Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Sto se mene licno tice meni pesacka zona ulepsava ispijanje tocenog jeleneka u prolecu i cevapa u istom. Ako se zapijem zvacu vrapca, mada bi mogao i sada da dodje po mene na belu stenu da me prenese posto sam u slicnom stanju ;)
 
Врачарац, шта мислиш о ширењу пешачке зоне на Врачар? :) Ту има јако финих мањих улица које су упропашћене са паркираним колима са обе стране. Нпр. потез од Максима Горког до Браничевске и од Шуматовачке до Мутапове да буде ограниченог саобраћаја, само за станаре, а сва кола да се склоне у гараже где исте постоје? Слично урадити и у кварту Кнеза Милоша-Булевар-Београдаска-Краља Милана са изузетком Ресавске због трамваја и трасе 24 али само за јавни превоз. Исто и у кварту Крунска-Београдака-Макензијева-Каленић пијаца. Мени су те улице као створене за пријатну шетњу :)
 
Uruciti nobelovu nagradu dosljaku za banalizovanje i poistovecivanje 3 ulice na 30m od Kneza sa zatvaranjem jednog dela grada 3km od centra. :wink:
 
Dobro zboris Dosljak
Centar ili ne. Mogao bi se poneki deo grada da pretvori u pesacku zonu sa puno kafica a bez parkiranih vozila na ulici. Ako moze u Grockoj 30 km od centa moze i na Vracaru 3 km od centra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654327#p654327:570pyb80 je napisao(la):
Vračarac » Сре Авг 28, 2019 6:05 pm[/url]":570pyb80]Uruciti nobelovu nagradu dosljaku za banalizovanje i poistovecivanje 3 ulice na 30m od Kneza sa zatvaranjem jednog dela grada 3km od centra. :wink:
Нисам за потпуно затварање, већ за зону ограниченог саобраћаја (приступ дозвољен само станарима и запосленима у квартовима) и то не у свим улицама већ у мањим једносмерним типа Патријарха Варнаве, Светозара Марковића, Мачванска, Подгоричка и сл. Значи да се забрани транзитни саобраћај ка другим деловима града , који би се кретао главним саобраћајницама - Макензијевом, Београдском, Кнеза Милоша, Максима Горког.
И немој да се љутиш, али ја лично Врачар са Храмом Светог Саве, Народном библиотеком, Цветним тргом, Чубурским парком, Неимаром и предивним кафићима посебно у Невесињској улици итекако сматрам центром града без обзира на даљину :)
 
A onda te nisam razumeo mislio sam da hoces da pretvoris Vracar u korzo :), slazem se mogu ti reci sa tvojim predlogom. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654345#p654345:3qzhw32o je napisao(la):
Vračarac » Sre Avg 28, 2019 8:25 pm[/url]":3qzhw32o]A onda te nisam razumeo mislio sam da hoces da pretvoris Vracar u korzo :)
Šta fali da i Vračar bude korzo. Ako može centar , ne vidim ni jedan razlog zašto ne bi mogao i Vračar. :)

P.S.
Znam da bi odlično leglo i na Savskom vencu.
 
Све улице трећег приоритета, по целом граду треба претворити у интегрисане улице. Тај предлог је потпуно адекватан, не видим зашто мислите да сте "доскочили" Врачарцу овим, заиста добрим предлозима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652970#p652970:2pr9tr6g je napisao(la):
Саша » Ned Avg 25, 2019 11:57 pm[/url]":2pr9tr6g]
Похвала за затупљен десни ћошак степеништа:

0-E805773-81-E1-40-DB-B03-B-113-A433-F168-C.jpg

Ovo stepenište izgleda moćno kad se poredi sa prethodnim stanjem, za pohvalu je što su betonski zid zaštitili granitnim pločama i što su ispravili ovu krivinu stepenica.
Ako uzmemo u obzir da je ovo projektovalo Zelenilo onda je savršeno. Pitanje je samo dokle će ovako izgledati, kad se zanemari i ploče išaraju i polome...
 
Sole znas kako lepo pivo i cevapi imaju u prolecu slobodno mozes da sednes nekad u bastu nece ti nista biti ne plasi se. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654533#p654533:q8z9xuif je napisao(la):
solecar » 29 Авг 2019 11:41 am[/url]":q8z9xuif]I super je što su ukinuli prilaz kolicima. :)
Укинут прилаз колицима који није испуњавао прописани нагиб већ је постојао да би постојао. Како је Вука Караџића са западне стране парка претворена у пешачку, приступ колицима парку се решава преко ње.

