Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646419#p646419:194x6jea je napisao(la):
Earthmoving » Čet Avg 08, 2019 7:46 am[/url]":194x6jea]Evo mog predloga za povecanje nataliteta : da se Srbija išparta autoputevima kako bi se brzo stizalo na bilo koje mesto; da svako ima po 10tak hektara zemlje na kojoj gaji svoju hranu plus deo za prodaju, gde ce mu biti baza za zivot, a odatle ce autoputevima moci biti za pola sata - sat u gradu (da se ogranici max velicina zemlje koju pojedinac/firma moze posedovati na par stotina hektara); da tamo ima bezicni net za informacije, obrazovanje, komunikacije; da se prelazi na proizvodnju svoje off-grid struje (poput solarnih panela) I elektrovozila kako bi se smanjili troskovi I povecala nezavisnost od drzave; kupovanje domaceg kako novac ne bi curio iz sistema...
:lool: eh pa mi nemamo ni novca u budzetu za krpljenje i postojece infrastrukture, a da ne govorimo o izgradnji nivih puteva. Vidis da se ovih 30-40 km autoputa reklamira kao da smo napravili spejs satl, a ne obican put. Sto se tice solarnih panela ni to nije jeftina tehnologija, cak i da kupujemo kineske panele, ovo jedva da sebi moze da dozvoli Katat ili Kuvajt, a ne mi (bdp po glavi stanovnika nam je najnizi u evropi)...
 
Русија је добар пример како су победили белу кугу, а то је само и искључиво јачањем националне свести и враћање религиозности и традиционалних вредности. Зато су данас у том смислу западњанци љубоморно загледани у Русију..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646475#p646475:8hz1wl3m je napisao(la):
Pasarela » Čet Avg 08, 2019 10:19 am[/url]":8hz1wl3m]Русија је добар пример како су победили белу кугу, а то је само и искључиво јачањем националне свести и враћање религиозности и традиционалних вредности. Зато су данас у том смислу западњанци љубоморно загледани у Русију..
Da, Rusija je sjajan primer - iz nje beze svi koji mogu, a drzava se pretvara u diktaturu. Toliko su ljubomorni, da evo svi sa zapada trce da zive u Rusiji
 
Tako je, pobedice ih I Madjarska I Poljska I Italija, a Francuska, Nemacka, Engleska su postale u mnogim naseljima rupetine treceg sveta. Prosle godine bila neka prica da idem poslom par dana u Holandiju, jedva sam se izvukao da ne idem, Bogu hvala. U Londonu sam bio par puta dok sam se tamo skolovao, u Parizu zadnji put pre 8 godina I trudim se da ih izbegavam. Mislim da bi se lepse osecao u Turskoj nego tamo. Ali sa druge strane, imam tu bratsku solidarnost vincanskog duha prema njima, treba im pomoci da se oslobode I izlece. Jer problem mog brata je I moj problem. Zato uliva nadu sto vidim da I neki nasi ljudi ucestvuju u protestima zutih prsluka, I sto su to 99% belacki protesti.
 
Русија јесте тешка земља за живот и опстанак, али посрнулим особама, промискуитетним, алкосима, наркоманима који се крију иза филозофско мислеће маске такозване "open mind" приче.. космополите бла бла..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646481#p646481:qbuhcumj je napisao(la):
dejo2000 » 08 Авг 2019 18:27[/url]":qbuhcumj]
Da, Rusija je sjajan primer - iz nje beze svi koji mogu, a drzava se pretvara u diktaturu. Toliko su ljubomorni, da evo svi sa zapada trce da zive u Rusiji
У овој вашој мућкалици има свега и свачега, осим истине и здравог разума.

Знате ли колико хиљада Британаца сваке године напусти своју земљу? Да сам као Ви, могао бих на основу тога извући свакакве закључке - али нећу.

Диктатура? Поштедите нас глупости којима Вам Ваши изабрани извори (дез)информације соле памет.

Ко каже да јесу или нису љубоморни? Зашто осећате потребу да дискусију спуштате на тај ниво? Ко је овде негирао да је привредно стање у неким земљама запада боље, и да неки Руси - баш као и неки Срби, Кинези, али и Американци, Шпанци, Французи и Немци - своју будућност виде ван своје земље?

