Šta je novo?

Pešačke zone

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657835#p657835:1wtlj8dy je napisao(la):
astrodule » Sub Sep 07, 2019 3:02 pm[/url]":1wtlj8dy]Pa šta da kažem - krivi su roditelji?!
Pa naravno da su krivi roditelji kad stoku nisu vaspitali. Da ne budes siledzija uce te roditelji a ne komunalni policajac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657873#p657873:1algzulk je napisao(la):
Astrotrain » 07 Sep 2019 04:09 pm[/url]":1algzulk]А може дете које претрчава и да запне ногом за ивичњак или да изврне ногу на решетку сливника па ништа. А може и... Небитно. Битно је да увек неки људи морају да буду опозиција по сваку цену.

Ja nisam nikakva opozicija niti kontraš, ako neko zabije auto i očešlja kola na te špiceve neće mi uopšte biti žao ali ako neko dete ili neki pešak završi na urgentnom jer se posekao na tom istom šiljku onda mi uopšte ne bi bilo svejedno jer to može svakome da se desi.
Ako zakačiš nogu o ivičnjak i tresneš na trotoar kao sto si naveo velika je verovatnoća da ćeš bolje proći nego da se nabiješ na bodlju pa završiš kao likovi iz Game of Thrones-a.
Na kraju krajeva kad bi se takvi nesrećni slučaju desili ljudi bi počeli sami da razvaljuju macolama te bodljikave stubiće.
 
Vračarac":21h4f4k5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657835#p657835 je napisao(la):
astrodule » Sub Sep 07, 2019 3:02 pm[/url]":21h4f4k5]Pa šta da kažem - krivi su roditelji?!
Pa naravno da su krivi roditelji kad st*** nisu vaspitali. Da ne budes siledzija uce te roditelji a ne komunalni policajac.
I šta sad? Ako ih roditelji nisu vaspitali, tu su nadležni organi da ih vaspitaju kaznama. Stubići uglavnom ruže grad i često ih je moguće zaobići, plus što polomljene ne popravljaju na vreme.

Poslato sa telefona
 
spatiotecte":3j1au19q je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657873#p657873 je napisao(la):
Astrotrain » 07 Sep 2019 04:09 pm[/url]":3j1au19q]А може дете које претрчава и да запне ногом за ивичњак или да изврне ногу на решетку сливника па ништа. А може и... Небитно. Битно је да увек неки људи морају да буду опозиција по сваку цену.

Ja nisam nikakva opozicija niti kontraš, ako neko zabije auto i očešlja kola na te špiceve neće mi uopšte biti žao ali ako neko dete ili neki pešak završi na urgentnom jer se posekao na tom istom šiljku onda mi uopšte ne bi bilo svejedno jer to može svakome da se desi.
Ako zakačiš nogu o ivičnjak i tresneš na trotoar kao sto si naveo velika je verovatnoća da ćeš bolje proći nego da se nabiješ na bodlju pa završiš kao likovi iz Game of Thrones-a.
Na kraju krajeva kad bi se takvi nesrećni slučaju desili ljudi bi počeli sami da razvaljuju macolama te bodljikave stubiće.
Зашто не би могли стубићи са шиљцима да буду нпр. са већим међусобним размацима него што су ови садашњи? То би и даље било делотворно а значајно безбедније по пешаке и бициклисте.
 
Ok imamo drugačije stavove, ja sam mišljenja da bilo kakvi šiljci na javnom prostoru predstavljaju neku opasnost po ljude. Pa daleko bilo da se ti ili neki tvoj bliski nabode na takav neki šiljak mislim da bi bacao drvlje i kamenje na tog koji je osmislio tako nešto.
 
Nema potrebe ni za kakvim šiljcima, samo treba da vrate one stubiće s kraja 90ih i početka 2000ih, da ih usade u bilo kakvu podlogu koja nije puding, i da ih napokon standardizuju za područje celog grada. A ne da svaki kvart, svaka vlast, svaka opština, i svaka decenija imaju neke svoje neuspele eksperimente koji samo ruže grad a jedu pare poreskih obveznika.

