Плато Бежанија

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8710
Pohvalio: 5594

Re: Плато Бежанија

Postod Пантограф » Pet Sep 06, 2019 8:36 am

Благодарим, Гаго!
Значи, могу да уживам у себичном задовољству: крај ће бити ружнији, а ја нећу морати да мењам деценијске навике.
Бар нешто...
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Bezaninac
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 8:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 145
Pohvalio: 397

Postod Bezaninac » Pet Sep 06, 2019 10:46 am

Hej, Gago, jel to znači da Finvest i Mungos nisu uspeli da se dogovore?
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11696
Pohvalio: 3184

Postod astrodule » Pet Sep 06, 2019 12:15 pm

Pa ovo je strašno. Perionicu ne mogu da izmeste? Izgledaće smešno jedno pored drugog. Te perionice drže oočigledno ljudi sa jakim vezama.

Poslato sa telefona
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8710
Pohvalio: 5594

Postod Пантограф » Pet Sep 06, 2019 2:38 pm

Verovatno gazda traži mnogo para, pošto drži tehnički pregled prekoputa policijske stanice, što je u principu rudnik zlata.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
zarlazar
Novice
Pridružio se: Sre Jul 19, 2017 1:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18
Pohvalio: 0

Postod zarlazar » Pet Sep 06, 2019 9:18 pm

Danas sam pozvao čisto da se raspitam. Čekaju gradjevinski dozvolu, planiraku početak gradnje u decembru.
Cena u ovoj fazi od 1900-2050 sa pdv-om, što mislim da je baš puno za taj deo grada, ali cena je ona koju neko plati uvek.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9611
Pohvalio: 16478

Postod Гага » Sub Sep 07, 2019 1:32 am

Пантограф » 06 Сеп 2019 08:36 am napisao:Благодарим, Гаго!
Значи, могу да уживам у себичном задовољству: крај ће бити ружнији, а ја нећу морати да мењам деценијске навике.
Бар нешто...

И други пут @Пантографе. Уживај до даљег, а докле, хм видећемо.
Bezaninac » 06 Сеп 2019 10:46 am napisao:Hej, Gago, jel to znači da Finvest i Mungos nisu uspeli da se dogovore?

Тако испада @Бажанинац. И мени није јасно, шта и како, а опет ми је и јасно !!!
astrodule » 06 Сеп 2019 12:15 pm napisao:Pa ovo je strašno. Perionicu ne mogu da izmeste? Izgledaće smešno jedno pored drugog. Te perionice drže oočigledno ljudi sa jakim vezama.

Poslato sa telefona

@Дуле, изгледаће „ко пилету с***“. Иначе технички преглед, кафић и перионицу држе два момка, и они су то, пре пар година купили од једног типа, лично сам га упознао док је он још био власник, и ту је још била и коцкарница, али су је момци, чим су ово купили, одмах затворили. Иначе са кафићем нема никаквих проблема, момци су у реду, не скупљају се никакави сумњиви типови, нема буке, момци се баве аутомобилизмом, један од њих је и спортски радник у једном од аутоклубова. Са те стране је све у реду.
О бившем власнику не бих баш пуно да причам, избеглица је из Сарајева, али неко моје мишљење је да им је он испословао да ту остану !
Пантограф » 06 Сеп 2019 02:38 pm napisao:Verovatno gazda traži mnogo para, pošto drži tehnički pregled prekoputa policijske stanice, što je u principu rudnik zlata.

Вероватно се неће ни сазнати како и шта. Иначе бивши комшијо :wink: , заборавио си и ону агенцију за регистрацију моторних возила, која је у оној згради бочно прекопута зграде МУП-а, тако да је трилинг за „рудник злата“ потпун.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sub Sep 07, 2019 1:54 am

Као што сам обећао, ево краће фоторепортаже о садашњем стању плаца у блоку 19, овде на Бежанијској коси, где ће се градити ова будућа зграда (зграде), а који је прилично зарастао у дивље растиње, има доста отпада, шута,... На овом плацу је некада била шљункара све до негде 1995.године.

Да кренемо од дела где је садашњи технички преглед „Мунгос“ и њихов кафић „Пауза“ са перионицом аутомобила. Као што сам јуче рекао, они се неће рушити, и из тог разлога инвеститор „Финвест“ ће морати да мења пројекат, односно неће бити оног заобљеног дела зграде, где је технички и кафић, а на уливању улице Рашка Димитријевића у Љубинке Бобић.