Било како било, чињеница је да је Русија данас у хиљаду пута бољој позицији него што је била 1991, када је Америка била на врхунцу своје моћи, а Русија у горој позицији него икада у својој савременој историји.

Русија је током протекле три деценије напредовала, хтели Ви то признати или не. Запад је назадовао. То Вам не говорим као неки русофил или оциденталофоб, већ као неко ко је прошао доста света.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646475#p646475:gntgus47 je napisao(la):
Pasarela » 08 Aug 2019 10:19 am[/url]":gntgus47]Русија је добар пример како су победили белу кугу, а то је само и искључиво јачањем националне свести и враћање религиозности и традиционалних вредности. Зато су данас у том смислу западњанци љубоморно загледани у Русију..
Nisu pobedili belu kuglu, naprotiv. Posle dve-tri 'plodne' godine, vratila im se (kome je bilo do toga da uzme pare, požurio je da rodi, posle je nastala 'rupa'', a počela je i kriza). I opet ih je sve manje. U Rusiji je porodica razorena. I Ruskinje su drugačije žene od naših, manje su im važna deca i da je kuća na okupu, a više sopstvena dobrobit. Razlika između mediteranaca i severnjaka.

Inače, Rusija je do pre neku godinu (ne znam najnovije podatke za to) posle SAD dugo bila vodeća useljenička destinacija sveta. A sve to znači i da se udeo etničkih Rusa u stanovništvu Rusije - smanjuje.

To, inače, sve ima da se pročita čak i u našim medijima, ali Srbi misle da sve o Rusiji znaju - toliko, da se i rusofili i rusofobi među njima uvek iznova iznenađuju kad u Rusiju odu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646573#p646573:qx39wyq9 je napisao(la):
Пантограф » 08 Авг 2019 21:27[/url]":qx39wyq9]
Nisu pobedili belu kuglu, naprotiv. Posle dve-tri 'plodne' godine, vratila im se (kome je bilo do toga da uzme pare, požurio je da rodi, posle je nastala 'rupa'', a počela je i kriza). I opet ih je sve manje.
И опет их је више него икога другог у Европи. Губите из вида да су слични трендови норма у највећем делу Европе, бар кад је реч о аутохтоном европском становништву, и да Руси нису Срби - њих је десет пута више. Говорите о највећем народу у Европи и погрешно процељујете да су негативне последице ниске стопе природног прираштаја у љиховом случају једнако кобне као у нашем. Нису. Они имају више времена да реше тај проблем. Не гори им под ногама као нама - и још мањим народима од нашег.

U Rusiji je porodica razorena. I Ruskinje su drugačije žene od naših, manje su im važna deca i da je kuća na okupu, a više sopstvena dobrobit. Razlika između mediteranaca i severnjaka.
То је Ваша субјективна оцена. О бесмисленој подели на "медитеранце" и "северњаке" неђу уопште полемисати.

Inače, Rusija je do pre neku godinu (ne znam najnovije podatke za to) posle SAD dugo bila vodeća useljenička destinacija sveta. A sve to znači i da se udeo etničkih Rusa u stanovništvu Rusije - smanjuje.
Не мали део тих "досељеника" чине привремени радници и људи руске народности.
 
Elem, Putin nije pobedio belu kugu kao što naš narod veruje, a iz Rusije se ne beži, nego se u nju useljava. To htedoh da kažem, što je i iz prethodne poruke bilo prilično jasno, ali zbog nepotrebno svađalačkog posta koji je usledio nađoh za shodno da sažmem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646586#p646586:2gc14k5s je napisao(la):
Пантограф » 08 Авг 2019 21:45[/url]":2gc14k5s]Elem, Putin nije pobedio belu kugu kao što naš narod veruje, a iz Rusije se ne beži, nego se u nju useljava. To htedoh da kažem, što je i iz prethodne poruke bilo prilično jasno, ali zbog nepotrebno svađalačkog posta koji je usledio nađoh za shodno da sažmem.
Мој пост није свађалачки, већ реакција на неосновану трвдњу да су Рускиње "drugačije žene od naših, manje su im važna deca i da je kuća na okupu". Колико сте ви Рускиња срели? А колико Српкиња? Чему оваква бесмислена генерализација?
 