Ako ste već za neka radikalna rešenja, imate sistem sa duplim ili visokim ivičnjacima. Kao u Bulevaru Oslobođenja odnosno kao oni visoki ivičnjaci u zemljama Bliskog istoka. Mada kao što rekoh, nema potrebe za time. Sve što je potrebno je jedan pristojan metalni cilindar, do pola zasađen u zemlju, obložen pristojnim građevinskim materijalom. That's all folks!
 
Или/и државна власт која ради свој посао, за промену.
 
A da, zaboravih da javim da su izgleda naši apeli i ideje sa foruma urodili plodom i na nekoliko mesta na obodima pešačke zone uvedena su parking mesta za kratka zaustavljanja odnosno dostavna vozila. Slikaću ovih dana opet po danu, ove slike su bile usputne i na brzaka
Pogledajte prilog 4

Inače pešačka zona izgleda nadrealno lepo noću, kad je malo pustije, tiše i kad se vidi ceo mehanizam održavanja iza toga - prskalice, radnici, osvetljenje i slično. Samo još da se gospoda u plavom u zgradi Tanjuga, kao i gospoda u crnom u zgradi u Makenzijevoj smiluju da rade svoj posao i počnu da suzbijaju grafitere i biće sve tip top.
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Мислио сам да Врабац саобраћа само кроз пешачку зону, кад, ево га у улици Царице Милице данас усред саобраћаја:





 
Nisi pazio na času. :)
Evo ti ovde trasa sa sve mapom. Linija jednim delom ide po ulicama koje su deo pešačke zone , a drugim delom ulicama pod saobraćajem.
 
Zašto nisu postavili stubiće i u Carice Milice (tako se valjda vodi taj deo) i u Gračaničkoj?

Na Topličinim vencu je obesmišljen stub ako svi mogu sa strane da prolaze (ili je možda to i ideja, da se neometano ljudi parkiraju). Isto i za Carice Milice - da li je to parking prostor?
 
To sa Vrapcem koji ne ide pesackom zonom je tek javasluk.

Kako je TO uopste registrovano kao vozilo? Jel ima pojaseve na svakom sedistu? Ako ima, nisam video da se iko vezuje. Kako se prevoza mala deca bez sedista?

Ne daj boze da se ta kanta sudari sa nekim automobilom, nastradace ljudi samo tako. Strah me svaki put kad gledam kako preseca Pop-Lukinu.
 
VeniVidiVici":2yhtw7lz je napisao(la):
Zašto nisu postavili stubiće i u Carice Milice (tako se valjda vodi taj deo) i u Gračaničkoj?

Na Topličinim vencu je obesmišljen stub ako svi mogu sa strane da prolaze (ili je možda to i ideja, da se neometano ljudi parkiraju). Isto i za Carice Milice - da li je to parking prostor?
file.php

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658104#p658104:1t5r7w8h je napisao(la):
VeniVidiVici » 08 Sep 2019 07:05 am[/url]":1t5r7w8h]Zašto nisu postavili stubiće i u Carice Milice (tako se valjda vodi taj deo) i u Gračaničkoj?

Na Topličinim vencu je obesmišljen stub ako svi mogu sa strane da prolaze (ili je možda to i ideja, da se neometano ljudi parkiraju). Isto i za Carice Milice - da li je to parking prostor?
file.php

Ista situacija je dole kod Supermarketa. Kobajagi kamere, stubici i sl, a sa strane ostavljen prostor da se bez problema kolima moze proci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658180#p658180:1yzqx6ln je napisao(la):
varos kapija » 08 Sep 2019 12:28 pm[/url]":1yzqx6ln]To sa Vrapcem koji ne ide pesackom zonom je tek javasluk.

Kako je TO uopste registrovano kao vozilo? Jel ima pojaseve na svakom sedistu? Ako ima, nisam video da se iko vezuje. Kako se prevoza mala deca bez sedista?

Ne daj boze da se ta kanta sudari sa nekim automobilom, nastradace ljudi samo tako. Strah me svaki put kad gledam kako preseca Pop-Lukinu.

Ovo sto ti pričaš i tvoj strah, koji je opravdan, je posledica automobilskog nasilja sa kojim su suočeni svi građani ovog grada, a koje je normalizovano kao da to tako mora biti.