Прве две слике показују стање иза техничког прегледа, односно код перионице возила, која је иначе некако баш склепана на брзину од разноразних лимених табли, али тако је урађена од стране првог власника. И овде је све баш зарасло, а то је део до улице Љубинке Бобић
DSCF0474.JPG
DSCF0423.JPG

Идемо даље низ Љубинке Бобић према аутобуском стајалишту 82-ке (#1192). Наравно све је зарасло од разноразног дивљег растиња.
DSCF0424.JPG
DSCF0425.JPG

Инвеститор је облепио свој показни контејнер/канцеларију са цртежима будућег насеља „Плато Бежанија“.
DSCF0426.JPG
DSCF0427.JPG
DSCF0428.JPG

Скрећемо у слепу блоковску уличицу, а ту је и њен крај. И дуж ове слепе блоковске уличице је прилично израсло дивље свакојако растиње.
DSCF0429.JPG
DSCF0480.JPG
DSCF0430.JPG

Са друге стране-почетак слепе блоковске уличице, а у њу се улази из улице Рашка Димитријевића. Даље је на сликама приказан део Рашка Димитријевића према кафићу „Пауза“ и техничком прегледу „Мунгос“, и ту се укрштају Рашка Димитријевића и Љубинке Бобић. Свуда је дивље растиње које је прилично израсло, сем код споменутих објеката који се неће рушити. Власници су то уредили, засадили разноразно цвеће, растиње, направили мали паркић за децу. Сво растиње се залива системом кап по кап.
DSCF0431.JPG
DSCF0432.JPG
DSCF0433.JPG
DSCF0434.JPG

Да мало завиримо и у унутрашњост плаца. Исто је све зарасло, доста бачених кеса свега и свачега, шута, намештаја,... Ту је још увек она бетонка плоча, несуђена самоуслужна ауто-перионица, где је један момак хтео пре пар година, на дивље да је изгради. Заједничком акцијом нас неколицине грађана овог блока, смо то онемогућили.
Слике 0435,0436,0437,0438,0439
DSCF0435.JPG
DSCF0436.JPG
DSCF0437.JPG
DSCF0438.JPG
DSCF0439.JPG

То је то, надамо се овогодишњем почеку радова и да коначно овај плац-део блока 19, буде урађен како доликује.
:sesir:
Pohvale za post: 2
wrexham
Beginner
Pridružio se: Sub Apr 01, 2017 1:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 53
Pohvalio: 35

Postod wrexham » Sub Sep 07, 2019 10:51 pm

Neće graditi srednju lamelu zbog kako-je-pobogu-ovo-uopšte-legalno parapolicijske sklepotine?

Razmišljam kako bih opisao tu situaciju i ruglo je bukvalno jedina reč koja mi pada na pamet, odbegli komad atmosfere Ledina...
belka
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 703
Pohvalio: 5

Postod belka » Pon Sep 09, 2019 11:19 am

Zašto Gago misliš da će morati da menjaju projekat? Ja mislim da je projekat od samog starta bio ovakav sa 2 lamele, a treća je na grafici data samo kao ideja kako bi to eventualno moglo da izgleda ukoliko se reše imovinski odnosi na parceli autoservisa. Ti odnosi očigledno nisu rešeni, tako da ostaje tako da kompleks podrazumeva 2 lamele u okviru parcele na kojoj su imovinski odnosi rešeni.

Slažem se da projekat jedinstveno sa 3 lamele lepše izgleda, ali ako je tako u ovoj fazi, mislim da treba podržati ideju gradnje, jer lamelice su lepe, imaju smisla, imaće lep park, podzemni parking.

S druge strane, treba razumeti I interese autoservisa i prihvatiti da i oni žele da ostanu tu kao autoservis, jer su dosta uložili, dugo rade itd. Hoću da kažem da rešavanje imovinskopravnih odnosa na zemljištu nije uopšte jednostavan i lak process, a treba razumeti da on prethodi gradnji. Ovde na forumu se (što je i razumljivo), pre svega komentariše urbanističko - arhitektonski aspekt objekata koji se grade, a manje se ima u vidu šta prethodi samom projektovanju, a to je rešavanje imovinskopravnih odnosa tj sticanje prava na zemljištu i formiranje građevinske parcele podobne za gradnju, što nije nimalo lak i jednostavan process. Niti jeftin danas.
Pohvale za post: 1
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Sep 09, 2019 11:28 am

Pa koliko vredi taj servis? Baš me zanima koliko im je bilo ponuđeno i šta ima slobodno u blizini gde su mogli da se premeste.
Duletov blog
Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Sep 09, 2019 11:33 am

Evo, mogli su da se premeste pored, ima tačno mesta iza terena.