То просто није тачно, Русија има истина мање становника него 1990 али је наталитет у порасту благом од 2010 и рецимо за 5 година ће бити на позитивној нули што је заиста огроман успех. Србија кад би имала такав тренд поређења ради 2025 би имали између 8 и 9 милиона становника што је тренутно само пуста машта. Ја Србији из свег срца желим да има "проблеме" са наталитетом као Русија.
 
Процес добијања Руског држављанства је прилично дуг и компликован без обзира што га масовно траже етнички Руси али из Казахстана и бивших совјетских република..а рођени су после распада СССР, тако да ни то није тачно око усељења.
 
Није баш да није. У Русији је присутан велики број досељеника из бивших централноазијских република СССР, а муслимани у просеку имају и већи природни прираштај.

Ипак, не треба заборавити да се у Русију, од почетка кризе у Украјини, трајно деселило више од четири милиона бивших становника Украјине.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646587#p646587:1slommtl je napisao(la):
Хаеул » 08 Aug 2019 01:46 pm[/url]":1slommtl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646586#p646586:1slommtl je napisao(la):
Пантограф » 08 Авг 2019 21:45[/url]":1slommtl]Elem, Putin nije pobedio belu kugu kao što naš narod veruje, a iz Rusije se ne beži, nego se u nju useljava. To htedoh da kažem, što je i iz prethodne poruke bilo prilično jasno, ali zbog nepotrebno svađalačkog posta koji je usledio nađoh za shodno da sažmem.
Мој пост није свађалачки, већ реакција на неосновану трвдњу да су Рускиње "drugačije žene od naših, manje su im važna deca i da je kuća na okupu". Колико сте ви Рускиња срели? А колико Српкиња? Чему оваква бесмислена генерализација?
Sreo sam baljšoje čislo Ruskinja, a moji prijatelji živeli sa više njih. I te sam upoznao. I ima svašta da se pročita, i na tu temu. A tek koliko sam Srpkinja sreo... a ovo je bila pohvala (kroz generalizaciju) na njihov račun. Je l sme to na srpskom sajtu da se napiše pohvala srpskim ženama?

Evo, i ovo ću da napišem: u poređenju sa srpskim muškarcima, ruski muškarci su neugledni. U proseku, naravno. Ili moram da objašnjavam da ipak postoji Rus koji je lepši od Srbina?

Pasarela, ti uzmi i guglaj. Na tom đavoljem servisu ima raznih podataka. Ako nešto na ruskom ne razumeš a zanima te, piši slobodno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646571#p646571:3nj5kh5o je napisao(la):
Хаеул » Čet Avg 08, 2019 1:26 pm[/url]":3nj5kh5o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646481#p646481:3nj5kh5o je napisao(la):
dejo2000 » 08 Авг 2019 18:27[/url]":3nj5kh5o]
Da, Rusija je sjajan primer - iz nje beze svi koji mogu, a drzava se pretvara u diktaturu. Toliko su ljubomorni, da evo svi sa zapada trce da zive u Rusiji
У овој вашој мућкалици има свега и свачега, осим истине и здравог разума.

Знате ли колико хиљада Британаца сваке године напусти своју земљу? Да сам као Ви, могао бих на основу тога извући свакакве закључке - али нећу.

Диктатура? Поштедите нас глупости којима Вам Ваши изабрани извори (дез)информације соле памет.

Ко каже да јесу или нису љубоморни? Зашто осећате потребу да дискусију спуштате на тај ниво? Ко је овде негирао да је привредно стање у неким земљама запада боље, и да неки Руси - баш као и неки Срби, Кинези, али и Американци, Шпанци, Французи и Немци - своју будућност виде ван своје земље?

Било како било, чињеница је да је Русија данас у хиљаду пута бољој позицији него што је била 1991, када је Америка била на врхунцу своје моћи, а Русија у горој позицији него икада у својој савременој историји.

