Šta je novo?

Улица Тадије Сондермајера, блок 65

Гага":31pr4ccl je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642462#p642462 je napisao(la):
SerbPacker » 25 Јул 2019 07:06 pm[/url]":31pr4ccl]Danas prolazio tuda ka poslu pogami uzmuvali se majstori , a i ovi u onoj staklenoj zgradi njima je tu jedini ulaz/izlaz bice veselo ;)
Колико сам чуо, ту стаклену зграду ће ускоро да руше :D
Ozbiljno?
Ili se šališ?
Rušiće se ova prizemna, to je Zepter-ov plac...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Наравно да се шалим, знаш мене. :)
Цептеров магацин и канцеларије се руши(е), и следеће године почиње да се г/ради то чика Јанковићево насеље.
 
Радови напредују, три слике од јуче-30.јула 2019.

Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5
Добио сам цртеж дела садашњег улегнућа улице, а које ће се попунити, да цела улица у том делу буде у истом нивоу. На цртежу сам означио црвеним стрелицама, а такође и на ортофото снимку сам означио то садашње улегнуће. Ту је и слика где се види улегнуће и оно ће се попуњавати од овог паркинга са десне стране, до оне црвене Форд Фијесте која се види у позадини слике, а која је код улаза за зграду телевизије.

Са леве стране улице, гледано на слици, ће се градити бетонски потпорни зид, садашњи улаз за историјски хангар ће се преместити, а и постојећи бетонски шахтови се уклањају (нису рађени по стандарду, а ни постављени по неком ранијем пројекту).

Ту су и два цртежа пресека улице, пресек 25 и пресек 26, има их означени на цртежу са улегнућем, показују све димензије улице, тротоара, .... На цртежу са означеним улегнућем се види где ће бити посађена стабла, где ће бити паркинзи,....
Кликни за увећање.

Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
Baš me zanima kako će da reše ovima u staklenoj zgradi ulaz .
Tu su minimum dve firme za koje znam da imaju ozbiljnu "aktivnost" po pitanju ulaz/izlaz i to ne samo zaposleni nego i klijenti i gosti...


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Фоторепортажа од јуче – 12.08.2019.

Земљани радови добро напредују, на једном делу је насут и песак и ситан шљунак и све утабава. У том делу су постављени и бетонски шахтови и канализационе цеви на овом делу саобраћајнице 4-4. Земљани радови напредују према будућој раскрсници код оне Ексингове зграде која се гради.
Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15
Привремено су измештене водоводне инсталције за околне објекте, пошто као што сам навео у претходним фоторепортажама, ове инсталације нису нигде биле уцртане ни у један план инсталација за овај део блока 65 !
Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12
Што се тиче инсталација за гас од Србија гаса, у петак ће бити састанак са извођачем радова-АР Градња, Дирекцијом и Србија гасом, око премештања ових инсталација и постављања на већу дубину. Мораће да се уради и пројекат премештања гасних инсталација тј. гуменог цевовода пречника 120 мм који иначе иде целом дужином овог дела саобраћајнице 4-4. Прве две слике овог дела репортаже су сликане са „насипа“ где се сад налази ова инсталација.
Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8
Пошто ће се затворити садашњи улаз код „Хангара“ старог аеродрома, ту ће иначе бити бетонски зид, почео је да се ради, за њих, нови улаз код дела од „аеродромског града“.
Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
Gago veliki plus.Svaka čast na požrtvovanju za forum po ovom kijametu.
Reci mi jel se ovaj stari hangar tretira kao istorijska vrednost ili ga koriste firme kao skladište?


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648126#p648126:1v11ihe9 je napisao(la):
Tikvica » 13 Aug 2019 08:08 am[/url]":1v11ihe9]
Reci mi jel se ovaj stari hangar tretira kao istorijska vrednost ili ga koriste firme kao skladište?

Nisam Gaga, ali mogu da odgovorim :)

Hangar je pod "zaštitom države" tj. nije smeo da se ruši, a obnovila ga je firma Airport City koja ga koristi: jedan bočni aneks kao kancelarije, a hangar u suštini služi baš kao - hangar. Doduše ne za avione, logično, nego po potrebi... da, skladište, garaža....
 
