirao i ono što sam pričao na temama vezanim za ekonomiju, da nije njen propast počeo ni 90ih ni 2000ih već još 80ih. No dobro, to je sad već druga tema.

A ima i onoga da je u današnje vreme lakše sve skupa praviti/zidati novo, nego nakalemljivati na staro. Ne razumem se u građevinarstvo ali kapiram da i tu važe neki slični principi, tj. da je lakše poručiti 20 novih eskalatora za celu zgradu nego naručivati 14 novih i popravljati 6 starih koji su em stari (te bi morali da se traže delovi) em dovoljno drugačiji (širina, odstupanje u visini za par cm, zapremina mehaničkih delova...) da remete projekat. Pa im je lakše da poruče sve skupa novo nego da kombinuju staro i novo. Mislim to je samo neko moje razmišljanje.
 
Јуче-06.08.2019. сам пешке "оверио" нову саобраћајницу од Хитне помоћи до Клиничког Центра Србије. Ево краће фоторепортаже те саобраћајнице која је средином јула пуштена у саобраћај.

Почетак саобраћајнице, увелико се постављају и стубићи са једне и друге стране саобраћанице и целом њеном дужином.
Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14
Један поглед уназад
Pogledajte prilog 13
Идемо даље, стубићи се постављају са десне стране и полаке се спуштају према почетку ове нове саобраћајнице
Pogledajte prilog 12
Поглед уназад са "панорамским" погледом
Pogledajte prilog 11
При врху су стубићи постављени са једне и дуге стране. Постављају се и скеле за реконструкцију диспанзера који је на слици са десне стране.
Pogledajte prilog 10
Поглед уназад на радове са "панорамским" погледом на део града
Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7
При крају смо нове саобраћајнице, а КЦС незадрживо расте :kk:
Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 4
Окрет у назад
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 3
Стари део саобраћанице према излазу из КЦС, а поред клинике "Лаза Лазаревић"
Pogledajte prilog 2
Још један поглед на грађевину КЦС
Pogledajte prilog 1
Поглед уназад са дела где завршава двосмерни део и поглед на клинику "Лаза Лазаревић"

:sesir:
 
Zašto svugde moraju da guraju zastave Srbije, ko da ne znamo da je ovde Srbija.Kič do bola.


Treba pored tog Klinickog, napraviti jednu veliku visespratnu garazu, i jedan veliki maksi ili neki market, koje su to muke zna samo onaj kome je daleko bilo neko lezao tamo. O dolasku bez kola da ne govorim, tj metro stanici pod obavezno.
 
Зашто се само Срби гаде своје заставе?

Ја рецимо у животу нисам нигде толико видео застава као у Португалији. Свуда, али свуда. При том, није био празник...

А за гаражу си у праву. И за маркет.
Пре пар месеци ми је ћале лежао на неурологији, били колима у посети. Паркирали у кругу болнице. Излазак је трајао око 40 минута. Паркирање исто тако.
 
Ne gade se Srbi na zastavu, nego se zna gde joj je mesto i vreme. Onima koji idu u klinicki centar zastava sigurno u zivotu ne treba, kao ni onima koji putuju Koridorom X kroz Grdelicu sa sve glavama politicara okacenim o tunel.

Takodje bih dodao da za zastavu treba da postoji i neka drzava koja je iza nje, a iznad svih drugih. Al to je neka druga prica... :violina:
 
Ми смо толико затровани југословенством са свим његовим погубним последицама да нам је апсолутно неопходно да на сваком кораку имамо заставе које ће нас подсетити ко смо, где смо и шта смо и да бисмо били бољи како једни према другима тако и према својој држави па ће онда то изродити да и она буде боља према нама, јер ако је ми не спасимо нико други неће.
 
Ја много волим наше знамење, али мислим да је претерано и неукусно да се све фарба у боје заставе. Постоје лепо јарболи, има их стотину по граду без заставе, нек лепо окаче, то ми није проблем. Ово фарбање зидова и цвећа ми је негде у рангу британске заставе на крову Минија. Знамење није декорација, и мислим да је забрањено у закону користити заставу као стоњак или завесу, а ово кречење зида је у том рангу.
 
Није проблем застава него што је ружно.. бар да је град донирао 500 спрејева у бојама заставе и задао тему и позвао графитере који би за џабе то урадили 6 пута боље и лепше.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646477#p646477:1v5p4tlo je napisao(la):
Дошљак » Čet Avg 08, 2019 10:22 am[/url]":1v5p4tlo]Ја много волим наше знамење, али мислим да је претерано и неукусно да се све фарба у боје заставе. Постоје лепо јарболи, има их стотину по граду без заставе, нек лепо окаче, то ми није проблем. Ово фарбање зидова и цвећа ми је негде у рангу британске заставе на крову Минија. Знамење није декорација, и мислим да је забрањено у закону користити заставу као стоњак или завесу, а ово кречење зида је у том рангу.

Tačno to. Postoji razlika između kačenja zastave i krečenja zidova u boje... Viđao sam po gradu i da ljudi razapinju zastavu kao tapet ispod prozora, i to mi isto nije jasno. Zna se kako zastava treba da stoji. Meni je veće nepoštovanje zastave to što se koristi kao tapet nego kad se neko žali na taj isti tapet, al ajde
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646483#p646483:2f4kmqxf je napisao(la):
Pasarela » Чет Авг 08, 2019 10:34 am[/url]":2f4kmqxf]Није проблем застава него што је ружно.. бар да је град донирао 500 спрејева у бојама заставе и задао тему и позвао графитере који би за џабе то урадили 6 пута боље и лепше.