Русија је током протекле три деценије напредовала, хтели Ви то признати или не. Запад је назадовао. То Вам не говорим као неки русофил или оциденталофоб, већ као неко ко је прошао доста света.
Ok, sorry niko od nas nije bio u Rusiji, Ukrajini i ne zna ruski kao maternji (mozemo i ovu prepisku da vodimo na ruskom). Toliko o poznavanju stvari i sl.
Hoces da kazes da se Britanci iseljavaju u Rusiju? Ne bih bas rekao, stoji i dalje da se u Rusiji smanjuje broj stanovnika kako usled nizeg nataliteta, tako i sto odlazi veliki broj ljudi (opet mladi, obrazovani, kao kod nas).
Da ne idem vise u off, to koliko je napredovala od 91, vidi se po tome sto su cak i drzave bliske Rusiji pobelge od nje (Ukrajina). Da ne govorim o narodima sa koiima dele gene kao sto su Cesi, Slovaci, Poljaci, balticke drzave i sl.
Inace, dovolino je pogledati da ruskinje se uglavnom udaju za strance, te je moja preporuka da ih nasi ljudi zene i to bi smo trebali da iskoristimo za povecanje nataliteta (ma kako zvuci, predlazem "uvoz" Ruskinja i Ukrajinki).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646609#p646609:oarufypc je napisao(la):
Пантограф » 08 Авг 2019 22:09[/url]":oarufypc]
Sreo sam baljšoje čislo Ruskinja, a moji prijatelji živeli sa više njih. I te sam upoznao. I ima svašta da se pročita, i na tu temu. A tek koliko sam Srpkinja sreo... a ovo je bila pohvala (kroz generalizaciju) na njihov račun. Je l sme to na srpskom sajtu da se napiše pohvala srpskim ženama?

Pasarela, ti uzmi i guglaj. Na tom đavoljem servisu ima raznih podataka. Ako nešto na ruskom ne razumeš a zanima te, piši slobodno.
Биће да су Рускиње које сте сретале у просеку биле нешто "нижег квалитета" од Српкиња. Проблем је у закључку да су све Рускиње исте као те које сте сретали.

А Српкиње слободно хвалите, само не мислите да су све такве какве су те које сте сретали.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646613#p646613:oarufypc je napisao(la):
dejo2000 » 08 Авг 2019 22:11[/url]":oarufypc]
Ok, sorry niko od nas nije bio u Rusiji, Ukrajini i ne zna ruski kao maternji (mozemo i ovu prepisku da vodimo na ruskom). Toliko o poznavanju stvari i sl.
Нигде нисам помињао ко је где био нити то да ли говори руски. А преписку ћемо водити на српском, како и доликује.

Hoces da kazes da se Britanci iseljavaju u Rusiju? Ne bih bas rekao, stoji i dalje da se u Rusiji smanjuje broj stanovnika kako usled nizeg nataliteta, tako i sto odlazi veliki broj ljudi (opet mladi, obrazovani, kao kod nas).
Не, хоћу да кажем да милиони британских држављана живе ван Британије. Зашто? Значи ли то аутоматски да у Британији нешто не ваља?

Да, наталитет је прилично низак у Русији, али низак је и међу већином европских народа. То је проблем који сви имамо, а с обзиром на број Руса, претња коју по њих представља је најмања.

Број младих и образованих који напушта Русију није ништа већи од броја који напушта бројне друге земље Европе. Људи су увек ишли трбухом за крухом. То не значи да је у Русији све труло и да од 1991. није било никаквог напретка. Проверите колико је "младих и образованих" напуштало Русију у годинама пре Путина.

Da ne idem vise u off, to koliko je napredovala od 91, vidi se po tome sto su cak i drzave bliske Rusiji pobelge od nje (Ukrajina). Da ne govorim o narodima sa koiima dele gene kao sto su Cesi, Slovaci, Poljaci, balticke drzave i sl.
Отишли сте у још већи "off" јер сте повукли паралеле између неповезаних ствари. Украјиници су руски еквивалент наших Montenegrina. Пољаци воле Русе отрпилике колико и Хрвати нас Србе. Шта Чехе и Словаке веже за Русију? Отприлике исто оно што нас и Хрвате. А тек балтичке државе.. пободу, па знате ли Ви уопште историју тих простора?