Nisi Gaga(on verovatno spava pošto je u 4 noćas kačio slike) ali hvala za informaciju .Znači APC je preuzeo kontrolu nad njim,možda će Izraelci bolje da ga čuvaju od nas.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da, nije to baš skoro renovirano... davno sam na forumu postavljao fortke, ima 6-7 godina...
 
@Тиквице, хвала за похвалу. А да је био пакао од врућине, јесте, знаш и сам. Ма све за За Беобилд. :gobb:

Одговорио ти је @Реља везано за Хангар Старог аеродрома и он јесте под заштитом државе и представља споменик културе, а са тиме и историјску вредност. http://beogradskonasledje.rs/kd/zavod/n ... droma.html Једини је сачувани објекат некадашњег Старог аеродрома.

Данас служи као складиште и гаража за тај "авионски град" или већ како се зове. Пролазећи поред улазних врата Хангара, видео сам унутра доста гаражираних аутомобила, комбија,... и свакојаких ствари. Гледаћи следећи пут кад будем ишао да сликам за фоторепортажу, да направим и неколико снимака унутар Хангара, ако ми дозволе !!!
 
Epski poduhvat i urbanistički progres je izgraditi ovaj patrljak cik-cak uličice dostojne nekog omalenog zaseoka u nekoj nedođiji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648338#p648338:1v1ci5kn je napisao(la):
Гага » 13 Aug 2019 06:57 pm[/url]":1v1ci5kn]...
Одговорио ти је @Реља везано за Хангар Старог аеродрома и он јесте под заштитом државе и представља споменик културе, а са тиме и историјску вредност. http://beogradskonasledje.rs/kd/zavod/n ... droma.html Једини је сачувани објекат некадашњег Старог аеродрома.


Mala ispravka: osim hangara, od od aerodroma su preživele još i zgrada Ineks-ukusa i zgrada Poreske uprave Novi Beograd (doduše sa potpuno izmenjenom fasadom, nekada je to bio "Oficirski dom"). Mislim, ali nisam siguran, da je zgrada pored NISove pumpe (prodavnica laminata, sanitarije, okova...) takođe bila deo aerodroma, arhitektura odgovara...
 
Predlažem da se Ulica Tadije Sondermajera preimenuje u Sokak Tadije Sondermajera, u skladu sa viševekovnom osmanskom tradicijom i kulturom prisutnom na ovim prostorima, kako se ne bi kvario duh istorije, jer sem imena sve ostalo, cik-cak forma i širina ulice je u tom duhu i s pravom možemo da očekujemo da ćemo uskoro kao grad povratiti davno izgubljeni status kasabe.

Ujedno predlažem i da se druga polovina bulevara Đorđa Stanojevića preda na upravu gospodarima AC-a, da bi napravili parking kao što su na prvoj polovini, jer šta će nama gojama bulevari. Za nas su sokaci.
 
Pridružujem se pohvalama za člana @Гага stvarno svaka čast za relevantne i detaljnje informacije, neumornu volju za deljenje , stručnost i pozitivan stav. Za korisnika @Propeler: ugledaj se na @Гага
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648437#p648437:3vscynqq je napisao(la):
relja » 14 Авг 2019 07:37 am[/url]":3vscynqq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648338#p648338:3vscynqq je napisao(la):
Гага » 13 Aug 2019 06:57 pm[/url]":3vscynqq]...
Одговорио ти је @Реља везано за Хангар Старог аеродрома и он јесте под заштитом државе и представља споменик културе, а са тиме и историјску вредност. http://beogradskonasledje.rs/kd/zavod/n ... droma.html Једини је сачувани објекат некадашњег Старог аеродрома.


Mala ispravka: osim hangara, od od aerodroma su preživele još i zgrada Ineks-ukusa i zgrada Poreske uprave Novi Beograd (doduše sa potpuno izmenjenom fasadom, nekada je to bio "Oficirski dom"). Mislim, ali nisam siguran, da je zgrada pored NISove pumpe (prodavnica laminata, sanitarije, okova...) takođe bila deo aerodroma, arhitektura odgovara...
@Реља, зашто исправка, кад је све тачно то што си рекао, хм написао.