U konkretnom slučaju, problem je vrabac, a ne divljanje vozača automobila, prekoracenje brzine, neobazrivost, trubljenje, turiranje i ostali prostakluci na koje smo svi kao oguglali. Isto tako su u ovom gradu problem pešak, biciklista, trotinet, a sa druge strane stvarno nasilje i stvarna pretnja u saobraćaju, automobil, aboliran je odgovornosti za teror koji izaziva kod svakoga ko nije takođe u automobilu.
 
Posto sam ja vozac vrapca pa da znate neke informacije ako zelite da se vozite Vrapcem .Pocetna i zadnja stanica je na Obilicevom vencu kod garaze a ne kod Ruskog cara,voznja je besplatna .Vrabac ide na svakih 10 min. Moze 6 putnika da sedne i moze da se vozi ko god zeli.Voznja traje izmedju 15 i 20 min .Zavisi od guzve .Vozimo cika Ljubinom ,pored Deliske cesme u Vuka Karadzica ,Studenski trg ,Kralja Petra na Kosancicev venac ,Toplicin Venac i na kraju Obilicev venac .Zabranjeno je sedeti do vozaca ,unositi zivotinje osim ako su u boksu i ne sme da se pusi u vozilu .Radno vreme Vrapca je od 8 h do 22h DOBRO DOSLI !!vama na usluzi Srecko vozac Vrapca

https://www.facebook.com/srecko.pariz?_ ... tg&fref=nf
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658184#p658184:3gq0d42t je napisao(la):
varos kapija » 08 Sep 2019 12:37 pm[/url]":3gq0d42t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658104#p658104:3gq0d42t je napisao(la):
VeniVidiVici » 08 Sep 2019 07:05 am[/url]":3gq0d42t]Zašto nisu postavili stubiće i u Carice Milice (tako se valjda vodi taj deo) i u Gračaničkoj?

Na Topličinim vencu je obesmišljen stub ako svi mogu sa strane da prolaze (ili je možda to i ideja, da se neometano ljudi parkiraju). Isto i za Carice Milice - da li je to parking prostor?
file.php

Ista situacija je dole kod Supermarketa. Kobajagi kamere, stubici i sl, a sa strane ostavljen prostor da se bez problema kolima moze proci.
Trenutno Komunalna lovi ama bas svakog ko tu stane, i zaista nema parkiranih kola uopste, ako i stanu za 5 minuta se pojavi pauk! Ali mi je svakako jasno da to nece trajati dugo. Cim bude prestali - eto ga zgodan parking!!
Pogledajte prilog 1
Ali ono sto je cudno je da i nema znaka zabrane parkiranja. Postoje dva znaka za parkiranje i to jedan do drugog i to je sve... Tako da pretpostavljam da je sve ovo samo priprema za obelezavanje ili eventualno postavljanje stubica... Bar se nadam da je tako...

Naravno, ovaj sa Skodom na trotoaru iskoristio pauka izmedju dva dolaska :)
 
Зашто није било довољно да Чубрина остане коловоз, а Грачаничка постане пешачка ? Да ли су та решења привремена до завршетака нове јавне гараже у Поп Лукиниј или су трајна ?
 
Nije dovoljno...ne branim automobile ali samo bi se dodatno pogoršao saobraćaj...pešačkih ulica sada stvarno ne fali...
 
Tek sam danas primetio veliku hladovinu u Ulici kralja Petra.

Ovde su posadili Paulovniju koja raste ekspresno i ima džinovske listove.

Ovo da se posadi na svakom semaforu i eto rešenja za vrućine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660609#p660609:26kmxt78 je napisao(la):
Posmatrac » Today, 00:52[/url]":26kmxt78]Tek sam danas primetio veliku hladovinu u Ulici kralja Petra.

Ovde su posadili Paulovniju koja raste ekspresno i ima džinovske listove.

Ovo da se posadi na svakom semaforu i eto rešenja za vrućine.
file.php

file.php

file.php

Samo što će stablo da se udvostuči za 10 godina i onda će morati da se seče, pa će onda mnogi da protestvuju...

Ovde kod mene su posekli skoro jednu Paulovniju (mislim da jeste, jer ima baš ogromne listove i brzo se udebljala) i baš sam snimio godove.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Vrh