Inace, dovolino je pogledati da ruskinje se uglavnom udaju za strance, te je moja preporuka da ih nasi ljudi zene i to bi smo trebali da iskoristimo za povecanje nataliteta (ma kako zvuci, predlazem "uvoz" Ruskinja i Ukrajinki).
Рускиње се улавном удају за странце?! Да ли Ви чујете самог себе? Хоћете да кажете да је од неких 60 милиона Рускиња, колико их је у свету, већина њих удата за странце?

Увоз Рускиња и Украјники? Немам никакав проблем с тим. Може и увоз Кинескиња, Филипинки.. Само, ако мислите да све те жене само чекају на позив из Србије, варате се.
 
@dejo2000
Ruskinje, ipak, žive u dosta bogatijoj zemlji od Srbije, Ukrajinke (i Ukrajince) bismo možda mogli da namamimo, ali, to već odavno rade Česi.

@Hauel
Da 'sve', 'svi', 'nijedan'. Sigurno sam to hteo da kažem...

Inače, zanimljivo, kad je ona Mađarica saplela sirijskog migranta koji je nosio dete, među prvim mojim mislima bilo je: 'Čoveče, ovo NIJEDNA Srpkinja ne bi uradila'. Mislim, čak, da nisam bio ni daleko od istine. I prilično sam ponosan zbog toga.
Nije generalizacija, koliko god nesavršena, uzalud među opštim naučnim metodama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646617#p646617:wqtlnh9z je napisao(la):
Пантограф » Čet Avg 08, 2019 2:14 pm[/url]":wqtlnh9z]Ruskinje, ipak, žive u dosta bogatijoj zemlji od Srbije, Ukrajinke (i Ukrajince) bismo možda mogli da namamimo, ali, to već odavno rade Česi.
Zemlji bogatijoj prirodnim bogatstvima - da. Medjutim ako govoris o prosecnom standardu, mi smo za Rusiju razvijena drzava. Ovo u smislu ako se poredi npr.nase i njihivo selo i varosice.
Medjutim, ako poredis velike gradove, tu su u odredjenjim segmentima na nivou najrazvijenijih drzava i tu zaostajemo. Razlika je i u tome sto je Rusija najbohatija drzava u smislu prirodnih bogatstava, te imaju neogranicene izvore prirodnih resursa i to se sliva u Moskvu.
Licno mi smo Ruskinjama jako zanimljivi i mislim da bi dosta njih bilo zainteresovano da dodje ovde da zivi i uda se za nase muskarce, te eto i povecanja nataliteta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646624#p646624:ve3v7t5b je napisao(la):
dejo2000 » 08 Авг 2019 22:24[/url]":ve3v7t5b]
mi smo za Rusiju razvijena drzava
Глава Вам плута међу облацима. Нисте уопште свесни колико смо ниско пали.

Licno mi smo Ruskinjama jako zanimljivi i mislim da bi dosta njih bilo zainteresovano da dodje ovde da zivi i uda se za nase muskarce, te eto i povecanja nataliteta.
Баш Ви лично?

Једино с чим се могу сложити је да су Рускиње спремније да живе на селу, што Српкиње махом нису, захваљујући вишедеценијској пропаганди фабричких бандита против села.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646615#p646615:3tpw0eyb je napisao(la):
Хаеул » Čet Avg 08, 2019 2:13 pm[/url]":3tpw0eyb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646609#p646609:3tpw0eyb je napisao(la):
Пантограф » 08 Авг 2019 22:09[/url]":3tpw0eyb]
Sreo sam baljšoje čislo Ruskinja, a moji prijatelji živeli sa više njih. I te sam upoznao. I ima svašta da se pročita, i na tu temu. A tek koliko sam Srpkinja sreo... a ovo je bila pohvala (kroz generalizaciju) na njihov račun. Je l sme to na srpskom sajtu da se napiše pohvala srpskim ženama?

Pasarela, ti uzmi i guglaj. Na tom đavoljem servisu ima raznih podataka. Ako nešto na ruskom ne razumeš a zanima te, piši slobodno.
Биће да су Рускиње које сте сретале у просеку биле нешто "нижег квалитета" од Српкиња. Проблем је у закључку да су све Рускиње исте као те које сте сретали.