Slika

OK, znam, prenamena i ostale pravne stvari, ali u interesu celog kraja je da zgrada ima "ćošak", a ne prizemni objekat na udarnom mestu.
Duletov blog
Slika
belka
Higher intermediate
Kontakt:

Postod belka » Pon Sep 09, 2019 7:24 pm

Iz priložene skice sa GeoSrbije vidi se da je gradnja moguća samo na parceli 1978/4, jer je ona vlasništvo investitora, a parcela 1978/9 nije. Dakle, ljudi su izašli sa jednom umetničkom slikom a da nisu uopšte rešili imovinskopravne odnose, tj stekli pravo na zemljištu na kome je servis. Mislim da to nije trebalo tako raditi tj nije trebalo izlaziti sa idejnim rešenjem kako bi nešto moglo da izgleda jednog lepog dana, već ono kako će biti. Jer I te 2 lamele sa podzemnom garažom izgledaju veoma lepo. Naravno, razumemo se to nije to, ali u najmanju ruku ostavlja nadu da bi u nekoj fazi 2 recimo tu mogla da se dovrši treća lamella.

Naravno to će iziskivati hrpu novih investitorskih problema, novu građevinsku dozvolu, nove lokacijske uslove, verovatno novo probijanje postojeće garaže da se spoji sa podzemnim prostorom ispod te treće garaže itd itd.

Što se tiče vrednosti servisa, to je vrlo diskutabilno I subjektivno pitanje. Možda vlasnik smatra da servis nema cenu. A njegov interes je ipak jaći od interesa celog kraja, jer to zemljište nema javnu namenu, nego privatnu namenu, to je tzv ostalo građevinsko zemljište. Tako da je tu jači privatni interes I zato ne bi trebalo da negodujemo, već da se radujemo gradnji jednog naizgled lepog objekta u našem kraju. Bar ja tako mislim.
Pohvale za post: 3
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Uto Sep 10, 2019 12:54 am

@Белка, управо због тога што сам мислио да је пројекат такав како ће и зграде изгледати, значи онако како је дато на цртежу. Иначе зграде ће изгледају јако лепо, и наравно и те како се радујем што ће коначно почети да се ово гради и да се коначно уреди тај део мог блока 19, а све сам то и на почетку ове теме и рекао, и да ће улепшати не само наш крај, него и целу Бежанијску косу. Наравно изгледало би са све три ламеле много лепше, али .... шта да се ради.

Такође, @Бежанинац је у свом уводном посту, при отварању теме, рекао да ће укупна површина „Плато Бежанија“ бити ±17000 м², значи за цео комплекс какав је на цртежу. Пошто технички преглед, кафић и перионица остају ту где јесу, мислио сам о промени пројекта, јер се онда смањује и укупна квадратура. Значи да је ових 17000 квадрата, уствари за ове две лемеле које ће се градити, без „шпица“ зграде.

Можда промена пројекта подразумева, пошто неће бити шпица, да рецимо ураде део зграде тамо где је предвиђен отворени део према парку и теренима :) . Улаз у гаражу би остао ту где је и на цртежу приказан, само би сад био наткривен, као онај улаз у гаражу из Рашка Димитријевића.
C003_.jpg
C003_.jpg (151.87 KiB) Pogledano 882 puta

У том случају би онда отворени део зграда био према техничком прегледу, с тим што би се тај део дао још уредити, да момци који држе овај „аутоцентар“ среде ону лимену склепотину од перионице и уреде још неке ствари, а у договору са Финвестом.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Uto Sep 10, 2019 1:07 am

astrodule » 09 Сеп 2019 11:33 am napisao:Evo, mogli su da se premeste pored, ima tačno mesta iza terena.

Slika

OK, znam, prenamena i ostale pravne stvari, ali u interesu celog kraja je da zgrada ima "ćošak", a ne prizemni objekat na udarnom mestu.