Тачно, ево један леп пример из Савамале.

savamala-grafiti-25.jpg
 
И мени је та застава јуче запала за око. Хтедох нешто да поменем али се суздржах..

Застава је наш симбол, наше знамење. Њено стављање на све и свашта обесмишљује и вулгаризује тај симбол. Још је горе када се то чини с грбом.

Употребити само боје заставе је друга ствар, под условом да се то уради с укусом, као на примеру изнад.
 
Sve što je trebalo da urade je ovo:

b.jpg


Ali avaj, kod prosečnog srpskog glasača, lepo uređeno zelenilo nema isti politički odjek kao boje zastave...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646540#p646540:29kn41e8 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 08 Авг 2019 20:38[/url]":29kn41e8]Ali avaj, kod prosečnog srpskog glasača, lepo uređeno zelenilo nema isti politički odjek kao boje zastave...
Не знам са просечног српског гласача, али знам да код просечног Србина ови лажни изливи патриотизма не пролазе ништа боље од оних америчких реклама.
 
Форсирање знамења свуда је идентично америчком форсирању њихове заставе, па тако сада имају по бувљацима да се купе гаће у бојама наше заставе и то са све грбом напред, као што се од 60их у Америци користи застава на купаћим костимима. По мени је то срамно. Ми смо из неког вакума визуелног идентитета 1992-2004. уапли у неку манију кићења заставама и грбовима свуда али не где и треба. И имамо с тим нажлост и опасну кризу лоших графичких решења од логотипова до брендирања.

Овај Бендеров предлог је најпристојнији.
 
Evo kako u praksi funkcioniše briljantno rešenje "stubići-na-putu", koje usku dvosmernu uličicu preko noći pretvara u jednosmernu.
Bravo, kreteni.

pMsp4Ht.jpg


oAh1p6O.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646565#p646565:265hlmg5 je napisao(la):
Дошљак » 08 Авг 2019 21:18[/url]":265hlmg5]Ми смо из неког вакума визуелног идентитета 1992-2004. уапли у неку манију кићења заставама и грбовима свуда али не где и треба.
Та манија је делом и последица времна када су наши симболи били забрањени или недоступни. Можда је то само прелазна фаза? Део процеса опоравка?

Како год, време је да се томе стане на пут и да се нашем знамењу врати достојанство.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646600#p646600:1kkequez je napisao(la):
mikelo90 » Čet Avg 08, 2019 2:57 pm[/url]":1kkequez]Evo kako u praksi funkcioniše briljantno rešenje "stubići-na-putu", koje usku dvosmernu uličicu preko noći pretvara u jednosmernu.
Tačno sam znao da će ovako da bude! :bash: Al reko ajde de, da ne komentarišem preuranjeno...
Ne znam kako iko može da bude toliko nepromišljen da smisli takvo ''rešenje''.
 
Крајње је нехумано игнорисање великог проблема паркирања у кругу КЦС.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646565#p646565:24qk9cn3 je napisao(la):
Дошљак » Čet Avg 08, 2019 1:18 pm[/url]":24qk9cn3]Форсирање знамења свуда је идентично америчком форсирању њихове заставе, па тако сада имају по бувљацима да се купе гаће у бојама наше заставе и то са све грбом напред, као што се од 60их у Америци користи застава на купаћим костимима. По мени је то срамно. Ми смо из неког вакума визуелног идентитета 1992-2004. уапли у неку манију кићења заставама и грбовима свуда али не где и треба. И имамо с тим нажлост и опасну кризу лоших графичких решења од логотипова до брендирања.

Овај Бендеров предлог је најпристојнији.

Fora sa Amerikom je što su oni stari 200 godina. Imaju zastavu, himnu i to je otprilike to. Zato su toliko opsednuti svojim nacionalnim simbolima, zato što ih imaju 3-4. Srbi su narod koji mnogo duže postoji, ne bi trebalo da nas drma tolika kriza identiteta da moramo sve da dezeniramo u srpsku zastavu da bismo sami sebe ubedili kako volimo svoju zemlju (isto mislim i za giga jarbol na Ušću).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646656#p646656:2jyqtomv je napisao(la):
Дошљак » Čet Avg 08, 2019 4:40 pm[/url]":2jyqtomv]Крајње је нехумано игнорисање великог проблема паркирања у кругу КЦС.

Najgore je što su na skoro svaki preostali parking, koji je ranije bio otvoren, postavili rampe, pa pristup imaju samo odabrani među zaposlenima. Ostali zaposleni i pacijenti neka dođu metroom.
 
Krajnje je glupo što KBC nema jednu veliku javnu garažu kao što to ima svaki KBC u normalnim zemljama.
 
Глупо је што сви КБЦ немају велике гараже.
 
Izgleda fora da kad dođu posete nemaju gde bliza da parkiraju a da vucaraju mrtve prasiće kroz Beograd , ne ide. Ono jednostavnije sve u kufertu, viski u kesiče i pravac u posetu doktoru pa kasnije da vide pacijenta.
 
Vrh