Што се тиче зграде где је некадашњи Инкес-Укус био, а садашњи правни наследник Инекс-Укуса је фирма Лус Инвестмент, власник те зграде је Дирекција за изградњу града Београда, а закупац је Лус Инвестмент. Та зграда јесте, да тако кажем, део баштине Старог аеродрома, а тој згради су бесправно дограђена два спрата, чини ми се 1983.године. Та два бесправно дограђена спрата треба да се руше, заједно са оним бесправно подигнутим спортским балоном који припада власнику Перле (некадашња Талија). Кад ће то бити, тешко питање, с обзиром да је власник Перле адвокат и разноразним смицалицама то одлаже !!!

Зграда садашње пореске управе, јесте бивша зграда "Официрског дома" - део аеродрома.

Садашња продавница или ти салон подова, као и царинско сместиште које је у продужетку, а до НИС бензинске станице и уз Тошин бунар, су исто зграде дела аеродрома, али са потпуно измењеном фасадом. Али, то се све руши следеће године.
 
Gago, hvala na potvrdi i na fenomenalnim reportažama.
 
Хвала @Реља :sesir: биће још фоторепортажа.
Сетио сам се још две ствари које су остале од старог аеродрома (нису зграде :D ), и волео бих да се то сачува, али о томе други пут.
 
Ограда беше постоји од аеродрома, и део писте негде испод земље чини ми се?
 
Mislim da se pista nazire u šumarku između Omladinskih brigada i Rode i bivše Idee.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Deo piste se lepo video iz dugačke zgrade u O.Brigada u 38.bloku na mestu gde su planirali onaj centar za promociju nauke a što se tiče one velike lepe kapije(kroz koju se ulazilo iz Tošinog Bunara) poslednje informacije koje imam su da se nalazi u Momi Stanojloviću u Batajnici.
Odosmo skroz van teme.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kad smo već u offtopic, mislim da je ovo najupečatljiviji preostali deo piste?




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Гага":3q8941uu je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648437#p648437 je napisao(la):
relja » 14 Авг 2019 07:37 am[/url]":3q8941uu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648338#p648338 je napisao(la):
Гага » 13 Aug 2019 06:57 pm[/url]":3q8941uu]...
Одговорио ти је @Реља везано за Хангар Старог аеродрома и он јесте под заштитом државе и представља споменик културе, а са тиме и историјску вредност. http://beogradskonasledje.rs/kd/zavod/n ... droma.html Једини је сачувани објекат некадашњег Старог аеродрома.


Mala ispravka: osim hangara, od od aerodroma su preživele još i zgrada Ineks-ukusa i zgrada Poreske uprave Novi Beograd (doduše sa potpuno izmenjenom fasadom, nekada je to bio "Oficirski dom"). Mislim, ali nisam siguran, da je zgrada pored NISove pumpe (prodavnica laminata, sanitarije, okova...) takođe bila deo aerodroma, arhitektura odgovara...
@Реља, зашто исправка, кад је све тачно то што си рекао, хм написао.

Што се тиче зграде где је некадашњи Инкес-Укус био, а садашњи правни наследник Инекс-Укуса је фирма Лус Инвестмент, власник те зграде је Дирекција за изградњу града Београда, а закупац је Лус Инвестмент. Та зграда јесте, да тако кажем, део баштине Старог аеродрома, а тој згради су бесправно дограђена два спрата, чини ми се 1983.године. Та два бесправно дограђена спрата треба да се руше, заједно са оним бесправно подигнутим спортским балоном који припада власнику Перле (некадашња Талија). Кад ће то бити, тешко питање, с обзиром да је власник Перле адвокат и разноразним смицалицама то одлаже !!!

Зграда садашње пореске управе, јесте бивша зграда "Официрског дома" - део аеродрома.

Садашња продавница или ти салон подова, као и царинско сместиште које је у продужетку, а до НИС бензинске станице и уз Тошин бунар, су исто зграде дела аеродрома, али са потпуно измењеном фасадом. Али, то се све руши следеће године.
U prilog ovoga ,spomen ploča u poreskoj upravi.
a4f9f299f180ce85272222cadfcdfdb7.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
То сам сликао одавно и поставио на теми о Тошином бунару. У сваком случају лепо је ово поново видети и присетити се. Укњижен плусићћћ :kk:
 
Vrh