Побогу @Дуле, а где си мислио да скарабуџе "поред и иза терена" :? ? Па иза терена је парк, а и сами терени су у парку. Значи мислио си да скарабуџе у парку !!!
Johnest_Hon
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 12:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 870
Pohvalio: 2021

Postod Johnest_Hon » Uto Sep 10, 2019 9:42 am

Jes malo čudno kad tehnički brani biciklista sa Beobuilda… :D
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Uto Sep 10, 2019 10:47 am

Ne branim tehnički, već mislim da je potpuno glupo da prizemni objekat "pobedi" zgradu koja bi lepo uokvirila taj blok, a naročito ćošak. OK, privatna svojina je svetinja, ali zar nije bolje da se svi uključe u rešavanje tog problema (Optina, Grad, investitor) i premeste Mungos par desetina metara dalje.

mungos.jpg

Evo, u ova dva ćoška u blizini ima dovoljno kvadrata. Tereni? Oni ionako treba da imaju žičanu mrežu, tako da nije nikakav problem da se "dodiruju" novom parcelom Mungosa.

A i tereni mogu da se malo preorjentišu, to je samo asfalt i da se i taj pojas malo lepše sredi.

Pa na šta će da liči sadašnji prizemni Mungos u podnožju nove, lepe zgrade? Imamo takvih primera i previše u gradu.
Duletov blog
Slika
Johnest_Hon
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 12:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 870
Pohvalio: 2021

Postod Johnest_Hon » Uto Sep 10, 2019 12:50 pm

Kod nas će se teško desiti da sve strane sagledaju širu sliku i učine dodatni napor da svima bude bolje i lepše...često je i vlasnik nekog placa kriv jer ga ceni kao da je na Terazijama a ne na kraju grada...
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Uto Sep 10, 2019 11:08 pm

Прорадио је сајт „Плато Бежанија“ https://platobezanija.rs/ . Сајт је лепо обрађен и што ми је посебно драго, дата је кратка биографија Љубинке Бобић и Рашка Димитрјевића, по којима су дата имена улица између којих ће се градити ове две зграде. Такође, драго ми је што је сајт на ћирилици :kk:

Дата је и спецификација свих материјала, столарије, опреме и разних уређаја који ће се уграђивати. Направили су и једну „малу“ грешку код објашњења о комплексу. Кажу да је комплекс „....одлично повезан са Новим Београдом и осталим деловима града.....“ . Из овога произилази да насеље Бежанијска коса није део Новог Београда, него као нека засебна градска целина !!! Можда као општина Бежанијска коса (хаха).

Са цртежа зграда који су дати на сајту, избрисан је део (шпиц) који отпада тј. део који се неће градити. Објављено је да ће се градити укупно 110 станова различитих структура (од двособних до четворособних), што значи због дела који се неће градити, биће неких 20-так станова мање.

Интересантни су одговори инвеститора на најчешћа могућа питања која би могла бити интересантна за будуће купце https://platobezanija.rs/pitanja/

зграда без шпица.JPG
Pohvale za post: 3
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sre Sep 11, 2019 12:36 am

astrodule » 10 Сеп 2019 10:47 am napisao:Ne branim tehnički, već mislim da je potpuno glupo da prizemni objekat "pobedi" zgradu koja bi lepo uokvirila taj blok, a naročito ćošak. OK, privatna svojina je svetinja, ali zar nije bolje da se svi uključe u rešavanje tog problema (Optina, Grad, investitor) i premeste Mungos par desetina metara dalje.

Evo, u ova dva ćoška u blizini ima dovoljno kvadrata. Tereni? Oni ionako treba da imaju žičanu mrežu, tako da nije nikakav problem da se "dodiruju" novom parcelom Mungosa.

A i tereni mogu da se malo preorjentišu, to je samo asfalt i da se i taj pojas malo lepše sredi.

Pa na šta će da liči sadašnji prizemni Mungos u podnožju nove, lepe zgrade? Imamo takvih primera i previše u gradu.
Slika

Их бре @Дуле ти сад гураш „технички, кафић и перионицу“ у парк „Летњиковац“ који је уређен од стране града, општине и градског зеленила. Колико знам требало би још неки садржаји (справе за веЏбање :D на отвореном) и још зеленила (дрвећа и живе ограде) да се ураде, али отом-потом.