А Српкиње слободно хвалите, само не мислите да су све такве какве су те које сте сретали.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646613#p646613:3tpw0eyb je napisao(la):
dejo2000 » 08 Авг 2019 22:11[/url]":3tpw0eyb]
Ok, sorry niko od nas nije bio u Rusiji, Ukrajini i ne zna ruski kao maternji (mozemo i ovu prepisku da vodimo na ruskom). Toliko o poznavanju stvari i sl.
Нигде нисам помињао ко је где био нити то да ли говори руски. А преписку ћемо водити на српском, како и доликује.

Hoces da kazes da se Britanci iseljavaju u Rusiju? Ne bih bas rekao, stoji i dalje da se u Rusiji smanjuje broj stanovnika kako usled nizeg nataliteta, tako i sto odlazi veliki broj ljudi (opet mladi, obrazovani, kao kod nas).
Не, хоћу да кажем да милиони британских држављана живе ван Британије. Зашто? Значи ли то аутоматски да у Британији нешто не ваља?

Да, наталитет је прилично низак у Русији, али низак је и међу већином европских народа. То је проблем који сви имамо, а с обзиром на број Руса, претња коју по њих представља је најмања.

Број младих и образованих који напушта Русију није ништа већи од броја који напушта бројне друге земље Европе. Људи су увек ишли трбухом за крухом. То не значи да је у Русији све труло и да од 1991. није било никаквог напретка. Проверите колико је "младих и образованих" напуштало Русију у годинама пре Путина.

Da ne idem vise u off, to koliko je napredovala od 91, vidi se po tome sto su cak i drzave bliske Rusiji pobelge od nje (Ukrajina). Da ne govorim o narodima sa koiima dele gene kao sto su Cesi, Slovaci, Poljaci, balticke drzave i sl.
Отишли сте у још већи "off" јер сте повукли паралеле између неповезаних ствари. Украјиници су руски еквивалент наших Montenegrina. Пољаци воле Русе отрпилике колико и Хрвати нас Србе. Шта Чехе и Словаке веже за Русију? Отприлике исто оно што нас и Хрвате. А тек балтичке државе.. пободу, па знате ли Ви уопште историју тих простора?

Inace, dovolino je pogledati da ruskinje se uglavnom udaju za strance, te je moja preporuka da ih nasi ljudi zene i to bi smo trebali da iskoristimo za povecanje nataliteta (ma kako zvuci, predlazem "uvoz" Ruskinja i Ukrajinki).
Рускиње се улавном удају за странце?! Да ли Ви чујете самог себе? Хоћете да кажете да је од неких 60 милиона Рускиња, колико их је у свету, већина њих удата за странце?