Супер је што имаш потребу да пљунеш само да би пљуно. Ни случајно да се укључи мозак. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654508#p654508:docgmqzz je napisao(la):
And7rey » 29 Aug 2019 10:02 am[/url]":docgmqzz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652970#p652970:docgmqzz je napisao(la):
Саша » Ned Avg 25, 2019 11:57 pm[/url]":docgmqzz]
Похвала за затупљен десни ћошак степеништа:

0-E805773-81-E1-40-DB-B03-B-113-A433-F168-C.jpg

Ovo stepenište izgleda moćno kad se poredi sa prethodnim stanjem, za pohvalu je što su betonski zid zaštitili granitnim pločama i što su ispravili ovu krivinu stepenica.
Ako uzmemo u obzir da je ovo projektovalo Zelenilo onda je savršeno. Pitanje je samo dokle će ovako izgledati, kad se zanemari i ploče išaraju i polome...
nekadašnje stepenište je predviđalo sa desne stane pristup za dečija kolica i invalide...sada toga nema
 
stf":2f5lmk5e je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654533#p654533:2f5lmk5e je napisao(la):
solecar » 29 Авг 2019 11:41 am[/url]":2f5lmk5e]I super je što su ukinuli prilaz kolicima. :)
Укинут прилаз колицима који није испуњавао прописани нагиб већ је постојао да би постојао. Како је Вука Караџића са западне стране парка претворена у пешачку, приступ колицима парку се решава преко ње.

Супер је што имаш потребу да пљунеш само да би пљуно. Ни случајно да се укључи мозак. :wink:
Super je što ti imaš potrebu da sve što se radi u centru predstavljaš kao najjače stvari na svetu uz gomilu hvalospeva , a pljuneš sve što je neko drugi radio samo da bi pljunuo.
Zna se vrlo dobro da ako je nagib loš , da može da se napravi drugi koji ispunjava propisanje uslove. O uključivanju mozga da i ne govorim. :)
Trubilo se na sav glas kako ništa od postojećih prilaza ne sme da se pomera i ukida , jer je tako doneta odluka uredbom ili nekim zakonom , i da zato ima prilaze iz pravca Kneza kakve imamo , a onda ukinemo prilaz kolicima sa južne strane.
 
Pitanje je. Postoji maksimalna dužina rampe, posle koje mora da se prelomi podestom. Rampa takođe mora da ima gelendar i adekvatan nagib od kog bi verovatno bila poduža. U jednom momentu bi izgubila smisao. Pored parka postoje pešačke ulice koje vode tamo gde treba, može tuda da se prođe.
 
Kol'ka je ta maksimalna dužina , pošto sam na Vidikovcu viđao minimum duplo duže rampe?
 
Bilo je tu dovoljno mesta za rampu sa propisanim nagibom. Morali su to da urade.
 
Vratili se pijanci na polozaj ;)
Ima tu jedan pijanac-slikar, nacrta portret a placanje je u unucetu votke, na zalost deluje mi da se navukao poslednjih godina. Mozda je off od rekonstrukcije ali je deo price ovog parka :)
 
Обнова и промене у целом пешачком делу центра града последњих година представљају цивилизацијски искорак за Београд. Оно што је некада било везано за зграде и окружење богатих банака и државних предузећа - квалитетни материјали и архитектура, скупо уређење и зеленило, смисао за детаљ - овим је постало имовина свих грађана.

Ево данашњих слика из парка Војводе Вука и улица које га уоквирују; било је много радника и вредно се и уз надзор радило; да се тако ради све време на оваквим градилиштима, рокови њиховог завршетка би могли да буду бар три пута краћи:







Некада се трава сејала и чекало се да никне и израсте, а сада - јуче је нема, а данас је ту готов травњак:























 
Sačuvana česma , kao i travnati deo , a naravno i golubovi. Jedino ne videh vrapce (mislim na ptice , ne na elektro golf kola u dužoj varijanti).
Ono što mi je zanimljivo je da je izgleda neko nakupovao i lovor višnji , pa ih sad ima viška na lageru i sadi ih svuda gde se vrše rekonstrukcije. :)
 
Стуб с камерама (в. лево):







Кад је постављен споменик Гаврилу Принципу у Немањиној и обновљен Финансијски парк, писао сам о положају клупа на стазама, и после тога се стање поправило у уређивању наредних паркова. Клупе нису постављане тако да заједно с ногама и стопалима оних који на њима седе заузимају пола стазе, и при том онај који седи треба да све време пази да га пролазници не нагазе; обашка што седи скоро па насред пута, а у парк се обично долази да би се седело на миру. Ово ми се зато не свиђа:



Растиње је богатије и сада лепо изгледа, на даље ће зависити од одржавања:







Може се лако предвидети да ће овде, у првом плану, трава бити изгажена и направљена пречица:





Добро је решење с горњим деловима на парапетима, тако су плоче испод заштићене и дуже ће трајати:















Чули су ме и скресали овај ћошак - могло је да се то уради елегантније, али, боље је у сваком случају овако:





Стубићи ...:



Кола ...:

 
Vrh