Парку ништа не фали, код највећег терена за мали фудбал има жичана ограда иза голова, која треба да се поново обнови, где су постављени и рефлектори за ноћно бављење спортом, а ти рефлектори су упаљени до 23 часа. Дечији паркић је цео ограђен и има леп мобилијар за играње дечице и он је увек пун. Остали терени су отвореног типа за бављење различитим спортовима, кошарка, рукомет, одбојка, .... Ту су и столови за играње шаха,.... и увек су заузети са шахистима.
https://www.google.rs/maps/place/%D0%9F ... 3051?hl=rs

На ортофото снимку који си поставио, а „ћошкове“ које си ти назначио као могуће тачке пресељења, они не испуњавају никаве могућности за то. Додао сам тј. означио сам бројевима 1 и 2, те „ћошкове“ и ево краћих објашњења.
mungos_.jpg

Као прво ово је ПАРК који је урађен плански и наменски. Као друго оба „ћошка“ немају довољно простора за „технички, кафић и перионицу“, јер би у том случају, код тачке 1, где је терен за мали фудбал, морао да се скрати и не би био одговарајућих прописаних димензија за тај спорт. Такође нема инсталација за струју и воду. Треће ми станари овог блока 19 не би то дозволили.

Код тачке 2, то је тачно иза моја зграде :) , ту тек нема места, уништио би се велики део зелене површине, стабала – воћке које смо ми станари из моје зграде сами садили (трешње, вишње, јабуке, крушке, једно стабло ораха-то стабло је по правилу удаљено од зграде), борови, живе ограде, уништио би се парковски тротоар, нема инсталација за воду и струју, а уништио би се и део паркинга са којим ионако кубуримо. Такође „технички, кафић и перионица“ би били тик уз моју зграду-ћошак згарде, и наравно ми из наше зграде то не би дозволили ни под разно.

Такође, сваки технички преглед мора да има посебан улаз и посебан излаз ткз. линијски улаз-излаз, не смеју кола да излазе из техничког прегледа где и улазе на технички. Значи због тога је потребан већи простор и потребно је да има посебан паркинг, што овде где ти предлажеш, не може да се уради. Паркинзи који постоје у улици Рашка Димитријевића су јавни паркинзи, и не могу да служе као паркинг за технички, и било где другде у граду (по пропису).

Толико о томе, „технички, кафић и перионица“ остају ту где јесу, на радост оних који овде обављају технички преглед и нажалост оних који не подржавају њихов опстанак овде. Можда ће се наћи неко решење током градње ових двеју зграда, да се и простор „техничког, кафића и перионице“ на неки начин некако оплемени и уклопи што лепше у будућу целину, а на задовољство свих нас.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Sep 11, 2019 11:10 am

Mesta ima. Evo, izmerih na Guglu, i sve označene lokacije imaju oko 700m2.

mungos premestanje.jpg

Za tačku 2 se slažem.

mungos-2.jpg

Ima previše drveća, ali tačka 1 bi mogla da služi da se premesti Mungos bez zasecanja terena.

mungos-1.jpg

Svestan sam ja da se to neće odraditi, ne toliko zato što ti i komšije to ne biste dozvolili, nego što je očigledno bivši vlasnik Mungosa bitan i što bi premeštanje i prenamena zemljišta bila previše komplikovana za trutove u administraciji Opštine, Katastra i ko zna gde još.
Duletov blog
Slika
belka
Higher intermediate
Kontakt:

Postod belka » Sre Sep 11, 2019 4:26 pm

Dule, (izvini, pretpostavljam da se zoveš Dule, mada I ne mora tako biti), potpuno razumem ovo što si napisao kao ideju jednog urbanističkog rešenja kojim bi svi bili zadovoljeni, ali to nažalost ne ide tako, u praksi, dakle I u životu I urbanizmu. Gaga I ja, živimo bukvalno na korak od Mungosa I od lokacije Plato Bežanija. Nema dana da bar 2 puta ne prođemo tuda. Dakle bukvlano smo na samom srcu cele te lokacije. To što vidiš kao neko rešenje je apsolutno nemoguće, jer je ceo park sa terenima koje gledamo vremenom postalo jedno životno sastajalište I oaza u okviru bloka 19 na Bežanijskoj kosi u kome I na kome: se igraju gotovo sva naša deca iz okoline, gde ima jedan poseban parkić u kome smo gotovo svi vodili decu dok su imali 2 - 4 godine da se igraju, spuštaju po spravama itd, tu su majke, bake sa komšinicama provodile popodneva I prepodneva godinama, taj ceo prostor je divno zaživeo svih ovih godina kao jedna oazica između centralne ulice na Bežanijskoj kosi 3. mesan zajednica - Nedeljka Gvozdenovića tj zaleđa bloka koji se na nju naslanja I ulice Bežanijskih ilegalaca I praktično omogućio dosta teško, ali sporo I blago spajanje ljudi sa ta 2 prostora (Bežaninac zna o čemu govorim).