Увоз Рускиња и Украјники? Немам никакав проблем с тим. Може и увоз Кинескиња, Филипинки.. Само, ако мислите да све те жене само чекају на позив из Србије, варате се.
Veruj mi, da bi od tih 60 mil ruskinja, ovde doslo bar 59, razloga je vise: ruski muskarci zive dosta krace, dosta ima alkoholizma medju muskarcima. Ruskinje su tradicionalnije vaspitane i vise cene muskarce koji su posveceni kuci.
Uostalom, idi na bilo koji ruski forum, pa ces videti o cemu se vode polemike i to da je tamo formiranje porodice mnogo veci problem nego kod nas (kad Ruskinja prebaci 25 god, svi je zovu "baba-devojka"). Eto nama sanse za povecanje nataliteta!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646617#p646617:90kh6ylz je napisao(la):
Пантограф » 08 Авг 2019 22:14[/url]":90kh6ylz]Inače, zanimljivo, kad je ona Mađarica saplela sirijskog migranta koji je nosio dete, među prvim mojim mislima bilo je: 'Čoveče, ovo NIJEDNA Srpkinja ne bi uradila'. Mislim, čak, da nisam bio ni daleko od istine. I prilično sam ponosan zbog toga.
Nije generalizacija, koliko god nesavršena, uzalud među opštim naučnim metodama.
Не знам, можда је тачно да ниједна Српкиња то не би урадила, али подједнако је тачно да је то учинил једна Мађарица. То није био колективни "злочин" целог мађарског народа, али је ипак био злоупотребљен од стране присталица масовне миграције и денационализације народа европе у циљу стигматизације Мађарске и политике њене владе.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646629#p646629:90kh6ylz je napisao(la):
dejo2000 » 08 Авг 2019 22:34[/url]":90kh6ylz]
Veruj mi, da bi od tih 60 mil ruskinja, ovde doslo bar 59
Овим коментаром одузимате самом себи статус разумног саговорника. Завршавамо разговор.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646630#p646630:31y4d0q3 je napisao(la):
Хаеул » Čet Avg 08, 2019 2:36 pm[/url]":31y4d0q3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646617#p646617:31y4d0q3 je napisao(la):
Пантограф » 08 Авг 2019 22:14[/url]":31y4d0q3]Inače, zanimljivo, kad je ona Mađarica saplela sirijskog migranta koji je nosio dete, među prvim mojim mislima bilo je: 'Čoveče, ovo NIJEDNA Srpkinja ne bi uradila'. Mislim, čak, da nisam bio ni daleko od istine. I prilično sam ponosan zbog toga.
Nije generalizacija, koliko god nesavršena, uzalud među opštim naučnim metodama.
Не знам, можда је тачно да ниједна Српкиња то не би урадила, али подједнако је тачно да је то учинил једна Мађарица. То није био колективни "злочин" целог мађарског народа, али је ипак био злоупотребљен од стране присталица масовне миграције и денационализације народа европе у циљу стигматизације Мађарске и политике њене владе.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646629#p646629:31y4d0q3 je napisao(la):
dejo2000 » 08 Авг 2019 22:34[/url]":31y4d0q3]
Veruj mi, da bi od tih 60 mil ruskinja, ovde doslo bar 59
Овим коментаром одузимате самом себи статус разумног саговорника. Завршавамо разговор.
Pa ok, ja sa tobom nisam ni zapoceo razgovor, ti si mene prozvao?
Predlazem ti da malo naucis ruski, otpupujes na jedno 30 tak dana u Rusiju i upoznas par ruskinja (mozda neku i dovedes) i povecas nam natalitet.....
 
А ја Вама да ни по коју цену не покушавате да нам повећате наталитет.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646624#p646624:15o3b915 je napisao(la):
dejo2000 » 08 Aug 2019 02:24 pm[/url]":15o3b915]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646617#p646617:15o3b915 je napisao(la):
Пантограф » Čet Avg 08, 2019 2:14 pm[/url]":15o3b915]Ruskinje, ipak, žive u dosta bogatijoj zemlji od Srbije, Ukrajinke (i Ukrajince) bismo možda mogli da namamimo, ali, to već odavno rade Česi.
Zemlji bogatijoj prirodnim bogatstvima - da. Medjutim ako govoris o prosecnom standardu, mi smo za Rusiju razvijena drzava. Ovo u smislu ako se poredi npr.nase i njihivo selo i varosice.
Medjutim, ako poredis velike gradove, tu su u odredjenjim segmentima na nivou najrazvijenijih drzava i tu zaostajemo. Razlika je i u tome sto je Rusija najbohatija drzava u smislu prirodnih bogatstava, te imaju neogranicene izvore prirodnih resursa i to se sliva u Moskvu.
Ma, nema govora. Čak i po američkoj statistici (MMF, SB) u Rusiji je veća kupovna moć nego u Grčkoj, i gotovo dvostruko veća nego li u Srbiji. Imućniji su i od Hrvatske, Rumunija ih sustiže.
Što se Moskve tiče, to je bogat i razvijen svetski grad, što se tamo vidi i na prvi pogled. Prema GDP-ju po kupovnoj moći malo bogatiji od Berlina i malo siromašniji od Sidneja. Moskva i Srbija nisu ista planeta. Po jugu Rusije ima svačega, za sela si u pravu, ali, populacija te zemlje je ogromnom većinom urbana.
Pretpostavljam da ima Rusa koji bi živeli ovde, dolaze i sad poneki, u sela, ali, to nisu veliki brojevi.
 
За сиромаштво руских села су бар делом одговорни клима, и огромно руско пространство. Ужасно је тешко обезбедити неопходну ифраструктуру итд.

Наша села, из којих Срби одлазе, су рај на земљи у поређењу с руским.
 
Vrh