Dakle, takj prostor ni po cenu čega ne bi smeo biti zahvaćen bilo kakvim objektima osim sadašnjeg parkovskog - sportsko terenskog prostora, I veruj mi taj prostor je pravi spas za ljude koji žive okolo. Da pošaljemo decu da igraju fudbal na 50 - 100 metara od kuće, treba razumeti koliko to vredi. Da deca provozaju bajseve, poigraju se, podruže, a to tu blizu, maltene ispred kuće, verujte mi to vredi baš mnogo.

S druge strane, Mungos je postao naš tradicionalni autoservis, sa kafićem sada zvanim Pause, koji fino funkcioniše. Koliko se ja sećam, gotovo nikad tu se nije desilo ništa neprijatno I ružno. Ja lično ne koristim usluge, ali ogroman broj ljudi koristi I stvari super funkcionišu. Mungos je postao deo našeg kraja I mislim da nikome živom ne smeta da ostane tu. Takođe, savrđeno su dobrodošli investitori da sa jednim finim projektom oplemene prostor na parceli iza Mungosa, koja zvrji prazna, sa ostacima izlivenog betona od šljunkare - betonjerke koja je tu bila pre par decenija.

Potpupno se slažem da projekat bez ćoška nije to, nije da kažem vrhunac iskorišženja lokacije, ali ovo je za naš kraj jedna divna stvar, jedno pounjavanje prostora koje u potpunosti ima smisla I zato ga Gaga I ja podržavamo svim srcem. Molim te za razumevanje.
Pohvale za post: 4
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Sep 11, 2019 4:43 pm

Ma sve mi je jasno. Jedino mi je teško da poverujem da se ikakav život dešava na livadi pod brojem 1 (između terena i ulice), ali sam i svestan da bi Mungos na tom mestu potpuno narušio ugođaj u tom delu.

Jasno mi je takođe da ova moja ideja nikako ne može da se sprovede u delo, ali eto, malo teoretisanja iz fotelje...
Duletov blog
Slika
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Čet Sep 12, 2019 1:52 am

@Дуле, објаснили смо ти и @Белка и ја све до танчина око парка. То је за нас оаза мира (мање-више), зеленила, разних спортских активности (лично не користим терене), а и сигуности. Сигурности у смислу да родитељи могу без икакве бојазни да изведу своју дечицу, бабе и деде да изведу своје унуке, у парк и да се играју до миле воље без икаквих проблема. И за дивно чудо и власници кучића, којих у парку има доста, кад изводе своје љубимце, се понашају сасвим нормално, а под тим подразумевам то, да скупљају редовно каке својих четвороножних љубимаца.

Не знам шта подразумеваш под тим "Jedino mi je teško da poverujem da se ikakav život dešava na livadi pod brojem 1 (između terena i ulice).." ! Па ето дешава се, кад момци играју фудбал, а пре утакмице, ту се на трави загревају, а после утакмице се извале на траву и како ко, неко пивце, неко сок (хладне наравно :) ), а игра се на трави и багминтон,.... Иначе тај део парка, који сам означио са бројем 1, је предвиђен за справе за вежбање на отвореном. Кад ће то бити, не знам, али ... вероватно кад Шапић одреши кесу.

Ми, @Белка, @Бежанинац и ја, једва чекамо да се крене са градњом ових зграда и да коначно имамо још један део Бежанијске косе који ће бити и те како оплемењен, а и да поновим, можда ће инвеститор и власници Мунгоса и Паузе и перионице, наћи заједнички језик, да се и тај простор што боље и лепше уклопи у будућу целину.

Е да, под тачком 2 нема превише дрвећа, има га таман онолико колико треба. :)
Deep cover
Beginner
Pridružio se: Sre Avg 09, 2017 11:41 am
Kontakt:
Pohvaljen: 28
Pohvalio: 1909

Postod Deep cover » Čet Sep 12, 2019 8:00 am

Mogu da naprave kao u bloku 45 da u prizemlju stambene zgrade bude tehnički pregled, na prvom spratu registracija, a iznad stanovi.
belka
Higher intermediate
Kontakt:

Postod belka » Čet Sep 12, 2019 11:33 pm

Deep cover, to nikako ne bi bilo prihvatljivo, bar po meni I ne bi ličilo ni na šta.

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”